Aile Planlaması Ella Ertesi Gün Hapı Sonuçları

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

BayanTecrubeli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2016
2
3
33
Merhaba arkadaşlar
Ella kullanıp korkanlardansanız sizleri buraya alayım. Size tecrübelerimden bahsederek yardımcı olmak ve stresinizi azaltmak isterim.
İlk ellayı 30 temmuzda korunmasız ilişki nedeniyle kullandım ama reglimin bitmesinden 2 gün sonraydı emin olamamıştık haliyle 15 saat içinde içtim,5 gün gecikmeli de olsa regl oldum. İlk olarak regl genellikle adet düzenini bozuyor bi sakin olalım. İkinci olayımsa tam bi bahtsızlık, yumurtlama dönemimin ilk günü condom sıkıntıyla içime aktı 2 saat içinde ella içtim sonuç mu ne? 2 idrar testi yaptım negatif , özel tıp laboratuvarında ismimi soyismimi farklı vererek kan testi yaptırdım sonuç yine negatif . 13 gün sonunda regli oldum. Ella hem berbat hormanları bozan hem de inanılmaz koruyan ilaç. Sorularınız olursa cevaplamaya hazırım

Bende şu an çok stresliyim son olarak 13 kasımda regl oldum 6 aralıkta sevgilimle ilişkiye girdik bir saat içinde ella aldım içime de boşalmadı fakat şu an çok tedirginim bugün 14 kasım regl olmadım gebe kalma ihtimalim var mıdır

Ella çok etkili bi ilaç korkmana gerek yok inan stresten gecikiyor. Soğan suyu içebilirsin , ballı çörek otu yiyebilirsin, tarlusal adet söktürücü kullanabilirsin.

normalde 28 kasımda adet olmuştum sonrasında erkek arkadaşımla ilişkiye girdik geri çekme yöntemini kullandık fakat ben ne olur ne olmaz diye hayatımda ilk defa ella kullandım sonraki gün yani 24 aralıkta adet oldum. Ve son olarak dün prezervatifle korunarak ilişkiye girdik fakat bi baktık ki bittiğinde prezervatif dışarı çıkmış yani içime boşalmış:KK43: ben tekrar ella kullanmak zorunda kaldım ilkinden 20 gün sonrasında ama aynı adet dönemi içerisinde değil işte. Sizce engellemiş midir gebeliği? Bir de yumurtlama günüm internetten baktığımda 10u gösteriyor biz 13ünde ilişkiye girmiş olduk. Hap almama rağmen sizce yine de hamile kalır mıyımspremlerin iki üç gün orda yaşadığını düşünsek falan haptan sonra da döllenme olabilir mi?

normalde 28 kasımda adet olmuştum sonrasında erkek arkadaşımla ilişkiye girdik geri çekme yöntemini kullandık fakat ben ne olur ne olmaz diye hayatımda ilk defa ella kullandım sonraki gün yani 24 aralıkta adet oldum. Ve son olarak dün prezervatifle korunarak ilişkiye girdik fakat bi baktık ki bittiğinde prezervatif dışarı çıkmış yani içime boşalmış:KK43: ben tekrar ella kullanmak zorunda kaldım ilkinden 20 gün sonrasında ama aynı adet dönemi içerisinde değil işte. Sizce engellemiş midir gebeliği? Bir de yumurtlama günüm internetten baktığımda 10u gösteriyor biz 13ünde ilişkiye girmiş olduk. Hap almama rağmen sizce yine de hamile kalır mıyımspremlerin iki üç gün orda yaşadığını düşünsek falan haptan sonra da döllenme olabilir mi?

Aynı şeyi bende yaşadım bizimki ters iliskiydi o heyecanla olanlar oodu bosalma olmadi ama korkusu yetiyor adetim düzensiz 26 adet oldum yumurtlama doneminden 1 gün önce ilişki yaşadık stresten ölebilirim acayip korkuyorum

Merhaba arkadaşlar
Ella kullanıp korkanlardansanız sizleri buraya alayım. Size tecrübelerimden bahsederek yardımcı olmak ve stresinizi azaltmak isterim.
İlk ellayı 30 temmuzda korunmasız ilişki nedeniyle kullandım ama reglimin bitmesinden 2 gün sonraydı emin olamamıştık haliyle 15 saat içinde içtim,5 gün gecikmeli de olsa regl oldum. İlk olarak regl genellikle adet düzenini bozuyor bi sakin olalım. İkinci olayımsa tam bi bahtsızlık, yumurtlama dönemimin ilk günü condom sıkıntıyla içime aktı 2 saat içinde ella içtim sonuç mu ne? 2 idrar testi yaptım negatif , özel tıp laboratuvarında ismimi soyismimi farklı vererek kan testi yaptırdım sonuç yine negatif . 13 gün sonunda regli oldum. Ella hem berbat hormanları bozan hem de inanılmaz koruyan ilaç. Sorularınız olursa cevaplamaya hazırım
Mrb stresten ölmek uzereyim ben bir kerede hamile kalanlardanim tam yumurtlama zamaninda basima geldi bu durum...ella ictim adetim 3 gün gecikti ilacida ilk 20 dakikada ictim bir kerede

