Aile Planlaması Ella hapı,adet

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Eyllada

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
2
0
29
arkadaşlar ben tam 1 hafta önce ella halı kullandım. 2 gün sonra adet kanaması olmayan daha az ve açık renkte sızma şeklinde kanamam oldu 3 gün devam etti. Normalde 13ünde adet olmam gerekiyordu. 2 gün geçti. İdrar testleri negatif çıktı. Benim merak ettiğim o gelen kanama adet yerine geçiyor mu? Yani ben bu ay birdaha adet olacakmıyım yoksa bir ileriki tarih e mi atacak? Bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen

Canım geç olacak ama naptın adet oldun mu bi daha

Canım bahsettiğin açık renkte kan bendende gelmişti.Kan gibide değil hatta azar azar geliyodu.Hatta yanı sıra kahverengi akıntı tarzlarda da lekelerim oldu.Tamamiyle hap'ın etkisinden kaynaklı.Ama ciddi anlamda dengeyi bozuyor.Haptan sonra adet oldum fakat adetimin 13.günündeyim şaka gibi.Bu kadar uzun imkanı yok sürmezdi.

Canım bahsettiğin açık renkte kan bendende gelmişti.Kan gibide değil hatta azar azar geliyodu.Hatta yanı sıra kahverengi akıntı tarzlarda da lekelerim oldu.Tamamiyle hap'ın etkisinden kaynaklı.Ama ciddi anlamda dengeyi bozuyor.Haptan sonra adet oldum fakat adetimin 13.günündeyim şaka gibi.Bu kadar uzun imkanı yok sürmezdi.
Merhaba ben de ella kullandim hicbir temas yok.. genital bolgemde olmucak sekilde bi bosalma omustu bu yuzden kullandim 2 gunfurde normalin ustunde kasiklarim ozellikle sol yumurtam ağrıyor. Deminde koyu kahverengi kan gibi biseu gelmis sizxe bu adetmidir. Zaten gelmeden once ikinci testi yaptirdim erken gebelik testi ikiside negatif cikti .. bu arada yine korunmali oluyoruz geri cekiliyor hemen sizce bi risk varmi gebelik adina ( herhangi bir birlesme yok) kizim hala. Ella kullanali 10 gunu geçti

X