eltimin hareketleri

Bir insanin herkesle iyi gecinme cabasinin da bir siniri, bir oluru, kabulu var. Tavri olmali, tarzi olmali insanin en cok beni sevsinler obsesyonuna yakalanmis. Kucukken az mi sevmisler, alkislamamislar mi yoksa alkis manyagi mi yapmislar bunu. Ay ne oyleoyle vicik vicik... Gormezden gelin soner davranislari.
belki de.aslında üzülüyorum da bu haline.ama onun yasadigi travma beni geri plana atma hakkini vermez ki ona baskasini ezerek yükselemezsin çok hırslı bi kız

ha
Kendine güven canım, o tarz insanları herkes sevmez zaten niyeti er gec anlaşılır ben de cok sıcak biri değilim böyle arkadas gruplarında da bulundum hiç istifimi bozmadım emin ol arkandan ona sıcak deseler bile sana da asil derler
haklısın canım nebilim hamilelikten heralde şuan ilk anki sinirim öfkem yok kocam da inanirsa inansin aman ona mi yasiycam ha inandi ha inanacak diye

ha

haklısın canım nebilim hamilelikten heralde şuan ilk anki sinirim öfkem yok kocam da inanirsa inansin aman ona mi yasiycam ha inandi ha inanacak diye
Aynen kimse aptal degil diye bosuna demedim ilk basta boyle insanlar baskalsrini sicak tavirlariyla etkileyebilir ama sahteyse ki yuzde 90 sahtedir zamanla itici gelir gelmese bile sen digerleriyle iliskilerini iyi tuttukca, gercekten samimi olursan sevilirsin zaten. Benim bir kiz arkadasim boyleydi gereginden fazla sicakti zamanla rahatsiz olmaya baslamistim ilgi cekecek diye girdigimiz ortamlarda artik muhabbet edemiyordum illa kendini sevdirecek herkese konusamiyorduk konulara atlamasindan bi akrabam kizdan hoslandi cikmaya basladilar iki hafta sonra ayrildi dedi herkese cok iyi davraniyor basta bu yonu etkiledi fakat tanidikca gercek olmadigini anladim kime ne hissediyor bilemiyorsun herkese ayni davraniyor gercek degil dedi. Yani kimse aptal degil canim. Ben de kizla gorusmekten sikildim mesafe koydum tahammul edemedim yapmacikligina. Yani anlasiliyor. Gercek ozguven sakinliktir. Ozguvenli sakin dur:)

Aynen kimse aptal degil diye bosuna demedim ilk basta boyle insanlar baskalsrini sicak tavirlariyla etkileyebilir ama sahteyse ki yuzde 90 sahtedir zamanla itici gelir gelmese bile sen digerleriyle iliskilerini iyi tuttukca, gercekten samimi olursan sevilirsin zaten. Benim bir kiz arkadasim boyleydi gereginden fazla sicakti zamanla rahatsiz olmaya baslamistim ilgi cekecek diye girdigimiz ortamlarda artik muhabbet edemiyordum illa kendini sevdirecek herkese konusamiyorduk konulara atlamasindan bi akrabam kizdan hoslandi cikmaya basladilar iki hafta sonra ayrildi dedi herkese cok iyi davraniyor basta bu yonu etkiledi fakat tanidikca gercek olmadigini anladim kime ne hissediyor bilemiyorsun herkese ayni davraniyor gercek degil dedi. Yani kimse aptal degil canim. Ben de kizla gorusmekten sikildim mesafe koydum tahammul edemedim yapmacikligina. Yani anlasiliyor. Gercek ozguven sakinliktir. Ozguvenli sakin dur:)
haklısın yapmacık hareketler kendini belli ediyo.sadece ben konum itibariyle eltisi oldugum için bunu insanlara bu sekilde söylersem kiskandigimi düsünecekler.halbuki ayni davranislari baska biri yapsa bana yine yapmacik gelir.
aman ya bana dokunmayan yılan varsın oynasın oyununu banane :)

demek insanin hobbyleri olmayinca böyle oluyor :deli:
birak vijik vijik olsunlar erken b.ku cikar.

tebrik etmek neden? daha dogmadiki? erkek icin tebrik mi lazim?
Bence bir gözün aydın denilebilir cinsiyet ile ilgisi yok, en azından kaynına resim atmayı biliyorsan eltine de bir alo diyebilirsin bence...
Ya da en yakışık olanı resimleri karı-kocaya beraber atarsın en olmazsa, birine kanka diğerine dış kapının mandalı muamelesi pek iyi niyetli görünmüyor.

