Erkek İnfertilitesi EMODEX SPERM SAYISINI ARTIRIYOR

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

madlenay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2016
48
45
Sperm sayısı ile mücadele edenlere umut olsun fayda olsun diye yazıyorum...
3 yıllık evliyiz ve yaklaşık 3 yıl önce bir kaybım olmuştu 8 haftalıkken...odur budur mücadele veriyoruz bebeğimiz için.
Eşim tam 2 ay önce emodex kapsül çakşır suyu ve keçiboynuzu kürü kullanmaya başladı.emodex i düzensiz kullandı çünkü 1 aylık dozu 1.5 ayda bitirdi.2 ayın sonunda sperm yıkama testi istedi doktor ve 9 milyondan 61 milyona çıkmış değerler çok şükür Allah a...
Detaylı hareketlilik ve morfoloji için tekrar test yaptıracağız.umarım hareketlilik ve morfoloji de çok iyidir.bu ay umudum daha da çok inşallah gönlümüze göre olur herşey hepimiz için...
Detay için soru sormak isteyen olursa seve seve cevaplarım

Maşallah. İnşallah hamilelik haberi de verirsin buraya.
Varioksel var miydi sizin?
Sağolasın @kelebekk47 inşallah ya Allah isteyen yüreği yanan her kadına erkeğe nasip etsin hayırlı ve sağlıklı evlatlar:))
Varikosel bi var dediler bi yok dediler valla bizde hala emin değiliz.herhangi bi operasyon geçirmedi eşim varikosel için.
Sizin durum nasıl ?

Bizim de varla yok arasi o yüzden ameliyat son çare gibi bakıyorum. 2 tüp var ve kür ilaçlara verilmiş seneler..

Bizim de varla yok arasi o yüzden ameliyat son çare gibi bakıyorum. 2 tüp var ve kür ilaçlara verilmiş seneler..
Spermler yeterli kalitede olmayınca aşılama tüp bebek hüsran olabiliyor maalesef o yüzden çok korkuyorum ben pek yanaşmıyorum bunlara ama mecbur kalınca...Allah dermansız dert vermesin.sizin sayı morfoloji kaç? 2 ay kürleri hiç aksatmadım ben siz de deneyin derim.çakşır kökü suyunu çok araştırdım ve ödüllü ekstraktlı bi ürün buldum onu kullandık ve keçiboynuzu kürü tabi.emodex kullanmışmıydınız siz ? Doktor 3 ay sonra gelin demişti ama ben sabredemedim 2.ayda gittik ve bu zamanda da fayda etmiş çok şükür.siz de deneyin nolur pes etmeyin

Kızlar hepinize iyi akşamlar şimdiden ben ve eşimde hiç bir sorun yok 2 kere aşılama yaptirdik olmadı bu arada 3 yıllık evliyiz bu ayda caksir suyunu denemeye karar verdik eşim ve ben sabah akşam aç karnına iciyoruz inşallah faydasi olur.Eğer olmasa önünüzde ki ay tüp bebek yaptiracagizbu 9caksir suyunu kullanip faydasını gören var mı???
kızlar şimdiden hepinize teşekkür ederim.

İyi akşamlar canım öncelikle inşallah bebişine kavuşursun...ikinizde de sorun yoksa sebepsiz infertilite yani...bazen sperm testinde sorun görülmese bile aslında oluyor problem demişti Saraçoğlu.aklıma bu geldi ve çare olarak çobançökerten bitkisini söylemişti yine. 5 dk kaynatıp içilecekmiş.yani eşin içecek...eşinin ailesinde böyle problem yaşayan var mı ? Yanlışlık olmasın hatırladığım kadarıyla akromazal bozukluk olunca sperm testinde belli olmuyormuş problem..çobançökerten bi araştır istersen...emodex kapsülün içinde de var bu bitki.latince adı tribulus terresttis

Canım cvp verdiğin için çok teşekkür ederim ikimizin ailesinde de hiç sorun yok ilk 1 yıl istemedik sonra olsun istedik eşim işinden dolayı sürekli şehir dışındaydı düzensiz ilişki oldu ama nerdeyse 1 sene olacak deniyoruz olmadı inşallah bu caksir ise yarar bazen diyorum acaba biz mi yapmasını bilmiyoruz

Rica ederim canım..yumurtlama dönemini hesaplayıp ta da ovuslasyon testleri ile tam günlerini belirleyip ilişki olursa şans daha yüksek...bu arada hsg çektirdin mi sen ?

