Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
çocuklarınız tv izliyor mu, ben hiç izletmiyorum acaba kayuyu izletsem mi :44:

Ben hiç izletmedim daha TV.8.aydan sonra günde 10 dk kadar ilk kızmdan kalan cdleri izletirim belki zorunlu kalırsam(teletubbies-bebekler için özel).TV 2,5 yaşından önce iyi değil ama tabii herkesin kendi kararına kalmış birşey,izletilebilir istenirse.
Kayu daha büyük çocuklar için,bebekler için fazla hızlı görüntüleri.

inşallah düzelir biran önce iştahlı bir bebek olur ,yemeyen bebek insanı çok yoruyor herşeyden önce insan aç olduğunu düşündükçe çok kötü oluyor,bazen mehmet alp'in de oluyor böyle anları biliyorum o duyguyu

teşekkür ederim dilek abla ben de pek tv izlemesinden yana değilim ama böyle çocukların tepki verdiklerini duyunca acaba ben de mi izletsem diye düşünmüştüm:18:

ne tepkisi canım? :44:

kızlar neden sesiniz çıkmıyor herkes geçmişimi okuyor? oğlum uyudu kocam gezmelerde, sıkılıyorum

slm kızlarrrr

ah canıııım,beni de eşim çıldırttı,akşam 6 gibi geldi,duşunu aldı,yemeğini yedi pırrrrrrr uçtu gitti,sormadı bile yorguhmusun işin varmı Utkuyla ilgileneyimmi diyeo kadar yoruldum,bir de o yorgunluğun üstüne çat kapı üst komşum geldi oğluyla beraber,eşimin gittiğini görmüşçocuk yerinde durmuyor,oğlumu uyutmadı bir türlü,az önce onlar gitiler eşim geldi... ben bitmiş durumdayım,keşke ben konuşsam klavye yazsa ne güzel olur şimdi,elimi oynatmaya halim yokkkkk

Komşun düşüncesizce davranmış ,bebeğin uyku saati olduğunu bilmesi gerekir. Bu akşam hayat bayağı zor olmuş senin için,geçmiş olsun

Ben de yatsam mı diye düşünüyorum ama canım da istemiyor.Sonra da ertesi gün hep pişman oluyorum.Kızım 1 veya 2'ye kadar uyuyup bir kere uyandığında sabaha kadar hep kalkıyor,doğru dürüst dalmıyor.Ben o saatte daha yeni yatmış oluyorum,hiiiçç uyuyamıyorum.

Harpy sütüm az diyorsun,ısrarla çemeni tavsiye ediyorum,tecrübeyle sabittir! Ama pis kokuyor tabii.Ben bir köyden getirtiyorum ama piyasada çemenotu tabletleri de var,onları kullanabilirsin.Bence etkili.

Merhaba kızlar,

Geçmişi okuyayım dedim ama o kadar çok birikmişki vazgeçtim...
Biz bi kaç gündür çok zor günler geçiriyoruz.
Pazar gününden beri oğlum huzursuzdu. Birazda ateşli doktoru aradım diş yapıyodur biraz bekleyelim düzlemezse bi görelim dedi.Öle böle derken perşembeye kadar idare ettik ama geceleri ağlayarak uyanmalar sürekli mızmızlanmalar ve hafif bi ateşle.
PErşembe gece oğlum ağlayarak uyandı. Ateş 38.5. Eşiminde sabah 7de uçağı var bi iş toplantısına gidecek. Hemen kayınvaldemi aradık siz duşa sokun ben geliyorum dedi. Kayınvaldem gelene kadar duşa soktuk alnına bez koyduk soyduk sabah 6 gibi ateşi düşünce eşim gitti, keşke gitmeseydi, Kayınvaldem 8 gibi geldi bende biraz uyuyum dedim. Saat 11 gibi oğlumun ağlama sesiyle uyandım tekrar ölçtüm ateşini makattan. 40 çıktı. O an ne yapacağımı bilemedim hemen doktoru aradım hemen getirin dedi. Eşim yok okullar tatil heryer kar hastane taaa balgatta cüzdanıma baktım taksiye yetecek kadar nakit yok neyse uzatmayım eşimi aradım ben taksi gönderiyorum sen para çekmeyle oyalanma ve sakin ol dedi Allahtan kayınvaldem yanımda. Neyse apar topar hastaneye gittik tabi gidene kadar biraz düştü ateşi doktor bi baktı boğazı kıpkırmızı boğaz enfeksiyonu olmuş bide kan ve idrar alalım dedi. Doktorla hemşire kan almaya çalışıyolar beni kan tutar ama ben o anda hiç bişey düşünemiyorum sadece deli gibi ağlayan oğlumu susturmaya çalışıyorum neyse bi tüpü damla damla zorla aldılar tut diye bana verdiler. Kan alma bitince oğlumu suturayım die almaya çalışırken sineklerin uçuştuğunu gördüm. Bayılacağım ben dedim ve benim koluma yapıştılar derken tansiyonum 5/7 olmuş oğlum ağlıyo ben ayaklar havada yatıyorum karnım aç aklıma yemek yemek gelmiyo çünkü, Neden eşimi gönderdim diyorum bi yandan neyse idrar sonuçları geldi oğlum idrar yolu enfeksiyonu olmuş.
O arada eşim geldi doktorla konuşurken neden olur idrar yolu enfeksiyonu diye sordum sünnet derisinin altında kalan idrar yapabilir dedi ama yinede bi böbrek ultrasonuna bakılsın dedi. Ben iyi temizleyemedim mi dedim ve film koptu eşime sarılıp ağlamaya başladım ben bakamadım mı diye o kadar dolmuşum ki doktor hayır canım onla alakası yok yenidoğanlarda bile oluyo bazen hemen sünnet olur geçer diyo ama o stresi allah kimseye yaşatmasın. Herkese gülen meraklı tazım sürekli ağlıyo ateşli sakinken bile donuk donuk bakması beni çok üzdü. Ama neyseki böbrekler temiz çıktı. Şimdi 4 saate bir ateş düşürücü ve fitil veriyoruz kusuyo ve ishal ((( 2 kez yine ateşlendi.
Rabbim evlatla imtihan etmesin o sorumluluk duygusu omuzlarımda o Allahın bana bi emaneti ve ona bakmakla ben sorumluyum. okadar küçük ve masum ki onu bişeyin incitmemesi benim ellerimde diye üzülüyordum eşim beni rahatlattı herşeyi kontrol edemezsin Allaha dua et diye.
Ne kadar aciz olduğumuz bir kez daha gördüm. Rabbim benim oğlumu ve bütün annelerin oğullarını ve kızlarını korusun.

