Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

selam kızlar nasılsınız bakalım ben bu sabah 62.700 cıktım cok sükür 600grdah gitti cok az kaldı 60 ama iyice zorlasıyor kilo vermem bu arada oğlumda artık geceleride emmeyi redd ediyor bir göğsümü emdi 2 gündür diğer göğsüm sızlıyo süt var sanırım sagmam gerek onu sizler nasılsınız bakalım ama neden hala adet olamıyorum ben ya hiçte belirti yok cocuk emmeden de fesetti hormonlarıma baktırmam lazım sanırım

evet canım cocuklar kalabalıkta özellikle annenin ilgisinin bölündügü oratamlarda hemencik mızmızlanıyorlar benimkilerde öle yapar evden uyutup yedirip içirip cıkarırım herseyleri tastamam aman misafirlikte pestil gibi yorgun ve gergin dönerim huysuzluk yaparlar gecen pazartesi esime dedim valla yeter yaz geldi alısveriş yapcam iki cocukla gezilmiyo tek cıkcam bakacakısın dedim diğeri kreste zaten öle gezdimki oh içim acıldı pardesü aldım 2 etek bluz 2 ayakkabı şal cıldırmıs gibi alısveriş yaptım oh sefam olsun mevlam olmayada versin dedim o bile yetti bir kac gündür kendimi daha iyi hissediyorum

kızlar salı günü gelecek misafirlerime ne yapsam ki bi fikir verirmisiniz?yaklaşık 20 kişi gelebilir,şöyle beğeni görmüş tarifleriniz varmı elinizde?

hafif agdalı tatlı yapacaksan canım benim her yaptıgımda cok farklı mis gibi tahin kokuyor denilen bir tatlım var tarifi veririm istersen adı nevzine netten almıstım tarifi birebir tuttu ve herkez bayıldı baklavayı aratmıyor inanki netten bir bak nevzine yaz gooogla görüntüsünü begenirsen ben tadına kefilim cok lezeetli serbetli pratik

tebrik ederim ilk günde iyi bir sonuç elde etmişsin :) ben 4 gün atak yaptım toplamda 1,5 kg verdim sen benim verdiğimi 1 günde vermişsin :)
atağın son günlerine doğru biraz halsizlik oluyor ama pes etme seyire geçince rahatlıyorsun. ayrıca iraden için de ayrıca tebrik etmek lazım valla ben o gibi durumlarda irademe pek sahip çıkamıyorum özellikle söz konusu hamur işi ve tatlı olursa sen bu gidişle hızlı kilo verirsin,böyle devam etmelisin

kızlar salı günü gelecek misafirlerime ne yapsam ki bi fikir verirmisiniz?yaklaşık 20 kişi gelebilir,şöyle beğeni görmüş tarifleriniz varmı elinizde?

bilmiyorum biliyor musun genelde bilinen bir pastadır ama yine de tavsiye edeyim ağlayan pastayı,bu pastanın tarifini de genelde isterler benden, bilmiyorsan tarifini verebilirim canım,çok kişi gelecekmiş şimdiden kolay gelsin,daha hiç ağırlamadım o kadar kişi sanırım

ben de baktım ben de malum tatlılara dayanamıyorum,bu tatlı dr oetker in tatlısına benziyor deneyenleriniz oldu mu bilmiyorum da bu da evde yapılan hali olsa gerek,sütlü tatlılara bayılırım mmmmmm teşekkürlerr :)

bebeğin kaç aylıktı canım?

ÇİĞDEMCİM benim benim oğlum 10uncu ayı bitcek bir kac gün sonra ve hiç emmiyor 2 gündür sadece iki göğüs 1 tanesini emdi zorla odazaten hep emmek istemiyprdu sonunda bıraktı gibi biset oldu ama adet falan olmadım doktorada cıkmıstım normal demişti emiyorsa ama sütlerde gitti offanlamadım valla

