Ekim Ayında tatil yapılır mı ?

Memleketim Muğla'da Ekim sonuna kadar sezon devam ediyor neredeyse. Yazın turistler çok olduğu için biz sahilleri daha çok Eylül Ekim aylarında tercih ederiz.

Denize girilmez Ya Eylül ayında bile zor oluyor hani suya girsen de hava serin oluyor çok üşüyor insan

Çok lüks kaplıca otelleri var hem normal kapalı havuzu olan hem termali olan onları düşünmez misiniz? Mesela Güral Afyon (kaplıca oteli) Ya da Güral Sapanca çok güzel (kaplıca oteli değil) ya da Afyon Da Akrones var o Da çok lüks Ve güzel (kaplıca oteli)
Içerde takılın diyorsunuz yani olabilir aslında :)

Bodrum ve çeşmenin denizi yaz sezonunda bile çivi gibi oluyor.. ki ekim ayı diyorsunuz hadi diyelim bir cesaret denize girdiniz çıkınca donarsınız.

Evet kıbrısa gidebilirsiniz onu zaten herkes söylemiş. Ya da belki de dubaiye gidersiniz :KK76:
Gerçi dubainin denizi de çorba gibi bilemedim...

Ben baliyimi ekimin 3. Haftasi yaptim. Antalyaya gittik hava mis gibiydi yazin o baygin sicakligi yoktu ama denize de havuza da cok rahat girebildik. Aksamlari biraz serin oluyordu sadece o yuzden yaniniza ustunuze alabileceginiz hirka tarzi seyler alirsaniz hic sorun olmaz.
Için rahatladı gerçekten :)) üzülüyordum sezonu kaçırdım diye

Bugün başka bir konuda da yazdım. Dün döndüm Kıbrıs'tan. Gayet sıcak yaz mevsimi yaşanıyor. Denize de girebilirsiniz, istediğiniz kadar güneşlenebilirsiniz de. Ekim ayında da aynı şekilde. Ben geçen sene kasım ayının başında da gitmiştim. O tarihte bile denize, havuza girilebiliyor.
Kıbrıs'ta mı ? Fiyatları nasıl peki

Merhaba hanımlar ,
Ekim Ayında tatil yapılır mı denize girilir mi ? Iznimi ekimde kullanmak zorunda kaldım. Ekimde nereye gidilebilir önerisi olan var mı ?

Ekim hatta Kasım'da bile Antalya ve Kıbrıs'ta denize girmisligimiz olup kış günü bronz bronz gezdigim doğrudur :) gündüz iyi ama akşam serin oluyor ama en güzel zaman bence Eylül Ekim ayinda güney bölgeler

Bn yaptım ama Deniz kenarı değil Ihlara vadisi yada Karadeniz turu fln yapın derim.. denize girseniz bile hastalıkla geçer diye düşünüyorum. Bi anda soğuyor hava belli olmuyor

Içerde takılın diyorsunuz yani olabilir aslında :)

Güral Sapanca orman içinde yer alıyor yürüyüş alanları filan var dışarda da takılabilirsiniz yani :)
Aslında yaz mevsimi dışında da gidilecek çok otel vardır da benim aklıma gelenler bunlar
Kapadokya da iyi gider ekimde biraz soğuk olur ama

bız gecen sene 25 ekımde antalyaya gıtmıstık gayet ıyıydı hava sıcaktı denızede gırdık sanırım bırazda sans işi.

Ekim hatta Kasım'da bile Antalya ve Kıbrıs'ta denize girmisligimiz olup kış günü bronz bronz gezdigim doğrudur :) gündüz iyi ama akşam serin oluyor ama en güzel zaman bence Eylül Ekim ayinda güney bölgeler
Iznim çöpe gitmemiş olacak o halde :)

Güral Sapanca orman içinde yer alıyor yürüyüş alanları filan var dışarda da takılabilirsiniz yani :)
Aslında yaz mevsimi dışında da gidilecek çok otel vardır da benim aklıma gelenler bunlar
Kapadokya da iyi gider ekimde biraz soğuk olur ama
Kapadokya turu da düşünüyoruz bir ara ama ona bahar gibi gideriz sanırım

X