Çok duygusalım bu gece...

Ah keşke bebekler hep sağlıklı olsa,hiiiiççç hastalanmasalar. Dilerim bebeğin en kısa zamanda düzelir,eskisinden de iştahlı olur.

sağol dilek abla bilgiler gerçekten çok faydalı oldu
kızlar neden sesiniz çıkmıyor herkes geçmişimi okuyor? oğlum uyudu kocam gezmelerde, sıkılıyorum
ben geldim harpy cimm salatanı yaptım ama patates az mı oldu acaba havuç yer yer kendini gösteriyor fazla da bastıramadım sanki bulamaç olacak gibi geldi:18: servis yaparken başıma bela olmaz değilmi? bir de suyu fazla akıyormu ayrı bir tabakta servis edeyim ama çok güzel görünecek eğer servis işini başarırsam

Ahhh Canım..Büyük geçmiş olsun. Öncelikle içini ferah tut,sünnet derisinin altında kalan idrarın enfeksiyon yapması senin temizlememenle değil,sünnet derisinin şekliyle ilgilidir bence.Ayrıca bütün doktorlar,erkek bebeklerin altını temizlerken sünnet derisini kesinlikle çekmeyin,altını temizlemeyin diyorlar. Keşke bebekler hiç hastalanmasa ama hayat böyle,hastalanmayan çocuk yok,böyle büyüyorlar,hastalık da olur,ateş de olur.Olur ama annelerin de ömründen ömür gider ,canları çekilir sanki bebeklerini hasta görünce. Merak etme,idrar yolu enfeksiyonu bebişlerde çok olan birşey,en kısa zamanda düzelir. Hissettiklerini anlıyorum,söylemesi kolay,her anne böyle durumlarda kendini suçlar,yetersiz anne miyim diyerek anneliğini sorgular.Ama kendine haksızlık etme,herşey bizim kontrolümüzde değil ne yazık ki.Emin ol sen bebeğin için en iyisini yapıyorsundur.

Bi daha hiç uyumuyo emmiyo çok harektli diye şikayet etmeyeceğim,
Ne olursa olsun o benim oğlum ve kendine has.
İyi olsunda ben herşeye razıyım. Bugün ateşi düşüp uykusunu alınca biraz kendine geldi ve yine trafını merak etmeye başladı altını temizlediğim suyu asılıp döktü ama babasıyla birlikte o kadar mutlu olduk ki normale döndü diye.
Rabbim omuzlarımıza ağır yükler yüklemesin inşAllah!...

çok geçmiş olsun canım,sen elinden geleni yapıyorsun,bazı şeyler bizim kontrolümüz dışında gerçekleşiyor,için rahat olsun,oğluna yansıtmamaya çalış negatif enerjini.en kısa zamanda bebişin iyileşir inşallah...

canım yaa çok geçmiş olsun.. inşallah çok cabuk atlatırsınız.. çok üzüldüm yaa. nereden bulur bebişleri bu hastalıklar hiç anlamıyorum :85:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…