Bence bir gözün aydın denilebilir cinsiyet ile ilgisi yok, en azından kaynına resim atmayı biliyorsan eltine de bir alo diyebilirsin bence...
Ya da en yakışık olanı resimleri karı-kocaya beraber atarsın en olmazsa, birine kanka diğerine dış kapının mandalı muamelesi pek iyi niyetli görünmüyor.
yani evet ben de ondan bahsediyorum.esime de atmasa veya arayip ona da gozun aydin demesi gozüme batmaz da ona yapip bana yapmamasinda art niyet ararim.ha tekrar soyluyorum kimsenin benim bebegimi kutlamak gibi bi zorunlulugu yok buna asla alinmam ama esimle paylasip elbise alip fotograf atmasi bence anormal ben bu bebekten bagimsizim sanki

Mesafeli soğuk davranan sizsiniz bu belli. Kaynananızın kıdemli gelin falan demedi de hata ayrımcılık oluyor alınır tabi.Siz zaten kaynananla çok sıkı fıkı olmasını kıskanmışsınız bu çok açık gözünüze batmış..Ayrıca eşiniz baba olacak onun da kaynı ona atabilir siz hem soğul dururken gidip gelmezken konuşmazken neden takıyorsunuz ki ha o ha siz ne farkeder? bir açık arıyorsunuz

s
Mesafeli soğuk davranan sizsiniz bu belli. Kaynananızın kıdemli gelin falan demedi de hata ayrımcılık oluyor alınır tabi.Siz zaten kaynananla çok sıkı fıkı olmasını kıskanmışsınız bu çok açık gözünüze batmış..Ayrıca eşiniz baba olacak onun da kaynı ona atabilir siz hem soğul dururken gidip gelmezken konuşmazken neden takıyorsunuz ki ha o ha siz ne farkeder? bir açık arıyorsunuz
soguk mu davraniyorum :) kaynanamin parmaklarini öpmedigim icin soguk davraniyosam varsin oyle olayim ya :KK70: ayrica kaynanam benim yanimda da ona cok iltifat ediyo ben neden ayrimcilik yaptigini dusunup alinip gunlerce trip atmiyorum

bak canim benim.bu hanimcagiz benim kayinvalidemle belliki yakin olmami istemiyo benim de bunun icin özel bi cabam yok zaten ikisi gül gibi yaşasınlar sorun değil ama bu insan eger bu kadar iyi niyetliyse küs olmadigimiz dargin olmadigimiz kirgin olmadigimiz halde benim dugun zamaninda onun o kadar yaninda olusumun da aramizda bi samimiyet olustirdugunu dusunursek neden sürekli esime yaziyo bebekle ilgili fotograflar atiyo abim abim diye geziyo ben de bu cocugun annesiyim yahu bebegim 5 aylik bir kere bile daha bebegi benden sormadi ama esime fotogrfalr mesajlar kiyafetler falan.hani dicem ki ben farkinda olmadan bana küsmüş ama oyle bisey de yok her defasinda bana selam yolluyo eşimle.bu normalmi sizce yani

Kesinlikle normal değil bu tavırlar. Aynı bu dediğinden birini tanıyorum (biz görüşmüyoruz kendisiyle) . Tanımasam oluruna inanmazdım belki. En güzel benim, en iyi benim , en kıdemli gelin benim havasında. Bu arkadaş diğer eltisi ile sürekli gizli yarış halinde. Sürekli onun kocasıyla samimi. Hep kamera ile görüşmeler , kaynı üzerinden selamlaşmalar, hediyeleşmeler, mesajlaşmalar, kahkahalar, gece kalmaları vs vs. Küçük elti rahatsız oluyor haliyle ama kocası kondurmuyor gelinlerine. Bir gün bu kadın eltisinde kaldığında karı koca aralarında bir konuda tartışma çıkıyor çekirdek çitleyip kahkaha atmış karşılarında. Nerdeyse boşanacaktık öyle tartıştık diyor ama kadın kahkaha atmış yerinden bile kalkmamış. Bu hadisede kocasıda sonunda anlıyor nasıl biri olduğunu ve mesafe koyuyor en sonunda . bir durun tartışmayın bile dememiş izlemiş sadece keyif alarak..

