Elaziğ///23

hoşgeldin bah nasıl da belli oli elzğ dilinden efferim saan eyi bilisin elzğlır gibim gonişisin ve elzğ dan çok memnunsun tabii elzğa gelen bili gız elzğ bam başka oli değülmü?? baç edim seni...

gargut .!.:
slm arkadaslar ben tuncelılıyım ama yakın sayılırız dımı hepınıze slmmm...
sende hoşgelmişsin kız tuncelilisen bilirsin buraları gelmişsinidr kesin..hade senide öpim...

drgulcanım sagolasın.valla öle ihtiyacım vardı psikiyatrise..eyi oldu bak gurban..dertsüz insan olur..bişe oldusa saan yazah..ele disin delmi.caaanımm..sagolasın ellerin dert görmesin emi..

oooyyyy gagoslar bende Elazizliyim. Elaziz sivesini öyle özlemisim öyle özlemisimki, burda okuyunca gözüm gönlüm acili!!! Sizin gibi öyle ghos ve güzel konusamisem bile beni idare edin. Ben 20 sene olmusdurki gelmemisem Elazizime, ama Insallah banada gelmek nasip olur. Ben Alamanya gurbetindeyim bacilar. Kendim Dishekimiyim. Evliyim ama cocugum yok.
Sizleri hep okirem, coggg güzel oli. Ama coggg güzel Elazig oyun havasini oynirem, ne zaman müzigini duysam kimse beni tutamiii.:)
Bumbar yemegini ve sirrin yemeginide cok özlemisem. Benim icinde yiyin emi?
Hepinizi candan öpüyorum ve güzel sohbetler diliyorum....

olivia sende hoşgeldin, samanyolu dedıgım gıbı tabıkı ıstedıgınız zaman ozel mesaj atabılırsınız ama yıne soyluyorum sızı gormeden pek saglıklı acıklamalarda bulunamayabılırım ama en azından ornek verecek olursak onunuzde ıkı yol varsa ben bunlardan bırıne yuru dıyemem ama sıze yollar hakkında dusunce ufkunuzu genışletırım sıze hangı yola gıdecegınız konusunda daha mantıklı karar verebılırsınız yanı elazıga bı sekılde yararlı olmak ıstıyorum keşke orda olaydım ama bu sekıldede elımden gelenı yaparım, nevın arkadasımada tesekkur ederım bana hoşgeldın dedıgı ıcın guzellık arkadasımada bigzize adlı arkadasada saglıcakla kalın

olivia sende hoşgeldin gız aramıza...ama böle olur heç elazizli olacahsın buralara gelmiyeceksin...valla bende bugün ahşama dedim bizim herüfe sırın yapam böle bol tereyağlı senin yerinede yecem heç merak etme..almanyada nerde otirisiz hele anlat biloma niye gelmisin hiç buralara anlat bilek.daha bıldır gelirsin herüfünden,gelki saan sırında yapak içli köftede canın ne çekerse,20 senede elazize gelmeden olumi öyle, gebermiyesi hıştige gelesi....

olivia aramıza hoşgeldin canım.:nanaktan öp: :çiçek: :18:

yağmur gız sen nerede oturisin elzğda seninle tanişmik birde bellalı var onunda hiç sesi çihmi o nerede nedi

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ının desteği ile Mecaz yapım tarafından çekilen Belekgazi adlı dramatik sinema filminin çekimlerine Bugün Harput Kalesi’nde başlandı.
Film setini ziyaret ederek, sanatçılarla tanışan Vali Muammer Muşmal, bu belgesel kanalıyla Elazığ, Harput ve Belek Gazi’nin çok iyi tanıtılacağına inandığını ve Elazığlılar olarak bu belgesel filmi çalışmasına maddi manevi her türlü desteği vereceklerini belirterek, “Elazığ’da yaşayan yada il dışında olan Elazığlılar için Harput’un ayrı bir önemi var. Harput Elazığ’ın beyni ve kalbi olarak değerlendiriliyor. Harput bu güne kadar maalesef yeterince korunamamış, muhafaza edilememiş. Buna rağmen her Elazığlı kendi geçmişinin Harput’a dayandığını düşünüyor, Harput’un önemli olduğunu düşünüyor ve canlanmasını istiyor. Bizde gerçekten Harput’un 1930’lu yıllarda olduğu gibi 30 bin, 50 bin insanın yaşadığı cıvıl cıvıl bir yer olmasını istiyoruz. Eski eserlerin aslına uygun onarılması, olmayanların yeniden yapılması, yada bunun gibi burada yaşamış tarihi şahsiyetlerin canlandırılarak, önce ülke sonra da dünya kamuoyuna sunulmasıyla Harput gündeme gelebilir ve canlanabilir” dedi.
Filmde rol alan Devlet Tiyatroları Genel Yayın Yönetmeni Ensar Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen belgesel filmin Harput’un dününü bugüne, bugününü ise yarına taşıyacağını, Turizm Bakanı Atilla Koç’un devlet desteği olarak Harput’u seçtiğini, Harput’u turizme, Elazığ kültürüne ve Türk tarihine açmayı hedeflediklerini ifade etti.
Belgesel filmin yönetmenliğini Öner Kılıç yaparken, başrollerini ise Kılıç Uç Beyi rolünde Ensar Kılıç, Belekgazi rolüyle Turgay Başyayla ve Nesrin İşçi paylaşıyorlar. Filmde toplam 100’ün üzerinde tiyatro sanatçısı ve oyuncu rol alacak. Filmin çekimlerinin 30 Kasım 2006 tarihine kadar bitirilip Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teslim edileceği bildirildi