Merhaba.
Vızır vızır konu başlıklarında gezinirken burda buldum kendimi,birazda olsa içim rahatladı konu başlığından ve yazınızdam..Anladığım kadarıyla sizde 2 kere ella kullanmışsınız,aynı şekilde 2.kez bugün ella içtim.19 ocak'ta ilk kullandığım tarih,bugünde 2.ella kullanımım.Ocaktaki haptan sonra adet gördüm ve adetimin 13.günündeyim şaka gibi.Yani reglken 2.hapı kullanma durumunda kaldım.Kendime sizi yakın buldum bu nedenlede.Hapın tek hali bile zararken 2.içimde ne olur kestiremiyorum.Çok tedirginim :/ Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar
Merhaba bende ella kullandım erkek arkadaşım dusta gogsume bosaldi bnyo yprken kactigini düşündüm icin ella aldim adetime 13 gun var ilacida alali 10 gun oldu acayip sistim sivilce cikti suratımda akintimda var regl icin isaret sanirim ama hala korkuyorum sizce hamilelik soz konusu mu

İyi günler arkadaşlar yumurtlama gününde ilişkim oldu prezervatifle ıcerde bosalma olmadı ama ben ella aldım 2gun sonra adetım 14gün gecikti bu 14gün içinde 5kere normal gebelık testı ve bı kere de prediktor early gebelık testı ıle test yaptım sonuc negatıf ancak hala adet olmadım. Bugunde yıne gebelık testı yaptım yıne negatıf hamıle olma ihtimalim varmı ? Hiç adet belirtim yok cevaplandırırsanız sevınırım

İyi günler arkadaşlar yumurtlama gününde ilişkim oldu prezervatifle ıcerde bosalma olmadı ama ben ella aldım 2gun sonra adetım 14gün gecikti bu 14gün içinde 5kere normal gebelık testı ve bı kere de prediktor early gebelık testı ıle test yaptım sonuc negatıf ancak hala adet olmadım. Bugunde yıne gebelık testı yaptım yıne negatıf hamıle olma ihtimalim varmı ? Hiç adet belirtim yok cevaplandırırsanız sevınırım
Herhangi bir bosalma yoksa problem olmaz diye düşünüyorum

Merhaba nezaman adet gordunuz sonra

Düzen bozma durumu standart, o yüzden canınızı sıkmayın bunun için. Ancak süre gerçekten çok uzadıysa test yapmakta yarar var. Ben 2 kere kullandım bir sorun yaşamadım

Valla kan ve idrarda gebelik cikmadi ultrosonda da cikmadi hata bugun eczaneden hizli gebelik yesti aldim birkez daha onda da negatif bir kacgumdur bi akinti var bu sabahta minicik varla yok arasinda sanki kahve rengimsi bise oldu bekliyorum hala bakalim ne olacak

Ella çok etkili bi ilaç korkmana gerek yok inan stresten gecikiyor. Soğan suyu içebilirsin , ballı çörek otu yiyebilirsin, tarlusal adet söktürücü kullanabilirsin.
Bnde iliskiden hemen aonra hapi ictim gecikmem oldu suphelenince test aldim negatif cikti bunu iki kez daha tekrarladm maydonoz sogan kuru hepsini denedim sonra doktora gittim kan testinde de bisey cikmadi ama 20gun oldu hala olmadim cok sinir bozuyonerderse suan bir kutu tarlusal hapini bitircem hala tik yok:)

Kızlar merhaba kafam çok karıştı lütfen yardımcı olun 21 kasımda adet olmuştum düzenli bir şekilde oluyorum adetim bitti bizde çocuk düşündüğümüz İçin yumurtlama günlerini takip ettik 1 aralık cuma günü kasık ağrısı çekmeye başladım hastaneye gittik doktor idrar kültür testi yaptı ve enfeksiyon kapmışsın 14 gün boyunca ilaç tedavisi uygulanacak dedi ve benim ovülasyon günümde biz tekrar denedik bu durumda bebek olur mu olmaz mı

Bnde iliskiden hemen aonra hapi ictim gecikmem oldu suphelenince test aldim negatif cikti bunu iki kez daha tekrarladm maydonoz sogan kuru hepsini denedim sonra doktora gittim kan testinde de bisey cikmadi ama 20gun oldu hala olmadim cok sinir bozuyonerderse suan bir kutu tarlusal hapini bitircem hala tik yok:)

Moralini hic bozma ayni sey gecen ay benim basima geldi kan ve idrar ve ultrosonda birsey cikmadiysa korkma bana doktorum igne yapmisti 7 gun sonra gordum adet gelir sitreste cok tetikliyor tahlil.sonuclari yanilmaz eczaneden 20 tl ye erken gebelik testleri var ondan al bir tane sabah ilk gelecek idrarinla test et 100 100 sonuc alacaksin

Merhabalar,

Geçen ay ayın 20'sinde regl oldum 13'ünde ilişki yaşadım içime boşalma olmadı ama yinede Ella hap kullandım ne zaman kan testi yaptırmalıyım? Gebe olma ihtimalim varmı sizce ?

Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Merhaba size garip gelecek biliyorum .
yadırgayacaksınız .
ben 2 aylık nişanlıyım .
nişanlımla cinsel birlikteligim vardı .
ve ayrılık yaşadık .
bende ayrılıgımızda bir gaflete düştüm .
temmzuun 14 ünde ilişki yaşadım başkasıyla 15 inde ella aldım kanamam 10 gün sonra geldi .
yani 24 temmuzda kanamam oldu .
acaba tek gecelik ilşkimden kalmıs olabilirmiyim .
ve ayın 15 inde nişanlımlada barısmıstık peşime düştügünden beni aldatmısdı .
bende içimi soguttum ki affetmemek için ama affettim .
kendi yanlısım pisligim yüzünden . kanamam yogun oldu ella dan sonra suan 9 haftalık hamileyim aarada kaldım aldırmak istiyorum .
ama bir yandan istemiyorumd a tek gecelik ilişkimdense aldırmak zorundayım .
aama nişanlımdansa dogurmak istiyorum .
allah beni affeder mi bilmiyorum çok zor durumdayım

X