Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bende memleketimde değilim canım (

eşininde mi memleketi değil ,bizim her ikimizinde memleketi değil arkadaşlarda baya genç o yüzden biraz keyifli oluyor aslında bizim misafir muhabbeti, hatta genellikle evde toplanmak yerine dışarı çıkmayı tercih ediyoruz ama artık bebek var zor gibi o gezmeler

Malzemeler

2,5 çay bardağı irmik
2 çay bardağı un
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
Şerbeti için:
2,5 bardak su
3 bardak şeker

Hazırlanışı

Yoğurt, sıvı yağ, yumurta, irmik, un ve kabartma tozu ile yumuşak bir hamur yapın. Hamuru ceviz büyüklüğünde kurabiye gibi şekillendirerek tepsiye dizilir. İsteğe göre üzerine ceviz ya da fındık batırılır. Daha sonra fırında kızartılır. Şeker ve su soğuk olarak karıştırılır, sıcak fırından çıkan kurabiyelerin üzerine dökülür ve sönmüş olan fırına tekrar sürülür.

ben şerbetini ocakta biraz ılıtıp şekeri tamamen eritiyorum sonra şerbet soğukken döküyorum.. eğer isterseniz direk şerbeti hızlı hızlı karıştırarak da üzerine dökebilirsiniz ama benim eşim o şekilde beğenmedi çünkü üzerinde şeker kristalleri kalıyor. değişik oluyor ama beğenmeyen olabilir.

noldu herkes bir anda sustu herkes burda ama kimse konuşmuyor. harpy tarif defterine bakıyor kesin bize tarif verecek naksis seni çok kıskandım yaa ben de senin gibi olmak isterdim öyle çoluksuz çocuksuz gezmeler kafa dinlemelr

ben de çok özledim o günleri burda yalnızım şimdi biran önce evime gitmek istiyorum ben ya

salata da şöyle;

önce pancar turşusunu bi kaba rendeliyoruz iyice düzlüyoruz sonra bir tavada rendelenmiş havuçları zeytin yağında öldürüp soğuyunca sarımsaklı yoğurt ve isteğe bağlı olarak mayonezle karıştırıyoruz. onu da pancar turşusunun üzerine, onun üzerine de haşlayıp püre haline getirdiğimiz patatesimizi seriyoruz. servis yaparken de ters servis yapıyoruz ki pancar turşusunun kırmızı suları aşağıya doğru süzülüp iştah açsın ağzım sulandı walla olsa da yesek

yok canım eşiminde memleketi değil görev nedeniyle burdayız ama lojmandayım arkadaş ortamı baya güzel aynı yaşlardayız genelde

ellerinize sağlık kızlar çok makbule geçti ,en kısa zamanda deneyeceğim inşallah

ayy tavuklu erişte salatası yerine bunu yapayım eşimin aristokrat arkadaşları gelecek neyin içine koyuyorsun nasıl ters yüz ediyorsun bir de pancar turşusunu ben hiç almadım markette satılıyor dimi

Son düzenleme:

yarın pancar turşusu alıp hemen denicem

ay tarif çok güzelmiş.eminim tadda süperdir...

canım turşu çektiyarın deneyecem

ayy tavuklu erişte salatası yerine bunu yapayım eşimin aristokrat arkadaşları gelecek neyin içine koyuyorsun nasıl ters yüz ediyorsun bir de pancar turşusunu ben hiç almadım markette satılıyor dimi

borcam gibi yayvan bişeyin içine koyabilirsin sonra da kek keser gibi kesip tabağa ters çeviriyorum.. yeme de yanında yat yane pancar turşusu markette bulabilirsin konservelerde satıyorlar.. açık da bulabilirsin belki..

gece gece yemekten konuşuyoruz,keşke akşam üzeri açılsaydı bu muhabbet,akşama ne pişirsem derdi kalmazdı ama olsun yarın için fikir oldu

kızlar kelepçeli kek kalıbında denicem bu salatayı eminim çok güzel olucakk

tamam canm saol bende deneyim balkabağını ama mevsimi değil hormonlu olabilir mi?balkabağını nsl veriyosun?...

Biz geçen hafta geçtik ek gıdalara,tam 6.ay sonu.Doktorumuz sebze püresi tarifi verdi,içinde balkabağı da var.Belki de kabız olmasın diyedir. Patates,havuç,balkabağı + brokoli,ıspanak,maydanoz üçlüsünden sadece biri,az az da zeytinyağı ekliyorum,ay sonuna doğru 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekliyor olacağım bir kaseye.

benim oğlum böyle sebzeleri haşlayıp ezince yemedi.tadını beğenmedi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…