Erkek İnfertilitesi EMODEX SPERM SAYISINI ARTIRIYOR

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar merhaba, uzun zamandır bu sayfaları takip ediyorum. Şimdiye kadar birşey yazmak kısmet olmamıştı. Şimdi bizim durumumuzda olanlara umut olması için yazıyorum. İnşallah Allah isteyen herkese çocuk sahibi olmayı nasip eder.

2 senelik evliyken çocuk sahibi olmak istedik. 4 ay denedikten sonra eşim muayene oldu. Geçen sene Mayıs ayında sol tarafta grade 2 varikosel teşhisi konuldu. Spermiyogramda sperm sayısı 2milyondu, hız parametreleri sınırlarda idi ve sperm sayısı yetersizliğinden Kruger morfoloji ölçümü yapılamıyordu. Doktorumuz (Medicana Ankara- Bedrettin Seçkin) varikoselin ortadan kalkmasının önemli olduğunu, nihayetinde tüp bebek yapacak olsak bile varikosel ortadan kalkınca sperm kalitesi artacağı için şansımızın yükseleceğini söyledi. Ameliyattan 6 aydan sonra sperm parametrelerinde iyileşme olacağını söyledi. Eşim Haziran ayında mikrocerrahi ile varikosel ameliyatı oldu. 3 ay sonra ilk kontrolümüz vardı. Spermiyogram daha geriye gitmişti. Sperm sayımız 1 milyondu. Doktorumuz 6 ayı beklememiz gerektiğini söyledi. Ben de bu arada Kaan aydos'tan randevu aldım. Randevu da üç ay sonra olduğu için 6 ayımızın dolduğu zamana denk geliyordu. Bu 6 ay içinde herhangi bir bitkisel tedavi uygulamadık. Bedrettin hoca bizim isteğimiz üzerine OmepaQ10 isimli antioksidan ı önermişti, aldık ama eşim bir aylık kutusu bile bitirmedi.

Ocak ayında Kaan hocaya muayeneye gitmeden önce eşim tekrar spermiyogram verdi. Sperm sayısı 7 milyona çıkmıştı. Kaan hocaya muayeneye gittik. Bizden sperm DNA hasar paneli istedi. İstediği tahlillerin hepsinin sonuçları olumluydu. Sperm sayısı 14 milyon, DNA hasarı 12 seviyelerinde. Kaan hoca normal yolla 6 ay daha denememizi söyledi. Ve eşime sabah akşam kullanması için Emodex verdi. 2 ay kullanıp Nisan ayında yeniden spermiyogram yaptırıp gönderecektik. Aslında sonuçların bu kadar olumlu çıkması beni daha çok tedirgin etmişti, demekki arkada görünmeyen sebepler var diye düşünmeye başladım. Bu arada yine bu forumlardan Ankara'da tüp bebek için merkez tavsiyelerini hatmettim.

Eşim Emodex'e başladıktan 1,5 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Şimdi 6 haftalık hamileyim. Geçen hafta kesemizi gördük. Nasip olursa haftaya kalp atışlarımızı dinlemeye gideceğiz.

Umarım Allah herkese gönlündekini verir. İyi akşamlar.
Ne guzel sabrin sonu selamettir derler ya sizinki oyle olmus Rabbim hayirla kucaginiza,almayı nasip,etsin,bize de dua,edin

2. Şişedeyiz bitince test yaptırsak mı acaba yoksa 3 bitince mi yaptırsak karar veremedim bide kötü sonuc cıkarsa eşim bir daha kullanmaz

Spermler yeterli kalitede olmayınca aşılama tüp bebek hüsran olabiliyor maalesef o yüzden çok korkuyorum ben pek yanaşmıyorum bunlara ama mecbur kalınca...Allah dermansız dert vermesin.sizin sayı morfoloji kaç? 2 ay kürleri hiç aksatmadım ben siz de deneyin derim.çakşır kökü suyunu çok araştırdım ve ödüllü ekstraktlı bi ürün buldum onu kullandık ve keçiboynuzu kürü tabi.emodex kullanmışmıydınız siz ? Doktor 3 ay sonra gelin demişti ama ben sabredemedim 2.ayda gittik ve bu zamanda da fayda etmiş çok şükür.siz de deneyin nolur pes etmeyin
Ödullu caksır suyunun markası ne acaba

Mrb arkadaşlar biz de birinci çocuktan bu yana beş yıl geçti.esimde cift tarafli varikosel vardı ameliyat oldu sonrasında kademeli artışlar oldu.3 ay önce eşim test yaptırdı sayı 6.5 milyon /ml çıktı.ondan sonra emodex ve keciboynuzu ozu soguk pres kullanmaya başladı.2 kutuyu bitirip 3.cü kutunun sonuna doğru test yaptirdi.simdiki değerleri 12.5 milyon/ml sayıya cıktı.fakat hareket nerdeyse öncekilerle aynı değerlerde kaldı.batım yarin

X