Elektrik sayacınıza bi bakın...

tualina

batuhan'ım can oğlum...
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2007
5.855
3
arkadaşlar sayacınız dijital mi yoksa normal sayaç mı bi bakın,benim ki dijitalmiş sınradan bi arkadaşın uyarısı üzerine öğrendim, ve elektik faturam yarı yarıya düştü .... Bazı saatlerde 4/1 fiyatına elektrik kullanıyosunuz, mesela akşam 10.30 sabah 6 arası en indirimli zaman, sabah 6 akşam 5 yarı yarıya akşam 5 ve 10.30 arası en pahalı saatler,ben genelde bulaşık ve çamaşır makinesini, ütü ve fırını indirimli saatlerde çalıştırmaya gayret ediyorum...ilgilenen dostlara duyurulur....

Ütümü, çamaşırımı, bulaşığımı,hep akşam 22.00 den sonra yaparım. hatta börek çöreğimi de gece yapıyorum yav. Çok tasarrufluyum çooook:1yes2:

evet bilirim kuzumun tasarruflu halini
o kadar tasarrufludur ki
korkudan fırın bile çalıştırmaz ama ne zaman gitseniz size ikram edeceği bi keki vardır
nasıl mı başarıyor
tabi ki DANKEK'le...

yasemin konu çok ilgimi çekti.biraz açarmısın
bir ara böyle saatlerin gazetelerde reklamı çıkmıştı hatırlıyorum.
saatin markasını yazarmısın
.teşekkürler

bu konu güzeldi.neden kimse bir şey yazmıyor.yasemin sağol.seninkinin markası ve fiatını biliyormusun.almak istiyorum da.

Adı akıllı saat bu sayacın çamaşır ve ütüyü 10.30 dan sonra yapıyorum ama:KK70: pc bütüngün açık onu tasarruf edemiyoruz nolacak bilmem müzik veye radyo dinlerken monitörü kapalı tutmaktan başka bildiğim tasarruf yöntemi yok varsa bi fikri olan bekliyorum..
internet ve bilgisayarın nasıl tutumlu kullanılacağını bilen paylaşsın arkadaşlar..:enbuyukkk:

Bu bilgi çok faydalı görünüyor, devir hesap devri demi arkadaşlar
saol paylaşımın için
sevgiler

ewet bizde akıllı sayaç kullanıyoruz.en ucuz kullanım zamanı saat gece 10 dan sabah 6 ya kadar bu saat diliminde ütü çamaşır ve bulaşık makineleerinizi çalıştırırsanız yüzde 60 indirimli kullanıyorsunuz.en pahalı saat dilimi akşam17 ile 22 arası.nette akıllı sayaç olarak girerseniz tarifeler ordaa yazıyor
ama saatinizin akıllı sayaç olması sadece bir önem kazanmıyor.bunun yanında teke gidip 3 lü tarifeye giçeceginizi bildirmeniz gerekiyor o zaman bu indirimlerden yararlanıyorsunus.
akıllı sayaçların en büyük özelliği, elektrik tüketimini farklı saat dilimlerine göre kaydetmesi. TEDAŞ’ın yürürlükte olan mevcut tarifesinde, akıllı sayaç kullanmayan aboneler, bir kilovat elektrik için günün her saatinde 127 bin 800 lira ödüyor. Akıllı sayaç kullanan aboneler ise saat 17.00 ile 22.00 arasında kullandıkları bir kilovat enerji için 201 bin 300 lira, 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında 61 bin 350 lira, 06.00 ile 17.00 saatleri arasında ise 115 bin lira ödüyor.
Bu durumda akıllı sayaç kullananların elektrik enerjisi tüketimini gece saat 22.00’den sonra yoğunlaştırması, ev hanımlarının çamaşır ve bulaşık makinaları ile elektrik süpürgelerini bu saatte çalıştırması gerekiyor.

bende bi ara çamaşır bulaşık makinemi gece saat 10 dan sonra çalıştırıyodum gerçekten faturada farkediyodu ama şimdi fazla dikkat etmiyorum yine başlayayım bari.....

