Emzirirken hamile kalan anneler bir sorum var size

sadolinda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2023
1.062
562
30
İsteyerek ya da kazayla fark etmez emzirirken hamile kalan anneler regl döngünüzün hangi günü hamile kaldığınızı düşünüyorsunuz? Biz ikinci çocuğu istiyoruz ama ben yumurtlama günümü anlayamıyorum. İlk gebeliğimden önce 28 günde bir regl olurdum hiç şaşmazdı.şimdi 26 günde bir, bazen 32 günde bir oluyorum... Emzirmeden kaynaklı düzensizlik var ve bu normalmiş. Dün adetimin 8. günüydü bitti sandık ama ilişki sonrası 1-2 damla hafif pembe akıntı geldi. Ben regl kalıntıları diye düşündüm sonra yumurtlama kanaması olabileceğini de hatırladım tabii erken bence ama düzensizlik olduğu için bilemedim. Bu ay da olmazsa ovulasyon testine başlayacağım zaten. Sizlerin tecrübelerini merak ettim.

Ben de emzirirken hamile kaldım. Açıkçası hiç takip etmedim. 13 aylıktı bebeğim. Ne zaman yumurtladığımı bile bilmem. O şekilde hamile kaldım. Çok erken dönemlerde daha adetiniz düzene girmeden biraz anlamak zor olur. Ben doğumdan 6 ay sonra adet olmaya başladım. Bir süre düzensizlik olabiliyor, sonra düzene giriyor yine. Kimisi 2 sene adet olmuyor emzirdiği için. Ovülasyon testi ile anlayabilirsiniz. Adet döngünüz 32 gün olduğu için alabiliyorsanız almışken 40'lı/50'li şekilde bir ovülasyon testi almanızı tavsiye ederim. Bu ay olmazsa bir dahaki aya da kullanabilirsiniz hem. Ben adetim bittikten sonra 20 gün kalıyor diğer adete kadar o yüzden 20'li aldım belki bozuk falan çıkabilir diye. Daha bozuk çıkmadı ama fazladan olması iyi olur. Tekrar almaya kalkınca az miktar pahalıya geliyor çünkü. İlk defa kullanıyorum ben de. Daha pik görmedim.

Ben de doğumdan sonra 4. Ay adet olmaya başlamıştım ve bebeğim şu an 17. Ayına girdi birlikte büyüsünler istiyorum siz 3. Çocuğu mu düşünüyorsunuz? Allah gönlünüze göre versin. Ben hep yumurtlama akıntımı takip ediyordum uzayan şeffaf akıntı bende bariz belli oluyor ama 3-4 gün sürebiliyor ve tam yumurtlama günümü kestiremiyorum. İlk gebeliğim ilk denemede hiç takip etmeden olmuştu ikincide biraz emzirmeden kaynaklı zorluk yaşıyoruz. Bir de ilk defa adetten sonra lekelenme yaşadım pek anlayamadım sebebini ama.

Evet 3.yü düşünüyorum. Amin cümlemizin. Yumurtlamaya yakın ince uzayan şeffaf akıntı olur dediğiniz gibi yumurtlama olduktan sonra ise daha yoğun bir akıntı gelir. Ama işte başka etkenlere göre de akıntımız değişiyor vs anlamak ve o günü tutturmak zor olabiliyor. Bende de böyle o dönemler ilişki sonrası nadiren az bir kanama geldiği olmuştu. Icerde kalan kan çıkıyor diye yorumlamıştım açıkçası. Şu an hemen olmaması çok normal emzirdiğiniz için. Hatta ben de emziriyorum hemen olmaz dedim, ilk denemede tuttu. Nasip biraz da. Ovülasyon ile yumurtlamaya denk getirebilirsiniz belki.

Şimdilik bu şekilde pik görünce falan eğer hamile kalırsam görüşlerimi aktarmayı düşünüyorum.

Eklentiler

• 20231013_141324.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 79
Umarım hamile kalırsınız dediğiniz gibi nasip işleri gerçekten. Korunduğumuz zaman vücudumda bir şey yok ama korunmayınca vücudum şaşıyor sanırım. Bu kanama da bu yan etkilerden biri galiba. Pek anlamıyorum bu testlerden ama olmazsa başlayacağım gibi görünüyor.insallah pik görürsünüz.

evet duzenliydi ama hic bi zaman 7 hafta olmadan hamile oldugumu anlamadim
Allah bağışlasın hepimizin yavrusunu Ben ilk gebeliğimde takip etmemiştim hemen olmaz diye ama oldu çok şükür. ama şimdi bayağı pimpirikliyim emzirdigim için düzensizlik var o yüzden 1 gün gecikse korunduğumuz ay bile hemen test yapıyordum şimdi de korunmuyoruz nasipse artık

bende emiziriyodum bi bakdim hamişim. senin ikincimi ucuncumu? ben uc tane dogurdum simdi buyutuyorum hepsin

Anlatayım kısaca. Bu ovülasyon testleri bizim idrarımıza geçen lh hormonunun seviyesine göre yumurtlama ne zaman oluyor anlamamızı sağlıyor. Lh hormonu yumurtaların gelişmesini sağlıyor. Lh yükseldikçe ovulasyon testinde de 2.çizgi koyulaşıyor. Bu hormon zirve yaptığında da yumurta gelişti 24-36 saat içinde çatlama gerçekleşip yumurtanız follop tüplerine salınacak anlamına geliyor. Bunu da t çizgisi c çizgisi kadar koyu veya daha koyu renkte olduğu zaman anlıyoruz. T çizgisi böyle olduğunda pik deniliyor. Piki görmeden önce t çizgisi koyulaşmaya başladığı zamanları, pik olduğu zamanı ve de 1 gün sonrasını da değerlendirmek iyi olur. Piki gördükten sonra tekrar test yaptığınızda çizgi silikleştiyse çatlama olmuş demek ,yani değerlendirin. Ama bir gün daha koyulaşabilir çizgi pikten sonra, öyle olursa ilişkiye devam edin daha çatlamamış biraz daha gelişip çatlayacak demek.Onun haricinde de 2 günde bir de ilişki olursa bence iyi olur. Belki 2.ye yumurtlama olabilir. Pik resmi koyuyorum.

