ekim bebeklerine anneleri bugün ne yedirdi

sebze çorbası içtik
dün hazır kavanoz maması elmalı muhallebi verdim yemedi ben yedim afiyet olsun kızıma yarasın bana yaramasınkaydirigubbakcemile3

arkadaşlar bu cicibebeler kanserojen madde taşıyor denilmişti bir ara bende aldım ama daha kullanmadım gerçi daha ek gıdalara başlamadık biz anne sütü ve mamayla idare ediyoruz arada elma suyu veriyorum 2-3 kaşık yalnız şu cicibebe yerine ekmek içi kullansak daha mı iyi olur ? bide şu hazır meyveler varya onlarıda hiç sevemedim ben yaa

bide bir yerde duymuştum ilk zamanlarda sebze çorbasına brokoli katmayın bebekte gaz yapar demişti bir doktor.ilk etapta 2 çeşit sebzeyle başlayın sonradan çeşitleri arttırın dedi

ya evet valla cicibebe yerine ekmek içi katsak olmazmı bide bebek ekmeği varmış gören duyan varmı
bugün balkabağı çorbası vercem
ben brokoli veriyom alıştı birkaç gün sonra pırasa ve ıspanağa geçcem

kızlar ben bu konuyu hero baby ye mail attım ve bana açıklama yapmışlar.asla kansorejen madde içermiyo bebe bisküvileri,işte şu sıcaklığın üzerinde pişerse olur falan diye.valla ben hero baby yi veriyorum.hatta 2.paketi açtık bile.yoğurtun içine kırıyorum çok seviyo.

bende kızıma birazdan ıspanak yediricem.puding yaptım yemekten sonrada onu vericem.bugün ilk defa ıspanak vericem bakalım sevecekmi.ek gıdaya yeni geçtim.nedendir bilmiyorum ama çok heyecanlıyım:)

Bende bugun kendim muhallebi yaptim icine elma rendeledim yedii yogurt yaptim aksamda onu yedirecektim ama malesef olmadii yinee gece yatarkende sutlu rezeneli elmali muhallebi yedirip yatiracam

Waterlillycim,
Eger pastorize inek sutunu kaynatip yogurt yaparsan bazı alerjen proteinler yok oluyor.(tabi denemek lazim) eger kizina,yogurt alerji yapmazsa hayatiniz biraz daha kolaylasabilir.Yogurt corbasi,meyveli yogurt,biskuvili yogurt,tahilli yogurt vs.yani devam mamasi yerine yogurt kullanabilirsin.

canım maalesef kaynatınca alerjik proteinler yok olmuyor, arıca denedik yoğurdu ve reaksiyon meydana geldi. şimdilik hipoalerjik mamalarla idare ediyoruz

bende dün ilk kez sebze çorbası yaptım kabak patates havuç ve pirinç çok güzel oldu oğlum 1 kase içti artanınıda babasıyla ben yedik tabi tuzlayarak daha öncede yağsız tuzsuz salçasız tarhana yedirmiştim .Hazır olarakta patates brokoli kavanoz sebze püresi aldım ama daha yedirmedim aslında hazır verme taraftarı değilim dün hemen hemen bütün ürünleri inceledim çoğunu ben evde yapıyorum zaten ama tabi küçük bir kavanoza ihtiyacım oluyoır dışarı çıktığımda içi boşalınca kendi yaptığım mamaları koyacam birde kızlar bu sebze çorbalarının içine hergün bir çeşit daha mı ekliyoruz mesela pırasa ekleyebilirmiyiz ve öğün olarakmı veriyosunuz doktorumuz tattırmak amaçlı ver dedi ama dün çok açtı oğlum o yüzden öğün olarak vermek zorunda kaldım bazı arkadaşlar labne peynir eklediklerini söylemişler mamalarına bir zararı olurmu tuzlu değilmi

