eltimin hareketleri

Esinizin aklini nasil celecek orasini anlamadim.
Ben eltimin kv ye falan ilgisine sevgisine hayatta takilmam , her insanin micazi vs farklidir.
Arada bir kiskanclik sezmedim ben

Ben anlamadım konu sahibi eltin eşinin nasıl aklını çelecek ne yapacak yani ?
Ne yapabilir ki ?

Aranızı bozamaz herhalde . Ama dikkat et sen kıza sinir olduğunu cok belli etmişsin eşine gerek yok yapma .

Anlattığın karakterde bir kızsa çıkar kokusu herkes anlar durumu .

Birde ben herkesin kendi kişiliğine göre muamele gördüğüne inanırım. O her dakika vıcık vıcık diye kimse sizden böyle birşey beklemez sizin huyunuzu zaten biliyorlar . Ne kadar oldu eltinizi evleneli merak ettim .
ne yani dünyadaki herkese hakettigi gibi muamele mi yapiliyo böyle mi düsünüyosunuz.ilginc.belki de size hic haksizlik yapilmamis.
size diyorum ki onun bu asiri davranislari yuzunden benim gayet normal olan davranislarim insanlara soguk donuk geliyo bu da sinirlerimi bozuyo ne yani herkes mıçmıç mı olmalı.bu tabiki boyle dusunenlerin hatasi ama beni etkilemedigini de idda edemeyiz dimi.eltim 1 senelik evli sanirim

Canımın içi falan:) siz eltinizden farklı misıniz? Başkalarının diğer insanlarla ilişkileri sizi ilgilendirmemeli. Başkalarının sizin hakkında konuşmalarını da engelleyemezsiniz. Hayat böyle. Mesafenizi sadece ayarlayabilirsiniz.
söyledigim şey kötü bişeymi onur kırıcı bişeymi veya hakaretmi?
beni eltimle ayni tutmaniz sacma çünkü eltimin söyledigi sözlerle yaptigi hareketlerle bi menfaati oldugunu düsunüyorum( insanlari vicdanen borclu birakmak gibi) benim burdaki bi üyeden nasil bi menfaatim olabilir?

yorumunuz için teşekkur ederim haklisiniz en guzeli mesafe

Kimse aptal değil. Kayınvalideniz siz düzgün, dogru insan olursanız, dedikodu yapmazsaniz, aptal degildir doldurusa gelsin. Demez mi derdin ne niye uğraşıyorsun. Ama dediğim gibi onun aileyle iliskilerine karışamazsınız, siz kendinizden sorumlusunuz. Dolduruşla sizinle ilişkilerini bitireceklerse zaten bitirsinler kimin ne oldugunu görürsünüz. Biraz tuhaf yazdıklarınız.
tekrar tekrar söylüyorum ama galiba bidaha söylemem gerekiyo :) isterse kayinvalidemle birlikte uyusunlar um rum da de gilll :) ama ben ona hicbisey yapmayip sakince hayatimi yasarken benim insanlarin gözündeki imajimi etkilemesi sinirimi bozuyo bunun nesi yanlis yahu

Esinizin aklini nasil celecek orasini anlamadim.
Ben eltimin kv ye falan ilgisine sevgisine hayatta takilmam , her insanin micazi vs farklidir.
Arada bir kiskanclik sezmedim ben
bak canim benim.bu hanimcagiz benim kayinvalidemle belliki yakin olmami istemiyo benim de bunun icin özel bi cabam yok zaten ikisi gül gibi yaşasınlar sorun değil ama bu insan eger bu kadar iyi niyetliyse küs olmadigimiz dargin olmadigimiz kirgin olmadigimiz halde benim dugun zamaninda onun o kadar yaninda olusumun da aramizda bi samimiyet olustirdugunu dusunursek neden sürekli esime yaziyo bebekle ilgili fotograflar atiyo abim abim diye geziyo ben de bu cocugun annesiyim yahu bebegim 5 aylik bir kere bile daha bebegi benden sormadi ama esime fotogrfalr mesajlar kiyafetler falan.hani dicem ki ben farkinda olmadan bana küsmüş ama oyle bisey de yok her defasinda bana selam yolluyo eşimle.bu normalmi sizce yani

evet :) ama o ben haric evdeki herkese adeta bir iyilik meleği bir şirinlik timsali gibi davraniyo :) kayinpederimi kaynanamla cekistiriyolar sonra kaynanamin yaninda kayinpederimi arayip gayet guzel konusuyo gönlünü ediyo.ben kaynanamin yerinde olsam bu kiz benim arkamdan da konusuyodur derim.ama yok karı efsunlanmış gibi inaniyo herseye
Aynından bizde de var:)))

Mesela kayınvalidem şehir dışındaydı kayınvabamı davet ettim tek kalmasın diye yemeğe kahvaltıya. Kayınvalidemi aramak aklıma gelmedi. Sohbetimizi vs yaptık yedik içtik dağıldık.