nevin_ .!.:
sende hoşgelmişsin kız tuncelilisen bilirsin buraları gelmişsinidr kesin..hade senide öpim...
yok kız gelemedım ama annemler gıttı onlar cok guzel bı yer oldugunu soylerler ısallah gelebılırım bırgun..

GAVURUN MALI NASIDA FINCİK ATİ YA!...
Link Silinmiştir.
Koruk köyüne traktör ilk kez gelmişti. Traktörü hiç görmemiş olan köylüler,öküzlerin yerini alan bu aleti ve çalışmasını görmek üzere traktörün etrafına toplanır ve çalışmasını izlemeye başlarlar.Traktör büyük bir gürültüyle çalışmakta ve toprağı sökmektedir ama sonra traktörün arkasındaki alet sert bir zemine takıldığından olsa gerek , badanaj yapmaya başlar. Bunu gören köylülerden biri herzaman takılan öküzleri nasıl kurtarıyorlarsa bunları da iterek kurtarabileceğini düşünerek traktörün arka tekerlerinden birini itmeye başlar. Tabiî traktörün tekerleri hızla dönüp badanaj yapmaya devam edince , tekerleği iten köylü ne olduğunu anlamadan bir kaç metre öteye savrulur.Köylünün aklı hâlâ öküzlerde olduğu için yerinde doğrulur ve traktöre dönerek:
"Gavurun malı nasıda fıncik ati ya!.." der

SEN NİYE GELMİSİN?
Elazığ akıl hastanesinde görevli olan başhekim Mutamet bey işlerinin yoğunluğu dolayısıyla dinlenmeye pek vakit bulamamaktadır. Başhekim Mutamet beyin evi yeni yapılmış olan İzzet paşa caminin yakınındadır. Caminin müezzini ise sesi çok güzel olan Bülbül Ali'dir. Bu sebeple ezanları hep o okur.
Başhekim Mutemet bey, ezan seslerinden rahatsız olduğu için bir gün kapıcısını çağırıp:
“Oğlum, gidip şu caminin müezzinini çağırsana” der.
Kapıcı çağırır, ama müezzinin geleceği yok. Birkaç defa çağırdıktan sonra, müezzin Mütemet beyin kapısına gelir ve içeri girer. Doktor Mütemet bey
“Kimsin sen?”
“Ben çağırdığın müezzinim.”
Doktor Mutemet heyecanla:
“Müezzin sen misin?”
“Evet doktor bey.”
Başhekim kızarak:
“Ülen oğlum, kaç gündür seni çağırim, niye gelmisin? Ben bi başhekimim, herkes benden gorhi.”
Müezzin hemen lafa girerek:
“Hop hop doktor bey, ben seni günde beş vakit çagirim, sen niye gel misin?”
Aldığı cevaptan dolayı doktor, müezzinin haklı olduğuna kanaat getirir ve günde beş defa camiye gider

