ekim bebeklerine anneleri bugün ne yedirdi

Yaa ben bu aralar sadece emziriyorum su disinda bisey vermiyorum memeyi emmiyoo bende birakir korkusuylaa ek bisey vermeyim mecbur kalsin emsin diyee bugun sadece elma ve havuc pureso verdim zaten her verdigimii demiir damlasi saniyoo yuzunu burusturuyoo

bende fazla bısı vermıorum bu ara.
ama hergun meyve puresını yıyor mutlaka
bugun elma-kayısı verdım.

benim fındık kurdumda sabah 8 gibi emdi 11de kendi sütüme 3-4bebe bisküvisi azcık labne peynir karıştırıp yedirdim yarısı yere yarısı göğe:)).dün öğleden sonra sebze çorbası vermiştim(kabak havuç ve patates azcıkta irmikle pişirip)bugün elma püresi vereceğim.akşamda hero babynin gogly mamasından vereceğim.

he canım sen 1 ay sonra benim kız 5700 sütüm az mecburum

canım bizde minik olduğumuz için doktorumuz 5. ayda ufak ufak başlatıı
sütümde var ama emmiyo uyurken zorla neyse ben sabah devam 90 ml devam mamasına yarım yumurta sarısı 2 bebe bisküvisi 1 tatlı kaşığı pekmez koyup yediriyorum tamammına yakınını yiyor çok şükür 15:30-17:00 gibi meyve suyu akşam da yine mamadan mayaladığım yoğurdun içine ezdiğim meyvelerden koyup yediriyorum onuda şükür götürüyor bunun dışında da beni emiyor
[/I]

ha birde doktorumuz sebze çorbasını bu ay tattırmak amaçlı ver dedi ama kavanoz maması olarak sebze püresini öğün şeklinde verebilirmişim ama daha denemed,m deneyen arkadaşlar sebze çorbasını bebişler yiyormu hani içine tuz koymayacağız ya sevmezse diye korkuyorum

güzelim ben sabah klasik mamayla karışık peynirli kahvaltıdan yapıyorum, öğlen çorba tarhana vs, eğer yemeğe salça katılmamışsa yemek suyu, yemek içinden patates falan ezip yediriyorum, ikindi pekmezli yoğurt yada büyümix veya hazır meyveli yoğurtlardan, akşam bisküvili mama(aptamil2) yatarken muhakkak yediği kadar muhallebi ben muhallebiyi şöyle yapıyorum ya hero babynin gogly pirinç unu yada arı vitaminliden iki yemek kaşığı iyice kızartıyorum içine 7 ölçek mama iki çay kaşığı şeker biraz limon sıktık mı tamam ha ayrıca şimdi milupanın hazır muhallebisini de aldım aralarda onu yapıyorum birde hero baby sütlü ballı irmikli kaşık mamasını vermeye çalışıyorum öyle bir düzen yok çala kalem iyi yedirdiğim gün içim rahat ediyor bazen hiç istemiyor tabi uğraş uğraşşşşş ek gıda ek işşşşşşşşşş

ne güzel herkes habire besliyo bebeğini,benim oğlum hiç bişey yemiyor çok iştahsız,anlayamadığımız bir şekilde biberonu bıraktı halbuki sütüm az olduğu için nerdeyse doğduğundan beri mama içerdi biberonla..ilk aylar emzikte alırdı ama şimi onuda almıyor,çok zor yeterli sıvı alamadığı için kabızlık sorunu ortaya çıktı,ne yapacağımızı şaşırdık,varmı bi fikri olan ne yapmalıyım????