Eltime gittiğinde masaya oturduklarında ayy gözlerim annemi aradııı yaa nasıl öZledim.. hemen telefona koşup annemm sana çok ihtiyacımız var demiş.

İhtiyacımız var dediğide kahvaltı sofrasını bile becerip kuramamıştır kuş kafalı:))

GÖRMEZSSN GEL. Ben o yokmuş gibi davranıyorum.

ıyyy diyorum bu eltişlerden ginalar geldi. bazi kadinlar sadece gelin olmak icin yasiyor adeta. eltilik yapayim diye dogmuslar. hayat amaclari bu. baska da bi numaralari yok. yernde olsam konusunu bile etmem ne esime ne baskasina. zira ortada ustunde dusunulecek bi konu bile yok.

Aynından bizde de var:)))

Mesela kayınvalidem şehir dışındaydı kayınvabamı davet ettim tek kalmasın diye yemeğe kahvaltıya. Kayınvalidemi aramak aklıma gelmedi. Sohbetimizi vs yaptık yedik içtik dağıldık.

Eltime gittiğinde masaya oturduklarında ayy gözlerim annemi aradııı yaa nasıl öZledim.. hemen telefona koşup annemm sana çok ihtiyacımız var demiş.

İhtiyacımız var dediğide kahvaltı sofrasını bile becerip kuramamıştır kuş kafalı:))

GÖRMEZSSN GEL. Ben o yokmuş gibi davranıyorum.
sende de varmis böyle bi manyak :) en çok da o konusuyodur kayinvalidenin arkasindan eminim :)

ıyyy diyorum bu eltişlerden ginalar geldi. bazi kadinlar sadece gelin olmak icin yasiyor adeta. eltilik yapayim diye dogmuslar. hayat amaclari bu. baska da bi numaralari yok. yernde olsam konusunu bile etmem ne esime ne baskasina. zira ortada ustunde dusunulecek bi konu bile yok.
içimi serinlettin vallahi ben böyle bi kadın degilim ya kafama niye takıyosam anne olacagimi ögrendigimde bile benim tek numaram anne olmak mi olacak diye endiseye kapilmistim simdi kıcıkırık ilgi manyagi biri icin ne darladim kendimi:) kimse inanmazsa inanmasin bana yahu ben samimi oldugunu dusunmuyorum sezgilerime de güveniyorum beni yaniltmadilar hiç.ona o haliyle kanmak isteyen de kendisi bilir valla eşim olsa dahi ne yapayim yani koca adamin gozunu acmak icin ben mi cabaliycam.oh rahatladim valla Allah razi olsun senden kalp kalp :)

ne yani dünyadaki herkese hakettigi gibi muamele mi yapiliyo böyle mi düsünüyosunuz.ilginc.belki de size hic haksizlik yapilmamis.
size diyorum ki onun bu asiri davranislari yuzunden benim gayet normal olan davranislarim insanlara soguk donuk geliyo bu da sinirlerimi bozuyo ne yani herkes mıçmıç mı olmalı.bu tabiki boyle dusunenlerin hatasi ama beni etkilemedigini de idda edemeyiz dimi.eltim 1 senelik evli sanirim

Hakettigi muamele demiyorum kişinin karakterine göre davranırız insanlara genel olarak . Yani onun vıcık vicikligi yüzünden siz soğuk olmazsınız insanların gözünde emin olun bu sizin kuruntunuz olur sadece. Dışardan ilk bakışta sıcak gorunselerde zamanla iticiliğe dönüşür siz bu zamanı bekleyeceksiniz mecbur Başka türlü davranırsanız kıskanç ve çekemeyen damgası yersiniz .

Şu hayatta haksızlığa uğramayan insan varmıdır acaba ? Buralara girmeyeceğim hiç.

Benim de eltilerim var hepimiz ayrı karakterdeyiz bi tanesi sizin ki kadar abartmaz ama yapısı gereği samimidir eş ailesi sülalesi arar sorar konuşur vs . Bizde dahil onu sevelim modunda hep ama huyu bu yani kötülüğünden değil . Eşime çocuklarının resmini atar bazen ikimize atar bazen sadece eşime atar vs .

