Elaziğ///23

:çok üzgünüm: klava: :dilcikar: :a015: ffende: :no: lmaz:

bilmem anlatabildimmi

kızanlar noli ha..kime çatisiz öle..çagaların mektepleri acıldı da..herkeşte bi koşturmaca var ha..niye üstüze alisizki anlamadım..hec memleketümün hısımlarındangecilir....hayde elazızlılar kalemizi alasız bi iki satır karalıyasız..hade görem canlarım...

merhaba kızlar durumlar iyimi beni affedin işler cok yogun anca vakıt bulabılıyorum zor bır meslek anam ne yapalım. nevin arkadasım ılgılendıgın ıcın sagol ben elazıglı kardeslerıme azda olsa faydam olsun ıstıyuorum pek ılgı gostermedınız ama bende nevin arkadasıma yardımcı olurum oh olsun sizlere:)
nevincim dün üşenmeden bütün yazılarını okudum pek mutlu olmadıgın kanaatıne vardım acaba evlılıgınde problem olabılırmı ılgısızlık gıbı kocandanda kaynaklanabılır cocuklarındanda ama senın pek mutlu oldugunu hıssetmedım ben umarım bırgun karsılasırız burda chatte sohbet ederız konuyu konuşuruz sana malatyada adresımıde vereyım kocanla beraber gelırsın tek kurus para almam kızz agaya beleş hadı tatlım gorusuruz hepınızde saglıcakla kalın

merhaba bende elazığlıyım... hilalkentten kucak dolusu sevgiler kk ya :yes: :yes:

arzummm hoşgelmişsen gurbannn..ne iyi etmişsen....

bıgsıze .!.:
Ewet Güzellik Ya .katiliyorum Sana Ilk Günler Daha Canliydi.nazarmi Değdi Ne.rekorumuzu Kiskananlarin Nazari Bu Kesinlikle

KIZLAR İYİMİSİNİZ?BURASI YİNE CANLI OLUR AMA OKUL TELAŞI BAŞLADI BİRAZ İŞLER HALLOLSUN GELİRİM BYYYY SİZİ GİDİ KOFİKLER:laugh: :laugh:

arzum canım hoşgeldin.güzellik onlar sana değilk tatlım.hani önceden bura daha şenlikti ya o yüzden ööle yaptım.şaka şaka:)))hadi hepinizi öptüm.byee

ELAZIĞA ÖZLEM

Dağların moru yok şimdi hep duman
Tepeler el açar göklere aman
Takvimlerde resmine baktığım zaman
Bakıp bakıp ağlar oldum ELAZIĞ

Çocukluğum sendin gençliğim sen
Gurbet elde uzak kaldım sana ben
Aşımdasın, ekmeğimde suyumdasın sen
İçer iken ağlar oldum ELAZIĞ

Hiç bakmadan düştük gurbet iline
Kapılmışız dünya malı seline
En son resmin geçti şimdi elime
Efkarlanıp ağlar oldum ELAZIĞ
Oradayken kıymetini bilmedik
Keyfimizden gurbet ele gelmedik
Hep ağlidik bir gün olsun gülmedik
Güler iken ağlar olduk ELAZIĞ

ALINTIDIR....

Link Silinmiştir.[/URL]

bıgele bi özkemişimki taşını topranı memleketümün..ohhhç..şiirde iyi geldi..sagolasınsızem bi giriyon buraya elazıg kokusuyla mest ediyon bizi gızzzz...

Adı : ELAZIZ BASKA
Yazarı : Bünyamin EROGLU
Türü : Elazig Siir
Ek Bilgi :
Yetmis dokuz ili gezdim dolastim.
Zaman oldu çok söhrete ulastim.
Çok yerlerde çok islere bulastim.
Vatanin elleri çok güzel amma
Gakgoslar diyari Elaziz basga.

Bir yanimda Malatya bir yanimda Mus
Tunceli elinde sanayi yokmus
Diyarbakir da cigerler çokmus

Kuzeyinde Erzincan'la Sivas var
Ölü çikan hanelerde çok yas var
Er oglu erlerden insanda has var

Kulak ver arkadas gelen su sese
Arap baba dene büyük nefese
Kurmuslar bir ilim dolu medrese
Gakgoslar diyari Elaziz basga

Şiir AdıYazarı

Adı : LAYLON GIZ
Yazarı : BILINMIYOR.
Türü : Elazig Siirleri Güldestesi
Ek Bilgi : Kaynak : Fikret COSKUN
Giz Fidos bu senmisin?
Esgiden saçlarin kömür garasiydi,
Gözlerin bende gönül yarasiydi.
Bahim saçlari sari olmus,