Bu tipler Kocalarına karşıda en iyi benim ispatına giriyorlar kıyslama yaparak . Bu ailenin en iyi gelini benim. Bu bir hastalık işte. . Sana tavsiyem eşinle fazla samimi olmasına müsade etme . Herkes haddini sınırını bilsin.
(Dip not; ikiside eltim olur)

Son düzenleme:
Kesinlikle normal değil bu tavırlar. Aynı bu dediğinden birini tanıyorum (biz görüşmüyoruz kendisiyle) . Tanımasam oluruna inanmazdım belki. En güzel benim, en iyi benim , en kıdemli gelin benim havasında. Bu arkadaş diğer eltisi ile sürekli gizli yarış halinde. Sürekli onun kocasıyla samimi. Hep kamera ile görüşmeler , kaynı üzerinden selamlaşmalar, hediyeleşmeler, mesajlaşmalar, kahkahalar, gece kalmaları vs vs. Küçük elti rahatsız oluyor haliyle ama kocası kondurmuyor gelinlerine. Bir gün bu kadın eltisinde kaldığında karı koca aralarında bir konuda tartışma çıkıyor çekirdek çitleyip kahkaha atmış karşılarında. Nerdeyse boşanacaktık öyle tartıştık diyor ama kadın kahkaha atmış yerinden bile kalkmamış. Bu hadisede kocasıda sonunda anlıyor nasıl biri olduğunu ve mesafe koyuyor en sonunda . bir durun tartışmayın bile dememiş izlemiş sadece keyif alarak..

Bu tipler Kocalarına karşıda en iyi benim ispatına giriyorlar kıyslama yaparak . Bu ailenin en iyi gelini benim. Bu bir hastalık işte. . Sana tavsiyem eşinle fazla samimi olmasına müsade etme . Herkes haddini sınırını bilsin.
(Dip not; ikiside eltim olur)
bana diyolar ki kocanin gözüne girse ne olur kocan seni bosayip onu mu alacak.iste bundan bahsediyorum.illa beni bosayip onu mu almasi lazim bu zaten cok komik bi ornek bu kadar düzmantık olmamali bi insan ya.huzurumu kacirsa bile zamaninda oyunlarina sustugum icin buna ben mahal vermis gibi olacagim tipki sizin kücük eltinin basina gelen gibi.Allah yardim etsin ne diyelim evlerden ırak

Bizde de var aynısından annecim annecim peşinde dolaşıp arkasından demediği kalmıyo annecim çocukların şunu yok bunu yok diyip aldırıyo sonra bana hiç yardımcı olmuyo diye ağlanıyor.Kendini acındırarak dünyaları yedi doymadı.Küçük gelinim ben kıskançlığından gitti dövmem var diye yapışkan dövme yaptı nişanımda aynı renk giydi.Daha neler neler.
Senin söylediğini de anlıyorum o böyle mıç mıç ailede herkesle iyiyim modunda yapmacık takılıyor.Olan sana oluyo bu sefer görenler de ay bak küçüğü iyi büyüğü kendini beğenmiş soğuk nevale diye söylencek durcak.
Valla ben çareyi görüşmemek de olabildiğince aynı ortama girmemekte buldum gözüm görmüyo sinirim de zıplamıyo bence o da sizle arası yok diye eşinize yaranmaya çalışıyor.eşinizde arasına mesafe koysun yüz vermesin mesajlarına sağol hmm ok diye kısa yanıt versin ayağını keser :))

Bizde de var aynısından annecim annecim peşinde dolaşıp arkasından demediği kalmıyo annecim çocukların şunu yok bunu yok diyip aldırıyo sonra bana hiç yardımcı olmuyo diye ağlanıyor.Kendini acındırarak dünyaları yedi doymadı.Küçük gelinim ben kıskançlığından gitti dövmem var diye yapışkan dövme yaptı nişanımda aynı renk giydi.Daha neler neler.
Senin söylediğini de anlıyorum o böyle mıç mıç ailede herkesle iyiyim modunda yapmacık takılıyor.Olan sana oluyo bu sefer görenler de ay bak küçüğü iyi büyüğü kendini beğenmiş soğuk nevale diye söylencek durcak.
Valla ben çareyi görüşmemek de olabildiğince aynı ortama girmemekte buldum gözüm görmüyo sinirim de zıplamıyo bence o da sizle arası yok diye eşinize yaranmaya çalışıyor.eşinizde arasına mesafe koysun yüz vermesin mesajlarına sağol hmm ok diye kısa yanıt versin ayağını keser :))
aman ikimizin de taktigina degmezler valla.elimizde olmadan kiyaslaniyoruz yapacak bisey yok kulak tikicaz göz yumucaz napalim

