Eltimin ailesini de davet etmeli miyim?

Ne elti adayını ne de ailesini evinize çağırmanızı gerektirecek bir durum yok bence.

Gelin ata binmiş, ya nasip demiş. Ne zaman ki kaynınızla evlenirler ve siz de kendisiyle arkadaşlık etmek isterseniz; o zaman bol bol görüşürsünüz eltinizle.

Sen öyle demek için niyet ederken kv bana soruyor hahaha diye böbürlenip bir kere sormadığında ayvayı yedirir ama böyleler…

Son düzenleme:
Yurt dışında yaşıyorum, memlekete her gittiğimde elitimin ailesi benim yanıma gelir hoş geldine, bende evlerine giderim, keşke eltimin babası kayınpederim olsaymış. Hatta kız kardeşleride gelir. Allah onlardan razı olsun, ailemle 1-2 kez ancak karşılaştılar, onların samimi olmasına gerek yok, ben o insanları sevdiğim için severek gidiyorum severek ağırlıyorum . bence sizde bir güzellik yapıp ailesini davet edin, eğer hoşlanmazsanız bir daha görüşmezsiniz

Davet etmesi hic önemli değil. Çok kalabalıklar o kadar insana tek başıma hazırlık yapamam ki. Bence siz yurtdisindan geliyorsunuz diye yanınıza geliyorlar. Sevindim adınıza ne mutlu size

Eltinle beraber annesini varsa kız kardeşimi davet etmen bence oldukça şık olur.

Hatta size şunu diyim. Gorumcem yeni sozlenmisken yeni bir aile uyesi heyecaniyla. Sozlusunu ve onu yemeğe davet edeceğimi söylediğimde. Bana söylediği şey annemi de çağır oldu
Ya bir de sanki mecburmuşsunuz gibi yazıyorsunuz ama aşırı meraklısınz böyle şeylere. Ne eltisi ne ailesi ya, sözlü bile değil, kız arkadaş sadece. Yarın bir kavga eder ayrılırlar. Her sevgiliye davet menüsü mü hazırlayacaksınız? Onu çağırırsam bunu da davet etmem gerekir, ona söylemezsem ayıp olur, ailesi de gelsin... Kusura bakmayın ama bence kendinizi dizginleyin. Size ne kaynınızın sevgilisinden ailesinden? Tatile gidilecek ama kaynın sevgilisinin ailesinin daveti planlanıyor. Siz gidin tatilinize, sizlik bir şey yok hatta bence bu işlere hiç karışmayın sizin üzerinize vazife değil.

Bence elti, görümce, kayın kimseyi çağırmayın

Asosyalim ben, insan sevmiyorum dersiniz soran olursa

Eltinin ailesini sen neden agirlayasin ki o kaynananın görevi. Onların sizi cagirmasindaki amaç da aile tanismasi.Tek tek eltiyi niye agirladiniz onu da anlamadım da tatil sonrası bir çaya eltiyle kayninizi davet edin bitti gitti. Arkadaş oturmasi gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…