Ama bugüne kadar kimse onu daha çok seviyoruz siz soguksunuz demedi bize veya ima da bulunmadı kıyaslama yapmadı.

Herkesin karakterinin aynı olamayacağını biliyoruz değil mi . Yorumlarda da yazılmış siz kendiniz olun diye . Gerçekten nasılsanız öyle devam edin farklı davranışlar sergilerseniz o zaman sıkıntı işte ne oldu bu kıza dedirtirsiniz.

Hakettigi muamele demiyorum kişinin karakterine göre davranırız insanlara genel olarak . Yani onun vıcık vicikligi yüzünden siz soğuk olmazsınız insanların gözünde emin olun bu sizin kuruntunuz olur sadece. Dışardan ilk bakışta sıcak gorunselerde zamanla iticiliğe dönüşür siz bu zamanı bekleyeceksiniz mecbur Başka türlü davranırsanız kıskanç ve çekemeyen damgası yersiniz .

Şu hayatta haksızlığa uğramayan insan varmıdır acaba ? Buralara girmeyeceğim hiç.

Benim de eltilerim var hepimiz ayrı karakterdeyiz bi tanesi sizin ki kadar abartmaz ama yapısı gereği samimidir eş ailesi sülalesi arar sorar konuşur vs . Bizde dahil onu sevelim modunda hep ama huyu bu yani kötülüğünden değil . Eşime çocuklarının resmini atar bazen ikimize atar bazen sadece eşime atar vs .

Ama bugüne kadar kimse onu daha çok seviyoruz siz soguksunuz demedi bize veya ima da bulunmadı kıyaslama yapmadı.

Herkesin karakterinin aynı olamayacağını biliyoruz değil mi . Yorumlarda da yazılmış siz kendiniz olun diye . Gerçekten nasılsanız öyle devam edin farklı davranışlar sergilerseniz o zaman sıkıntı işte ne oldu bu kıza dedirtirsiniz.
oyle yapicam ben de nasil hissediyosam oyle davranmaya devam edicem teşekkürler yorumunuz için

kızlarr hepinize şimdiden teşekkür ediyorum degerli yorum ve önerileriniz için gercekten bana farkli pencerelerden bakma imkani sagliyo cansınız.imkanım olsa da hepinizi kucaklasam üzgün olanlarınızı güldürmeye kafasını dağıtmaya çalışsam :) kadının kadını anladığı gibi kimse kimseyi anlayamıyo..

neyse aşkım daha fazla depreşmeden konuya geçeyim sizi bunaltmim :)

benim rahatsız olduğum şey eltimin aşırı bi şekilde eşimin ailesine ve eşine yalakalık yapması.kayınvalidemi iki dakikada bir gider şapur şupur öper boynunu gıdığını falan parmaklarına kadar öper.ya belki seviyodur falan tamam ama çogu insan annesini bile günde 40 kere şap şap öpmüyo.bi görseniz koltukta bile oturmaz dizinin dibinde oturur.haliyle kayinvalidem de bu ilgiye kayitsiz kalamiyo :) aslinda buraya kadar olan kısmı beni pek alakadar etmiyo olabildigince iyi olsunlar ne güzel ama kız böyle davranarak kendine yer ediyo sonra da alttan alttan bana karşı fişnikliyo herkesi.bunu nerden anladin diyeceksiniz bir kere kızın beni kıskandigina şahit oldum kaynanamin ilk gelini ben oldugum için bana bir kere kıdemli gelin falan demişti eltim de sürekli trip atti kıdemli gelinin varmiş senin ben zaten kıdamsizim falan diye.ama günlerce ara ara laf soktu yani.aman valla ben buna ragmen bile umursamiyorum naparlarsa yapsinlar isterlerse koyun koyuna yatsinlar :) ama eltim bu sefer de esimin üzerine oynamaya basladi.sürekli abim abim diye geziyo.artik ister istemez ben de bunlari yalakalik olarak algiliyorum.diyeceksiniz ki niye? hemen açıklayayım.
misal dün bebegimizin cinsiyetini ögrendik ve haliyle herkese de haberi verdik bugün eltim gitmiş erkek ayakkabisi zıbını falan almis direk fotografini çekip eşime atmis.eşim de hayatta dayanamaz böyle jestlere yani.
eltimle küs degiliz yani arada konusuyoruz ama fotograflari bana degil de esime atmasi biraz anormal degilmi sanki gözüne girmeye ailede yer edinmeye calisiyo gibi.neticede ben de bebegin annesiyim ve eltim de bi bayan yani bana atmasi daha yakin bi ihtimal gibi geliyo aramizda kusluk darginlik yok cunku.kaldi ki bu kız arayip beni çocugumuzu ögrendigimizde tebrik bile etmedi.hayir etmek zorunda degil elbette ama eşimin yufka yürekli oldugunu biliyo ona niye atiyo fotograflari ben neciyim burda? oynayacağı atı iyi biliyo besbelli.