Eklentiler

• 20201109_192034.jpg
    13,5 KB · Görüntüleme: 85
Ama daha denemeye yeni başladı iseniz belki böyle test ile stres olabilirsiniz gebelik oluşmadığı takdirde. Biraz daha akışına bırakabilir ya da ovülasyon ile takip ederek de deneyebilirsiniz, tercih sizin elbette.

Ama daha denemeye yeni başladı iseniz belki böyle test ile stres olabilirsiniz gebelik oluşmadığı takdirde. Biraz daha akışına bırakabilir ya da ovülasyon ile takip ederek de deneyebilirsiniz, tercih sizin elbette.
Evet aslında biraz da bu sebeple denemek istemedim hemen. çünkü yeni karar verdik geçen ay eşim şehir dışında olduğu için olmadı ondan önceki ay da kararsızdık ama korunmuyorduk şimdi tam kararımızı verdik düzensizlik inşallah engel olmaz diyoruz. İnşallah kendiliğinden olur. Ama olmazsa da anlattiginiz şekilde kullanacağım testleri. Biraz daha deneyelim bebeğim 2 yaşına gelene kadar süre tanıdık kendimize. Allah hayırlı olan neyse onu versin hepimize canım.

bende emiziriyodum bi bakdim hamişim. senin ikincimi ucuncumu? ben uc tane dogurdum simdi buyutuyorum hepsin
Ya bir de şunu sormak istiyorum aralarında kaç yaş ya da ay var çocuklarınızın? Ve zorlandınız mı hiç? açıkçası 2. Çocuğu istiyoruz ama bunu pek düşünmedik

Amin, bence de doğru düşünüyorsunuz.

Ya bir de şunu sormak istiyorum aralarında kaç yaş ya da ay var çocuklarınızın? Ve zorlandınız mı hiç? açıkçası 2. Çocuğu istiyoruz ama bunu pek düşünmedik
22 ay var aralarında. Tabii ki alışana kadar insan biraz zorlanıyor. Ama ben de sizin gibi yaşları yakın olsun, güzel anlaşsınlar,beraber büyüsünler istiyordum. Zaten 1.de baktım bebeğim çok sakin kedi gibi, 2.de olsun istedim. 2.de açıkçası bebeğim bensiz pek uyumuyordu, kolik bir bebekti. Zaman zaman katılma durumları yaşadık. Hiç pişman değilim. Biraz zor olsa da çok keyifli zamanlardı. Birlikte oynamaları, sarmaşmaları, ağlaşmaları falan büyüyüverdiler bile okula gidiyor büyük olan. Eşinizin bu konuda desteği önemli. 2 tane küçük bebeyle tek kişi her işe yetişemediği oluyor normal olarak. Eşim işten geldiği gibi kucağına verip gidip ne yapacaksam onu yapıyordum . Zamanla rahatlıyorsunuz, kendileri yemeye, tuvalete gitmeye, uyumaya başlayınca.

Benim oğlum ilk aylar çok kolaydı koyduğum gibi uyur, banyoyu sever, ağlamaz etmez ama şimdi biraz zorluyor yemektir uykudur vs. Kolay bir çocuk mu zor mu anlayamadım bile aslında. gerçi kimse çocuk bakmanın kolay olduğunu söylemedi hiçbirimize. anne olmayı istemek fedakarlık yapmak için hazır olduğunu hissetmek demek bence. 4-5 yaşında rahatlarim, hele okula başlasa daha da rahat ederim diye düşünüyorum ama o yaşta tam büyüttüm rahatladım derken sil baştan yeniden bebek büyütmek bana zor gelir gibi o yüzden aslında acele de etmiyoruz ağırdan da almıyoruz Allah ne zaman uygun görürse diyorum. Siz biraz bebek özlemişsiniz anladığım kadarıyla inşallah üçüncü çocuğunuza da hamile kalırsınız.

Ben geçen ay kimyasal oldum 14 u değil on beşinde ilişki oldu ama adetin ikinci günü bta HCG 28 çıktı iki sonra yirmi adetin son günü ise kanamam basladı eylul 22 de bitti kanama ilk ilişki 26 Eylül oldu 29 unda hemogram verdim beta sıfırdı 4 /5 Ekim idrar verdim boştu 26 sında kalsam silik de olsa çıkardı benim ilişkinin yedi sekizinci günü idrarda görüyorum 3 Ekim'de iliski oldu 10 Ekim'de silik ciktı idrarda 11 Ekim kanda 49.16 çıktı nasip olursa pazartesi tekrar kan verecem kimyasal sonrası adet günümde 49.16 çıktı ama Eylül adeti betadan dolayı altı gün kaymisti ben de yumurtlam bir hafta kayar diye hesapladım zaten resmen sağdan bir şey yuvraliyorlar gibi hissettim ateşim oldu akıntı batma vs

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…