ha birde doktorumuz sebze çorbasını bu ay tattırmak amaçlı ver dedi ama kavanoz maması olarak sebze püresini öğün şeklinde verebilirmişim ama daha denemed,m deneyen arkadaşlar sebze çorbasını bebişler yiyormu hani içine tuz koymayacağız ya sevmezse diye korkuyorum
ben bu aksam verdim.miluoanın 7 sebzelisinden.ağzını yüzünü burusturdu.en son içine bii tane bebe bisküvi ezdim hepicini bitirdi:teytey:
güzelim ben sabah klasik mamayla karışık peynirli kahvaltıdan yapıyorum, öğlen çorba tarhana vs, eğer yemeğe salça katılmamışsa yemek suyu, yemek içinden patates falan ezip yediriyorum, ikindi pekmezli yoğurt yada büyümix veya hazır meyveli yoğurtlardan, akşam bisküvili mama(aptamil2) yatarken muhakkak yediği kadar muhallebi ben muhallebiyi şöyle yapıyorum ya hero babynin gogly pirinç unu yada arı vitaminliden iki yemek kaşığı iyice kızartıyorum içine 7 ölçek mama iki çay kaşığı şeker biraz limon sıktık mı tamam ha ayrıca şimdi milupanın hazır muhallebisini de aldım aralarda onu yapıyorum birde hero baby sütlü ballı irmikli kaşık mamasını vermeye çalışıyorum öyle bir düzen yok çala kalem iyi yedirdiğim gün içim rahat ediyor bazen hiç istemiyor tabi uğraş uğraşşşşş ek gıda ek işşşşşşşşşş

büyümix yada o meyveli yoğurtlardan vermek için erken değilmi?değilse bende veriim yaa:çok üzgünüm: bi türlü yoğurdu tutturamıyorum.o babymix ten aldım ama gönlm razı olmadı vermeye ben yedim kaydirigubbakcemile3 şimdi gene mayaladım bakalım nasıl olvekmirmirmirmir
bide sabah 3 ölcek mamaya 2 cay kasığı labne peynir bir cay kasığı yumurta sarısı bide 2 bebe bisküvi ezdim yedü bitürdü:nazar: acukmus kanımca-tatlicadiarzu-

he ya şu yoğurt tuutruma işide beni sinir ediyo
pekmez ve yoğurdu aynı anda verme canım öldürüyolar birbirlerini pekmezi meyve suyuna kat yada direkt ver
benim kızda 2 aydır biberonu reddeddiyor kaşıklada canım cıkıyorrr

ıklım bazen butun gun cok emıyor ve o zaman goguslerım cok acıyor ve bıraz dınlensın ve acısı gecsın hemde sut bırıksın dıye dogun dha cok ek gıda verıyorum .
mesela dun
sabh kahvaltıda mama ıcıne bebe bıskuvısı,pekmez,karıstırdım(peynıre henuz gecmedık)bır kase yedi.
11 de meyve yedı yıne kayısı-elma
11:30 da uyudu 3 de uyandı:nazar:
uyanınca emdi
ıkındıde yoğurt yedı.(cok sevıyorr)

normalde bu kadar vermıyorum.yanı 1 gun kahvaltı tattırıyorsam bır gun corba bır gun yoğurt tattırıyorum.bazen aksamları muhallebı yapıyorum..genelde 1-2 cesıdı gecmıyor gun ıcınde tatırdıklarım.doyurucu değil en fazla 10 kasık oluyor..
ama mutlaka hergun meyvesını yıyor ıstısnasız..

bu ay 200 gr aldıgı ıcın baslasam mı dıyorum daha cok vermeye ek gıda işine ama 1 ay kaldı zaten sbaredelım dıyorum bıryandan.:CüvCüv:

canım bizde minik olduğumuz için doktorumuz 5. ayda ufak ufak başlatıı
sütümde var ama emmiyo uyurken zorla neyse ben sabah devam 90 ml devam mamasına yarım yumurta sarısı 2 bebe bisküvisi 1 tatlı kaşığı pekmez koyup yediriyorum tamammına yakınını yiyor çok şükür 15:30-17:00 gibi meyve suyu akşam da yine mamadan mayaladığım yoğurdun içine ezdiğim meyvelerden koyup yediriyorum onuda şükür götürüyor bunun dışında da beni emiyor
[/I]

canım eğer sütün varsa sağarak vermeyi denesen çünkü boşa gitmesin bebişin için en faydalısı senin sütün benimde süt problemim var olmadığı için mama veriyorum yoksa aç kalıp şekeri düşer diye korkuyorum Allah korusun

