ek gıdaya başlayanlar neler veriyosunuz?

kızlar sizinkiler ne kadar yiyor yani 1 kavanoz meyve püresi fazla değilmi?benimki yarısını ancak yiyor istemiyo ağzını kapatıyo ağlıyo :) yaklaşık 1,5 yemek kaşığı felan yoğurdu yiyo bi o kadarda muhallebiyi yiyo ne bilim sizinkilerden az yiyo sanki

ayperincim milupanın sütlü pirinçli maması gece içinmi kaşık mamalarına daha başlamadık 2 gün sonra kontrolde beslenme uzmanına sorarım

yaseminciğim,sütlü pirinçli muhallebi genelde 4. aydan sonraki bebişler için öneriliyor..gece içinde kullanılabilinir,inanılmaz tok tutuyor,kaşığa geçmediysen canım biberondada hazırlayıp verebilirsin.kutunun arkasında nasıl yapılacağı anlatılmış.tabi yine uzm.sorarsın canım.a.s

ya buğrada geceleri çok kalkıyor artık doymuyorlar galiba. dup duru süt bende olsam yerinde doymam. yanına bi kuru yemek lazım artık makarna, pilav filan:roflol:

artık 5 ayımız doldu ben düzenli bişekilde vermeye başladım. bugünki menüde sabah sütle bebe büskivisi vardı. öğlen havuçla elma püresi akşam yatmadan öncede muhallebi. şu hero baby suyla yapılan muhallebisinden. bakalım ne kadar tok tutucak olmazsa bende piriçli muhallebiden alırım. çalışmadığım halde beni aptal ediyor gece 3 4 kere kalkmak Rabbim çalışan annelere kuvvet versin bacılarım ya:Saruboceq:

kavanoz mamasını bazen 1 kavanoz bazende 2 öğünde bitiriyor buğra. ama onu ben dışarı çıkarken yanıma alıp yediriyorum evdeyken kendim yapıyorum.

merhabalar bizde ek gıdaya geçtik de siz kavanoz mamaları kullanıyomusunuz milupanın patatesli brokoli filan war onlardan wersem kızıma ewde yapıp weriyoeuz da arada onlardanda vermek istiyorum sizce hangisi daha iyi.bide ben muhallebiyide ewde yapıcam yaa hazırını pek severek yemedi tabii ben birazda koyu yapmışım ondanda oalbilir

canım kavanozun üstüne bakmayı unutma 4. aydan sonra verilen olucak. 6. aydan sonra olanlar var. bilmiyorum dediğin omu ama burokolili 6. ayda olandada görmüştüm uyarayım dedim.

kızlar biz bugün tam 5. ayımızı doldurduk...dün oğluma 5. aydan sonra olan hero baby nin tahıl maması idi sanırım ondan aldım...iki akşamdır oğluşuma şekerli yoğurt ve meyve suyu veriyordum.. başka da elimden bişey gelmiyor..önerileri olan arkadaşlar cevap bekliyorum...

benim oğlum da doymuyor sanırım..bu gece ne babasını ne beni uyuttu kerata gözlerime bakıyor ben gözlerimi hafif kapatıyorum bir yandan da beşiğini sallıyorum kerata uyumuyor..deli etti sabah 2-4-6 nöbetlerine kalktı...en son işe gelmeden uyandı..annannesine teslim ettik..

ridacığım al bendende okadar. muhallebi işe yaramadı. kalktı yine 3 kere filan canımı çıkartıyor ya. emziriyorum uyuyor hemen ama yat kalk yat kalk sersem oluyorum. sabahta kalktı 8 de uyumadı bi türlü şimdi ayağımda salladım uyudu kerata. ne oluyor bunlara yav. gidip alayım bari şu pirinçli muhallebiden bide onu deneyeyim. bende önerileri bekliyorum arkadaşlar

Ah Tuğbacım Ahhhhhh...büyüyor keratalar, doymuyorlar artık...

Kızlar,sık uyanıyorsa bebişler uyumadan önce sütlü pirinçli muhallebi verebilirsiniz.mırıldanırsa biraz armut rendeleyin,severek yer.Birde 5 ay sonrası için Bebelac Ballı İrmikli muhallebi var ,onuda severek yer ve tok tutar.Aslında bal 1 yaşına kadar verilmiyor fakat mamalardaki bal farklı verebilirsiniz.
bebelac ın kavonoz mamalarını ben pek beğenmiyorum çok katı oluyor,ben bile yemekte zorlanırım,bence milupanınkiler daha güzel.
şuan mevsim sebzelerinden verebilirsiniz sadece 7.aydan sonra kıyma ve tavuk vermeniz doğru olacaktır.
1 yaşına kadar tuz,şeker,bal yasak.hiçbirşekilde bunları eklemeyin.onun yerine doğal yapılmış pekmez kullanabilirsiniz.

kızlar benim bebişim 5 ay 11 günlük.! henüz dr. hiçbirşeye başlatmıyor.. dediğiniz gibi geceleri doymadığından mı, yoksa alışkanlık mı bilmiyorum 2 kere kalkıyorum emzirmeye. bir de sabaha karşı.. eşim işe giderken bi posta daha uyanıyo.. oo.. helak oluyorumkafamçokkarıştı eşim fazla oynatmadan gidince bende emzirip vuruyoruz kafayı öğlene dek uyuyoruz. gündüz gece kadar emmiyo. artık ek gıdalara başlayınca nasıl olacak bakalım?? ama şimdiden herşeyi yemek ister bi havası var:) arada yalatıyorum bazı meyvelerden, deli oluyor yavrum...

