Elektronik Günlük

15 Gun boyunca ortalardan kaybolmuşum 😀
Açık öğretim sınavlarımdan 3 tanesini verdim geçtiğimiz hafta bu hafta sonu da 6 tane var onları vereceğim inşallah.😎
15 Gun once yamuk kestıgım saclarımı bugün gidip düzelttirebildim.
Ve yine buradan uzak 15 günde 3 kılo verıp 56 ya düşmüşüm diyetsiz.
Markete çıkıp alışverişimi de yaptım kısa süreliğine rahatım.
Kendimi dizi izlemek için artık zorlamıyorum.(Dikkat dağınıklığım içindi.)Bunun yerine artık youtube üzerinden bir kaç faydalı video daha çok işime yarar gibi geliyor.
Uzun zamandır kitap okumuyorum. Günlük 20/30 sayfa şartlandırmadan okuyacağım yeniden.Okudukça yazarım buraya sayfa sayısını.
Günlük 8 saat home office çalışmam devam ediyor ne yazık ki.
Bugünlük mesaimi tamamlamam dışında yapacak pek bir işim yok.

Heyoooooo..😍

Bugün sosyal medyada yeni bir kişisel blog hesabı açmaya karar verdim Instagram üzerinden.

📲 Günümün çoğu kısmını orada tarifler, bilgiler ve gezebileceğim cafe rest. üzerinden paylaşım yaparak değerlendirmek istiyorum. Kendi hesabımdan yapmak istemedim bunu prof. hesap olursa daha iyi olur.

👩🏻‍💻Instagram üzerinden reklam verme videoları ve organik takipçi hakkında videolar izliyorum şuan Youtube'dan Murat Can İÇDAĞ isimli bir arkadaş gayet güzel anlatıyor ilgilenen olursa bakabilir.

🛒 Günüme dönecek olursak dip köşe temizlik yaptım. Daha dün markete uğramam uzun süre derken kendimi markette buldum. Kuru maya aldım gece maske yapacağım yüzüme. Vakti zamanında çok ekmeğini yemiştim kendisinin 😂

📔 Gurur ve Önyargı romanına başladım dün 20 sayfa okudum. (Buralara kalın punto koyalım sonra bakarız neler yapmışız önemli diye.😀)

💅🏻 Şuan bunları mesai saatlerim içerisinde yazıyorum bir yandan çalışarak. Mesai saatim bittiğinde Güneş ile 30 dakika yürürüz. Döndüğümde saç boyama, maske, kremlenme ve kitap okuma ile kapanış yaparım geceye. 🌚

Dün burada 22:55'te mutlu mesut yorum yazmıştım bu konuma. Aradan yarım saat geçti boşluk arasında Instagram'a girdim.12 yıllık arkadaşımın nikah törenine denk geldim paylaşımlarında. Olayın şoku ile bdv bölümüne konu açtım. Bir çok arkadaş empati yaparak özverili yorumlarda bulundular bu kırgınlığımı tamir edemese de şokumu atlatıp daha sağlıklı düşünmeme yardımcı oldu.

''İnsanlar gelir ve insanlar gider Leylacığım bunu unutma..♥''

Gece boyunca düşündüğüm ve bdv de takıldığım için ne bakımımı halledebildim ne kitaba kendimi verebildim. Öylece kaldım düşündüm. Bazen kimseye kötülüğümüz dokunmasa bile frekans uyumumuzdan dolayı insanlar sessizce hayatımızdan çekilebilir bu olağan bir şey. Bunu kabul ettim dün gece. Hayatımızdaki görevlerimizi ve yaşayabileceğimiz kadar anıyı yaşamışız bu arkadaşımla. Hoş olmayan şekilde yollarımız ayrıldı sadece. En azından haber verebilirdi istenseydim.

