ekim bebeklerine anneleri bugün ne yedirdi

yaxgxmur ankara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
1.418
1
kızlar burdan hergün verdiğimiz yiyecekleri miktarlarıyla yazarsak hepimize fikir olur
benim miniatür kızım emmdi sütüm az olduğuna mama ilavesi yaptık biberonu almıyo uyttuk öyle verdik
şimdi elma ve armut suyu karışştırıp vercem
aralarda emer
2 gibi patates havuç brokoli pirinç çorbası akşamda yoğurt
cokacimcoook
hadi ekim anneleri bakalım neler yediriyorsunuz dilerim hepsi iştahla yerler

ben sadece emziriyorum.daha dogrusu uyurken...dun ilk defa sebze puresi verdim 1-2 kasik ite kaka yedi,aksama pirincli kasik mamasi vereyim dedim kiyameti kopardi..
azar azar artiricam artik kasik miktarini.

sabah 7 de 150 ml su ile hazırladığım mamayı yediriyorum
saat 10 gibi meyve püresi( küçük bir elma, küçük bir armut , minicik bir parça da muz ekliyoruz bazen ), öğlen 13:00 sebze çorbası ( bir kase kadar içiyor )
akşam üzeri 16:00 gibi 1 çay bardağı yoğurt ( ara sıra 1 çay bardağı pastörize sütün içinde 4-5 adet bebe bisküvisi ezip yediriyor annem )
saat 19:00 pirinç unu ve hazır mama ile muhallebi yapıyorum yaklaşık bir kase yiyor

bazen bununla yatıyor, eğer geç yatarsa yine 150 ml hazır mama yedirip yatırıyorum

( ben beslenme işinin en kolay kısmındayım , gündüz anneannemiz savaşıyor ben sabah akşam mama ile sıyırıyorum bu işten :) zavallı kadıncağız püreydi çorbaydı uğraşıyor )

hafta sonları da alıştırma olsun diye sabahları kahvaltı veriyorum , 1 çay bardağı sütü ılıtıp içine 3-4 adet bebe bisküvisi , birazcık beyaz peynir, azcık yumurta sarısı , 1 çay kaşığı kadar da pekmez ile hazırlıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
bende bugun hipp in seftali-muz püresine 2 tane bebe bisküvi ezdim.azcıkta harnup pekmezi.bi ben yedim bi o muhahaaa:roflol::lepi:cokacimcoook

sabah 7 de 150 ml su ile hazırladığım mamayı yediriyorum
saat 10 gibi meyve püresi( küçük bir elma, küçük bir armut , minicik bir parça da muz ekliyoruz bazen ), öğlen 13:00 sebze çorbası ( bir kase kadar içiyor )
akşam üzeri 16:00 gibi 1 çay bardağı yoğurt ( ara sıra 1 çay bardağı pastörize sütün içinde 4-5 adet bebe bisküvisi ezip yediriyor annem )
saat 19:00 pirinç unu ve hazır mama ile muhallebi yapıyorum yaklaşık bir kase yiyor

bazen bununla yatıyor, eğer geç yatarsa yine 150 ml hazır mama yedirip yatırıyorum

( ben beslenme işinin en kolay kısmındayım , gündüz anneannemiz savaşıyor ben sabah akşam mama ile sıyırıyorum bu işten :) zavallı kadıncağız püreydi çorbaydı uğraşıyor )

hafta sonları da alıştırma olsun diye sabahları kahvaltı veriyorum , 1 çay bardağı sütü ılıtıp içine 3-4 adet bebe bisküvisi , birazcık beyaz peynir, azcık yumurta sarısı , 1 çay kaşığı kadar da pekmez ile hazırlıyorum

sütü sulandırmadan mı veriyorsun, bebişe sıkıntı vermiyor mu?

sütü sulandırmadan mı veriyorsun, bebişe sıkıntı vermiyor mu?

ilk zamanlar sulandırdım şimdi sulandırmıyorum ......doktorumuza yağsız süt mü kullansak diye sordum hayır tam yağlı kullanacaksın ; bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimleri için yağa da ihtiyaçları var demişti....ben de şimdi alıştı diye tam yağlı süt veriyorum ama yukarda belirttiğim gibi çok değil ve de hergün değil , ara sıra veriyorum

ilk zamanlar sulandırdım şimdi sulandırmıyorum ......doktorumuza yağsız süt mü kullansak diye sordum hayır tam yağlı kullanacaksın ; bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimleri için yağa da ihtiyaçları var demişti....ben de şimdi alıştı diye tam yağlı süt veriyorum ama yukarda belirttiğim gibi çok değil ve de hergün değil , ara sıra veriyorum

canım peki ilk 1 yıl inek sütü verilmemeli deniliyo ya,dr.un ver demiş gerçi okuduğum kadarıyla.kafam karıştı:uhm:

ağırlık olarak emziriyorum ama ek gıda olarak bugün oğluma rendelenmiş elma püresi içine 1 tatlı kaşığı milupa sütlü tahıllı muhalebi ve yarım tatlı kaşığı aptamil 2 karıştırıp verdim. yoğurt malesef tutmadı tutsaydı şimdi onu verecektim:eek: ayrıca bebelac (havuç+patates+pirinç) kavanoz sebze püresi yedi.