kızlarr hepinize şimdiden teşekkür ediyorum degerli yorum ve önerileriniz için gercekten bana farkli pencerelerden bakma imkani sagliyo cansınız.imkanım olsa da hepinizi kucaklasam üzgün olanlarınızı güldürmeye kafasını dağıtmaya çalışsam :) kadının kadını anladığı gibi kimse kimseyi anlayamıyo..

neyse aşkım daha fazla depreşmeden konuya geçeyim sizi bunaltmim :)

benim rahatsız olduğum şey eltimin aşırı bi şekilde eşimin ailesine ve eşine yalakalık yapması.kayınvalidemi iki dakikada bir gider şapur şupur öper boynunu gıdığını falan parmaklarına kadar öper.ya belki seviyodur falan tamam ama çogu insan annesini bile günde 40 kere şap şap öpmüyo.bi görseniz koltukta bile oturmaz dizinin dibinde oturur.haliyle kayinvalidem de bu ilgiye kayitsiz kalamiyo :) aslinda buraya kadar olan kısmı beni pek alakadar etmiyo olabildigince iyi olsunlar ne güzel ama kız böyle davranarak kendine yer ediyo sonra da alttan alttan bana karşı fişnikliyo herkesi.bunu nerden anladin diyeceksiniz bir kere kızın beni kıskandigina şahit oldum kaynanamin ilk gelini ben oldugum için bana bir kere kıdemli gelin falan demişti eltim de sürekli trip atti kıdemli gelinin varmiş senin ben zaten kıdamsizim falan diye.ama günlerce ara ara laf soktu yani.aman valla ben buna ragmen bile umursamiyorum naparlarsa yapsinlar isterlerse koyun koyuna yatsinlar :) ama eltim bu sefer de esimin üzerine oynamaya basladi.sürekli abim abim diye geziyo.artik ister istemez ben de bunlari yalakalik olarak algiliyorum.diyeceksiniz ki niye? hemen açıklayayım.
misal dün bebegimizin cinsiyetini ögrendik ve haliyle herkese de haberi verdik bugün eltim gitmiş erkek ayakkabisi zıbını falan almis direk fotografini çekip eşime atmis.eşim de hayatta dayanamaz böyle jestlere yani.
eltimle küs degiliz yani arada konusuyoruz ama fotograflari bana degil de esime atmasi biraz anormal degilmi sanki gözüne girmeye ailede yer edinmeye calisiyo gibi.neticede ben de bebegin annesiyim ve eltim de bi bayan yani bana atmasi daha yakin bi ihtimal gibi geliyo aramizda kusluk darginlik yok cunku.kaldi ki bu kız arayip beni çocugumuzu ögrendigimizde tebrik bile etmedi.hayir etmek zorunda degil elbette ama eşimin yufka yürekli oldugunu biliyo ona niye atiyo fotograflari ben neciyim burda? oynayacağı atı iyi biliyo besbelli.

bu durumda nasil bi tavir takinmaliyim kizlar yarin öbürgün kendine yer edip güven sayginlik kazanip(araya hatır giriyo çünkü o böyle davrandikca) bana karsi biseyler yapmasindan şüpheleniyorum.benden pek hoşlanmadigi bariz çünkü.
kalkip esime de bu kiz yalaka desem cocuguna kiyafet almis sen hala ne diyosun diyip beni ergen gibi görecek erkeklerin sezgileri yok malesef.
söyleyin bana ben ne yapayim ?
Ben sorunu anlayamadım. Kızın kibar ve sevgi dolu olması mi? Ayrıca ailede yer edinmeye çalışmak nedir. Zaten yeri seninle aynı o ailede. Şu anlattıklarında kıskanan senmiş gibi duruyorsun.

X