Uyandığımda gün yeni ve taze idi. Güneş ile kendimizi parklara attık. 10.000 civarı adım atmışım. 😊 Uyku bastırmadan 6 dersten sınavım var onları vermek için çabalayacağım şimdi. İyi gecoşlar 🌚

23 gün sonra yeniden merhaba 😊
Vaktin ne kadar hızlı geçtiğini hep buraya geri dönünce anlıyorum bu bile anlamlı bir şey benim için.
  • Bahar dönemindeki tüm derslerimi verdim bunun inanılmaz pozitif etkisi oldu. Şimdi yaz okullarını gözlüyorum yüz yüze olacakmış bunun için daha sıkı çalışmak gerekebilir 1. sınıftan kalan 5 dersimi vermeyi planlıyorum.
  • Güneş'in tüm aşıları tamamlandı sürekli veterinerde olmak yıprattırıcı bir süreçti gerçekten ama her şey onun sağlığı için ♥ İyi ki var. En güzel geçen süreç ise 5 aylık olmasına rağmen dışarıda tuvalet eğitimine kolay adapte olması oldu. 😊 Tüylerinin dökülmemesi için sık sık tarasamda çözüm henüz bulamadım arıyorum bulursam yazarım onu da.
  • İnstagrama influencer olarak değil de kendimi eğlendirmek için bir sayfa açacağımdan bahsetmiştim. 2500 organik takipçiye ulaştım hedefim daha yükseklerde tabi ki. Yapıyoruz bir şeyler 😂
  • Geçen seneden kalan iznime çıkıyorum yarın on günlük İstanbul'da olacağım fakat o kadar uzun süredir çalışıyorum ki bu bile bana iyi gelecek eminim. Yasakların kalkması ile bir kaç mekan gezerek sayfamda instagram sayfamda paylaşacağım bu süreçte. Ruhuma iyi geleceğine eminim.

İstanbul'da hava serin diye mutlu olacağım hiç aklıma gelmezdi.
Son zamanlardaki sıcaklık hepimizi bir hayli bunalttı. Neyse ki bu dönemde çalışmıyorum tadını çıkartabiliyorum. Bol bol pandemi de özlediğim mekanlara gidiyorum.
  • Kahvaltı için Sultanahmet'teki Avicenna Hotel'in terasındaki Mekan Müdavimi isimli restaurantı önerebilirim hem 2 kişi 90 TL hem kalabalık olmuyor hem de manzara harika. (5 TL servis ücreti var sanırım). Sosyal medyadan kontrol edebilirsiniz gitmeden ücretten emin olmak için değişiklik gösterebilir.
  • Fatih'te ise 1953'e kuruluşu dayanan dededen toruna kadar uzanan bir kebapçı önerim olacak. Öz Kilis Kebap Salonu. Favori yemekleri ise sarımsaklı lahmacun + gavurdağı salatası. İkisini başka bir yerde bu kadar güzel bir tatta yemedim bugüne kadar. İki kişi için ortalama fiyat 100 TL gibi bir tutar oluyor. Ödeme şekli olarak sadece nakit geçerli kredi kartı geçmiyor eğer buna giderseniz dikkat etmeniz lazım.
Güneş'in tüy dökümünün azalması için mama değişikliğine gittim .Proplan Opti Derma somonlu olanını kullanıyoruz. 4. gün olduğu için hala değişiklik yok pekte severek yemiyoruz. Kaşıntılarda mevcut bunun için bugün veterinerimizi ziyaret edeceğiz. Alpha Fox omega-3 balık yağını evcil hayvanı için kullanan arkadaşım tavsiye etti sipariş verdim bunu da ekleyeceğiz öğünlerimize. Maddi durumum yettikçe sağlığına, gelişimine ve mutluluğuna özen göstermeye çalışıyorum. Empati kurduğumda canı yansa dili ile söyleyemeyen bir varlık var hayatımda o bana emanet en iyi şekilde yanında olmalıyım.
Uyku düzenim ise yerinde şu anda. Amanın bozulmasın.😊Anksiyete ve panik ataklarım en alt seviyede denilebilir. Aklıma bile gelmiyor ve en önemlisi zaten akla bile getirmemek. Beslenme düzenimde ise değişiklik yapmaya çalışacağım. Bacaklarımı kalın hissetmeye başladım. Ölçüm yapıp evde spora başlayabilirim. (Yedin serpme kahvaltıları, lahmacunları şimdi bacaklarım kalın de bakalım.😂) Dönem dönem şımarmalar olabilir nihayetinde toparlarız, toparlanırız. 😀
Güneş'i veterinere götürmek için çıkmak lazım daha sonra görüşürüz.. ♥

