Embriyo kalitesi kızlar bana destek olur musunuz

tubiikk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
350
111
27
Kızlar 10 ağustosta opu oldum
14 yumurtam toplandı 9 u dolu 8i döllenmişti
3. Gün 7 tane kalmıştı
5. Gün yani bugün aradıklarında sadece 3 tane kalmış çok moralim bozuldu modum çok düştü
Kaliteleri
4aa
4ab
3bc
Şeklindeymiş
Bana bi fikir verirmisiniz çok umutsuzlandım birden modum çok düştü embriyo sayısı düştükçe şansımda düşmüş gibi hissettim
2. Ci bi tüp beneğe gücüm yok
Tek umudum bu 3 embriyomdan biri tutması

.

4aa ve 4ab oldukça iyi kalite embriyolar aralarında çok az bir fark var. 3bc onlara göre daha düşük kalite ama yine de gebelik şansı var. Bak benim en iyi kalite embriyom 3aa idi ama tutunmadı. Şimdi iki tane 3bb transfer olacağım ben de kaliteye çok takılmıştım doktorum hiç kafana takma b ve a arasında gebelik şansı olarak çok büyük bir fark yok dedi bana. Senin yaşında birinin embriyolarının yarısından gebelik bekleriz, çift transfer yaptığımızda büyük ihtimal en az biri tutunur dedi. Hiç canını sıkma güzel embriyoların var yaşın da genç en az birisi tutunacaktır inşallah

Ayy inşallah ya sabahtan beri helak oldum
O kadar yumurtadan sadece 3 tane kalmasına
Ya inşallah tutunurlar bizimle olurlar ağlamaktan helak oldum artık
Siz nerede yaptırdınız peki kaç dondurulmuş embriyonuz var Şuan

3bb de orta kalite tutma şansı var sanırım değil mi
Peki bazılarında 5aa bile tutmamış o neden olur ki

Ayy inşallah ya sabahtan beri helak oldum
O kadar yumurtadan sadece 3 tane kalmasına
Ya inşallah tutunurlar bizimle olurlar ağlamaktan helak oldum artık
Siz nerede yaptırdınız peki kaç dondurulmuş embriyonuz var Şuan
8 döllenen yumurtadan 3 embriyonun 5. güne gitmesi kötü değil ki zaten genel olarak %50si gidiyor 5. güne üzülme lütfen. Benim 7 dondurulmuş embriyom var İzmit konak hastanesindeyim.

Doktorun çift transfer yapabilir bi de histeroskopi yapıyorlar bu arada o da tutunmaya yardımcı oluyormuş

3bb de orta kalite tutma şansı var sanırım değil mi
Peki bazılarında 5aa bile tutmamış o neden olur ki
Evet orta kalite oluyor ama tutma şansı tabi ki var c olanların bile tutma şansı var yoksa dondurmazlar zaten. Burada okuduklarıma göre embriyo kalitesinden ziyade embriyonun genetik olarak sağlıklı olması daha önemli. Mesela en iyi kalite sağlıksızsa tutunmayabilir ama orta veya düşük kalite embriyo tutunur çünkü sağlıklıdır. Kendim de tecrübe ettim bunu 3aa embriyom iyi kalitede olmasına rağmen ve bende bir sorun olmamasına rağmen tutunmadı. Büyük ihtimal genetik olarak problemliydi ama biz pgt yaptırmadığımız için bunu bilemiyoruz.

4aa ve 4ab cok iyi kalite bence, moralini bozma sukur et bazı insanların o bile olmuyo Bende 4ab koydurdum bugun 8ci gunum transfer sonrası ve positiv. Rabbime dua et sadece

8 döllenen yumurtadan 3 embriyonun 5. güne gitmesi kötü değil ki zaten genel olarak %50si gidiyor 5. güne üzülme lütfen. Benim 7 dondurulmuş embriyom var İzmit konak hastanesindeyim.
Biraz içim rahatladı çok teşekkür ederim size o zaman 3 tane kalmadı normal kabul ediliyor.
Sizinde inşallah kaliteleri iyidir ve bi an önce tutunur bebeğiniz

Doktorun çift transfer yapabilir bi de histeroskopi yapıyorlar bu arada o da tutunmaya yardımcı oluyormuş
Muhtemelen yapmayacaktır yaşım 28 ve ilk denemem
İlk deneme de yapmıyorlar bahçeci
Histeroskopi kendi isteğimize göre mi oluyor yoksa doktor önerisi ile mi

Bizde yaptırmadık pgt çok bi önem taşıyorum bilmiyorum çünkü burada pgt den sağlıklı gelip tutmayan çok embriyo vardı gerçekten birazda nasip işi Allah kucağımızı boş bırakmasın
Sizin ne zaman transfer

Muhtemelen yapmayacaktır yaşım 28 ve ilk denemem
İlk deneme de yapmıyorlar bahçeci
Histeroskopi kendi isteğimize göre mi oluyor yoksa doktor önerisi ile mi
Hiç belli olmaz koyan oluyor benimde tutmuyordu 2. De koydu 2 tane doktorunla konuş aklına takılan şeyleri sor bakalım

Hiç belli olmaz koyan oluyor benimde tutmuyordu 2. De koydu 2 tane doktorunla konuş aklına takılan şeyleri sor bakalı

Hiç belli olmaz koyan oluyor benimde tutmuyordu 2. De koydu 2 tane doktorunla konuş aklına takılan şeyleri sor bakalım
Adet olucam muhteşem bi kaç güne o gün yüzyüze sorucam ama ben 2 den ziyade histeroskopiye felan gerek duyarsa onu yaptırmak istiyorum en azından 3 hakkımı sağlam kullanayım
Yapılması gereken ne varsa yapılsın mi an önce istiyorum
Sizin oldu mu gebelik

maalesef 2 negatif var bende işte histeroskopi falan yapılacak eylül de baslıcaz tedaviye.

Yaşınız gençse genelde önerilmiyor zaten. Biz bir de genetik test yaptırmıştık karyotip o da normal çıkınca pgtye gerek duymadık. Gerçekten nasip işi o yüzden hiç üzülmeye gerek yok, nasipte varsa olacaktır zaten. Benim negatif olan transferim bu aydı ilaçları bıraktım şimdi adet olmayı bekliyorum. Doktorum beklemeye hiç gerek yok dedi ben de beklemek istemiyorum eğer değerlerim uygun çıkarsa direkt diğer transfere hazırlanacağım. Eylül gibi olur sanırım. Amin Allah bu yolda maddi manevi emek veren herkese en kısa zamanda evlat nasip etsin inşallah

Aa hemen hemen aynı olabilir miyiz ki bende adet olmayı bekliyorum Şuan rahim hazırlığına başlanacak
Amin maddi manevi çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun
Sizin bu 2. Ci denemeniz olacak o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…