💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Yumurtlamadan belli bir süre önce beraber olunca ve sonrasında korunmalı ilişki olunca kız olma şansı artıyormuş buradaki mantık kız spermlerimin yavaşlığı bir aradaş öyle kız yakaladı 2 erkek sonrası Tabiki Allah en iyisini bilir
İlkkez duydum kuzum rabbim gönlüne göre versin 🙏

tüp bebek sürecini anlattım ama size genel yorum da yapmak istiyorum :) benim yaşım 39 ve Ocak ayında amh değerim 0,06 çıktı. Amaaaa naapmıyoruz bu değerlere hiiç takılmıyoruz. Çünkü örneğin bende bu amh değeri ile hiç yumurta görünmemesini bekliyordu doktorum ama her döngümde 3-4 yumurtam illa ki oluyor. Tüp bebek tedavisi öyle bir sektörleşmiş, iş o kadar ticari boyuta gelmiş ki insan bir anda kendini içinde buluveriyor, ben şuan pişmanım mesela o 2 sürece girdiğim için - ama not düşeyim biz hiç kendimiz deneyemeden amh değerim bu kadar düşük çıkınca dr dedi ki bekleme yaşın da geçiyor tüp bebek yapıcaz. yani ben o yüzden pişmanım aslında -
Neyse, doktor diyor ki vah olmaz öldün bittin her an geç kalıyorsun falan, tamam diyorsun yaa yapın hemen ne gerekiyorsa :) Bir de amh düşük olunca yumurta sayısı az oluyor haliyle, tek tüp bebek tedavisi asla yetmiyor, havuz yapmak gerekiyor birkaç kere tedaviyi alıp yumurta toplatmak gerekiyor. her seferinde o iğneler o hormonlar psikoloji bir alt üst oluyor, mesela ben bayaa kilo da aldım maalesef 8 kilo falan hala da veremedim :/ yani sonuç olarak diyeceğim o ki bak destekleyici her şeyi yap dene, sadece sağlıklı beslenme spor takviye de değil örneğin dedim ya ben prp yaptırdım yumurtalıklarıma. Şimdi damardan glutatyon ve NAD almaya başlamayı düşünüyorum. ay hacamat bile yaptırdım yaaa :))) Yani mümkünse bu bebiş bana doğal yollardan gelsin istiyorum. Bunlar da böyle maliyetli şeyler gibi ama tüp bebekten daha maliyetli asla değil.
gözünü asla korkutmak istemem ama işte tatlı bir süreç değil biz amh düşük olanlar için bu tüp bebek tedavisi. Olmazsa ben de yine de başvurucam mecbur çünkü 40 oluyorum artık hani öyle aylarca denemeye vaktim de yok gerçekten ama inşaaallllaaahhhh gerek kalmayacak ümitliyim :) Umarım senin de gerek kalmaz canım, aklına takılan birşey olursa mutlaka yardımcı olmaya çalışırım.

ne kadar güzel yazmışsın, moral oldu canım çok sağol, inşallah hepimizin yüzü gülsün bebişlerimize kavuşalımmm
Canım tüp bebek sürecini de çok güzel anlatmışsın teşekkür ederim. Ben de 35 yaşındayım 17 aydır deniyoruz. Doktorum doğal yolla gebelik elde edebileceğimizi söylediği için bekliyoruz ancak aklımın bir köşesinde hep tüp bebek vardı. Bu açıklamandan sonra doktoruma güvenmeyi seçeceğim sanırım. Benim doktorum geçmişte Tüp bebek yapmış, o sebeple beni hemen tüp bebeğe yönlendirmiyor. Senin olur bebeğin diyor. Ama bazı Doktorlar sanırım ticari kaygıyla hemen tüp bebeğe yönlendiriyorlar. Ben de sanırım biraz daha bekleyeceğim. Bu ay 3. Aşılamamı oldum beklemedeyim. İnşallah tutar. Hepimiz evlatlarımıza tez zamanda kavuşuruz inşallah. Benim FSH 11.8 ama amh değerime hiç bakılmadı

Sevgili hanımlar diğer topikte Eylül Ekim Kasım aralık ayında topikte olanlarda var burdan güncel durumlarınızı buraya da yazarsanız iyi olur 2 grupta olduğunuz için karıştırma ihtimaliniz var onun için hatırlatma yapıyorum 🥰 regli tarihi gelip regli olan yada hamile olanlar bildirirse çok mutlu olurum🙏🙏🥰🥰

Kızlar adetime daha 9 gün var ama adet sancısı çekiyorum resmen bu normal mi sizce neden olabilir kist fln oluşmuş olabilir mi bu ay çatladıgini doktor kontrolünde gördük ama adet sancısı yaşıyorum belirti olsa bile erken değil mi

Kızlar adetime daha 9 gün var ama adet sancısı çekiyorum resmen bu normal mi sizce neden olabilir kist fln oluşmuş olabilir mi bu ay çatladıgini doktor kontrolünde gördük ama adet sancısı yaşıyorum belirti olsa bile erken değil mi
Ne zaman çatladı canım

X