Bu arada çakşır ı sen kullanma canım hormonlarını altüst edersin...
Hsg de çektirdim canım hiç bi sorun yok aldığımız eczane esin de sende kullan dedi sabah akşam bi çay bardağı için dedi ovulasyon testleri de yaptım ama yine olmadi o kadar çok istiyorum ki bazen bu duyguyu hiç yaşayamayacak misim gibi geliyor asla isyan etmiyorum ama biran öncede olsun istiyorum

Bana da hep öyle geliyordu ama herşeyin zamanı olduğunu düşünüyorum artık ve Allah vakti gelince yavrumarımıza kavuşturacak bizleri inşallah canım tevekkül...herkes herşeyi öneriyor canım ama dikkatli olmak lazım.hormonlarında vs sorun yoksa sen kullanma derim.eşine yarar sayıyı daha da artırır ama senin zaten yumurtlaman oluyorsa ne gerek var.zarar verme ihtimali var hormonlara...markası nedir çakşır suyunun canım

merhaba emodex kapsül ne işe yarıyor bizde sperm sayısı düşük proxeed kullanıyoruz evicap içiyor eşim birde hergün sabah 1 tane zeytinyağında bekletilmiş incir yiyor 1,5 aydır düzenli olarak madlenay

Cnm sperm az olması durumunda hangi bölüme gidiliyor ilaç takviyesi icin

Selam arkadaşlar bende çakşır suyu aldım uygulama şekli ölçüsü falan nasıl olucak bilgi verirmisiniz

Kızlar merhaba, uzun zamandır bu sayfaları takip ediyorum. Şimdiye kadar birşey yazmak kısmet olmamıştı. Şimdi bizim durumumuzda olanlara umut olması için yazıyorum. İnşallah Allah isteyen herkese çocuk sahibi olmayı nasip eder.

2 senelik evliyken çocuk sahibi olmak istedik. 4 ay denedikten sonra eşim muayene oldu. Geçen sene Mayıs ayında sol tarafta grade 2 varikosel teşhisi konuldu. Spermiyogramda sperm sayısı 2milyondu, hız parametreleri sınırlarda idi ve sperm sayısı yetersizliğinden Kruger morfoloji ölçümü yapılamıyordu. Doktorumuz (Medicana Ankara- Bedrettin Seçkin) varikoselin ortadan kalkmasının önemli olduğunu, nihayetinde tüp bebek yapacak olsak bile varikosel ortadan kalkınca sperm kalitesi artacağı için şansımızın yükseleceğini söyledi. Ameliyattan 6 aydan sonra sperm parametrelerinde iyileşme olacağını söyledi. Eşim Haziran ayında mikrocerrahi ile varikosel ameliyatı oldu. 3 ay sonra ilk kontrolümüz vardı. Spermiyogram daha geriye gitmişti. Sperm sayımız 1 milyondu. Doktorumuz 6 ayı beklememiz gerektiğini söyledi. Ben de bu arada Kaan aydos'tan randevu aldım. Randevu da üç ay sonra olduğu için 6 ayımızın dolduğu zamana denk geliyordu. Bu 6 ay içinde herhangi bir bitkisel tedavi uygulamadık. Bedrettin hoca bizim isteğimiz üzerine OmepaQ10 isimli antioksidan ı önermişti, aldık ama eşim bir aylık kutusu bile bitirmedi.

Ocak ayında Kaan hocaya muayeneye gitmeden önce eşim tekrar spermiyogram verdi. Sperm sayısı 7 milyona çıkmıştı. Kaan hocaya muayeneye gittik. Bizden sperm DNA hasar paneli istedi. İstediği tahlillerin hepsinin sonuçları olumluydu. Sperm sayısı 14 milyon, DNA hasarı 12 seviyelerinde. Kaan hoca normal yolla 6 ay daha denememizi söyledi. Ve eşime sabah akşam kullanması için Emodex verdi. 2 ay kullanıp Nisan ayında yeniden spermiyogram yaptırıp gönderecektik. Aslında sonuçların bu kadar olumlu çıkması beni daha çok tedirgin etmişti, demekki arkada görünmeyen sebepler var diye düşünmeye başladım. Bu arada yine bu forumlardan Ankara'da tüp bebek için merkez tavsiyelerini hatmettim.

Eşim Emodex'e başladıktan 1,5 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Şimdi 6 haftalık hamileyim. Geçen hafta kesemizi gördük. Nasip olursa haftaya kalp atışlarımızı dinlemeye gideceğiz.

Umarım Allah herkese gönlündekini verir. İyi akşamlar.

madlenay yazdıklarınızı okuyunca bu ilacı da denemeye karar verdik. Biz de de sayı 1 milyon. Proceed ishal yaptığı için esim hiç kullanamadı. Doktor 1 milyonu çok fazla arttıramayız demiş.Doğal yolla çok zor demiş. Ben 4 negatif tüp bebek denemesinden dolayı herşeyi zamana bıraktım. Bir de bunu deneyelim bakalım. Paylaşımınız için teşekkürler umarım bende güzel sonuçları buradan paylaşabilirim.
Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…