Ek gıdaya geçelim mi?

ben bugün bi parça elmayı diline değdirdim suatını buruşturdu.bi kaç kere ya yaladı yada ağzından atmaya çalıştı :)
bende gün içinde çok az emzirebildim.sütümü sağıyorum napin öyle veririm.
hemde elimle sağıorum.
göğüsde olan süt yetmiyo kızıma.ama tamamaen azalmasın diye Julinin dediği gibi sağıyorum.sanırım işe yarayacak gibi.
rende almadım henüz,bugün çıkıp alcaktım katı meyve sıkacağı bakcaktım.

DARKINLIFE canım konuyla alakasız yardım istiyorum senden. ben de tickershack tan kızımın aylık çizelgesini eklemeye çalışıyorum ama bi türlü resim çıkmıyor.bana ne yapmam gerektiğini yazarmısın rica etsem beceremedim,nereye linki kopyalayacağım hangi linki seçmeliyim???a.s.

evet kızlar epeyce okudum ve bende yazayım fikrimi dedim. Ben bugün oğluma iki çorba kaşığı yayla çorbasının tuzu ve yağı konmadan önceki şekli ile yedirdim ve sevdi artı bazı sabahlar ağzına toplu iğne başı kadar peynir veya bir çay kaşığı kadar pekmez veriyorum ama dediğim gibi her sabah değil birkaç günde bir ve hatta artık havuç ve elma suyuna da başlamayı düşünüyorum çünkü kızıma bunları yapmadım ve kızım aşırı iştahsiz bir şekilde büyüdü anne sütünden kestikten sonra durumumuz daha da vahimleşmişti ve en son medikal mamalarla biraz olsun adam ettim yani bu çocuğumu şimdilik allahıma şükürler olsunki sütüm yetiyor ama yettiği halde ek gıdalara alıştıracağım tabi fazlaya kaçmamak şartıyla eltimin bebeği benim kızımla aynı zamanda doğmuştu o 2,5 aylıkken havuç elma suyu başlamıştı ve onların hiç yeme sorunu olmadı bir tane daha yemeyen çocuk büyütebilecek gücüm üzgünüm ama ki yok çok korkunç bir durum bu yaşamayan bilemez o yüzden ben biraz erken başlayacağım en azından çok minik miktarlarla damağını alıştıracağım lezzetlere herkesin kendi fikri tabiki

selam kızlar, ben istanbuldayım hala. aylık kontrol için burda bir doktora götürdüm. adam artık yavaş yavaş yoğurt, meyve suyu muhallebi vermeye başla dedi. ben çok şaşırdım çünkü bodrumdaki doktorumuz kesinlikle 6 ay anne sütü demişti. doktorumuzu arayıp tekrar sordum. çok ama çok kızdı. bu benim kendi karar verdiğim bir şey değil dedi. dünya sağlık örgütünün aldığı bir karar dedi. ilk altı ay sadece anne sütü herşeye yeter dedi. ben de vermemeye karar verdim. ama tabi şaşırtıcı bir şey. iki ayrı doktor, iki ayrı karar. anneme bakarsan muhallebi vermeye çok hevesli, ne yapacağımı şaşırdım. benim oğluş biraz da tontiş ya annem herşeyi yer bu diyo. ama bir süre daha vermemeye devam edecem.

valla ben anneme bıraktım o da 4.aydan itibaren verirsin dedi bizi de onlar büyüttü
ne verirse versin gereksiz birşey vereceğini düşünmüyorum doktorumuz ne der geçiş konusunda bilmiyorum

merhabalar...........

ben sadece anne sütü veriyorum, ama ek gıdaya geçme konusu benimde kafamda, doktor bir arkadaşım var o bebeğine 4 ay iken başladı, geç başlarsak iştahsızlık olabilir dedi..

ben bu konuda bilgi paylaşalım diyorum, elinde tarifi olan varsa bekliyorum..
ben bebğimi düzenli olarak doktora götürmüyorum, hamileyken düzenli gittiğim güvendiğim doktorum vardı ama bebğime böyle doktor bulamadım :KK43:

tülaycım bakalım 4. ayımızda gidince verecek doktorum birşeyler sanırım.ben de burada paylaşırım sizlerler.ama 4. aya kadar düşünmüyorum.