15 günde birde olsa buraya uğrar oldum. :KK24:

Belirli hedefler üzerinden açmamıştım zaten burayı öyle olsa kesin 3. mesajda takılı kalırdım. Düzene ve istikrara uyum sağlayamama problemi var sanırım sıkılıp bırakıyorum.🌤

10 Günlük yıllık izinim dolu dolu harika geçti ve dinlendim. Havuz başı vs tatili yapmadım ama bana olmasa da olur. Aramaz ruhum o tarz tatilleri sevdiğim semtlerde dolaşıp güzel manzaraya karşı bir şeyler yiyip içmek ruhumu daha çok dinlendiriyor. Fakat tatilin her türlü bitişi insanı ''anne 5 dakika daha ''diyen çocuk gibi mızmızlaştırıyor insanı işe dönerken.⛱

Günlük en az 5000 adım atmaya başladım. Home office ve pandemi derken adım sayarım maksimum 1000 görüyordu. Bu alışkanlık beni mutlu etmeye başladı zaman zaman 12000 adımı buluyor. 🏃🏻‍♀️

Güneş'in mantarı geçmedi veterinere gittik. Bağışıklık güçlendirici+ bir mantar kremi yazıp verdi. 3 gün sonrasında yine uğradık değişiklik olmayınca mantar aşısı olmak zorunda kaldı. (Mantar aşısı zorunlu bir aşı değildir. Fakat 1 kere olunca her yıl olunması zorunludur köpeklerde. Bilmeyen olabilir o nedenle yazıyorum.) Aşıyı olduk üzerinden 5 gün geçti yine gittik veterinere hala sorun devam ediyordu bu kez T*crolin isimli farklı bir krem verdi bir kaç gündür baticon+ bu krem ile devam ediyorum ne yazık ki değişiklik yok kaşınması o kadar çok üzüyor ki beni. İnternetten araştırıp tüketilebilir Hindistan cevizi yağı ve elma sirkesi siparişi verdim doğal takviye olarak. Bayramdan sonra yine veterineri ziyaret edeceğiz. Umarım en kısa sürede iyileşir.🙄

Çok yakın bir arkadaşım ile doğum gününde buluşamamıştık telafi için hediyesini alıp onu yukarıda bahsettiğim mekana kahvaltıya götürdüm gayet keyifli vakit geçirdik.🥰

Ailem şehir dışında şuanda kardeşim ile beraber kalıyoruz. Ev işleri hiç teras yıkamaya benzemiyormuş =). Sürekli bir şey çıkıyor derli toplu olmama rağmen. Çamaşır, banyo yıkama ,çamaşır as katla, bulaşık makinasını boşalt, evi süpür vs vs hem çalışıp hem çocuk sahibi olup hem ev işi yapan herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Yemek yapmayı saymıyorum bile. Meğer ne çok görev sığdırmışsınız ömrünüze.😄

İstanbul inanılmaz sıcak. Şuan bunları da mesai saatimde yazıyorum bitse de bir duş alıp tertemiz nevresimlerime yatıp uyusam.🌘

İyi geceler..

Çok geçmeden dönmek zorunda kaldım buraya elimde dev bir yapılacaklar listesi var cumartesi gününe kadar.

Yapılacaklar Listesi

• Salonun, terasın ve yatak odasının perdelerini yıkamak ve takmak.
  • Salonun halısını yıkamak ve asmak.
  • Banyo paspasını yıkamak ve asmak .
  • Pikeleri yıkayıp asmak.
  • Renklileri yıkayıp asmak.
  • Bitkileri sulamak.
  • Koltuk örtüleri yıkamam lazım.(Annem gelince serer onu ben halledemiyorum :))
  • Teras zeminini silip tozları almak.
  • Güneş'i yıkamak.
  • Buzdolabı ve mutfak dolaplarının dışı silinecek.(İçleri temiz.)
  • Banyo zemini silinecek ve klozet temizliği yapılacak.
  • Ocak temizlenecek.
  • Salon, yatak odası ve diğer oda silinip süpürülecek.
  • Güneş'e pansuman yapılacak ve yarın veterinere gidecek.
  • Kuaföre gitmem lazım.
  • Yeni açılan bir cafe var arkadaşımla orayı keşfedeceğiz yarın.

