Göz Makyajı ela gözleri belirginleştirmek için önerileriniz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Benimde gözlerim ela ama pek belli olmuyor..Üzerime yeşil bir şeyler giydiğim zaman ancak belli oluyor..Herkes aaa senin gözlerin yeşil mi diyor..a.s
Onun içindir ki gözlerinin güzel gözükmesini yani elanın ortaya çıkması için yeşil tonlarında kullan..yerimseniben

ben de ela gözlüyüm. gri çok hoş duruyo. kahverengi gözü yeşil gösteriyo ben ikisini de beğeniyorum ama kahverengi kalem sürünce göz altıma daha fazla aydınlatıcı sürüyorum çünkü yorgun gösteriyo...

benim gözümdee elaa zemuszemus be koyu renk yapıyorum siyaha yakın renk far kullanıyorum gözlerimi çok keskin belli ediyorr resimlerde bile ela olduğu anlaşılıyor hemennn aklinialirimsmile

bende siyah kalem ve rimel sürüyorum sadece ve yeteri kadar belirgin oluyor. bide gözlerim baya iri ondan kalemi de olduğu kadar ince sürmeye çalışıyorum. ama griyi de denemeyi düşünüyorum gerçi hiç far kullanmam ama kalemi denerim bakalım

Ben de ela gözlüyüm, gece mavisi farı gözkapaklarıma, pembe farı da kaşlarımın altına sürdüğümde çok yakıştığını düşünüyorum. Asker yeşili ile açık yeşil tonlar ve pembe vazgeçilmezlerim. Carmina ve Rosence markaların yumuşak sürüm yapısı beğeni alanımda.

bence herkesin farklı renk far kullanmasının en önemli nedeni göz şekli ve ten rengi.her ne kadar herkes ela da olsa şekli farklı olunca ve ten rengide farklı olunca haliyle herkese gitmiyor.nasıl gözün şekline göre far sürme tekniği varsa rengide ona göre seçmeli.en iyisi uzman birinden yardım almak yada evde deneme yanılma yöntemiyle doğru rengi bulmak canım.

benimde gözlerim ela. Yeşil renk çok yakışıyor tabii koyu yeşil. Ayrıca tatilde yanınca yanaklarım kızarır ve gözlerim yemyeşil olur. ben de bundan örnek aldım ve allık sürünce belirgin bir biçimde gözlerim yeşeriyor.

kızlar benm gozlermde elaa ve ben uzun sure dubaide kaldım arap makyajı konusunda eğitim aldım makyajdan çok ii anlarm arap makyajı yapıyorm ben çunku gozlerın guzeeliğini en çok ortaya çıkaran makyaj gerçekten arap makyajı ben kahve tonlarını terch ediyorum herkes bayuılıyor ve kesnlikle kaşımıda her zaman uzrınden boyuyorm hiç boşluk kalmıcak şekilde ve guzel bir şekil veriyorum kjaş kalemini herkese tavsiye ederm gozlerıme çok ovgu alıorm bu sayede gozlerime gelince, ilk once kirpiklere yakın kısımlara koyu kahve surun ve kaşa doğru gittikçe kahve tonlarının açıklarını kullanın kaşın direk altınada altın sarımsı kremimsi kahvenin en açık tonunu kullanınki kaşınızın hattı duzgun gorunsun. daha goz pınarlarına yakn kısmada o kaş altına uyguladığınızı uygulayın hafifçeki gozlerinz iri gorunsun koyu kalmasın. eğer sürme seviyorsanız gozlerınızın uzerıne eyeliner çekin ama goz pınarlarınıza doğru uzatıngoz pınarınızın biraz dışın a çıkın ve goz altınada eyelineri geçin çok hafif alttan bir kuyruk ustten bir kuyrulk yapınn arap makyajı boyle oluyor kılzar ve gozlerı çok çok iri gosterıyor olduğundannn ve goz içinede bol bol siyah surmee çekin ve bol rimel birde ten renginizde fondoten ve hafif allık şeftali tonlarında açık renk beli belirsiz bir mat ruj bide saçlar yapılı oldumu harikasınzzz ben hep boyle yapıormm bakmayan kalmuyorrr arap makyajı diorm sadce uygulayn pişman olmazsınzz umarm yardımcı olabilmişimdir kızlar:)

benim göz rengimde ela

yeşil kalem veya far sürünce çok belli oluyor

bide gündüz dışarı çıktıysam yeşil kalemle çok belli olluyor

bende ela gözlüyüm. Pastel'in Facebook sayfasındaki bu görselin önerdiğini denedim. sonuç; mükemmel!

Kozmetik markalarının önerileri bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. :)

Eklentiler

• $384431_307818635906042_106050826082825_982887_1637916802_n.jpg
    $384431_307818635906042_106050826082825_982887_1637916802_n.jpg
    8,5 KB · Görüntüleme: 93
Benim tavsiye edeceğim genelde bilinen renklere ters gelecek ama gözün içine çekilen mavi kalem, ela gözleri inanılmaz belli ediyor.Çevremde uygulayan insanların gözlerinin gerçekten belirginleştirdiğini düşünüyorum.Tabi genelde yapanları gözleri iri yada normal.Küçük gözde aynı etkiyi yaratır mı bilemem.

Merhaba kızlar,
ben sızlerden ben ve benım gıbı ela gozlu arkadasların, goz rengını ortaya cıkaracak far rengı konusunda onerıler beklıyorum...

Ela gozlu olup su renk guzel gıdiyor dıyenler , yada cok ıyı makyaj yapıp ela goze bu renk gıder dıyenler... yardımlarınızı beklıyorum, farlarınızı numaraları ıle yazar mısınız?:1hug:

golden rose Silky Touch Matte serisinden 211 205 202 ve 203 numaralarını kullanıyorum farklı markalarla.. onlarıda söyliyim hemen ;
alıx avien'in 2li far serisinden 540 520 ve 523 numaralı farları çok begeniyorum ela gözün özelliği güneşte renk değiştirmesidir ya güneşte yemyeşil olan gözlerle de harika duruyor . hem ela hemde yeşil göz rengine yakıştığını düşünüyorum ..:KK52:

Son düzenleme:
Asker yeşili baya övülmüş. Almayı düşünüyorum. :) Ben de ela gözlüyüm ama pek renkli kalem kullanmam. Arada bir hafif yeşil kalem çekerim o kadar. Far da kullanmıyorum. Çünkü kendime yakıştıramıyorum. Ve beceremiyorum sürmeyi. Benim gözlerim iri. Far sürünce daha da iri duruyor sanki. Ayrıca beyaz tenliyim. Ne yakışır sizce?

benim de gözlerim yeşil ela.bence lacivert bize yakışıyor,kahve tonları,yeşil tonları ve elbetde ki mor :))

X