Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bence reglin bitince kontrol ol cnm enfeksiyon varsa çocuk olmasına engel diyorlar. Yine de sen bilirsin
Çok sık idrara çıkan birisiyim zaten. Bir ara bunun için ilaç kullanmıştım. Sonra bıraktım. Belki de alıştım diye batmıyordu bana. Ama bu çamaşır ıslanma 2 gündür çoğaldı. Evet gitmem lazım. Offf ama istemiyorum. Doktor falan bıktım. Aman ilaç verelim bi iki ay bekle derlerse. Sıkıldım daraldım artık. 2 düşük yaptım. Çok zor zamanlardı. Zor geçiyor o dönemler. O yüzden iş bile bakmıyorum. Aha bu ay hamile olurum belki diye. Ama süre uzadıkça uzuyor. 9 ay oldu düşük yapalı. Eşim tekrar istemiyordu. Iyice iyilessin bedenim diye. Bu ay zor ikna etmiştim . Şimdi sil baştan. Şimdi bir de bu enfeksiyon çıkarsa çok demoralize olurum çoook. Uzattım kusura bakma. Çok umutluydum bu ay. Modum çok düştü.

Çok geçmiş olsun canım. Düşüklerinin sebebini enfeksiyona mı bağladılar. Kaç haftalık düşük yaptın. Ben de 3 ay önce düşük yaptım merak ettim bende de vajinada kaşıntı var mantar galiba , yarın doktora gidip muayne olucam

Birincisin de normal dediler. Ilk doğumların düşük olmasını normal karşılıyorlar. Ikincisinde de öyle dediler. Çok doktora gittim. Normal bunlar diyorlar. Eşimin karın ağrısı şikayetiyle doktora gitmiştik. Kontrol amaclı sperm testi yaptılar anormallik var dediler. Bazı değerleri düşük dediler. Spermlerin şekilleri bozukmus. Bu da etkilemiş ve biz bunu tesadüfen öğrendik. Ilaç kullandı. Hee şey normal dediler. Ama hoc bir kontrolünde enfeksiyonla ilgili bir şey çıkmadı. Her şey normalken bebegin kalbi durmuştu. 4 aya doğru düştü ikisi de.

Sana da cok gecmis olsun bi arada. Ilacla gecebilecek bir sey sorun yapma

Sana da cok gecmis olsun bi arada. Ilacla gecebilecek bir sey sorun yapma
Bende korunmayı bıraktım canım büyük ihtimal iki güne hastalancam.dedim en azından adet dönemi kullanırım ilacımı, sonra tekrar nasipse gebelik için Telaşa girerim dedim. Benim de hamile kaldığım ay kaşıntı başlamıştı önemsemedim sonra 6 haftalıken düşük oldu. Doktorlar birşey demedi ama benim kafamda soru işareti, acaba tetiklemiş midir düşüğü diye. 3 ay oldu düşük yapalı ve hala devam ediyor şikayetim. En azından tedbirimi alayım dedim. Sen de kolay şeyler yaşamamışsın canım benim. Rabbim inşallah tez zamanda sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin sanada

Amin. Hepimiz için de hayırlısı olsun. Mutlaka doktora gitmeye çalış. Kısa süreli bi durum zaten . Sıkıntı yapma. Direk ona bağlama. Çok çok farkı sebepler olabiliyor. Ama sen yine de ihmal etme . Ben şimdi üroloji ye gitsem idrar testi isteyecek. Regly im bitmesi lazım yani. Off uzun işler ve yorucu. Hadi bakalım savaşa kaldığımız yerden devam

Estağfurullah cnm seni çok iyi anlıyorum bende ayni bebeğimin kalbi atmadığı için bir kürtaj oldum. Enfeksiyon çıktığında fitil ve antibiyotik veriyor sadece fitil verirse hamilelerde kullanıyor sakıncası yok demişti doktorum bu önemli bir durum bence tedbirini almalısın. Moralini bozma moral çok önemli kafanı dağıt eşinde ikna olmuş bak ne güzel. Rabbim hayırlı zamanda sağlıkla gelmesini nasip etsin.

Allahım sizlerden de hayırlısıyla guzel haberler almayı nasip etsin. Ben hâlâ inanamıyorum. Inşallah yanılma payı olmayan bir testtir. Inşallah sorunsuz sağlıklı bir gebelik olur
Bende de hala bişi yok ama çok az pembe ve kahve rengi gibi bişi geldi belim fena ağrıyor acaba yerleşme kanaması mı anlamadım test de yapmadım hala.. Allahım duy sesimizi Rabbim amin :)

Kızlar böyle adet ağrısı gibi hani alt karnımızda ağrı olur ya adetliyken ya adet öncesi o başka ne sebepten olur ki enfeksiyon iltihap falan mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…