ewet bizde akıllı sayaç kullanıyoruz.en ucuz kullanım zamanı saat gece 10 dan sabah 6 ya kadar bu saat diliminde ütü çamaşır ve bulaşık makineleerinizi çalıştırırsanız yüzde 60 indirimli kullanıyorsunuz.en pahalı saat dilimi akşam17 ile 22 arası.nette akıllı sayaç olarak girerseniz tarifeler ordaa yazıyor
ama saatinizin akıllı sayaç olması sadece bir önem kazanmıyor.bunun yanında teke gidip 3 lü tarifeye giçeceginizi bildirmeniz gerekiyor o zaman bu indirimlerden yararlanıyorsunus.
akıllı sayaçların en büyük özelliği, elektrik tüketimini farklı saat dilimlerine göre kaydetmesi. TEDAŞ’ın yürürlükte olan mevcut tarifesinde, akıllı sayaç kullanmayan aboneler, bir kilovat elektrik için günün her saatinde 127 bin 800 lira ödüyor. Akıllı sayaç kullanan aboneler ise saat 17.00 ile 22.00 arasında kullandıkları bir kilovat enerji için 201 bin 300 lira, 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında 61 bin 350 lira, 06.00 ile 17.00 saatleri arasında ise 115 bin lira ödüyor.
Bu durumda akıllı sayaç kullananların elektrik enerjisi tüketimini gece saat 22.00’den sonra yoğunlaştırması, ev hanımlarının çamaşır ve bulaşık makinaları ile elektrik süpürgelerini bu saatte çalıştırması gerekiyor.

ne diyon sen yawwwwwwwwwkafamçokkarıştı
o saatte 22.00da ben kalkçam camaşır makinasını ve süpürgeyimi çalıştırcam
adamla beni birbirimizemi katmak istiyon gıııııııızzz:roflol:
imkansız yüklü gelirse gelsin gündüzün suyumu sıkıldı:roflol:

akıllı sayaç taktırmak zor ve pahalı mı acaba?kiracı olarak taktırabilir miyiz?

100-150 YTL civarında sanırım kiracı olarak taktırabiliyosun ama geçen bi abim söyledi biz de taktıralım dedik de indirimli saatlerin dışındaki kullanım ücretinin fiyatını da iki katı ödediklerini söyledi ya ? doğru mu ?kafamçokkarıştı

yA BU SAATLERİ BÖLE KİM AYARLADIYSA AGSINA TÜKİRİİMMM

NEYMİŞ

akşam 5 ve 10.30

BÜTÜN GÜN ÇALIŞ AKŞAM MICINI KOYMADAN ÇAMAŞIR BULAŞIK AT 10 DA İŞİN BİTSİN OTUR EN UCUZ ELEKTRİK SEN DİNLENİRKEN OLSUN..

pROTESTO EDİYORUM BU TARZ ŞEYLER ANCA TÜRKİYE DE OLUR....

yA BU SAATLERİ BÖLE KİM AYARLADIYSA AGSINA TÜKİRİİMMM

NEYMİŞ

akşam 5 ve 10.30

BÜTÜN GÜN ÇALIŞ AKŞAM MICINI KOYMADAN ÇAMAŞIR BULAŞIK AT 10 DA İŞİN BİTSİN OTUR EN UCUZ ELEKTRİK SEN DİNLENİRKEN OLSUN..

pROTESTO EDİYORUM BU TARZ ŞEYLER ANCA TÜRKİYE DE OLUR....

aynen afu çok doğrusun...burası TÜRKİYE Kötü Kazen

ne diyon sen yawwwwwwwwwkafamçokkarıştı
o saatte 22.00da ben kalkçam camaşır makinasını ve süpürgeyimi çalıştırcam
adamla beni birbirimizemi katmak istiyon gıııııııızzz:roflol:
imkansız yüklü gelirse gelsin gündüzün suyumu sıkıldı:roflol:

canım benim sana kim dedi elektirik süpürgeni o saatte aç kullanlaelaelaelaelae diye.onu gündüz çalışltırsanda olur.diğerlerini gece çalıştır yahu.sadece o senin isteğine kalmışKötü Kazen

akadaşlar meraba.benimde elektirik sayacım bozulmuştu dilekçe verdim ve gelip yenisini taktılar şu akıllı dediğinizden .yani dijital .fatura çokta fazla değişmedi yani .birazda kullanıma bağlıya.ama şunu eklemeden geçemiycem eve bilgisayar geldi gelelifatura hiç düşmüyor .sizin fikriniz ney bilmem ama şu an benim evimde bir bilgisayar birde buzdolabım en çok elektirik tüketen diye düşünüyorum.

X