Giz sahan bele ne hal olmus?
Senin ugruna ölidim bilisin.
Simdi sen beylerin yarisin.
Damin önünde tentene ören ,

Giz Fidos sen neredesin?
Duydumki ayip olmasin diye
Isot'a biber deyimissin
Tosgo olmamah için de

Günde iki ögün yeyimissin
He he torpah basan Fidos
Sen bele ne hal olmussun?
Adı : GÜZEL ELAZIG
Yazarı : BILINMIYOR.
Türü : Elazig Siirleri Güldestesi
Ek Bilgi : KAYNAK : COSKUN BOZAT
Kale boyu güvercinler yuvasi
Rahmetle sulanir altin ovasi
Sende vardir erenlerin duasi
Sen sarkin gülüsün güzel Elazig

Çesitli semtlerde kurulur pazar
Günlük olaylari gazete yazar
Insallah sanada degmesin nazar
Dogunun gülüsün güzel Elazig

Generalin var, subayin var, erin var
Sehidin var, evliyan var, pirin var
Izzet pasa kalbimizde yerin var

Nadir baba, Mansur baba erenler
Istasyondan gelir geçer trenler
Seni sever, sana gönül verenler
Dogunun gülüsün güzel Elazig

Hasret buram buram yansa tüter mi
Bülbüller yurdunda baykus öter mi
Seni methetmeye gücüm yeter mi

gocam yeşildere zukağına tahıli.Her gece eve gan revan içinde geli.
ne gadar yıhasamda gömlekteki gan lekeleri çıharamim.Neden?
Merdane matiği dene densüz.Hem gan lekesinden hemde heriften gurtulursun.

MERDANE MATİK inatçı heriflere kesün çözüm.merdane matik şimdi yaş çubuh hediyeli.

Canlarim hosbuldum. Hele sizi görüpde mutlu olmamak olurmu? Cog özlemisem bana elazizce konusun, okudugca ele bir sevinim ele bir sevinimki, inanin cog özlemisem. Bilinki bunu yeni anladim, ne zamanki burada yazilanlari okudum, o zaman anladimki ne hos bir sivemiz var imis.
Sizi bilmim ama bizim ailede söyle toplaninca baslik elazizce konusmaya sonra koyik bir elazig havasi kaseti, alik elimize mendilleri baslik halay cekmeye. Hem oynik, hem söylik.
"Bagcalarda bag erik le le nure, bize harputlu derler le le nure, ölenedek severiz zalim nure. ..."
Ama bunu yasamayali cok zaman oldu, bilisiz ben Gurbetteyim. Sizde sevimisiz halayi? Elazig Türküleri?

olivia hemşerum gurban oldugum..hoşgelmişsen..ne iyi etmişsen..eledir benüm memleketüm hoştir, güzeldir gadan oldugum..bende ele özkemişimki ele özkemişimki sormayasın gurban..10sene vardır gitmemişim..diyezem.nenem.emmim,hepisi elazi<zdedir biz burda yaban ellere gelmişiz dahada gidememişiz..çagada olunca artık hec gidemedik zati...elimiz kökümüz mıhlandık buralara..yiyik,içik,iş görik bazende fıstik atip gezik...günler geciyir gidir..sonra pek cok görüşürük senle..hadi allah rahatlık versün...

Ah Samanyolum gadan aldigim sabah sabah beni öyle bir güldürdünki. Sahi gezmeye " fistik attip gezik" derler. Cok haklisin. Anneannem`de öyle derdi. Inan burda tekrar ögrendigim siveleri, gercek hayatimdada kullanmak istiyorum artik.
Benim yasli amcamda derdiki sabah erken kalktiginda:
Heeyyyooo siz yatirsiz, ben gezirim. Yani siz uyurken ben gezip islerimi halediyorum, hala bu cümleyi kurariz bazen ve güleriz...

Iyiyiz Güzellik Seni Sormali.haklisin Ya Unutuldu Malesef Elaziğ Sayfasinevinde Iyidir Inş.öp Oğluşunu

Aa Geçmiş Olsun Dileklerimi Ilet.bende Iyiyim Sağol:)herzamanki Gibi Işte Evde Zaman Geçiriyorum.ha Bi De Net Var Tabi Günün Yarisi Onun Başinda Geçiyo:)elaziğdan Haber Havadis Varmi???inşallah Bizde Ocakta Gelecez.ama10 Gün Kalabilecez Malesefbakalim Hayirlisi Olsun.kendine Ii Bak Canim öptüm.daha Sik Gel özletme Kendini!!!!!!

anladım canım öyle demek istediğini.yok malesef çalışma imkanı falan .ha aklıma gelmişken senin okul başlamıştır herhalde.okulunda başarılar diliyorum canım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…