şu ek gıdalar nasıl olacak bakalım.. bazı sitelerden ayına göre bebek yemekleri tarifleri indirdim. daha önce yazmıştım. şimdi yenilerini de ekledim. isteyen olursa yazarım..
dr. a sorup ona göre artık kasımın 5inde hayırlısıyla başlayacağız.

bir de sebzeleri haşlamak için buharlı pişirici kullananınız var mı? çok daha iyi mi olur acaba? alsam mı?

bu arada bi süt pompası almam da şart oldu. gündüzleri dedim ya pek emmiyo. bari sağayım, hazır bulunsun. ama onu da ne şekilde muhafaza edip vereceğim konusu da kafamı karıştırıyor doğrusu. onu da dr. a bi soracağım. sütünü sağan ve biberonla vereniniz var mı? nasıl oluyor? ya biberona alışır da emmezse bi daha diye de korkuyorum doğrusu??:uhm:

hepinize sevgilera.s.

kızlar sık uyanmalarının sebebi açlk değil diş çıkarma döneminde olduklarından olmasın sakın.benim oğlum da gece sadece 1 defa uyanır emer ve uyurdu.şimdi2-3 defa uyanyor ve huzursuz.

ben de bu hafta armut püresi verdim.nerdeyse 5 aylık olacak.bi zararı olmaz dimi yani erken değil.bir de kendim yoğurt yaptım dün onu verdim.

Ak kizlar gece uyanmalarinin sebebi galiba diş huzursuzluğu
herkes ayni konudan bahsetmiş benim oğlumda bu gece 3 kere uyandi ağlayarak en son fitil attim rahatladi yavrum
bu arada dün 5.5 aylik bi bebek gördüm 2 tane dişi vardi altta
çok garip ya bizimkilerde çiksa artik
tembel çikti mayis bebekleri
diş çikaran yok dimi kizlar?

yok mu çıkan inciler.... bizde de salyalar fora ama inci yok daha... erken bee biraz daha geçsin öyle çıksın dişleri...

bence de erken.çıkarsa ısırırlar perişan oluruz valla.

ben de bu hafta armut püresi verdim.nerdeyse 5 aylık olacak.bi zararı olmaz dimi yani erken değil.bir de kendim yoğurt yaptım dün onu verdim.

gökçencim bende verdim armut püresini çok sevdi benimkide ama bir defa denedim
şeftali elma hepsini denedim azar azar maşallah yedi...cokacimcoookcokacimcoook
bende 5. ayın dolmasını bekliyorum 6.aya girdikten sonra düzenli bi şekilde vericem
bide gündzleri yani öğle vakti 1 kaşık bebelacın meyveli pirinçli kaşık mamsından yapıyorum çok seviyo olsa bi o kadar daha yiyecek ama şimdilik bu kadar aşılsın yavaş yavaş diye:lepi:

yoğurdu nasıl yapıyosunuz devam mamasımı yoksa sütlemi yada hazırmı vriyosunuz

ben inek sütüyle yaptım verdim alerji oldu.yoğurdun değdiği yerler kabardı.devam mamasıyla bi dafa yaptım ozaman dikkat etmemiştim.yarın devam mamasıyla yapıp vercem bakalım alerji olcak mı?bi de devam sütü ilk adımlar pınarın ondan aldım bi de onunla yapıp vercem. inek sütü alerjisi ilk 6 ay olabibilirmiş.sonra geçiyormuş.ama artık inek sütüyle yoğurt yapmıcam.

Canim beli alerji değildir benim oğlumdada oluyo çorba falan yedirdiğimde ağziin kenarlari yani çorbanin değdiği yerler kizariyo cildine iyi gelmeyi değmesi demekki alerji olduğunu sanmiyorum

intrnette araştırdım.kadını biri doktora sormuş bebeğinin durumunu.aynı benim oğlumunki gibi kabartılar.doktor süt alerjisi demiş.inek sütünden yaptığım yoğurt dışında elma ve armut püresi verdim.bi defa da sebze çorbası verdim onlarda olmadı.bir de inek sütünden az miktarda muhallebisine karıştırıp denicem.

inşallah alerji değildir.bir de pınarın ilk adım sütü var onunla da denerim.birkaç defa daha denerim olmazsa doktora sorcam.

inek sütünün 1 yaşına kadar verilmemesi gerektiğini duymuştum.sen yine doktorunla bir görüş

X