emzik ve biberon hijyeni

kızlar ben mamayı meme uclarım yara olduğu için bi ara kullandım ama yaklaşık bir buçuk aydan beri kullanmıyorum zaten bebişimde 2 aylık oldu :))) kilo alıyor sütüm yarıyor allaha şükür bu yüzden biberon olayını bıraktık biz emziğide açıkcası kullanmaktan vazgeçtim damağına zarar veriyormuş daha çok küçük olduğu için alıştırmamaya karar verdim biraz daha büyüsün belki ozaman veririm bu kullanımlarıda işime gelmedi biraz tembelim sanırım :)))) hergün kaynat kaynattıktan sonra biberonla emziğin halini görünce içim el vermedi kullanmaya beyaz beyaz bulanık oluıyorlardı

çok iyi yapmışsın seda.ben de biberon hijyeninden rahatsız oluyorum.ama ben günde 1 kez mam veriyorum.o da 30 la 90 cc arsı.bazı günler de almıyor.ama gaz sorunumuz hat safhada.yarın 5.gaz ilacına başlayacağız.dün doktordaydık.gazı şiddetlendiği satlerde emme sorunu yaşıyoruz.ağlıyor vs... ben de tam doymöası ve rahatlaması için veriyorum.inşallah bu aydan sonra gaz sorunumuz çözülür.

bu arada sedacım 2. ayımız hayırlı olsun:)))))))))))))))
:teytey::teytey:

seda bu arada kilosu boyu ne durumda bebişinin????

cnmcım teşekkür ederim nice nice 2 aylara inşallah sağlıklı bir şekilde yarın doktor kontrolümüz ve aşımız var öğrenip sana haber veririm canımcım buarada sütün yeterliyse mama verme bence çünkü mama sütün vitamin değerini öldürüyormuş ben devam edecektim mama vermeye doymuyor zannederekten ama yanılmışım araştırmalarım sonucunda ve doktor tavsiyesi ile mamadan hemen vazgeçtim allaha şükürde sütüm yarıyor ben gündüz aç karnına tartılıyorum tek sonra bide ardam ile tartılıyorum 6kilo 400 gr çıkıyor ama net olarak yarın öğrenicem haber veririm canımcım buarada ben senin msn adresini alıp eklemişmiydim

gaz problemide bizde de oluyor eczacı ve doktor akrabam var bebeği ilaca alıştırma rezene vermen yeterli dedi onun dışında yağ ile karnını ovuyorum birde acı elma yağı inanılmaz iyi geliyormuş cnm ilaçtan ziyade doğal yöntemleri dene minnacık vücutları ilaca alıştırmakta ii değil bizimde hafif hırlamamız var doktor yakıştıraıyorum bebişime ama hafif bronşit var dedi ilaç verdi ama onu bile vermeye içim el vermedi zatende herzaman verilecek bi ilaç değilmiş doktor bunu ikinci gidişimde söyledi yani içgüdüsel olarak vermemem ii oldu sonuçta hepsi kimyasal bağışıklık sistemlerine onlara alıştırırsak ileride bu tür ilaçların etkisini göremeyiz kanısındayım

Ben Emzigi yere dustugunde felan 1 kez yikayip veriyorum.Gerci son gunlerde almiyor ama.Dogru mu?

E-Bebek | Sağlık-Hijyen | Sterilizatör | Lindam | Lindam Pratik Mikrodalga Sterilize Poşeti
E-Bebek.com - Bebeğinizi ve sizi çok seviyoruz un arama bölümüne sterilizatör yazdığınızda ilgili ürünler ve açıklamalarını bulabilirsiniz. Mikrodalga için steril poşetler ve kaplar var. Ben Weewell Buharlı Sterilizatör alacağım yarın. En kolayı bu olacak. 3 dk da steril ediyor. Kaynatmak hem ürünlere zarar veriyor hem de uzun sürüyor. Eğer mikrodalganız varsa ya da sterilizatör alma imkanınız varsa mutlaka alın derim..

Kızlar dün doktorum hergün kaynatmamız gerektigini söyledi ....Biberonu ve emzigi...
Deterjanda kesinlikle kullanmıyoruz bu arada ...

arkadaşlar şu mikrodalgada sterilize etmeyi nasıl yaptığınızı açıkça yazarmısınız biberonu suyun içine koyuptamı mikrodalgaya koyuyorsunuz biberonu boş olarakmı koyuyorsunuz ben anlamadım da.

aynen bende anlamadım poşetye koyup susuz bi şekilde mikrodalgada mı sterilize ediliyor ve bu poşet bi kereliğe mahsus kullanımlık mı ayrıca ne kadar eminsiniz temiz olduğuna?doktorlar öneriyor mu?

darkcım emziklerin her ay biberonların ise 2 ayda bir değiştirilmesi lazımmış.

benimki emziğe alışmıyor yaa memeyi emzik niyetine kullanıyor

canım ısrarcı ol her fırsatta ağzınaa koy.Az da olsa ne kadar durdurrusa durdursun.

Bakkal emziği denedin mi? Benimki markalıları almayınca bakkal emziği verdim.
Onu bi kerede aldı.Yine atıyodu onuda ama ağzında biraz daha tutuyordu.
Hani yuvarlaklar var ya kocaman :))
Sonra baktım iyice boğazına kadar giriyo emzik.Zorladığımda öğürüyor,dedim Ceren ben sana bu küçük damaklı emzikleri alıştırcam.ara ara verrdim o attı.
Sonra bari bu damaklıların büyüğünü alayım dedim.
Allahtan aldı bunu.İlk zamanlar ağızda kısa süre tutuyordu.
Şimdi emzik keyfi yapmak istedimi emziği vermezsek yıkıyo ortalığı.

saphira bende metsile batırıp veriyorum emziğini. 2 yaşına kadar mümkün olduğunca şekerli gıdalardan kaçınıcam ben reçel falan gibi o yüzden metsile batırmayı uygun buldum o sırada tatlı geldiği için kavradı cimcime .. bir taşla iki kuş vurduk böylece :))

darkçım benimkide bir iki çeviriyor ağzında sonra öğürüyor.bir de ben biraz dişleri yamuk olur diye de korkuyorum.lelalcim bişeylere batırıp emzik vermenin sağlıklı birşey olmadığını duymuştum ben ama ayrıntısını bilmiyorum.metsile gelince açıkçası 2-3 kez verdim ben.ilaç vermek istemiyorum daha,gaz sancısı çektiği zamanlarda soyuyorum,kaldırıyorum bacaklarını karnına doğru,spor yapıyoruz kızımla.ne kaka kalıyor ne gaz maşallah ama çok mecbur kalırsam veririm tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…