ÇİĞDEMCİM benim benim oğlum 10uncu ayı bitcek bir kac gün sonra ve hiç emmiyor 2 gündür sadece iki göğüs 1 tanesini emdi zorla odazaten hep emmek istemiyprdu sonunda bıraktı gibi biset oldu ama adet falan olmadım doktorada cıkmıstım normal demişti emiyorsa ama sütlerde gitti offanlamadım valla

hımmm benim kızımla aynı aydalar, kızım da 28inde 10 aylık oluyor, 28 temmuzda doğdu.1.5 yıla kadar normal diyormuş dr lar, benim kızım da maaşallah diyeyim emme hastası, başka yemek yediremiyorum.6 aydan sonra yemek yemezse de anne sütü kansızlığa sebep oluyor diyorlar ya geçen hafta tahlil yaptırdık ciddi anlamda kansızlık varmış,kan damlasını kan şurubuna döndürdü dr. sabah akşam içecekmiş.alt sınır 12ymiş, bizim 9.7 çıktı,11in altı ciddi sayılıyormuş,o yüzden emmeyi bıraktı diye üzülme,en azından kanı falan yerindedir seninkini,yemek yiyordur,ben yemek yememeye devam ederse yaşından sonra kesmeyi düşünüyorum,hem bu sebeple hem de okula başlıcam,yemek yese okula başlama bahane olmaz da işte yemiyor bir türlü,kansızlık da iştahsızlık yaparmış bakalım sonucu bekliyorum sabırsızlıkla :)
emmeyi bıraktıysa sen rahatlıkla yapabilirsin artık diyetini canım :)

adet olmak cok istiyorum artık canım senin kız masallah emiyorus bak dediğin gibi kansızlık varsa kesersin sende canım benim ilk oğlanda iki yasına kadar emdi ve yemege hep iştahsızdı ve kansızdı hep ama ayıramadı memeden aklı kesince bıraktı hala yemesi istahsızdır öle zorla oğlum sunu ye bunu ye derim evlat büyütmek sabır istiyor canım

ohh canım sefan olsun iyi yapmışsın.baya bi moral vermiştir alışveriş sana.arasıra eşlerimiz de bakması lazım bizim de canımız var dimi ama? ben bu sene bişey almayacam kendime geçen senekiler daha yeni duruyor onları giyecem biraz da kilo verdim ya şimdi tam iyi geliyor ayağıma :)

baktım canım baya güzel duruyor. bakayım bi ağlayan pasta yapacam eger bunu da baparsam tarifini isterim senden :)

hayırlı cumalar kızlarrrrr nasılsınızz bugun atagın son gunundeyım 3. gun :)) hersey yolunda sukur kacamak yapmadım hıccc yarın seyıre baslıcam ve bu sabah 62.5 kg gordum tartıda ben soklarda :)) dun aksam bırsuru esım dondurma almıs magnum duble cıkolatalı ama yemedımmm yemedıgımı gorunce adamcagızda soklara gırdı :)) sonrada cay bahcesıne gıttık yuruyus yaptık abımız oyun falan oynandı :))

canım 10 ay adet olmamak cok uzun bence doktora gorun 8 aydan sonrası ıcın doktor hap verıyor adet olunması ıcın ablama oyle yapmıstı

ben de hep önceden 2 yaş diyordum ama iştahsızlığını görünce korktum açıkçası, şöylee bol bol yiyen çocuk hoşuma gidiyor,ama önceden de konuşmak olmuyor tabi,yemeyince yemiyorlar napcaksın dimi :)

ne güzel ne güzel sen sıkı dukancı çıktın canım ya :) ama hakkaten iradene bayıldım benim kaçamaksız günüm geçmiyor yaaa (

kızlar merhaba, çiğdemcim yemek yemiyor diye sakın memeden kesmeyi düşünme canım o yemekleri hayatı boyunca yiyecek ama anne sütü belli bir yaşa kadar alıyorlar ne zaman bırakmak isterse o zaman bıraksın. Ben ilk oğlumu 2 yaşına kadar emzirdim o da memeye acayip düşkündü yemek yemiyor geceleri çok uyanıyor diye kestim ama çok pişmanım keşke kendi bırakana kadar devam etseydim diyorum zaten işe gidiiyoruz çocuk biraz da özlemini gideriyor memeyle aslında beslenmek amaçlı değil de..kansızlık çocuklarda olan bir durum o değerler yetişkin değerleri canım o yüzden yetişkin değerleriyle minnacık bebeleri kıyaslayıp da boşuna endişe etmeyin ben bunları netten sürekli görüştüğüm çok tecrübeli çocuk doktoru sayesinde öğrendim..