bende dün ilk kez sebze çorbası yaptım kabak patates havuç ve pirinç çok güzel oldu oğlum 1 kase içti artanınıda babasıyla ben yedik tabi tuzlayarak daha öncede yağsız tuzsuz salçasız tarhana yedirmiştim .Hazır olarakta patates brokoli kavanoz sebze püresi aldım ama daha yedirmedim aslında hazır verme taraftarı değilim dün hemen hemen bütün ürünleri inceledim çoğunu ben evde yapıyorum zaten ama tabi küçük bir kavanoza ihtiyacım oluyoır dışarı çıktığımda içi boşalınca kendi yaptığım mamaları koyacam birde kızlar bu sebze çorbalarının içine hergün bir çeşit daha mı ekliyoruz mesela pırasa ekleyebilirmiyiz ve öğün olarakmı veriyosunuz doktorumuz tattırmak amaçlı ver dedi ama dün çok açtı oğlum o yüzden öğün olarak vermek zorunda kaldım bazı arkadaşlar labne peynir eklediklerini söylemişler mamalarına bir zararı olurmu tuzlu değilmi

canım çorba konusunda benden bir fikir hergün değilde haftalık arttır çeşitleri her hafta yeni bişey eklersen hepsine alışmış olur hemde neyin dokunup dokunmadığını anlamış olursun eğer dokunursa tabi (inşallah olmaz öyle birşey:teselli:)

canım çorba konusunda benden bir fikir hergün değilde haftalık arttır çeşitleri her hafta yeni bişey eklersen hepsine alışmış olur hemde neyin dokunup dokunmadığını anlamış olursun eğer dokunursa tabi (inşallah olmaz öyle birşey:teselli:)

teşekkür ederim canım verdiiğin bilgiler için deneyeceğim

sabah ballı irmikli kahvaltısına cicibebe,pekmez,peynir koyup yedirdim
öğlen karışık meyve püresi yedi
akşamüstü sebze çorbası vereceğim(kabak,pirinç,havuç)
gece yatmadan önce pirinçli muhallebi vereceğim

meyve suyu 30 cc hazırladım yarısı yere yarısı göğe birazada olsa içti
kalkınca yoğurt vercem akşamda muhallebi
yalnız kendim yapıyomda içine mamada koyuyomuyuz kızlar

benim oğluşumda sabah ballı bisküvili muzlu mama yedi.bu hazır sütlaçlar varya kavanozda ondan yedi.sonra sebze püresi yapmıştım ondan verdim.akşam üstü meyve püresi verdim.şimdide yatmadan önce yoğurt verdim arkasındanda elma ve yaban mersini diye kavanoz meyve püresinden verdimm.ay çok şey vermişmm...şimdi siz benim yedirdiklerime göre bebişimi şişko sanabilirsiniz ama tam tersi çok hareketli olduğu için zayıf bileee:KK43:

merhaba kızlar size yoğurdu nası yaptığımı anlatayım 45 derece 90 cc ılık suya 3 ölçek mama koyup 1 tatlı kaşığı yoğurt ekleyip hafif karıştırım benim yoğurt tuttu deneyin isterseniz.

Son düzenleme:
bişey daha bazı markaların kaşık mamalarını bebişler beğenmeye biliyo ben bebelac ve hero bebe kullanıyorum mesela bebelacın sütlü meyvelisini çok seviyo heronunda sütlü armutlu 8 tahıllısını ve sütlü bisküvili muzlu karışımını seviyo cokacimcoook:emir_bebek:

sabah benı emmedıgı ıcın kahvaltı hazırladım.formul mama ıcıne cavdar-mısır kasık maması karıstırdım1 cay kas. pekmez,2 bebe bısk.koydum yedi.

sabah ballı,irmikli,bisküvili,peynirli,pekmezli kahvaltı
öğlen elma ve muz püresi
ikindi yoğurt(içine 2kaşık pirinçli muhallebi,1 cicibebe,1 kaşık şeftali püresi)
gece yatmadan pirinçli muhallebi vereceğim

teşekkür ederim canım verdiiğin bilgiler için deneyeceğim

rica ederim canım inşallah işine yarar fikirlerdir. arkadaşlar bu arada doktorun söylediği çorba şu şekilde; ilk hafta patates havuç pirinç ikinci hafta bu karışıma ıspanak üçüncü hafta pırasa ekle ver dedi. bide yumurta sarısı ve et suları 7. aydan sonra

X