Annemler burada yoktu 1 haftadır. Fazlasıyla titiz olduğu için en ufak detayı atlamadan yapmam lazım yukarıdakileri. İlk önce yıkanacakları yıkamam daha mantıklı. Sonra dolapları silerim. En son süpürme ve silme işlemlerini yaparım. Hadi bakalım.. Bu arada bunları yapabilmem için bu gece 2 de paydos etmem lazım malum home office sürüncemem hala devam ediyor.

Yapılacaklar Listesi
  • Salonun, terasın ve yatak odasının perdelerini yıkamak ve takmak.✅
  • Salonun halısını yıkamak ve asmak.✅
  • Banyo paspasını yıkamak ve asmak .✅
  • Pikeleri yıkayıp asmak.✅
  • Renklileri yıkayıp asmak.✅
  • Bitkileri sulamak.✅
  • Koltuk örtüleri yıkamam lazım.(Annem gelince serer onu ben halledemiyorum :))✅
  • Teras zeminini silip tozları almak.✅
  • Güneş'i yıkamak.✅
  • Buzdolabı ve mutfak dolaplarının dışı silinecek.(İçleri temiz.)✅
  • Banyo zemini silinecek ve klozet temizliği yapılacak.✅
  • Ocak temizlenecek.✅
  • Salon, yatak odası ve diğer oda silinip süpürülecek.✅
  • Güneş'e pansuman yapılacak ve yarın veterinere gidecek. Pansuman yapıldı fakat vet. kapalıydı gidemedik :KK43:
  • Kuaföre gitmem lazım.✅

Az zamanda çok iş yaptığım için mutluyum.😀 Belki bazılarının her gün kısmen yaptıkları olabilir ama bana pek ihtiyaç olmadığı için toplasanız bunların hepsini bir haftada toplu olarak yılda 3 kere yapıyorumdur. En zor kısmı ise tül asmak oldum olası sevmem. Kollarım ağrıyor sonra nedensizce.
Gittiğimiz cafe-restaurant ise Galata Kulesi'nin yanı başında yer alan 1892 doğumlu 7 katlı fantastik bir binanın restore edilmiş giriş katında hem terası hem otel lobisine dahil olan alanı ile Barnathan Restaurant'tı. Teras bölümüne tarihi havasını yansıtamasalar da giriş ve iç mekan kısmında bu bütünlüğü bozmamışlar halen 130 yıl öncesini hissettiren dekoratif parçalar kullanılmış. Fiyat konusunda ise genel olarak 2 basamaklı tutarlılar. Orman meyveli limonata ve San Sebastian denedim ikisi de gayet başarılı idi.

Eki Görüntüle 2892192

Son düzenleme:
konunuz çok güzel gerçekten:KK68:
bende sürekli yapacaklarımı erteleyen biri olarak böyle güzel bir konuya denk geldim ve bu şekilde ilerlemeye karar verdim
sanırım minik bir ajanda bu işi daha da keyiflendirebilir :KK200:

konunuz çok güzel gerçekten:KK68:
bende sürekli yapacaklarımı erteleyen biri olarak böyle güzel bir konuya denk geldim ve bu şekilde ilerlemeye karar verdim
sanırım minik bir ajanda bu işi daha da keyiflendirebilir :KK200:
♥ çok teşekkür ederim.
Full time home office olunca pc başında yazmak daha kolay diye bu şekilde ilerleyeyim dedim ajanda da hoş olurdu ben kesin onu da unuturdum bir de buraya o gun yaptıklarımla ılgılı fotograflarda atmaya karar verdım. Yapılacaklar listesinin yanına işlerinizi yaptıktan sonra tik atmak kadar keyifli bir şey yok gerçekten. 😊

♥ çok teşekkür ederim.
Full time home office olunca pc başında yazmak daha kolay diye bu şekilde ilerleyeyim dedim ajanda da hoş olurdu ben kesin onu da unuturdum bir de buraya o gun yaptıklarımla ılgılı fotograflarda atmaya karar verdım. Yapılacaklar listesinin yanına işlerinizi yaptıktan sonra tik atmak kadar keyifli bir şey yok gerçekten. 😊
fotoğraflar harika bir fikir bence
takipteyim konunuzu :KK200:

😱 Şok olmuş emoji ile karşınızdayım.
Tam 5 aydır kendi konuma zerre nokta koymamışım pes..
Yok bu kez üşengeçlikten değil ama.😀 Yoğunluktandı..