ıklım bazen butun gun cok emıyor ve o zaman goguslerım cok acıyor ve bıraz dınlensın ve acısı gecsın hemde sut bırıksın dıye dogun dha cok ek gıda verıyorum .
mesela dun
sabh kahvaltıda mama ıcıne bebe bıskuvısı,pekmez,karıstırdım(peynıre henuz gecmedık)bır kase yedi.
11 de meyve yedı yıne kayısı-elma
11:30 da uyudu 3 de uyandı:nazar:
uyanınca emdi
ıkındıde yoğurt yedı.(cok sevıyorr)

normalde bu kadar vermıyorum.yanı 1 gun kahvaltı tattırıyorsam bır gun corba bır gun yoğurt tattırıyorum.bazen aksamları muhallebı yapıyorum..genelde 1-2 cesıdı gecmıyor gun ıcınde tatırdıklarım.doyurucu değil en fazla 10 kasık oluyor..
ama mutlaka hergun meyvesını yıyor ıstısnasız..

bu ay 200 gr aldıgı ıcın baslasam mı dıyorum daha cok vermeye ek gıda işine ama 1 ay kaldı zaten sbaredelım dıyorum bıryandan.:CüvCüv:
canım kayısıyı senmi yapıyosun yoksa hazırmı
acaba kuru kayısı haşlayıp suyunu versek ne olur

kızlar eğer yoğurtunuz tutmuyosa şunu deneyin.bi kere sütü kaynatın.kaynayıp soğusun.elinizi biraz yaksın.sarın.şayet tutmadıysa açın ağzını biraz daha maya atın içi,ne sıcak suya oturtun ağzı kapalı şekilde.biraz dursun.sonra tekrar sarın.o zaman mutlaka tutuyo.(kayınvalideciğim böle yapıyo:roflol:)

eylülcümm sağol verdiğin bilgiler için ilk defa bugün mayaladım.bakalım tutacak mı tutmazsa hemen B planı

keşke yakın olsak da bebişlerinize yoğurt yapsaydım, valla süper yoğurt yapıyorum ama benim zilli de sevmiyo ......anası kılıklı yoğurt yemem ben de , çoookkkk binde bir diyebilirim , o da yaz olacak kışın hiç yemem

ben bu aksam verdim.miluoanın 7 sebzelisinden.ağzını yüzünü burusturdu.en son içine bii tane bebe bisküvi ezdim hepicini bitirdi:teytey:

büyümix yada o meyveli yoğurtlardan vermek için erken değilmi?değilse bende veriim yaa:çok üzgünüm: bi türlü yoğurdu tutturamıyorum.o babymix ten aldım ama gönlm razı olmadı vermeye ben yedim kaydirigubbakcemile3 şimdi gene mayaladım bakalım nasıl olvekmirmirmirmir
bide sabah 3 ölcek mamaya 2 cay kasığı labne peynir bir cay kasığı yumurta sarısı bide 2 bebe bisküvi ezdim yedü bitürdü:nazar: acukmus kanımca-tatlicadiarzu-

sutlu sebze corbası mı mılupanın?
ben onu denedım gayet guzel tadı.içinde sut oldugu için tadı guzelesıo.
bole oldugnda bıskuvı yerıne devam maması koy.yerimseniben

canım kayısıyı senmi yapıyosun yoksa hazırmı
acaba kuru kayısı haşlayıp suyunu versek ne olur

yok canım su an bulamaycagım myveler hazır alıyorum.
seftalı,kayısı,yaban mersını,murdum eriği vs..(hero baby-organık olanından alıyorum:KK66:

ay neddiniz ya :1shok:ben sadece işte olduğumda öğleden önce mama ve elma yada armut püresi yiyo kızım evdeyken sadece emziriyorum 1 ay daha böyle sonra sebze pürelerine geçmeyi düşünüyoz doktorumuz kontrolde biraz fazla kilomuz olduğundan proteinli ve unlu gıdaları kesiliklen yasakladı bebe bisküvisi aldıydım 1 kere yedik o da çoook severekcokacimcoook ama bi daha vermiycem tabi tattırıyoruz ama öyle kaşık kaşık değil ha işteyken milupanın muhallebisinden de veriliyo tok tutuyo bu arada kızım 9 kiloyu geçmiş durumda :nazar:boyumuzzda uzun eeee anasının kızı

X