darkçım bize 4.aydan itibaren dedi doktorumuz
ve 1haftamız kaldı
çorbalar ve yoğurt ile başlayacağız

benim oğluşumda 8 gün sonra 3 ayını bititecek ben hep anne sütü erdim hiç ek gıda vermedim sütüm yetiyo 2 gün önce 2 çay kaşığı elma suyu verdim bi iştahla içti görseydiniz baccır baccır kaka hemen ertesi gün koyulaştı gerçekten çok dikkat eden bi iş

selam kızlar, ben istanbuldayım hala. Aylık kontrol için burda bir doktora götürdüm. Adam artık yavaş yavaş yoğurt, meyve suyu muhallebi vermeye başla dedi. Ben çok şaşırdım çünkü bodrumdaki doktorumuz kesinlikle 6 ay anne sütü demişti. Doktorumuzu arayıp tekrar sordum. çok ama çok kızdı. Bu benim kendi karar verdiğim bir şey değil dedi. Dünya sağlık örgütünün aldığı bir karar dedi. Ilk altı ay sadece anne sütü herşeye yeter dedi. Ben de vermemeye karar verdim. Ama tabi şaşırtıcı bir şey. Iki ayrı doktor, iki ayrı karar. Anneme bakarsan muhallebi vermeye çok hevesli, ne yapacağımı şaşırdım. Benim oğluş biraz da tontiş ya annem herşeyi yer bu diyo. Ama bir süre daha vermemeye devam edecem.

canım bebegin tam olarak ne kadarlık

arkadaşlar 6 ay sadece anne sütü diye boşuna demiyorlar. benim bebeğim doğduğundan beri mamayla besleniyor. çok az anne sütü alıyor o da yok denecek az arkasından 150 ml. mama her öğünde böyle. sütüm yok denecek kadar az. başlangıçta o kadar üzüldümki halen dahada üzülüyorum keşke bol sütüm olsaydıda hep oğluma sütümüverseydim. hem aradaki ilişki dahada kuvvetli oluyor emin olun. şimdi anne sütü yeterli olan arkadaşların neden bu kadar ek gıdaya heveslendiklerini anlamıyorum. bence halize şükretmelisiniz ve 6 ay süt vermeye devam etmelisiniz ve sakın heveslenmeyin

arkadaşlar 6 ay sadece anne sütü diye boşuna demiyorlar. benim bebeğim doğduğundan beri mamayla besleniyor. çok az anne sütü alıyor o da yok denecek az arkasından 150 ml. mama her öğünde böyle. sütüm yok denecek kadar az. başlangıçta o kadar üzüldümki halen dahada üzülüyorum keşke bol sütüm olsaydıda hep oğluma sütümüverseydim. hem aradaki ilişki dahada kuvvetli oluyor emin olun. şimdi anne sütü yeterli olan arkadaşların neden bu kadar ek gıdaya heveslendiklerini anlamıyorum. bence halize şükretmelisiniz ve 6 ay süt vermeye devam etmelisiniz ve sakın heveslenmeyin

canım süt yok değil bence bu beslenmeyle alakalı
beslenmeye dikkat edersek sütte oluyor
çok şükür ki benim beeklerim iki tane olmasına rağmen sütüm yetecek kadar var:nazar::nazar::nazar:
mamada veriyorum fakat günlük 3defa falan
dikkat ediyorum çok bişiy yemediğim günler sütümde az oluyor:icecream:

Ben benım oglusa elma mandalına portakal ve muzu tattırdım.(agzına degdırerek) hepsını sevdı hatta baya bır sure arandı tekrar ıstedı ama doktorumuz ek gıdalar konusunda bıraz katı. su bıle ek gıdadır ve 4. aydan sonra verılmesı gerekır dıyor. hos ben gızlıden verıyorum ama ıs ek gıdaya gelınce doktoru dınleyecegım bu sefer.

Hepinizi okudum tek tek herkesin aklında belli şeyler oluşmuş sanırım.

ben açıkcası sütü yetenlerinde beklemekcimin dediği şekilde tattırmasından yanayım.

hatta ileride çorbalara başlayınca her seferinde blendırla çekmek bile ileride sorun olarak karşımıza çıkabilir.

Kızlar karnını doyurmyacağız ki tadına bi bakacak.miktarı arttırmazsınız.

ben yalattım mesela elmayı.Onunla doyması imkansız.bi kaç kere dilini değdirdi.

Ben mama verdiğimden ileride miktarı arttırabilirim ama mama vermeyenler sadece tattırmakla kalırlar.

Sonuçta gerekince ilaç,rezene vs. de veriliyor.Bunlar onlardan da az olcak.

herkes doktoruyla karar verir ama ben işi annelerden iyice bi öğrenmek istiyorum.
beklemek ne güzel yazmış tecrübesini.
bende kızımın yemek seçmesini istemiyorum mesela.
o yüzden ne gerekiyorsa yapacağım.

