ek gıdaya geçiş

Kızlar bebeklere inek sütünü 1 yaşına kadar önermiyorlar.O yüzden muhallebiyi suyla hazırlayın.
Biberon mamasıda ekliyorlar ama ne dercede sağlıklı onu bilemiyorum.

kızlar ben de önce elma suyu verdim havuç suyu verdim bebelac elmalı havuçlu kavanoz püresi verdim 2 gündür de milupa sütlü pirinç unlu muhallebi veriyorum

ben meyva suyundan başladım valla hem çokta seviyo oğluşum yedirmekte benim hoşuma gidiyor:)

canım ben kasımda dodum yaptım siz benden 1 ay daha tecrubelisiniz acaba bebişine tam olarak kaç haftalıkken başladınız bende erken başlamak istiyorum benim bebiş o rezene çayını bi hevesle içiyo ben şimdilik sadece anne sütü veriyorum aradada rahatlasın diye rezene çayı

nası yanii elma püresimi verdiin kız daha erken değilmi hadi meyve sularını anladık azar azar veriyoz daha bebiş 4 aylık bile deil 6 ay sadece anne sütü 4. ayda alışmasıyla 6. ay alışmasının ne farkı var hem kavanoz mamaları sizce sağlıklımı ya bide bende pirinç unu almıştım biara vermeye korktum bişey olur diye siz niye vermeyi düşündünüz ben bizimki zayıf belki iyi olur diye vermek istedim ama doktora sormamıştım o yüzden çekindim

ben de bebeğime 3 gündür elma suyu veriyorum ama galiba bağırsak hareketleri hızlandı zaten çok kaka yapıyordu şimdi her alt açmamda maşallah bezi kakalı sizde de oldu mu. benim bebeğim sadece anne sütü alıyor. kaka çoğalırsa kilo alamaz diye de korktum şimdi.. off..

elma püresini ciğnemeyi ağzını oynatmayı keşfetsin öörensin die verdim.bide kavanoz maması ii markaysa evet güvenli.bende milupa ve hipp mamalrla beslendim.çok şkr tazı gibityimdelikafadulden

elma püresini ciğnemeyi ağzını oynatmayı keşfetsin öörensin die verdim.bide kavanoz maması ii markaysa evet güvenli.bende milupa ve hipp mamalrla beslendim.çok şkr tazı gibityimdelikafadulden
:roflol:benide annem pirinç unuyla beslemiş eskiden bebelerin kırkı çıkınca hemen ek gıdalara geçerlermiş benimde maşallahım var caanımm:dance:

:roflol:benide annem pirinç unuyla beslemiş eskiden bebelerin kırkı çıkınca hemen ek gıdalara geçerlermiş benimde maşallahım var caanımm:dance:

pirinç unu kof şişlik yapar.önemli olan sağlıklı kilo alımıyerimseniben

canlar doktorum da bana pirinç unundan muhallebi yapabilirsin amaç yutmayı kaşıkla yemeyi öğrensin dedi biz de dün ilk defa elma suyu içtik amanın pek sevdi bitince aladı azcık daha yaptım bikaç gün suyunu vercem sonra püresine geçecez

bende dun havuc suyuna başladım.bu hafta devam edıcem.sonrakı hafta da elma suyuna gecıcem:1rolleyes:

kızlar ilk olarak elma ve havuç suyu verin, aman portakal mandalina suyu vermeye kalkışmayın. mamayı da pirinç unu ile değil de normal beyaz un ile hazırlayın bence.

kızlar ilk olarak elma ve havuç suyu verin, aman portakal mandalina suyu vermeye kalkışmayın. mamayı da pirinç unu ile değil de normal beyaz un ile hazırlayın bence.

SAKINNNNNNNNNNNNNN
BEYAZ UNN YASAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

bende bu gün havuç suyuna bşladım.elmayı daha çok sevdi ama benimki.havuç suyunda yüzünü ekşitti.ama yine verdim 3-4 kaşık.dünde kendi sütümde bebe bisküvüsü ezdim verdim biraz toktu yemedi cimcime bu gün yine deneyeceğim ama açken)

beb bisküvisi mi yoksa normal bisküvi mi.bi de kaç tane bisküvi ezdin yavirummmm.kız ben korkuyom.4.aya gircez 8 gün sonra.o zaman mı başlasam sence?:uhm:

beb bisküvisi mi yoksa normal bisküvi mi.bi de kaç tane bisküvi ezdin yavirummmm.kız ben korkuyom.4.aya gircez 8 gün sonra.o zaman mı başlasam sence?:uhm:

bebe bisküvilerinin üzerinde 4.aydan itibaren kullanılabilir yazıo ben ilk 4.5aylıkken vermiştim kahvaltıda muhallebinin içine ezmiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…