Sana önce nazar değmesin deyim maşallah..darısı başıma bugün bi arkaaşla oturduk epey sohbet ettik şu an 61 kilo ve 80 kg dan inmiş oğlu tam 2.5 yaşında..gündüz istediği kadar yediğini söyledi ta ki akşam saat 18.30 a kadar..18.30.dan sonra ise kesinlikle hiç birşey yemiyormuş ve başka da diyet miyet yapmıyorum dedi..Ben verdiysem herkes verir bu kiloları diyor..18.30 dan sonra çok çok acıkırsa küçük bir kase yoğurt ya da elma yiyormuş hepsi bu sakın diyet yapma bunu yap harika zayıflarsın dedi..bir de üstüne yürüyüş yapsak ohh missss..

slm güzell annelerrr günaydınnnnn
bende emziren ve kilo vermek isteyen bir anneyim
diyete başlayalı 3.günüm
sizin uyguladıgınız bidiyet varmı
hatta şöyle bir baktımm pastalardan bahsetmişsinizz:))))

benim kızım 8ayını doldurdu 4gün önce
kilomu bilmityorum tahmini 80nin üzeri 85falan

bende buraya yazııp dahada motive olmak istiyorumm

bende hala adet olamayanlardanım

hmm doğru söylüyorsun canım bu açıdan da bakmak gerekir,işte anne yüreği yemeyince üzülüyor insan,ama dediğin gibi emzirme duygusal akmayı çok yoğun biçimde sağlıyor,onunla bir bağ kuruyorsun, tabi ki emzirmeyince de kuruluyor da emzirince ne bileyim insanın içi bir başka oluyor, 2 gün emmeyi bıraktı da az üzülmemiştim, tekrar emmeye başladığında nasıl sarıldım,dediğim gibi ben de 2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyordum normalde de işte yemesi iyi olmayınca bir de üstüne kansızlık çıkınca endişelenddim, dr umuzu en alt sınır 12 ama biz 11 e kadar normal sayıoruz dedi, sanırım bebek olduğu için bizimki 9.7 çıkınca hemen kan şurubuna başlattı, onu kullanıyoruz bir kaç gündür,ben böyle bıraktırmayı düşünüyorum diyorum ama o gün gelince yapamayacağımı da biliyorum, istediği kadar emzirmek en doğrusu ve mantıklısı,yorum,paylaşım ve bakış açın için teşekkür ederim canım

zambakcım hoşgeldin biz burada kendimizce birbirimizi motive etmeye çalışıyoruz geldiğin iyi olmuş,hepimiz kendimizce bir diyet yapıyoruz,ben ve birkaç arkadaş dukan yapıyor,benimkisi bol kaçamaklısından:) ben de dukana bebeğim 8 ayını doldurup 9.ayına girdiğinde başlamıştım.

hoşbulduk canım sagol
bebgine geçmiş olsun bu arada

dukan diyetine baktımda az bişey anlamadım yani sabahları ne yıyorsun meselaaa

hoşbulduk canım sagol
bebgine geçmiş olsun bu arada

dukan diyetine baktımda az bişey anlamadım yani sabahları ne yıyorsun meselaaa

teşekkür ederim :)
canım sabit bir menü yok kısaca şöyle diyeyim protein ağırlıklı besleniyorsun yani et süt yumurta.benim bundan bi 5 sayfa kadar öncesinde özetlemelerim var,bi istersen göz at.

hoşgeldin zambak nihayet bana yakın kilolu biri geldi kıyas yaparız birlikte ama ben diyette değilim daha bebeğim 2 aylık ve emiyor başlamıyorum o yüzden

rica ederim çiğdemcim dukanın kitabını bitirmek üzereyim işin mantığını anladım da bu kadar kısıtlı yiyeceklerden kendimi nasıl koruycam onu düşünüyorum kara kara bi de kahvaltı zor gibi görünüyor tabi yaptıkça pratikleşir insan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…