Emzirirken hamile kalan anneler bir sorum var size

Ya bir de şunu sormak istiyorum aralarında kaç yaş ya da ay var çocuklarınızın? Ve zorlandınız mı hiç? açıkçası 2. Çocuğu istiyoruz ama bunu pek düşünmedik
6 yila uc cocuk sigdirmisim 7 yillik evliyim buyuyolar ya ama yalniz basima buyutuyorum dogum yapip eve gelir gelmez yemek yapmisim bebelere kendim bakmişim hep. hic uyumadigim geceler oluyo bazen bi bakiyorum unutmusum hic yemek yememisim ama canlari sag olsun hep sukr ediyorum rabbim olmayan her kese versin.

insallah ikiz olsa ucu birden buyutursun uc tane daha eylenceli oluyo sabah ne zaman aksam ne zaman bilmiyosun ayin kaci saat kac bilmiyosun
Ay yok deme öyle canım valla ikiye korkarak karar verdik ikiz olursa huni takar öyle gezerim evde. Annelik çok güzel bir şey ama yoruyor da. Zaten sırf yorucu diye ikinciyi de ilkiyle büyütmek istiyoruz ilerde daha uğraşmayalim diye. Hep iki çocuk hayalimizdi üçüncü kazayla olursa anca kabulümüz hele de ikiz...

Çok geçmiş olsun kimyasal, beta artış oranı kaç olmalı vs pek bilgim yok ilk gebeliğimde idrar testinden sonra keseyi görmeye gitmiştim hiç kan falan vermeden öğrenmiştim.umarım en kısa zamanda sağlıklı bir gebeliğiniz olur. Siz emzirirken mi hamile kaldınız?

evet cok zor aslinda bana doyolar sen nasil bakiyosun nasil ediyosun millet bir tane cocukla bisey yapamiyo ama Allahda anneye guc veriyo bir bebek icin yetecek guc veriyosa inan ikiz hatda ucuz olsa yinede onlara yetecek gucu veriyo. bana hic yardim eden olmadi esimde sadece evdeyse cocugu tutar gezdirir yada salliyo uyusun baska her seyi kendim yaparim evinde herşey bana bakiyo ama yetişiyorum bi sekilde. saglikli dogsunnalr mutlu olsunlar buyuyecekler Allah saglikli bebisler versin sanada isteyenlerede

Sağ ol canım amin Allah hepimizin çocuğunu korusun isteyip hakkeden herkese nasip etsin Allah sabrını veriyor çocuk bakımının. eş desteği gerçekten çok önemli. Benim eşim biraz yoğun çalışıyor ama haftasonlari veriyorum eline bir de hamileyken çocuk bakmak nasıl bir şey ondan da korkuyorum çünkü oğlum kucak ve meme bağımlısı

Ben adete 5-6 gün kala hamile kaldım yumurtlamam düzenli oluyordu eskiden benim de ama tabi doğum sonrası yumurtlama takibi yapmadım hiç

benimkilerde oyle hamileken cok zorlandim iki cocuk ikiside benle uyumak istiyo biride karnimda kizim hala bana diyo anne bende meme yiye bilirmiyim bebege veriyosun bana vermiyosun. cok zor kucuk bebeklerle ama hepsi birden buyuyolar bi bakicaz buyumusler ALLAHİM.KORUSUN BEBKLERİMİZİ

Amin canım. Kıyamam ya ben sütten kesmeye kıyamıyorum öyle dese ne yaparım bilemiyorum ama mecbur bir gün illaki keseceğim sütten.

Amin canım. Kıyamam ya ben sütten kesmeye kıyamıyorum öyle dese ne yaparım bilemiyorum ama mecbur bir gün illaki keseceğim sütten.
ben de zor kestim cok uzuldum ama hem karnimdaki hem sut veriyordum hamilelikde zor geciyo ben ilk 3 ay felaket zor geciriyorum o yuzden mecbur kesdim hem dogurunca ikisinide emiziremezki insan

Emzirirken hamile kaldım, oğlum yaklaşık 21 aylıkken kalmışım
Anladım yani sizin de düzensizmiş. Benim yumurtlama belirtilerim erken başlıyor adet bitimi gibi akıntı artışı oluyor. Peki sizin regl düzeniniz nasıldı aksama oluyor muydu emzirirken?

ben de zor kestim cok uzuldum ama hem karnimdaki hem sut veriyordum hamilelikde zor geciyo ben ilk 3 ay felaket zor geciriyorum o yuzden mecbur kesdim hem dogurunca ikisinide emiziremezki insan
Evet doğmadan büyüğü sütten kesmek gerekir o zaman da. İyi idare etmişsin çünkü kardeşi emerken kıskanan çocuklar olabiliyor.

Amin hayırlısı ise olsun diyorum. Benim yapımda da anaçlık var biraz çok seviyorum çocukları. Demek ki kolaymış anlayamadığınıza göre zor olsa böyle demezdiniz diye düşünüyorum. Okula gelince de işte ela lale al el ele le le le. İnsan ilgilenmeyi seviyorsa, gerçekten istiyorsa ve kendinde o gücü buluyorsa yapmalı. Bir de arada yaş farkı çok olunca kıskançlıklar, anlaşmazlıklar da daha çok olabiliyor. Herkeste de aynı olacak diye bir şey yok elbette ki. Nasip kısmet. Hayırlısı ile olur inşallah. Hemen olmadı diye de üzülmeyin hiç, belki hayırlısı ileriki dönemlerde olmasıdır.

Anladım yani sizin de düzensizmiş. Benim yumurtlama belirtilerim erken başlıyor adet bitimi gibi akıntı artışı oluyor. Peki sizin regl düzeniniz nasıldı aksama oluyor muydu emzirirken?
Düzenli oluyordu 1 günden fazla hiç şaşmadı ben de şaşırdım bu duruma

Bebegim 4 aylikken hamile kaldim emziriyordum duzenli adet gormemistim . Aralari 13 ay.

Evet insan kendine güvenmiyor ise hiç çocuk dünyaya getirmeyi aklından bile geçirmemeli olan ilgisiz büyüyen çocuklara oluyor. Zaten okula başlasın daha çok ilgilenirim öğretmenim de aynı zamanda ama çalışmıyorum sırf çocuk bakmak için işe girmedim gerçi büyüsün o zamana girerim biraz da ilerde işe giremem çocuğu geç yaparsak diye aslında çocuğu şimdi yapmak için çok sebebim var cidden Allah hayırlı zamanda hayırlısını versin hepimizin çocuklarını da korusun.

Amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…