Ek gıdaya başlıyoruz👶

Ben gece verilen kaşık mamasına o sebeple başladım 😊
Faydası oldumu peki beş buçuk ayı bekleyeceğim kesin ama bu kaşık mamalarıni da bir araştırayım hiç kullanmadim çünkü ilkinde böyle şeyler her çocuk farklıymış bunu anladım ilk çocuğumun uykusu ne kadar derinse bu maymusunki o kadar hafif:)

Faydası oldumu peki beş buçuk ayı bekleyeceğim kesin ama bu kaşık mamalarıni da bir araştırayım hiç kullanmadim çünkü ilkinde böyle şeyler her çocuk farklıymış bunu anladım ilk çocuğumun uykusu ne kadar derinse bu maymusunki o kadar hafif:)
Evet ben memnun kaldım 3 saatte bir uyanmaya başladı ☺️ Bu mama 4. Ay itibariyle kullanıma uygun 😊

Teşekkürler cevapladiginiz için benim bebiste 3 kilo 180 Gr doğdu en fazla 800 kg gördük ben yorumları okuyunca kararsız kalıyorum ek gıda konusunda aslında 5 buçuk ayı beklemeyi düşünüyorum ama bakalım bellide olmaz
Bende burayı okudukça geç mi kalıyorum acaba diyorum🤔 ama bebeğim de 3.ayında 200 gr almıştı hastalıktan, sonra toparladı bir haftada sadece 350 gr aldı suan 7 bucugu geçmiştir doktorumuz ek gıda demedi hiç anne sütüne devam dedi yavaştan tadimlara başlasam mi bilemedim
Kızımda 4 bucuk aylıkken kaşık mamasina başlamıştık

Bende burayı okudukça geç mi kalıyorum acaba diyorum🤔 ama bebeğim de 3.ayında 200 gr almıştı hastalıktan, sonra toparladı bir haftada sadece 350 gr aldı suan 7 bucugu geçmiştir doktorumuz ek gıda demedi hiç anne sütüne devam dedi yavaştan tadimlara başlasam mi bilemedim
Kızımda 4 bucuk aylıkken kaşık mamasina başlamıştık
Hastalık dönemlerinde az kilo alması normal deniliyor maşallah bebeğin kilosu da çok iyi ben beklemeye karar verdim birde bir markanın kaşık mamasiyla ilgili araştırma yaptım biraz yorumlar fenaydı hemde kaliteli gecinen ve pahalı olan bir marka o yüzden yogurtla başlayacağım kabak koymuştum kıştan buzluğa yoğurttan sonra onu denemeyi düşünüyorum .

Hastalık dönemlerinde az kilo alması normal deniliyor maşallah bebeğin kilosu da çok iyi ben beklemeye karar verdim birde bir markanın kaşık mamasiyla ilgili araştırma yaptım biraz yorumlar fenaydı hemde kaliteli gecinen ve pahalı olan bir marka o yüzden yogurtla başlayacağım kabak koymuştum kıştan buzluğa yoğurttan sonra onu denemeyi düşünüyorum .
Bende öyle yapacağım yoğurt mevsim meyveleri mevsim sebzeleri öyle devam ederiz artık calismaya başlayınca sütüm yetmez ise devam sütüne başlarız artık
bakalım zamanla yaşayıp görecegiz 😍ikinci çocuğum ama yinede ek gıda stres yapıyor bana😀

Benim bebe 2600 dogdu suan 6100.. ilk 3 ay mama meme seklinde devam ettik 1,5 aydir sadece memeyle devam.ediyoruz.. suan memeyle 1 ayda 500,600 gr civari aldi.. doktorumuz iyi gidiyor diyor ama ek gidayi kiloyla alakali baslatmadi sanirim..
Benim ablama da ayni sekilde 4bucuk ayda ek gida ya baslatti doktoru ama bebesi baya tombalak..
Sanirim alistirma amacli die dusunuyorum ben.
Masallah ya nasil basardiniz. Ben de bu ümitteydim tercih ettigi mama oldu. Sutum bebege yetecek kadar olmadi biberona alisinca ipin ucu kacti.

Masallah ya nasil basardiniz. Ben de bu ümitteydim tercih ettigi mama oldu. Sutum bebege yetecek kadar olmadi biberona alisinca ipin ucu kacti.
Mama verdim fakat memeye cok yuklendim ben.. emdikcede yavas yavas artti ama yinede cok diyemem.. ben sanirim şu konuda sansliyim memeyi alip biberonu almamazlik yapmadi hic yada sadece biberona alismadi..
Cok mu az di sutun sağdın mı nekdr cikiyordu ?

