Erkek İnfertilitesi Sperm sayı ve hızımızı nasıl yükselttik

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kizlar biliyorsunuz geçen ay tüp bebek yapacaktik bende kist oluştuğu için bu aya ertelenmişti. Bende bu ay içinde evimi taşıdım yerleştirdim. Ablamın tayini çıktı onun evini toplamaya yardım derken sanırım tüp bebeğe gerek kalmadı. Yarın adet günüm. Ama ne gelen var ne giden sadece 4 gündür sol kasığımda kist ağrısı gibi ağrı var. Regliye benziyor ama tek taraflı ve daha şiddetli. Az önce test yaptım. Resim atıyorum. Sizce doğru mu gördüm. Silik pembe çizgi hemen belirdi.

Sizce hayal mi görüyorum. Olabilir mi acaba

Eklentiler

• IMG_20210905_171644.jpg
    IMG_20210905_171644.jpg
    25,3 KB · Görüntüleme: 176
Merhaba arkadaşlar. Daha önce de konular açmıştım. Ama bu bizim için bir nevi başarı hikayesi gibi oldu. 4 Aralık'ta sperm testi yaptırmıştık. Çok büyük hayalkırıklığı yaşamıştık. Sayımız milyon bile değil 100.000 di. Hızlı ileri hareket %5, yerinde hareketli %37 idi. Hareketsiz ise %68.morfolojiye bakılmadı bile çünkü sayı yetersizdi. Birçok urologla gittik. Hepsi tüp bebek dedi.Onda bile şansımız çok düşüktü. Ne yapalım diye düşünürken kendi arastirmalarim sonucu bir takım takviyeler kullandık.
3 ayın sonunda dün sperm testini yeniledik ve şok... Sayımız 34.8 milyon olmuş. Hızlı ileri hareketlimiz %50, yerinde hareketlimiz %5, hareketsiz sperm %45 olmuş. Tabi morfoloji de bakılmış. Morfoloji %3. Şimdi morfolojiyi düzeltmeye çalışacaz. Umudunuzu kaybetmeyin. Biz hep inandık.
Gelelim üç ayda neler kullandığımıza.
Proxeed plus, evicap 200 mg, selenyum, Pharmaton,berazinc cinko hapı,
Bal,polen,arisutu,ceviz karışımı günlük bir kaşık, keçiboynuzu özü günlük sabah akşam bir kaşık.
Her gün bir adet nar ve havuç.
Domates suyu çok işe yariyormus. Mercimek çorbası ve yazdan yaptığım domates soslariyla domates çorbası yaptım bol bol.
Bunlar hem sayıyı hem hızı arttiran ürünler. Bize tüp bebek diyen doktorlar bugün neler kullandığımızi, tüp bebeğe bile gerek kalmayabilecegini söylediler. Üç ay daha kullanmaya devam edeceğiz. Biz faydasını gördük. İnşallah sizde görürsünüz. Bu arada eşimde saç seyrelmesi vardı. Eşimin saçları çıktı. 😁🤭
Not: 41 yasin ve 41 fetih süresine de başladım. Birde Ayetel Kürsi okuyacağım. Duasiz da olmaz diye düşünüyorum. Herşey Allah'tan. Allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasin. Hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize.
Not: çobançokerten çayı morfolojiyi düzeltmeye yariyormus. Bu ay itibariyle ona da başlıyoruz. Bakalım sonuç ne olacak
Düzeltme 20.05.2021
Dün test yaptık. Bugün sonuçlar biraz moralimizi bozdu. Eşim oruç tuttuğu için ilaclarin dozunu dusurmustuk. Sanırım zarar verdi bu durum. Sayımız 25 milyona düşmüş. Hızlı ileri hareketlimiz %55 hareketsiz %45. Morfolojiniz 4 olmuş. Doktorla görüştük. Keçiboynuzunu kullanmayın dedi. Sadece proxeed p,evicap Pharmaton ve saracoglunun karışımına devam edecez.
Eşimin de sperm testinde 5milyon hareketli 5 milyon hareketsiz sperm çıkmıştı. Proxeed plus içti 2 ay düzenli olarak ve keçiboynuzu pekmezi içti. Ardından hamile kaldım. Bu takviye ilaç baya etkili.. Bize de beklemek istemiyorsanız aşılama yapalım demişti doktor. Şuan hamileyim, Hamileliğim çok zor geçiyor erken doğum riskim var kanamalarım da.. Sağlıklı hamilelikler diliyorum herkese.