Muslukum bu adrese gir:
Baby and Child Age Ticker Hip Trendy Modern Unique Cute Baby Child Age Tickers

yap cetvelini Son sayfada:
Yani burda:
Baby and Child Age Ticker Hip Trendy Modern Unique Cute Baby Child Age Tickers
4. kutucuğun yanında gözatı tıkla bilgisayarındaki resimlerden birini seç
Sonra create tickeri tıklayarak kaydet.

Çıkan linklerden en alttakini kopyala Image URL yazıyor ya ordakini

Kullanıcı profiline gir üstte olcak.
Solda profili düzenleyi seç ,en altta imza doğum takip kutucuğuna kopyaladığın linki yapıştır.

Özel mesajın kapalıydı,ziyaretçi sayfamda çıkmadı o yüzden buraya yazdım canım
Bunu profilinden imzana ekle.

Son düzenleme:
merhaba benim kızım kızım artık neredeyse mamayla besleniyo bende o yüzden yavaş yavaş meyve suyu vermeye başladım şimdiye kadar elma havuç ve armut suyu verdim çok sevdi kuzum doktorumuzda eger seviyorsa bunları verebilecegimi söyledi 4. ay bitince yogurt 5.ay bitincede çorbalara geçicez dedi yoksa bagırsakları zorlarmış

hihoyyyt:ecrin_bebek:Şenizevet darkcım insan başına geline anlıyor evet güzel kurallar var açıkçası çocuğuma 6 ay hiç ek gıda vermeden sütümle besledim demek gurur veriyor insana ama o 6 ayın sonrası varya o kadar da kolay geçmiyor benim kızım tam bir sene 9 kiloda kalmıştı 1,5 2 yaşında falan vardı düşünün artık 9 kilo o yüzden kimseyi dinlemeyi düşünmüyorum ben tatlara aşinalık kazandıracağım oğlumda umarımda bu sefer şöyle verdiğimi şöyle itiraz etmeden şapur şupur yiyen bir oğlum olacak:) ben bir daninoyu 20 dakika uğraşırdım kızıma yedirmek için düşünün artık durumumuzu:KK43:(((((

kızlar bizde bugün kontrole gittik...kaan bey 6 kilo kerem bey 5380 geldi... doktor gelişimlerini ve kilolarını güzel buldu iyi bakmışın dedi...
bana önce elma suyu sonra havuç en sonra armut la başla, bunları birer hafta arayla dene belki armut biraz kabız yapabilir dedi..
biz şimdi tamamen mamayla besleniyoruz, bekle tam 4 ay olsun ondan sonra başla dedi..bir iki gün bile önemliymiş gelişimleri için.. 2-3 gün sonra başlıyorum.. 5. ayda kontrole geldiğinde ne vereceği söylerim dedi.. biz doktordan onay aldık yani...

kızlar bizde bugün kontrole gittik...kaan bey 6 kilo kerem bey 5380 geldi... doktor gelişimlerini ve kilolarını güzel buldu iyi bakmışın dedi...
bana önce elma suyu sonra havuç en sonra armut la başla, bunları birer hafta arayla dene belki armut biraz kabız yapabilir dedi..
biz şimdi tamamen mamayla besleniyoruz, bekle tam 4 ay olsun ondan sonra başla dedi..bir iki gün bile önemliymiş gelişimleri için.. 2-3 gün sonra başlıyorum.. 5. ayda kontrole geldiğinde ne vereceği söylerim dedi.. biz doktordan onay aldık yani...

demekki bizde alabiliriz ama ben düşünmüyorum valla anne sütü alırken vermek istiyoruma ama ufakufak sofrada damla damla tattırmaya başladım

mmmf canım siz anne sütü alıyorsunuz zaten onda ne ararsan var..:)) belkide biz sırf mama olduğumuz için başla dedi çünki aynı hastanede doğum yapan arkadaşın ikiz bebeklerine dememişler 6 ay olsun demişler oda anne sütü veriyor daha...

evet nazlımelekcim bencede mamayla beslendiğiniz için başlayın demiştir çünkü dünya sağlık örgütü trafından öneriliyor ilk 6 ay su bile vermeden anne sütü diye bende tatalara yabancıolmasın diye her yediğimden 1 parmak tatırıyorum sofrada öğünolarak 6.ayda başlııcam

X