Mama verdim fakat memeye cok yuklendim ben.. emdikcede yavas yavas artti ama yinede cok diyemem.. ben sanirim şu konuda sansliyim memeyi alip biberonu almamazlik yapmadi hic yada sadece biberona alismadi..
Cok mu az di sutun sağdın mı nekdr cikiyordu ?
Azdi gittikce de azaldi. En fazla 50 cc cikti. 30 20 10 seklinde gitti. Sansliymissiniz masallah 🌸

Ne var ne yok arkadaslar tasimlara hız verdiniz mi 🤗

Azdi gittikce de azaldi. En fazla 50 cc cikti. 30 20 10 seklinde gitti. Sansliymissiniz masallah 🌸

Ne var ne yok arkadaslar tasimlara hız verdiniz mi 🤗
Ben yoğurt tattirdim minicik önce yüzünü eksitti sonra yalanmaya başladı:)ama doktor 6. Ayda başla dediği için bekliyorum erken doğdu sipa o yüzden düzeltilmiş olarak 5 aylıkken başlamış olacağız

Ben yoğurt tattirdim minicik önce yüzünü eksitti sonra yalanmaya başladı:)ama doktor 6. Ayda başla dediği için bekliyorum erken doğdu sipa o yüzden düzeltilmiş olarak 5 aylıkken başlamış olacağız
Yogurtta benimki de ayni yapiyor. Birkac kasikta eksiyor sonra yalanip kasigi cekelemeye basliyor 😁

Yogurtta benimki de ayni yapiyor. Birkac kasikta eksiyor sonra yalanip kasigi cekelemeye basliyor 😁
İnşallah hep cekelerler kaşığı yemeleri içmeleri sorun olmaz. Çünkü yemeyen çocuk çok zor kendimden biliyorum annem terlikle yedirirdi bana:)benimkide muzu çok sevdi yedirmedim sadece emdi tadına baksın istedim cekistirdi baya elimi ver diye 😂😂

Selam ek gıda anneleri. Benim bebişte iştahsızlık var ek gıdayı reddediyordu bende zorlamıyordum. Zaten yediği 1 çay kaşıgı kadar birşey çogu arkadaşlar tadıma başladım diye tarhanaya ekmek basıp yedirdiğimi düşünmüştü gerçi🤭 dün 1 çay kaşığı elma verdim yedi. Bugün kabak vermeyi düşünüyorum. Yerse yer. Yemezse canı sağ olsun.🤗 sizde durumlar nasıl?

Selam ek gıda anneleri. Benim bebişte iştahsızlık var ek gıdayı reddediyordu bende zorlamıyordum. Zaten yediği 1 çay kaşıgı kadar birşey çogu arkadaşlar tadıma başladım diye tarhanaya ekmek basıp yedirdiğimi düşünmüştü gerçi🤭 dün 1 çay kaşığı elma verdim yedi. Bugün kabak vermeyi düşünüyorum. Yerse yer. Yemezse canı sağ olsun.🤗 sizde durumlar nasıl?
Yaaa sevmedi mi tatları 🥲
Bi de gerçekten tarhanaya ekmek batırıp ver sever 🤣🤣

Yaaa sevmedi mi tatları 🥲
Bi de gerçekten tarhanaya ekmek batırıp ver sever 🤣🤣

6 aylık olalım onuda yaparım ne olcak 🤣 elma muz sevdi. Yoğurt havuç pek sevmedi. Son zamanlarda genel olarak bi iştahsızdı rotanın 2. Dozunu filan atındık. Umarım geçici bir durumdur. Ek gıdada zorlamadım sonuçta tadım yapıyor diye şuan emip karnı doyması daha önemli. Bakalım bugün kabakta nasıl tepki vericek 🤣 ilk dudağına deydiğindeki yüz ifadesi çok komik oluyor

6 aylık olalım onuda yaparım ne olcak 🤣 elma muz sevdi. Yoğurt havuç pek sevmedi. Son zamanlarda genel olarak bi iştahsızdı rotanın 2. Dozunu filan atındık. Umarım geçici bir durumdur. Ek gıdada zorlamadım sonuçta tadım yapıyor diye şuan emip karnı doyması daha önemli. Bakalım bugün kabakta nasıl tepki vericek 🤣 ilk dudağına deydiğindeki yüz ifadesi çok komik oluyor
Hadi bakalım 🤗 yesin ya yemeyen çocuk zor oluyor

Toplamda şimdiye kadar 5 gıda denemiş oldum.
Elma
Muz
Havuç
Yoğurt
Kabak.

Elma hafif pişik yaptı onun dışında diğerlerinde yan etki yaşamadık. Bundan sonraki sebze ne olmalı bilmiyorum 🙈 önerilerinize açığım. Birde bu cam rendeler ne güzel rendeliyormuş yaa resmen blender etkisi🤗🤗

Arkadaşlar merhaba bebeğim 4.5 aylıkken tanıdık hemşire yavaş yavaş tattır yoksa 6 aydan da denersen yemiyorlar sıkıntı oluyor dedi bende doktor daha erken dediğim halde mantı çorbası suyundan 2 3 tatlı kaşığı verdi oğlum MaşAllah sapur supur icti dahada istedi vermedik elmayi 1 çay kaşığı tattirdi yine çok beğendi devamını istedi vermedim korktum acele etmek istemedim bebeğim şuan 4 ay 21 günlük tam 5 aylık olunca acaba yoğurt az az verip tattirsam mı şu ana kadar emzirdim

X