bu durumda nasil bi tavir takinmaliyim kizlar yarin öbürgün kendine yer edip güven sayginlik kazanip(araya hatır giriyo çünkü o böyle davrandikca) bana karsi biseyler yapmasindan şüpheleniyorum.benden pek hoşlanmadigi bariz çünkü.
kalkip esime de bu kiz yalaka desem cocuguna kiyafet almis sen hala ne diyosun diyip beni ergen gibi görecek erkeklerin sezgileri yok malesef.
söyleyin bana ben ne yapayim ?
Hamilelik hormonlarını kullan ne deyim böyle erkeklerden nefret ederim. Sadece eşlerinin kötü taraflarını görürler ama başkaları melektir

Bir insanin herkesle iyi gecinme cabasinin da bir siniri, bir oluru, kabulu var. Tavri olmali, tarzi olmali insanin en cok beni sevsinler obsesyonuna yakalanmis. Kucukken az mi sevmisler, alkislamamislar mi yoksa alkis manyagi mi yapmislar bunu. Ay ne oyleoyle vicik vicik... Gormezden gelin soner davranislari.

kız seninle biz özelden mi konuşsak ne belli ki ayni frekanstayız :) ben de aynen boyle dusunuyodum onu ilk tanidigim zamanlar.onun bu davranislarini duydugu sevgi ihtiyacina bagliyodum belliki onaylanmak ve sevilmek istiyodu bunun icinde ayiya dayi diyodu aynen boyle düsünüyodum.hatta o evlendigi zaman ona o kadar uzülüyodum ki cebimde ne kadar para varsa gittim yeni gelinin ihtiyaci olacagi seyler aldim.bunlari soylemek hos degil ama baska ben de ona karsi gayet iyi niyetliydim onu anlatmaya calisiyorum.taki kayinvalidemi bana karsi doldurdugunu hissedene kadar.kayinvalidem bana gelip gelip eltimi kastederek sorular sormaya agzimi aramaya basladi kadin onun yaninda bana gule gule diyip sarilince bile bu sinirlenip odasina gidiyodu.boyle hareketlerini gorunce de ben kıl kapmaya başladım
Konuşalım canım neden olmasın :)

tekrar tekrar söylüyorum ama galiba bidaha söylemem gerekiyo :) isterse kayinvalidemle birlikte uyusunlar um rum da de gilll :) ama ben ona hicbisey yapmayip sakince hayatimi yasarken benim insanlarin gözündeki imajimi etkilemesi sinirimi bozuyo bunun nesi yanlis yahu
Onun diğerleriyle iyi olması sizi niye etkilesinki:) Herkesin karakteri farklıdır. O daha samimi ya da daha vıcık olabilir. Sizin imajınızla ne alakası var anlamadım, dediğim gibi siz kendinizden eminseniz kimse dolduruşuna da gelmez. Bunun dışında kıskançlık mı var açıkcası öyle anlaşılıyor yazdıklarınızdan. Sizin arkadanızdan konuştuğuna dair kesin bir bilginiz yok çünkü. Yani digerleriyle iyi olmasi ya da yalakalık yapması neyse işte sizi ilgilendirmemeli

Onun diğerleriyle iyi olması sizi niye etkilesinki:) Herkesin karakteri farklıdır. O daha samimi ya da daha vıcık olabilir. Sizin imajınızla ne alakası var anlamadım, dediğim gibi siz kendinizden eminseniz kimse dolduruşuna da gelmez. Bunun dışında kıskançlık mı var açıkcası öyle anlaşılıyor yazdıklarınızdan. Sizin arkadanızdan konuştuğuna dair kesin bir bilginiz yok çünkü. Yani digerleriyle iyi olmasi ya da yalakalık yapması neyse işte sizi ilgilendirmemeli
Şunu da söyleyeyim herkesle iyi gecinmeye çalışan insanlar bana da itici gelir, sma olgun, kendinden emin biri bunlardan etkilenmez. Yani sizin etkilenmeniz sizin de kendinize güvenmediğinizi gòsteriyor. Bence kendinize güvenin.

yorumunuz için teşekkür ederim :)

X