EKİM AYINDA ÇATLATMA İĞNESİ YAPANLAR

lilya 0

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2024
116
25
34
Kızlar Ekim ayında kimler çatlatma iğnesi yaptı
Ben 8 ekimde yaptım 36 saat sonra ilişki önermişti doktor bakalım umarım hepimiz güzel haberler alırız

Aynı gün yaptırmışız sizinle bize iğne günü ilişki önermedi geçen ay da femera ve ovitrelle kullandım ama olmadı umarım bu ay olur

Kaç gün ilişki öneriyor
Geçen ay doktorum iğne günü dahil 3 gün üst üste ilişki önerdi bu ay o olmadığı için başka doktora gittim bu doktor 36 saat sonra ilk ilişki sonra da gün aşırı dedi ama gün sayısı belirtmedi

Merhaba ben 13 ekim de çatlatma iğnesi vuruldum, 36 saat sonra ilişki dedi fakat iğneyi vurulduğum akşam kasık ağrılarım ve sancım oldu ben yumurtladım mı acaba dedim. Dr da 36 saat sonra ilişki dediği için, sperm kalitesini de etkilememek adına ilişki olmadı. Fakat sabah başka bir kadın doğumcu arkadaşa gidip ultrasonda baktırdım, yumurtan çatlamış, 36 saatten önce de çatlayabiliyor, hemen ilişki düşün dedi. 26. Ve 30. Saatlerini değerlendirebildik. Artık 36. Saatte ilişki olmadı çünkü Dr diyelim akşam 6 da çatladıysa bugün 6 ya kadar vaktin var dedi, o vakitler 36. Saatten önceye denk geliyordu. Böyle bir durumu yaşayan var mı bilmiyorum ama benim ya iğne boşa gitti ya da iğne normalden daha erken çatlattı.

Yani yumurtan çatlayınca 24 saat yaşıyor, bir yumurtadan fazla varsa bir kaç gün gün aşırı ilişkiyi anlarım. Fakat tek yumurta varsa ve çatladıysa 24 saat içindeki ilişkiden sonraki ilişkilerin bir anlamı var mı? Ben, öğrendim ki yumurtam çatlamış, iki ilişki olabildi o gün. E bundan sonrasında ilişkiye gerek var mı?

Aslında haklısınız yumurta 24 saat yaşıyor ve siz çatladığını kesinleştirmiissinşz sonrası ilişki anlamlı olmayabilir

Benim solda 2 veya 3 yumurta oluşmuştu ama bunlar 11 12 mm falandı sağda iki yumurta biri 18 biri 19 ben de ne olur ne olmaz diye 36 saat ilk ilişki ve sonra 4-5 gün daha ilişki oldu

İğne yaptığınızda yumurtanın kaç mm idi

İğne yaptığınızda yumurtanın kaç mm idi
Sağda 20 mm ve 14 mm idi cts. 14 yetişmez muhtemelen ama 20 yi kaçırmayalım yarın sabah iğne vur dedi. Pazar sabah 10 da iğneyi vurdum, 36 saati bekleyecektim fakat pts sabah 10 da ultrasonda 20 lik olanın çatlamış olduğunu söylediler. Yorumların hiçbirinde böyle bir örnek okumadım. Herkes 36. Saate uymuş. Ama bazılarının tutmamış, benim gibi erken yumurtlamış olabilirler. Eşim hekim, o sebeple usg takibi yaptırma şansım oldu. Ama ben de geç kalmışım. Dr, yumurta çatlamış ve bekliyor olabilir, değerlendir dedi. Değerlendirdik ama artık ne olur bilemiyorum. Stresli bir süreç. Bir kızım var, bir de mayıs ayında sonlanan gebeliğim. Bu stresli sürecime yardımcı olması adına hekimim ovitrelle vermişti..

Benim solda 2 veya 3 yumurta oluşmuştu ama bunlar 11 12 mm falandı sağda iki yumurta biri 18 biri 19 ben de ne olur ne olmaz diye 36 saat ilk ilişki ve sonra 4-5 gün daha ilişki oldu
İnşallah güzel sonuçlar alırsınız, şuan beklemedesiniz anladığım kadarıyla. Ne kadar süredir uğraşıyorsunuz peki?

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız, şuan beklemedesiniz anladığım kadarıyla. Ne kadar süredir uğraşıyorsunuz peki?
Teşekkürler benim iki gebeliğim oldu ikisinde de kalp atışı olmadı ve kürtaj oldum çocuğum yok iki aydır da çatlatma kullanıyorum

Aslında 20 gayet iyi bir mm o gün vurdaydınız keşke ertesi gün 21 ya da 22 olmuştur ama merak etmeyin iğne gecesi çatlasa Bile ertesi gün ilişkiniz olmuş umarım olumlu sonuç alırsınız

Aslında 20 gayet iyi bir mm o gün vurdaydınız keşke ertesi gün 21 ya da 22 olmuştur ama merak etmeyin iğne gecesi çatlasa Bile ertesi gün ilişkiniz olmuş umarım olumlu sonuç alırsınız
Çok teşekkür ederim, inşallah. Rabbim hayırlı sağlıklı gebelikler versin. Benim mayıs taki gebeliğim de kalp atışı durduğu için sonlanmıştı.

Çok geçmiş olsun sebebine dair bir şey söylediler mi benim genetik test yapıldı pıhtılaşma çıkmamasına rağmen kan sulandırıcı başlatılacak dediler siz de bu konuda doktora söyleyin en azından önlem amaçlı

Teşekkür ederim. Benim genetik tahlil de temizdi, büyük ihtimal genetik anomaliden oluyor ve kendiliğinden sonlanıyormuş. Ben de coraspirin başladım şu süreçte her ihtimale karşı. Dilerim güzel haberler alırız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…