• Yine çok çalıştım hatta bu satırları bile SSK'lı işimden yazıyorum size. 🤣
  • Kafa dinlemeli tatiller yaptım evet İstanbul dışına çıkmadım ama gerçekten durup kendimi dinleyebileceğim anlarım ve günlerim oldu.
  • 59,5 kilogramdan 55 kilograma düşüş yaptım. Nasıl oldu bilmiyorum gerçekten. Süreç olarak 2 ayda oldu. Pek mühim değildi ama 5 ay geçmiş yazmayalı iletmeyelim mi değişiklikleri.♥ 🥰
  • Spora başladım 1 ay oldu. Mental anlamda iyi hissediyorum. Ruhsal anlamdakini sayamam bile.. Uykumdan verim aldığımı fark edebiliyorum.
  • En en en önemlisi ehliyetimi aldımmmmmm! 🤩 Bu aile içinde çok çok mühim bir mesele idi anlamsızca. Bunu başarmış olmak çok keyif verici. Hafifledim, belki de bunun stresi ile kilo vermiş olabilirim düşününce aklıma geldi şuan. Stres beni yemek yemekten soğutuyor nedense. 😅
Lila renkli yapılacaklar listesi olmadan güzel olayları buraya yazmakta çok huzur verdi. İnsan başardıkça keyif alıyormuş. Bunun hazzını ''ağzınıza çalınan minik bal damlaları'' gibi nitelendirebilirim. Kavanozu yada peteği elinize vermedikleri için baymıyor sıkılmıyorsunuz. Adım adım çalış-sabret-başar-keyiflen.

Yazı yazmayı çok özledim. Burada uzattıkça uzatmamdan anlayabilirsiniz bunu. Yaklaşık 5 aydır yazmadığım blog siteme geri dönüş yapacağım sanırım.

Yarın için en önemli yapılacaklar listem;
  • Blog sitene istediğin 1 konu hakkında yazını yaz ve paylaş.
Farklı şeylerde yaparsam gelip paylaşırım. 😉 İyi Geceler 🌙

Bugünün bana mucizesi nedir?
Huzurla sağlıkla mutlulukla mucizelerin hayatıma akmasına izin veriyorum. ♥️

Günlüğümü oluşturmak için girdim simdi cevabınızı gördüm 🥰 valla bana vesile oldunuz siz ve bir kac arkadas daha çoğu kisiyi takibe aldım baya motive edicekmiş gibi geldi beni ay insallah öyle olur ❤️
Çok sevındım buna takıpteyım.😍

