Elaziğ///23

Elazığ fıkraları...........

Sizinki Gavuşi de Benimki Niye Gavuşmi

- Palu'lunun alacağı olan adam, borcunu ödeyemeden ölür. Bizim Palulu alacağını alamadığı için son derece kızgındır. Kızgınlığını belirtmek için her nereye getse ölen adama küfür etmektedir. Duyan arkadaşları Paluluya:
- "Ula gardaşım ayıpdır. Niye küfür edisin? Nasıl olsa gavuşmi." Palulu biraz düşünür ve:
- "Ula siz ölenin arhasından Fatiha ohuyup, elizi yüzüze sürisiz, o gavuşi de, benim ettiğim küfürler niye gavuşmi? demiş...

HANIMINDAN KORKMAYAN VAR MI?

Elazığ’da adamın biri kahveye girer ve oyun oynayanlara hitaben:

“Hop abeler, bi dakka. Hanımından gorhanlar ayağa gahsın.”

Ani bir gürültü, hayda herkes ayakta. Bir kişi hariç. Kahvenin tamamı hayretler içinde. Soruyu soran adam, oturan adama yaklaşır ve:

“Abe helal olsun be, deliganlı adam mışsın. Harbiden sen hanımından korkmaz mısın?”

Adam nefes nefesedir. Heyecanı biraz geçince:

“Yav gardaşım ele bi laf ettin ki, dizlerim kırıldı, galhamadım.” der.

BİR DİŞİM VAR

Yaşlı annesiyle yaşayan genç bir delikanlı, arkadaşları tarafından kzdırılmaya çalışılmaktadır. Bu düşünceyle delikanlının annesini istemeye karar verirler. Yaşlı kadını mahallenin halim selim, fakat biraz fakir bir adamına isteyeceklerdir.
Delikanlının arkadaşları, herşeyi hazırlarlar. Daha sonra hayırlı işi gerçekleştirmek için, dünür olurlar. Kahveler içilip çerezler yenildikten sonra gençlerin biri söze başlar:
“Arkadaşım sebeb-i ziyaretimiz, senin anayı, bizim bu amcaya istemek. Bak bu amcayı görmüşsündür. Eşraftandır. Temiz bir insan, ehli namustur. Gözü yuvasından başkasını görmez. Hanımı ölelı çok oluyor. Ne diyorsun?”
Delikanlının zaten cinleri tepesine çıkmış, o sinirle:
“Yav sizin bu yaptığınız ayıp değil mi? Gelip yediz içdiz, cehennem olup gidin. Ülen anamın ağzında bi tene bile diş yoh. Anamı neye istisiz bu adama, ayıp yav.”
Delikanlının annesi, yaşlılığın vermiş olduğu titremeyle zorla ayağa kalkıp, heyecanla ağzını açarak, eliyle dişini işaret eder:
“Ana gurban, niye yoh ya? Ahan burada bi kök var ya” der.

Elazığ gazi caddesinde trafik iice kitlenmiştir.Orada bulunan trafik polisi herşeyi yoluna sokmaya çalışırken 2 kadın elinde , kucağında çocuklarla o karmaşanın içinde, yanan kırmızı ışığa aldırmadan karşıya geçmeye çalışırken bunu göeren polis; HOP HOP BAYAN NEREYE BÖLE

kadın şaşkın ve telaşlı polise dönerek; ANAAA HELE DENSÜZE BAK.. SAHAN NE ...ELTÜM GİLE GİDİK.

selam kızlar,Ayşegül ben de diyorum nereye kayboldu bu kız,neyse hoşgeldin.kaybolma bir daha .Elifim sen nasılsın canım?Elife gelmiş bu arada hoşgeldin diyeyim..Bigsize valla şifre kar etmiyor artık bana.Ama kotayı doldurmuşum,bikaç gün arada uğrarım gizice.Asilnur sana da selam canım.Hepinizi öpüyorum.Benim yerime de muhabbet edin.Elif kız nerden buldun bu fıkraları güzelmiş.görüşürüz kızlar..

Kızlar çok güzeldi fıkralar gakkoşun manası nedir???

mrb ya elazığlı arıyorsunuz bulunmazmı hiçben varım hemde has elazığlıyım elazığda oturuyorum eğer uzaktaysanız elazığı merak ediyorsanız sizi haberdar ederim bacııııma.s

koç: koyunun herifi
oğlak:gıdık
ikizler :çütüzler
kova :sitil
yenğeç : çiyan
işte bunlar elazığ şilvesinde burç isimleri nasıl sizceee
sırnaşık şey

evet elzğlıyım ve elzğda yaşıyorum. biraz geç oldu cevap
ValiFahriBey cad. oturuyorum sizler neresinden??

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz....
neviiiiiiiiiinnn kıs sen nerelerdesin?napıyosun? hiç görünmüyosun ortalıkta yaa:dilcikar:
güzellik nası iimi?okulu nasıl gidiyo :)hadi öptüm uğra sık sık yaw.özletme kendiniii:asigim:

günaydın kıssslarrr ... yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz...

Kızlar gakkoş ne demek bana anlatan olacakmı???Ben Elazığlı geliniyim cidden bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim canım...Güzelmiş manası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…