kuzuma öğlen 2-3 kaşık yaptığım yoğurttan yedirdim
akşamda balkabağı, patates ve pirinçle çorba yaptım ondan da 2-3 kaşık yedi ama hiç sevmedi ağzını buruştura buruştura yedi tabi o yediğini farketmedi ben şarkı söylüyom o ağzımın içine bakıyo babası şaklabanlık yapıyo ancak öyle yiyo ama tadı gerçektende çok kötüydü ya tatsız tuzsuz bişeydi ben olsam bende yemem :dilcikar:

öğlen brokoli,patates,pırasa,ıspanaklı bi çorba yaptım.akşama da yoğurt var.ama nasıl yedirsem.sade mi yoksa içine bebe bisküvisi de rendelesem mi?kabızlık mesele oluyo.tırstım iyice yaa.bebeğe bişi de veremiyorum.

bende sabah 10,30da sütlü bisküvili muzlu kahvaltı maması veriyorum öğlennormal biberon maması 120cc arada meyve püresi yada sebze püresi bir kere kendim patates havuç ve pirinçten çorba yaptım..arada yoğurt veriyordum bizim doktor bir ay daha bekle dedi..yine biberon maması akşama doğru sütlü pirinçli mama akşam mamayla devam bazen gece maması olan sütlü irmikli mama hazırlıyorum gece tok tutuyormuş..

oooooooooh afiyet olsun

hee afiyet şeker olsun de mi yağmurcum, cemremize sağlık - şifa olsun, celenimize de löp löp et olsun top top yağ olsun naniknanik
mersi anam:nazar:
:jeyyar::roflol::roflol::tomato:zten bi ben bi celen bide ibolya kilo vermek yerine alıyoz su içsem yarıy vallaaa
he valla yariiÇok üzgünüm çoook doğuma gittiğim kiloya az kaldıdelikafadulden
bende sabah 10,30da sütlü bisküvili muzlu kahvaltı maması veriyorum öğlennormal biberon maması 120cc arada meyve püresi yada sebze püresi bir kere kendim patates havuç ve pirinçten çorba yaptım..arada yoğurt veriyordum bizim doktor bir ay daha bekle dedi..yine biberon maması akşama doğru sütlü pirinçli mama akşam mamayla devam bazen gece maması olan sütlü irmikli mama hazırlıyorum gece tok tutuyormuş..

aneeeeedelikafadulden ekim bebeklerinin ikizleri de varmıııışş:1shok:

kizlar cok kiskandim ya ne guzel seyler yediriyosunuz bebislere benneyaptımki ben onceleri meyve püresi veriyodum (elma havuc armut uzum..) bu ara püreyi yiyemiyor sadece suyunu veriyorum biberonla. bugun de degisiklik olsun diye ananas verdim accik. asitli diye cok vermedim ama hosuna gitti. sebzeli yaptiginiz corbalari blendirdan gecirip veriyosunuz di mi? ben daha muhallebiye bile baslamadim. sütüm de bitti sadece mama iciyor kuzum senağlama

çakıl afiyet olsun kuzuna inşallah benimki de birgün süt içebilir.
ben bugün adamakıllı başladım ek gıdaya ama düzeni yok daha. Sabah anne sütü, öğle sebze çorbası verdim ilk defa patates havuç haşlayıp süzgeçten geçirip bu karışıma pirinç unu ekleyip pişirdim 1 çay kaşığı zeytinyağı koydum inşallah dokunmaz. Ikindi elma püresi verdim. Bir iki gündür elma armut yapıyordum ishal gibi şu sıralar o yüzden armutu çıkardım. Akşam da aptamil hipoalerjik mamadan pirinç unu ile muhallebi yaptım 1 çay bardağı kadar yedi aç bırakmıştım azıcık . Aralarda da emzirdim. Yarın kakadan belli olur dokunup dokunmadığı. Yakında diğer tahılli mamalara başlamak istiyorum. En önemlisi sağlık. Bütün bebişlere afiyet şeker olsun.

ben sbahları 60 cc mamanın içine 3 tane cicibebe 1 çay kaşığı labne peyniri koyup kahvaltısını yaptırıyorum 2 gibi çorba veriyorum sebze, un,tarhana çorbalarından birini ikindide elma yada havuç suyu aralardada hep emiyo tabi bunları azar azar veriyorum alıştırma amaçlı

X