Bilemezsiniz nasıl uykum var.. 😞
Minik maratonum saat öğlen 11:50'de uyanarak başladı.(Evden çalışıyorum fakat gece vardiyası olduğu için biraz geç uyuyorum.) Uykumu alarak kalkmak muhteşem hissettiriyor.🌻
Bugünün en değişik olayını anlatayım önce. 3 Gün önce terasımızın karşısında bulunan caminin merdivenlerinin altına halı atmışlardı ve bir kedi yatıyordu.
Bir kaç saat ara ile onun hala orada olduğunu görünce mama yedirmek için yanına indim. Gözlerini yarım yarım açıp baktı bana ne yaş mamanın yüzüne baktı ne kuru mamanın. Halıya kıvrılıp geri uyudu. Yukarı çıkıp takip ettim 15-20 dakika sonra yemeğini yedi yine halıya kıvrılıp uyudu.(Evde köpeğim olmasa o an kucaklayıp çıkartacaktım yukarı)Üstünden 1 gün geçti güneş,yağmur,gece, gündüz demeden hala aynı yerde uyuyordu.Durum iyice canımı sıkmaya başladı çünkü sadece mama verebiliyordum. Dün gece kuzenime yazdım veterinere götürmek için anlaştık. Bugün kalkar kalkmaz terasa çıkıp baktım yerinde yoktu. Üzüldüm yatağımı toplamaya koyuldum. Annem pisi pisi diye bir ses çıkarırken sesi takip ettim dairenin kapısında benim güzelliği seviyor 😁
Yüzüne,gözüne baktım hayvana kan gelmiş can gelmiş resmen o an nasıl sevindim. Tesadüf mü? Teşekkür mü? Sen beni nereden buldun da kendini göstermeye geldin böyle dedim içimden. Pamuk tüylü kızdan daha pamuğumsu oldu kalbim. Biraz kendini sevdirdi ve gitti.🐈
Kahvaltıda birşeyler atıştırdım. 🍴
Güneş'in (canım oğlum köpeciğim) odasını temizledim. Bu ara ergenlikteyiz biraz yalnız kalınca birşeyleri parçalayıp atıyoruz sağ sola.Her gün siliyoruz bu nedenle.🦮
Duş aldım.🚿
Bankaya gittim işlerimi hallettim.🏧
Bugünün bana mucizesi nedir demiştim ya hani 😊 yol üzerinde bu ayda kırmızı böğürtlen buldum. Ben sadece yazın oluyor sanıyordum ve daha önce onları orada görmemiştim. Bir miktar tükettim. (Okuyup canı çeken herkesten şimdiden özür dilerim.) 🧡
Dönüşte iyileşen bebikto kediye marketten yeni bir yaş mama aldım. Her zaman ki yerine bıraktım.🐱
8saat çalıştım.💻
En en en önemlisi bloga geri döndüm yeni yazımı bitirdim son düzenlemeleri yapıp yarın buraya link eklerim. 📋

İyi Geceler 🌃

GOOD NİGHT.. GOOD NİGHT.. GOOD NİGHT.. 🌙

• Bugün izinliydim harika bir şekilde hem zamanı yönetebildim hem yorulmadan bir takım işlerimi halledebildim.
  • Her şeyden önemlisi huzurluydum tüm gün boyunca. Gri hava bana kasvet vermiyor artık. Toprağın kokusu yağmur yağdıkça ciğerlerimi temizliyormuş hissi verdi.
  • Güneş'in odasını sildim. Bu kadar oda mı silinir diyebilirsiniz. Ama gününün büyük kısmını kendi rızası ile orada geçiriyor. Pire ve parazitlerde kullanılan koruyucular kadar yaşanılan alanın temizliği de önemliymiş. her gün siliyorum aynı zamanda benim home office odam olduğu için temiz alanda olma hissi motivasyon veriyor insana.
  • Spora gittim 1 saat boyunca salonda idim. Beslenme düzenim artık oturmalı çünkü spordan kaçmadığımı ve üşenmediğimi tespit ettim. Sporuma uygun bir beslenme listesi hazırlayacağım sanırım. Buraya kaydederim onu da.
  • Kuaföre uğradım rutinlerimi hallettim.
  • Akşam üzeri arkadaşımla buluştum 3 saat kadar vakit geçirdik.
  • Ailem dışarıdaydı onlar dönene kadar bir kaç çeşit atıştırmalık hazırladım.
  • Son olarak yazımın son düzenlenmesini hallettim. İzninizle aşağıya link bırakıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba mesaideyken bu satırları yazdığım için oldukça kısa tutmam gerekli 😔
  • Saat 10:30 kahvaltı yapıldı.🍴
  • Güneş'in odası temizlendi. \( ̄︶ ̄*\))
  • Spor öncesi muz yulaf ve süt üçlüsü 14:30'da tüketildi.🍌
  • 15:30/16:30 arası spordaydım. ♥
  • Dönüşte sağlıklı ve sağlıksız atıştırmalıklar alındı.🤩
  • Karma bir atıştırmalık tabağı hazırladım hem sağlıklı hem sağlıksız onun fotoğrafını aşağıya eklerim modumu yükseltti.😋
  • 1 litre suyu içebildim. kilo çarpı 30ml olması gerekiyor uyuyana kadar 650 ml içerim. 🧊
  • Akşam yemeği olarak yoğurtlu kereviz yapıp yedim haşlayarak bence deneyin çok tok tutuyor. 🧂
  • 8 saatlik mesaimin başındayım 02'de bitecek.
  • Son olarak blog sitem için yazı yazacağım gece yazmış olursam yarın link eklerim.

IMG_20211010_173701.jpg

X