Ek gıdaya başlıyoruz👶

Bu arada benim yeğenim de 4. Aya kadar zar zor emdi o da istemeyerek. Zayıftı da hep. Hiç bir mamayı da kabul etmedi. Sonra ek gıdaya geçtik mecburen. Bebek aynı gün üç farklı püre yedi çatır çutur ve hiç sıkıntı olmadı. Tabi biraz da şans işi her bebek kabul etmiyor .

Yani senin tercihin tabi, saygı duyarım. Şaşırdım sadece, 5 aylıkken başlayan çok da sen daha da erken başlamışsın.
Hasta olduğumuzda doktor ameliyat deyince yada bebeğimize hemen antibiyotik yazınca güvenmiyor başka bir doktor görüşü daha alıyoruz. O yüzden doktorun her dediğini yapmam ben. Emzirme ve ek gıda konularında yeterince kendilerini geliştirmediklerini düşünüyorum, istisnalar hariç. O yüzden kendim araştırıyorum, okuyorum. Keşke tıp yazsaydım, benden iyi çocuk doktoru olurdu diye pişmanım

Ek gıda pis kaka

Belki mecburum belki cocugum emmiyor belki kilo alimi sikintili belki alerjik belki doktorum yönlendirdi belki belki belki belki

Benim keyfim istedi ek gıda aşerdim

Bu şekilde dalga mı geçeceksiniz? Ben gerekçesiz geçilmesine en çok şaşıranım. Tatli Limon da ilginç demiş sadece. Belkilere elbette okey. Ayrıca tabi ki herkes çocuğu ile istediği gibi ilerler. Ama biz 6 ay derken ne bileyim unicef, amerikan pediatri derneği ya da devletin anne sütü kampanyalarını gösterebiliyoruz budur zihniyetimizin temeli diye. Siz de doktorlarınızın doğru bulduğu ekolü söyleyin. Onları da okuyalım araştıralım. Burda bi yarışta değiliz en doğrusunu birileri yapacak öbürleri de yanıp elenecek tarzı bi oyun deģil bu. Bilgi paylaşım platformu dipten başa. Ben böyle yaptım canım istedi demeyi doğru bulmuyorum. Doğrusu bu diye düşündüm çünkü şu sebepten denmeli bence salt niyet herkese faydalı olabilmek olmalı.

Merve sen neden hep forumun hanım ağası gibi herkesi bir şey yapmaya yönlendiriyorsun ? Ek gıdaya geçen annelerin konuşması için açılan bir konu bu, geçmediysen geçmek istemiyorsan sana doğru gelmiyorsa okumayabilirsin. Geçmeye karar vermiş insanlara ilk başta laf atıp ayıplayan sensin. Doktorları bu şekilde yönlendirmiştir, çocuklarını tanıyorlardır geçmişlerdir, tez yazar gibi buraya sebep yazıp açıklamak zorunda değil kimse.

Herkes bebegi icin en iyisini bilir..

Kesinlikle katılıyorum. Ilgınc demem sanki yanlış yapılıyor demek gibi algılandı sanırım. Benim yeğenim de 4.ayda başladı ona da ilginç demiştim ama zorunluluktan ötürü başlamıştı mesela. Velhasıl hayırlısı herşeyin

Kolik bebek için çok daha dikkatli olmat gerekli zaten gaz sancısı çekiyor bebeler birde ek gıda ile bağırsakları çok yormamak gerekli.

Huyum kurusun diyelim. Okuyorum öğrenmeye calışıyorum ki soruyorum. Banane demiyorum ben tarzım değil. Kızmış da olabilirim benden sonraki mesajları üzerime alınıp da.İkisi de ozelde de görüştüğüm arkadaşlarım. Sorun oluyorsa bunu bana onlar söyleyecekler onlarla halledecem. Şimdi senlik bir durum var mı? Bence yok.
Herkes bebegi icin en iyisini bilir..

Benim de huyum kurusun o zaman her konuda herkese laf atıp üstten bakmaya çalışmandan rahatsız oldum, kızmış da olabilirim üzerime alınıp :) özelde görüştüğüne emin misin ? :) çünkü ben kendileriyle her gün görüşüp konuşuyorum da senden hiç bahsetmediler. Bak cevabında bile yine saçma sapan hanımağa esintileri var. Hayırdır forumda kim kime yazabilir, hangi konuya yazabilir, hangi durum kimi ilgilendiriyor senden mi izin alınıyor bununla ilgili ?

Rahatsız olmaya devam et sen o halde En cok kimin arkadaşları diye mi tartışâlım simdi gerçekten? Ay bayılazaam. Yazma da demedim senlik değil durum dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…