Eşimin de sperm testinde 5milyon hareketli 5 milyon hareketsiz sperm çıkmıştı. Proxeed plus içti 2 ay düzenli olarak ve keçiboynuzu pekmezi içti. Ardından hamile kaldım. Bu takviye ilaç baya etkili.. Bize de beklemek istemiyorsanız aşılama yapalım demişti doktor. Şuan hamileyim, Hamileliğim çok zor geçiyor erken doğum riskim var kanamalarım da.. Sağlıklı hamilelikler diliyorum herkese.
Hayırlı olsun. Rabbim sağlıkla kucağıniza almayı nasip etsin. İnşallah bizimki de tutmuştur. Biz tam herşeyden vzgecio tüp bebeğe yönelmiştik. Ömrümce kistim oluşmadı ilke kez geçen ay oluştu bu nedenl tüp bebek tedavisi ertelendi. Şimdide bu test mevzusu. Umut etmek de istemiyorum. Ne olur dua edin. Pozitif ciksin. İnsan çok yipraniyor

Hayırlı olsun. Rabbim sağlıkla kucağıniza almayı nasip etsin. İnşallah bizimki de tutmuştur. Biz tam herşeyden vzgecio tüp bebeğe yönelmiştik. Ömrümce kistim oluşmadı ilke kez geçen ay oluştu bu nedenl tüp bebek tedavisi ertelendi. Şimdide bu test mevzusu. Umut etmek de istemiyorum. Ne olur dua edin. Pozitif ciksin. İnsan çok yipraniyor
Teşekkür ederim, Rabbim hayırlısı ile sağlıklı bir bebek nasip etsin hamilelik nasip etsin inşallah 🤲

Arkadaşlar çobançokerten kurunu yapan varsa nasıl yaptınız günde bir kez sanırım ama ne zaman içilecek sperm hareketliliği için?

50 bin spermle ilk tüp bebek tuttu mu ?

Yaşınız kaç ve sperm sayısı için neden az olabileceği konusunda Dr bir şey dedi mi ?
Evet ilk denemede oldu yaşım şuan 25 sperm sayısının az olması hakkında genetik vs şeyler açıkçası yaşımız genç olduğu için pek onemsemedi ama Allah'ın adına kurban olayım böyle birşey

Canim benim konu mu biliyorsun , hemen hemen ayni şeyleri yedirmisiz ve yükselmiş degerler cok sukur bak bizim morfoloji 1 den 8 oldu iki ayda ben pros saracoglu nun önerisiyle ondan Allah razı olsun çobancokerten ve nohut kullandirttim bi bak arastir bunu
Merhaba bizde test yaptık sonucu yeni çıktı ozelden bakar mısın?

Bizde bugün çıktı sonucu anlamadim özelden bakar mısın?
Hayırlı olsun bebeğiniz bu arada 🤲

Bizde bugün çıktı sonucu anlamadim özelden bakar mısın?
Hayırlı olsun bebeğiniz bu arada 🤲
Teşekkür ederim 🤲 inan anlamıyorum test sonucundan doktor yorumlamıştı. Kadın doğum doktorun gördü mü eşimin sonucunu? Mutlaka göster. Duruma göre üroloğa yönlendirir. Ürolog dr. ultrasonda muayene eder eşini ve ona göre bir yol izlenir. Tekrar kendi kadın doğum doktorunla paylaşırsın durumunu ve sizi yönlendirecektir.

Teşekkür ederim 🤲 inan anlamıyorum test sonucundan doktor yorumlamıştı. Kadın doğum doktorun gördü mü eşimin sonucunu? Mutlaka göster. Duruma göre üroloğa yönlendirir. Ürolog dr. ultrasonda muayene eder eşini ve ona göre bir yol izlenir. Tekrar kendi kadın doğum doktorunla paylaşırsın durumunu ve sizi yönlendirecektir.
Daha gorunmedi ins guzel yorumlar Dr.
Sen nasil düzelmiştin eşinde değerleri?

Daha gorunmedi ins guzel yorumlar Dr.
Sen nasil düzelmiştin eşinde değerleri?
Bizim kadın doğum doktoru eşimi üroloğa yönlendirdi. Ürolog muayene etti verikosel vs. yokmuş. Sonra özel bir takviye ilaç verdi. Suda eritilip içiyordu eşim. Kendi kadın doğum doktorum da 3 ay kullansın eğer hamile kalmazsan bir daha değerlendirme yapalım demişti. İlacı içmeye başladı 3 ay düzenli kullandı sonrasında ben hamile kaldım.

X