Elimden birşey gelmiyor buda beni çok üzüyor...

Hanzadens

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mart 2023
502
280
25
Dertlerini sıkıntılarımi bir kenara bıraktım 2 gündür uzaktan akraba dediğimiz bir kadın ve 4 çocuk eşi ne zamandır hapiste bilmiyorum bilenler bilir babamın evine gelmiştim memlekete burda geçen gün dereler taştı koydeyiz ve maalesef o kadının evini de su bastı Allah'tan babam iki gün önce kadını çağırdı evimizde kaç gündür köydeki öğretmen ona sed yardımı için destek olmuş ve şuan Allah'a şükür az da olsa bir geliri var kimse sahip çıkmıyor ne kayni yardım ediyor ne ailesi dün annesi aradı gel yanıma diye çok sevindim en azından üvey anamin kahrından kurtulur dedim çocuklarına çok kızıyor çünkü birde ben de dahil öğle yemeği hazirlamaz çok gaddar bir kadın ben ondan dolayı kaçıyorum iki gün sonra evime beni aldatan eşe dönüyorum donmicektim ama iki gün önce üvey kardeşim erkek ona sessiz ol bebek uyuyor dediğim için tekme attı bana gece saat 1 ve aşırı bir bel ve karın ağrım oldu çocuklarım korkup ağladı. Maalesef geri dönüyorum beni aldatan eşe ordan arastirmalarima devam edeceğim ve su sınav için burda hem ben hem çocuklarım çok kotuyuz. Neyse konuya döneyim dün kadının abisi aradı çocukları bırak gel dedi şok oldum kesin kadına bağlanan maaşı öğrendiler dün kadını aldım karşıma yarın burdaki evini gidelim beraber temizleyelim azda olsa maaşın var kira derdin yok ramazan da geliyor zekâtını köylü sana verir dedim ikna ettim sabah gittik evi temizledik ev eski usul evler batmış resmen kuruması için en az 14 gün lazım bu durumda burda duracak ben de 1 paket çocuklarımın bezini verdim bebeği var 11 aylık kadının ufak bir miktar para ufak da olsa kıyafet ve çorap gibi şeyler üzüldügum nokta herkes onu eziyor kadın biraz saf ağzı var dili yok nasıl yapacak bilmiyorum bu sabah çocuklar bizde kahvaltı yerken bile üvey anam kızıyor dalga geçiyor babam da aynısını yapmıyor ama oda kinli gibi başıma bela oldu diyor ama bilmiyorlar onlar el uzatsa Allah kat be kat verir eve geçse bile herşey bozulmuş ne elektrik var ne TV ne buzdolabı bilmiyorum nolacak keşke elimden başka birşey gelse bugün okuldaki öğretmenle gorusexektim ama okulu su bastığından on gün okul yok yarın da ben gidiyorum.

Allahım her ikinizin de yardımcısı olsun inşallah arkadaşım.

Sizin de derdiniz varmış doğru anladıysam…

Herkes şu kadar vicdanlı olsa dünya çok daha güzel bir yer olurdu. Kendindin zordayken başkasına koşmaya çalışıyorsun. Ne de olsa damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Rabbim ikinizinde yardımcısı olsun.

Aslında çokta birşey yapmıyorum ama o çocuklara üzülüyorum sonuçta 2 evladım var benim için eşek kadar adamlar duruyor oturuyor babam da dahil elektrik işinden babam anlıyor birde ama eski husumet var diye kinli mi desem bilemiyorum kayni ve babam bir kaç adam bir araya gelse evi iyi kötü çözerler de işte kötü gün ya kimse yok olmadığı gibi herkes kadını resmen kovuyor gibi birşey bela olarak görüyorlar benim fikrim tabi kadın maddi olarak idare eder ev işi çözülürse ...

Elinden geleni yapıyosun şu durumda daha ne yapabilirsin ki?

Köydeki öğretmen yardım etti o konuda sed yardımı alıyor ama evin hali için ne yapmak gerek
vakıfa başvursun, oradan yardım gelir. kaymakamlığa gitmesi gerek... anlatırlar. ilave destekte çıkabilir. zaten kıt kanaat geçiniyormuş...

muhtara iletin. ilçeye gidip geliyordur herhalde... olmadı telefon ile arayıp görüşün vakıfla. onlarda gezici oldukları için gelip görebilirl

muhtara iletin. ilçeye gidip geliyordur herhalde... olmadı telefon ile arayıp görüşün vakıfla. onlarda gezici oldukları için gelip görebilirler

muhtara iletin. ilçeye gidip geliyordur herhalde... olmadı telefon ile arayıp görüşün vakıfla. onlarda gezici oldukları için gelip görebilirler
Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…