emzırırken dıyet yapıp kılo veren var mı?

orkide1453

yine yeniden bşl. 72.6 gncl: 70.1 hedef 60.00
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2014
5.068
10.827
merhaba arkadaşlar evlendıkten sonra 1.5 yıl ıcınde 12 kılo aldım ve bu fazlalıkla hamıle kaldım dogumdan sonra 3 kılo daha eklendı . bebegım 7.5 aylık oldu yaklaşık bır aydır spora gıdıyorum sadece 1 kılo verebıldım dıyet yapmaya korkuyorum sutum bıter dıye 1 ay sonra da ıse baslıycam kıyafetlerı yakıstıramıyorum ayakkabılarım olmuyo zayıflamayı cok ıstıyorum neler yapabılırım yardımcı olursanız sevınırım. :)))

Merak etme vereceksin :)

Benim de bebegim 1 yasına gelene kadar beklemiştim. Az dikkat etsem sutum azalıyordu. 1 yasını doldurduğunda diyetisyene gittim ve emzirmeye devam ederek 3 ayda 11 kilo verdim. Üstelik sporsuz. Ama sen benim yaptığımı yapma, beklemeden git. Çünkü beslenmeni oyle güzel ayarlıyor ki sütun azalmıyor.

Bir de mümkünse özelde git. Devlet hastanelerinde hep belli bir liste veriyorlar bildigim kadarıyla.

Kolay gelsin

tesekkur ederım cevap yazdıgınız ıcın lıstenızde neler vardı pekı bıraz bahsedebılır mısınız?

tesekkur ederım cevap yazdıgınız ıcın lıstenızde neler vardı pekı bıraz bahsedebılır mısınız?

Kahvaltı 8 bucuk

2 parmak beyaz peynir
3 zeytin
Haftada 3 gun yumurta( sonra hergüne çıktı)
2 dilim tam b.ekm.
Yağsız salata

Ara 10da
3 Mekke hurmasi
12 fındık

Öğle 14te

1 kase corba

3 avuç ici kadar et/balık/tavuk Veya Bir Porsiyon etli yemek veya 4 köfte

Sınırsız salata

Ara 16da
Bir porsiyon meyve + bir tost
Sonra onu nesfit ile değiştirdik

Aksam yemeği en gec 8de bitecek
Corba
4 kasik sebze yemeği (ben hep fazlasını yedim)
Yogurt

En az 2 Lt su

aslında bu lısteye cok yakın yemek tarzım tabı hamur ışlerını bıraktım artık 3lt su ıcıyorum sadece normal ekmegı yıyorum bakalım ıns vercem kıloları cok teşekkur ederım ılgınıze

Ama bazı tahliller de gerekli. Benim d vitaminim cok düsuktu, takviye aldım. Eksikliği kilo vermeyi zorlaştırır. Bir de b12 ve tabi insulin direnci

Ama bazı tahliller de gerekli. Benim d vitaminim cok düsuktu, takviye aldım. Eksikliği kilo vermeyi zorlaştırır. Bir de b12 ve tabi insulin direnci
haklısınız ıns en kısa zamanda dıyetısyene de gıdıcem:)

haklısınız ıns en kısa zamanda dıyetısyene de gıdıcem:)
Bence sütun kesilir yada kalitesi azalır diye korkma. Benim bebeğim 2.5 aylık geçen ay diyete başladım hemde sporsuz zaten bebekle uğraşırken hareketli oluyorsun hamur işini kestim pirinç pilavı yerine bulgur yedim 4 yemek kasigi her ögunumde yoğurt bol yesillikli salata yedim hergün sebze yemegimi tavuk haşlama yada balık ve köftemi yedim emzirdigim için protein ve kalsiyum ağırlıklı beslendim ara öğünlerde kuruyemiş süt kuru meyve yada sutlu yulaf tüketim. Bu arada da bol su ve bitki çayları. Sütum daha çok arttı ve bebegimide haftalik kilosu icin kontrole gittim. sonuç diyette olduğum 40 gün içinde bebeğim 1 kilo 700 gr aldı.boylelikle hem haftada 1 kilo verdim hemde sağlıklı beslendiğim için bebeğimde çok güzel gelişti şükürler olsun. Ama tabiki bu diyete devam sizede kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…