OĞULDAN ANAYA MEKTUP
Canım anıkom,
Geçen sene gönderdiğin o gıymetli mektubu aldım. Ohudum, ohurken gözlerim yaşardı. Sizlerden uzağa, dişizden dırnağızdan arturup gönderdügüz paranan geçinmek beni çoh üzi. Ama nedem sizlere bi an evvel gavuşam diye gece günüz ders çalışim. Ahan buradaki profesörler ele para canlısı ki, gızlarının ne şırfıntı olduğunu geçen mekdubumda yazmıştım.
Gızlarına yüz vermedim diye çalışim çalışim ama garez edi, sınıf geçirmiler. İnşallah bu sefer geçerim. Gız bi tene başga çocuh buldu, ondan evlenecekler, bende gurtilim.
Canım anıkom, o Ayahcahcıların oğlu Memed’in dedüklerine inanmayın. Benim ders çalışmaduğumu her gün gahvede olduğumu, gızlarnan gezdügümü size sölemiş. İnanmayın, iftira edi.
O gün mektebe gididim, yağmur yağmaya başladı. Bahdım ıslanıp su itine dönecem, hemen bizim Elazığlıların gahvesine girdim. Arhadaşlar da ordadılar. Boş duracağan bi el oyun çevirek dediler. Bende dayanamadım, belki gazanırım da bu ay ki borcumu öderim dedim. İşte oyuna yeni başlamıştım ki size haber yetüştüren boşboğaz oğlu Memed geldi. Yanıma oturdu. Bilürsün ne gader uğursuz milletdür onlar. Hemen şansım gaçtı. Cepteki parayı da verdim gahdım.
Yohsa onun dedügü gibi her gün gahveye getmim. Zaten o da her gün gahveye gelmi ki beni göre. İşte nasıl oldusa bi defa uğradı, hem şansımı bozdu, hem de size laf yetüştürdü.
Yohsa dersden gözümü açamim. Nerde galdı ki gahveye gidem. Bi de mektubunda Sibel adında bi gızdan bahsedisin. Anam eğer sen sevisen ben de severim. Ama gine de bahan bi foturafını gönderin de bi sufatını görem.
Canım anıkom, senin o içli küftene, daş ekmeğine, ağulu muhaşerli erişte çorbana, hele anamaşına ele hasretim ki. Bu sene geldügümde teker teker bişür ki hasretim gide. Ben burda guru fasulye, nohut, mercimek çorbası, bi de makarna ye ye canım çıhi.
Arada bi kebap yem deyim, o da ev kirasını verdükten sona bahan yarım ekmek parası bile galmi. Ahan bu Elazığ’ın yurdu uzadı da uzadı. Neyse bu sene açılimiş deyiler. Ev kiraları da çoh bahallı.
Canım anıkom, seni üzmemek içün çektigim sıhıntıları mekdubumda yazmim. Babamın gönderdigi parayı hemen ev kirasınnan borcuma verdim. Param galmadı anam, sen babama söleki bahan beş-on milyon para göndere. Ben babamdan utanim isteyemim, sen babamı zorla biraz.
Anıkom, senin, babamın, emmimin, bibimin, ezemin ellerinden hasretle öper, dayımın oğlu Hasan’a ve emim oğlu Ali’ye mahsus selam eder, ayrıca mahlede beni soran, mekdubu ohurken yanızda olan bilcümle tanuduh ve gomşulara, ayrıca akrabalara selam edip, böyüklerin ellerinden, güçüklerin gözlerinden öperim.
Mekdubuma son verürken tekrar senin ve babamın ellerizden öperim. Acele bahan para postalayın. Durumum çoğ kötü. Alişam çamuruna batmış camuz gibi borca batmışım. Bu borçlar yüzünden düşinim, heç ohuduğum ahlıma girmi.
Parayı havalenen gönderin ki çabuh elime geçe. Gözüm yolda beklim.
Oğlun

olivya hemşerüm hoşgelmışsen..ne iyi etmişsen bacı gelmekle..bizi ele bi sevindirdin ele bi sevindirdinki sormayasın gurban..gadan aldıgım bundan böle görişeh konuşah dertleşeh..he...hadi..gurban olmışem yüzün öpmişem..kendine iyi bakasın he...

arkadaslar nasılsınız kısıtlı vaktım var onuda sızlere ayırayım dedim, su görsel hafıza testinde bütün resimleri dogru cevaplayan var mı aranızda yada 99 ve 98 lık bir basarı elde edenler varsa bana yazarsanız goruşmek ısterım sorunlardan kacmayın uzerıne gıdın bız kadınız bız gucluyuz hoşcakalın

iiyiz senden ne haber...işler nasıl gidi bahim çok yoğunsun heç yazmisin...
görsel hafıza testini bayağı oluyo ben yapalı şimdi bidaha yapmak doğru olmaz ve ozaman kaç çıkmıştı onuda hatırlayamadım...yinde tşkrlr canım....

kız big o ne güzel bi mektup öle bayıldım ellerine sağlık
Alişam çamuruna batmış camuz gibi borca batmışım. Bu borçlar yüzünden düşinim,heç ohuduğum ahlıma girmi.:biggrin:

Ewet Güzellik Ya .katiliyorum Sana Ilk Günler Daha Canliydi.nazarmi Değdi Ne.rekorumuzu Kiskananlarin Nazari Bu Kesinlikle

iyiy,m canım sağol.sen nasılsın?ayy ne güzel yaa sevindim onun adına.ooo şimdi uçuyodur sevinçten.aleykümselam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…