Ek gıdaya başlıyoruz👶

Rahatsız olmaya devam et sen o halde 💁🏻‍♀️ En cok kimin arkadaşları diye mi tartışâlım simdi gerçekten? 🤣 Ay bayılazaam. Yazma da demedim senlik değil durum dedim. 🤦🏻‍♀️
Ay lütfen git ötede bayıl. Arkadaşların olduğunu ilk önce sen söyledin, bunu belirtmeye ihtiyaç duyan ben değilim. Ek gıdaya geçmediğine ve sana yanlış geldiğine göre bu konuda senlik bir şey var mı ? Bence yok.

Herkesin bebesine kimse karışamaz lütfen ek gıdacılara karışmayalım çünkü ek gıdaya geçerken siz geçmeyen annelerden onay almamız gerekmiyor😂

Neticede bebeklerimiz bu konu ile ilgili bir problem yaşarsa sorunlarını bizler yaşayacağız o yüzden linç yorumu yazan veya yazacak olanlara hiç itibar etmiyorum. 😌

Aynı şeyi sen de yapabilirsin. Kimse burada yaptığı şeyin doğruluğuna seni ikna etmek zorunda değil. Hadi Merve’cim emzirmek kolay sen yavrunu emzir, biz ek gıda tarifleri paylaşalım biraz. Sen geçeceğin zaman gelirsin :)
Bugün menümde armut var 😂

Aslında önce sebze sadece havuç denedim ama sindirmekte zorlandı o yüzden bir daha vermedim daha önce 1.5 çay kaşığı elma ve elmayla karışık muz yedi bugünde armut deneyecek ☺️
Bizi dr 6. Ay başlatacak
Ama oğlumda 4. Ayda başlamıştık ilk tadımımız 🍐 armut olmuştu ve çok sever hala 😍
Muzu başka meyveyle verince kabız da yapmaz şeftali çıksın onla karıştırıp yerler 😻

Bizi dr 6. Ay başlatacak
Ama oğlumda 4. Ayda başlamıştık ilk tadımımız 🍐 armut olmuştu ve çok sever hala 😍
Muzu başka meyveyle verince kabız da yapmaz şeftali çıksın onla karıştırıp yerler 😻
Evet muzu tek verdiğimde kabız oldu o yüzden artık sadece elmaya 2 dilim olarak koyuyorum 😊

Bugun bizede doktorumuz ek gidaya baslamamiz icin hipp in 2 cesit mamasini önerdi..
Bana da erken gibi gelmisti ama sanirim sutum de azaliyor gibi oyuzden doktorumuz alistirma amacli baslatti..

Bugun bizede doktorumuz ek gidaya baslamamiz icin hipp in 2 cesit mamasini önerdi..
Bana da erken gibi gelmisti ama sanirim sutum de azaliyor gibi oyuzden doktorumuz alistirma amacli baslatti..
Ben bu mamaları hiç kullanmadim daha mi iyi olur acaba bunlarla başlamak ben eski usul başlamayı düşünüyorum yoğurt bal kabağı patates havuç vs bu mamalar formül olanların kaşık maması şeklinde olanmi

Ben bu mamaları hiç kullanmadim daha mi iyi olur acaba bunlarla başlamak ben eski usul başlamayı düşünüyorum yoğurt bal kabağı patates havuç vs bu mamalar formül olanların kaşık maması şeklinde olanmi
Yani aslinda eski usul daha iyi fakat 3 gun kuraliyla ilerlemek gerekli.. eger alerjik bi durum olmazsa eski usul daha iyi bana gore de..
Evet toz seklinde sadece suyla hazirlayip yediriyorsun..icinde seker vs.hic yokmus

Son düzenleme:
Birde kilo alımı boyu nasıl bebisinizin kilo alımı azaldığı için mi başlattı ek gıdaya?
Benim bebe 2600 dogdu suan 6100.. ilk 3 ay mama meme seklinde devam ettik 1,5 aydir sadece memeyle devam.ediyoruz.. suan memeyle 1 ayda 500,600 gr civari aldi.. doktorumuz iyi gidiyor diyor ama ek gidayi kiloyla alakali baslatmadi sanirim..
Benim ablama da ayni sekilde 4bucuk ayda ek gida ya baslatti doktoru ama bebesi baya tombalak..
Sanirim alistirma amacli die dusunuyorum ben.

Benim bebe 2600 dogdu suan 6100.. ilk 3 ay mama meme seklinde devam ettik 1,5 aydir sadece memeyle devam.ediyoruz.. suan memeyle 1 ayda 500,600 gr civari aldi.. doktorumuz iyi gidiyor diyor ama ek gidayi kiloyla alakali baslatmadi sanirim..
Benim ablama da ayni sekilde 4bucuk ayda ek gida ya baslatti doktoru ama bebesi baya tombalak..
Sanirim alistirma amacli die dusunuyorum ben.
Teşekkürler cevapladiginiz için benim bebiste 3 kilo 180 Gr doğdu en fazla 800 kg gördük ben yorumları okuyunca kararsız kalıyorum ek gıda konusunda aslında 5 buçuk ayı beklemeyi düşünüyorum ama bakalım bellide olmaz

Birde çok sık uyanıyor emiyor sanırım tam olarak doymadigi için yapıyor o yüzden başlamayı da çok istiyorum tabiki kaşık kaşık değil ama azda olsa belki rahatlatır beni ek gida

Teşekkürler cevapladiginiz için benim bebiste 3 kilo 180 Gr doğdu en fazla 800 kg gördük ben yorumları okuyunca kararsız kalıyorum ek gıda konusunda aslında 5 buçuk ayı beklemeyi düşünüyorum ama bakalım bellide olmaz
Sütün iyiyse bekle derim tabi yine senin kararin..
Kilosu iyi doğmuş 500-1000 kg arasida almasi normal die biliyorum..Mesela bizimki 20 gunde 400gr almış...
Biz azonce mama deneyimi yaptik ve sonuc hüsran 🤣😂
Ilk azcik yedi sonra ki kasiklar da öğğğ öğğğ die die geri cikardi🤣🤣
Hakketten ama tadsiz tuzsuz bisey mama ben de sevemedim🤣

Sütün iyiyse bekle derim tabi yine senin kararin..
Kilosu iyi doğmuş 500-1000 kg arasida almasi normal die biliyorum..Mesela bizimki 20 gunde 400gr almış...
Biz azonce mama deneyimi yaptik ve sonuc hüsran 🤣😂
Ilk azcik yedi sonra ki kasiklar da öğğğ öğğğ die die geri cikardi🤣🤣
Hakketten ama tadsiz tuzsuz bisey mama ben de sevemedim🤣
Maşallah bebise. İlk başlarda tepki vermeleri normalde inşallah çabuk alisirlar ben en iyisi bir ay daha bekleyeyim🤦

Birde çok sık uyanıyor emiyor sanırım tam olarak doymadigi için yapıyor o yüzden başlamayı da çok istiyorum tabiki kaşık kaşık değil ama azda olsa belki rahatlatır beni ek gida
Ben gece verilen kaşık mamasına o sebeple başladım 😊

X