Kekler - Pastalar Elmalı Tart (resimli)

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
...

oktay ustanın tarifi

3 yumurta
1 su b. tozşeker
1 p. margarin
1 limon kabuğu
1 p. kabartma tozu
alabildiği kadar un
Üzeri için:
4 elma
2 tatlı k. tarçın
2 çorba k.tozşeker
pudra şekeri

Önce karıştırma kasesene yumurtaları kıralım. yumuşatılmış margarini ekleyip birkaç kaşık un ekleyerek karıştıralım. margarin iyice eriyince limon kabuğu rendesini, tozşekeri, kabartma tozu ve un ekleyerek tart hamuru kıvamına getirelim.(tart hamuru kıvamı kurabiye hamuru kıvamı gibi) hamurdan bir portakal büyüklüğünden biraz fazla ayırıp buzluğa atarak sertleştirelim. içine birkaç kaşık daha un ekleyerek kıvamını daha sert yapabilirsiniz. geri kalan hamuru fırın kabına yayalım. diğer tarafta rendelenmiş(ben küp küp doğradım) elmayı pişirip soğutalım.içine tarçın ve tozşekeri ekleyelim, hamurun üzerine yayalım. buzluktan çıkarttığımız hamuru en üste rendeleyelim. 170 derecede üzeri ve altı kızarana kadar pişirip üzerine pudra şekeri eleyerek ılık servis yapalım.(bence soğuk daha güzeldi)

Son düzenleme:
arkdaşım hamurun azını dolaba koyma yöntemi değişik geldi bana aynısını uygulacağım emeğine sağlık...

güzel bir tarif ellerine emeğine sağlık arkadaşım bende böyle bişey yapmayı düşünüyordum bide senin tarifini deneyeceğim eminim güzel olacaktır

way way way, çok güzel olmuş
kurabiyeden daha çok seviyorum tart halini, ama bilmiyordum yapmayı
bunu deneyeceğim kesin

offfff offffff bu saate yapailirmi bu bana ya
harikasin elmali olan herseye bayilirimcokacimcoook
ellerine saglik canim cok nefis görünüyo

ay buda cok güzelmis yauv heme kolaymis nefisscokacimcoook
hele bide elma var allerine saglikopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…