Elaziğ///23

ıyı geceler kuzular...
kımsecıkler gelmemiş...
kızlar hamılelıkte bagırsak bozuklug olur mu şöyle bırkac gun...
bugun ccook rahatsız ettı benı...
opuyorum sızıı...

kızlar bu gün annem gitti (((((((((((((((((((((((((((((((((((

ozebus

kullandığın demir hapı yada vitaminlerde yapabilir

dımplecım Allah kavustursun canım...

folık asıt vermıstı yapabılır degıl mı aman baska bırseyolmasında yalnızım zaten saoll cnmmm

özebuscum çok geçmiş olsun. folik asitin bu kadar bi yan etkisi yok. belki yediğin birşey dokunmuş yada ayaklarını üşütmüş olabilirsin. e tabi hormonların değiştiği için etkilemişde olabilir. patatesi haşla tuzla ye, barsakların anında düzelir.

dimplecım annen gidince bütün yük sana kaldı şimdi. işin zor ya. Allah kolaylık versin. nevin nasıl acaba?

saoll alişimm... dun cok kötuydum esımde yok yalnızım korktum ne bıleyım bısey olsa hastaneye goturecek kımse yok burada... elazıgda bana 85 km uzak... bugun daha ıyıyım dedıgın gıbı yedıklerıme dıkkat edeyım ama hıııc ıstahımm yokk

bişey olmaz özebuscum kalbini ferah tut. benimkide ayın 14 günü nöbetteydi ben hamileyken. boşver daha iyi kafanı dinle işte. bol bol bebeğinle konuş. annen gelebiliyosa gelsin. ha bide arkadaşımdan biliyom hamileyken her akşam saat 10 oldumu hadi bebğim uyumaya gidiyoruz diyip ışığı kapatıp uyumuş ve inanırmısınız bebek doğdu saat 10 olunca mışıl mışıl uyuyodu hiç zorluk çekmedi ya.

saolsun esım olsada rahatım ama en azından yemek derdım yok :)) yatıyorum bol bol
zaten aksamları gelıyorum eve butun gun cocuk gurultusunden kafam mahvoluyor...
bırde ayakta kalıyorum...
ben ıste yalnızken ısık kapalı yatamıyorum...
cok kötu bişey ama yapamıyorum... tv acık ısıgın biri acık yatıyorum... bır ara alısmıstım ısıgı en azından kapatıodum ama gecenlerde esım yokken gece uykumda cok korktum sıcradım cıglıkla uyandım hep,ondan etkılendım sımdı yıne karanlıkta yatamıyorum yalnızzz...Allahım guc versın cabuk gecsın dua edıyorumm

günaydın kızlar. bugün nasılsınız? nevinden hala haber yok? inşallah iyidir.

özebuscum seni o kadar iyi anlıyorumki çünkü aynı şeyleri bende yaşadım. ama dün eşim nöbette ama hiç eskisi gibi değilim. hem kızım olunca hemde herhalde zamanla alışıyosun bu duruma artık korkmuyorum. bende hem tv'yi hem ışığı açardım şimdi bütün ışıklarıda televizyonuda kapatıp kızımıda yanıma alıp yatıyorum. ama dış kapı ve balkon kapılarını sıkı sıkı kapatıp, yattığım odanın kapısını kilitleyip ayetel kürsi duasını okuyorum ve çok rahatlamış bir vaziyette uyuyorum. sende yattığın odanın kapısını mutlaka kilitle. bu günlerde geçer canım. ama elinden geldiğince stres yapma. inan bebeğin herşeyi hissediyor. çünkü eşim nöbetteyken bende en ufak tıkırdıda sıçrıyodum. tetikteydim resmen. ve kızımda öyle en ufak sesten korkan, tetikte gibi. ses olayı olunca hemen korkuyor.

gunaydınlarr....
Alişim tam benı anlatmıssın işte...Dun gece yıne dedıgın gıbı sıcrayıp durdum...Komsularımda bebegın olunca böyle olmazsın dıyorlar ve zaten bende böyle olmamaya calısacagım dıyorum sımdıden kendıme ama suara ıste elımde deıl...Bırde komsum dedı hamıle bayanlara ugrarlar gecelerı deyınce ben ılk gece hep öyle bagırarak sıcrayark uykudan uyandım ve acıkcası cok etkılendım...Gece sıkısıyorum halıyle hamılelıkten olsa gerek kırk kere wc gıtsem mı gıtmesem mı dıye kendımle pazarlık edıyorum resmen ya... Insallah bebegım böyle olmaz oncelerı ogrencıyken vs böyle degıldım ben sonradan ne oldu anlamadım ınsallah en kısa zamanda atlatırım...Saolll kuşumm

komşunada maşallah yani canım hem hamile hemde evde tek kalan kadına söylenecek şeymi bu.biliyorum iyi niyetinden söylemiştir ama söylenmez yinede.okurken içimden sana uğrasın onlar dedim.ALLAH korusun ama ne yapiyim gıcık oldum

ozebus

komşun saçmalamış
ben üç hamilelik geçirdim kimsecikler uğramadı
bunlar hep hurafe

kendini kötü hissettiğinde felak la nas ı oku
hemen içine bi ferahlık gelicek inan bana

ben hep öyle yapıyorum
içime bi huzur doluyo

inanırmısın
ameliyata giderken (doğum için)
tekrlekli sandelyede oturtuyolarya sıkıntıdan heyecanda korkudan ölücem sandım (tecrübeli olmama rağmen )
bütün duaları okudum sıra felak la nas a gelince birden ferahladım titremem durdu rahat nefes almaya başladım

ayrıca hamile kadınla loğusayı 40 melek korurmuş

hiç bişiden korkma canım

sorma cnm... zaten duymamla korkmam bır oldu sasmadı hiç... esımde kızdı nasıl sey demıs öle dıye ama işte gel de etkılenme...

ay saol dımplecım... ıste bazı seyler ınsanın elınde olmuyor duymak yetıyor,gece en ufak çıtta ayaktayım yani radar gıbı oldum resmen... dua okuyorum bol bol sımdı daha da cok okurum tesekkur ederım cnm

alişim ıyı aksamlar cnm

iyi geceler kızlar

nerelerdesiniz bikaç kişi kaldık

nerede buranın diğer kızları

huuuuuuuuu

ii akşamlar ozebus rahat ol canım gebelikte hassaslaşıyorsun hiç bişey olmaz merak etme
gece uyanmaların felan onlar çok normal vucüt duyular çok hassaslaşıyor doğuma hazırlıyolar seni
ki bebeğinin gece başka odada olsa bile nefes alışını duya bilmen için geceleri uyanabilmen için..

ben iiyim alişim :))) bu hafta yoğundum boş günüm pek yoktu ve biraz rahatsızdım ama şimdi iiyim sizlerde iyisinizdir inş.
dimple nasılsın öpüyorum seni canım...

nevincim tesekkur ederım cnm...
sızlerden böyle seyler duymak benı daha da rahatlatıyor...5 gundur yalnızım bır 10 gun daha yalnızım sanırım ama soyledıklerınızı dusunup rahat uyuyorum en azından...

herkese selamlarrr

ozebus rahatlamana sevindim

nevin

iyiyim canım kuzucuklarımla uğraşıyorum
biraz hastalar ortancam akşam yine kustu falan

antibiyotik kullanıyorum büyüklere
miniğimde arada öksürüyo
bide genzi tıkalı hırıltı var

bende haberler bu kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…