ekim bebeklerine anneleri bugün ne yedirdi

bebişlere afiyetler olsun. biz mıymıy ilerliyoruz ek gıda işinde. kilo alımı da pek parlak değil. kızım patates ve havuçlu sebze püresini de çorbasını da sevmedi. meyve püresini seviyor sadece, HA mamadan muhallebiyi de yemedi dün (sanırım dokundu bugün ishal oldu :KK43: sevinmiştim halbu ki) babamız bugün çeşitli kavanoz mamaları ve milupanın 7 tahıllısını aldı akşam deneyeceğim 7 tahıllıyı anne sütüyle.
meyve püresini bugün pişirerek yaptım çiğden daha güzel oldu 2 elma yarım armutu küçük küçük doğrayıp 1 su bardağı suyla pişirdim tel süzgeçten geçirip 1 tatlı kaşığı kadar pirinç unu kattım aynı hazır kavanoz püreleri gibi oldu, yarısını az önce yedi içine de 1 çay kaşığı pekmez kattım, yarısını da yarın yedireceğim . minyatür kızım azcık toparlanır inşallah.

ya kızlar benim oğlum su içmekten nefret ediyor napıcam ben yarım çay bardağı suyu zor içiriyorum durumu benimle aynı olan varmı?

selam ben aranıza yeni katıldım benim bebeğimde 4 ay 15 günlük ek gıdaya başlamayı düşünüyorum bugün elma ve havuç suyu denedim ama yemedi bi önerisi olan varmııııı?

ya kızlar benim oğlum su içmekten nefret ediyor napıcam ben yarım çay bardağı suyu zor içiriyorum durumu benimle aynı olan varmı?
benim kızımda aynı durumdaydı bi kasık alıyodu sonra hemen surat büzüsüyodu artık ılıkken veriyorum..minik biberonuna su koyuyorum onuda petegin üstünde bekletiyorum devamlı o zaman güzel içiyo..sende dene istersen ılık vermeyi

bebişlere afiyetler olsun. biz mıymıy ilerliyoruz ek gıda işinde. kilo alımı da pek parlak değil. kızım patates ve havuçlu sebze püresini de çorbasını da sevmedi. meyve püresini seviyor sadece, HA mamadan muhallebiyi de yemedi dün (sanırım dokundu bugün ishal oldu :KK43: sevinmiştim halbu ki) babamız bugün çeşitli kavanoz mamaları ve milupanın 7 tahıllısını aldı akşam deneyeceğim 7 tahıllıyı anne sütüyle.
meyve püresini bugün pişirerek yaptım çiğden daha güzel oldu 2 elma yarım armutu küçük küçük doğrayıp 1 su bardağı suyla pişirdim tel süzgeçten geçirip 1 tatlı kaşığı kadar pirinç unu kattım aynı hazır kavanoz püreleri gibi oldu, yarısını az önce yedi içine de 1 çay kaşığı pekmez kattım, yarısını da yarın yedireceğim . minyatür kızım azcık toparlanır inşallah.

severim ben o minyatürü , toparlanır annesi, yavaş yavaş, afiyet şeker olsun minik prensese

benimde oğlanlara suyu her mamadan sonra ve ilaç verdiğimde veriyorum bir iki yudum içiyorlar..bazen çok susamış oluyorlar kana kana içiyorlar belli olmuyor...
bende havucu robotun katı meyve sıkacağında yapıyorum parçaları plastik olduğu için sorun yok metal değmemesi gerekiyormuş sanırım... ha unutuyordum içinede bir iki damla zeytinyağı koyuyorum vitamini yağda çözülüyormuş havuç suyunun..hemde kabız yapmıyor..
bunu hep söylüyorum forumlarda herşey bebeklerimizin sağlığı için.:))

bugün sabah sadece anne sütü icti:ecrin_bebek: kalkinca devam mamasina cicibebe vericemyerimseniben ögleden sonra corbasi :lepi:böyle gidiyorda kizlar 3 gündür ugrasiyorum yogurtu birtürlü tutturamadim ya sinir odum kendimesenağlamasenağlama bugün gidip yogurt makinesi alicam yagmura :1no2:moralim cok bozuk amma beceriksizim yasenağlamasenağlama

ben hiç yoğurt yapmadım ama annem yaparken izledim, süt kaynayıp ılınıyor. 5 kilo süte 3 kaşık dolusu yoğurt kullanıyor. miktarı yaptığınıza göre ayarlayabilirsiniz..önce ılınan sütten alıp yoğurda katıyor bi tabakta, karıştırınca krema kıvamıında oluyor. daha sonra tenceredeki sütün 3 kenarından üstündeki köpüğe hiç dokunmadan delik açıp döküyor. 3,4 saat hiç dokunmamak gerekiyor kaşık vurulmıycak..annem sütaşın yoğurduyla mayaladı gayet güzel oldu..deniycek olanlara kolay gesin

severim ben o minyatürü , toparlanır annesi, yavaş yavaş, afiyet şeker olsun minik prensese

teşekkür ederim canım. kendi sütümle hazırladım mamayı dün , afiyetle yedi ama benim hergün sağacak kadar sütüm olmuyor nasıl olacak bilmiyorum. Keçi sütü maması alacağım bir de. herşey bebişlerimiz için

teşekkür ederim canım. kendi sütümle hazırladım mamayı dün , afiyetle yedi ama benim hergün sağacak kadar sütüm olmuyor nasıl olacak bilmiyorum. Keçi sütü maması alacağım bir de. herşey bebişlerimiz için
canım bebişin kaç kilo sıkma canını benimkide 5700 iştahsız ne yapcam bilmiyorum bende öyleymişim küçükkken büyümesen sen büyümezdin diyo anneannem ama gelde bize dinlet demi bu lafı hemen midesini bulandırıyo bütün günüm ona hazırlayıp oyunla yedirmeyle geçiyo

sabah:100cc suyun içine 1 yumurta sarısı.bıraz peynır.pekmez ve 2 kasık ballı ırmıklı kasık maması.
öğle: sebze corbası.bıberon maması
ikindi:125 cc yogurt içine 3 kasık karısık meyve puresı ve 4 cıcıbebe..
aksam:60cc sut+60cc su karısık ıcıne 4 cıcıbebe bayılıyo buna
yatarkende pırın unu pısırıyorum ıcıne de pıstıkten sonra 2 ölçu bıberon maması katıstırıyoeum.ve yatıyorrr.
gecelerıde emıyopr..1 kerede mama içiyor.

Waterlillycim,
Eger pastorize inek sutunu kaynatip yogurt yaparsan bazı alerjen proteinler yok oluyor.(tabi denemek lazim) eger kizina,yogurt alerji yapmazsa hayatiniz biraz daha kolaylasabilir.Yogurt corbasi,meyveli yogurt,biskuvili yogurt,tahilli yogurt vs.yani devam mamasi yerine yogurt kullanabilirsin.

X