Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
zeytin yağlı kısmı ok pırasa yapcam ama ana yemek eksik :KK1:

benim için zeytinyağlı olsa yeter fazla zahmet etme:KK60::KK60: ay çok cins misafirlerin varmış,biri kırmızı et sevmez biri tavuk:KK53: ben genelde fırında tavuk ya da güveç yaparım.pasta yapıyormusun pasta ne var:KK1: bana da misafir gelecek ama yemeğe değil çok şükür,bugünden evi temizledim.pasta yapıp yapmamaya karar veremedim,hazır mı alsam evde mi yapsam:44: eşime bi sürü pastalık malzeme aldırmıştım geçenlerde sanki yapıyorum gibi:KK1:

benim için zeytinyağlı olsa yeter fazla zahmet etme:KK60::KK60: ay çok cins misafirlerin varmış,biri kırmızı et sevmez biri tavuk:KK53: ben genelde fırında tavuk ya da güveç yaparım.pasta yapıyormusun pasta ne var:KK1: bana da misafir gelecek ama yemeğe değil çok şükür,bugünden evi temizledim.pasta yapıp yapmamaya karar veremedim,hazır mı alsam evde mi yapsam:44: eşime bi sürü pastalık malzeme aldırmıştım geçenlerde sanki yapıyorum gibi:KK1:

aynen bende hafta sonu misafir gelecek ne yapacağıma karar veremedim en sonunda tuzlu çörek,yoğurt tatlısı, irmik tatlısı, tavuklu erişte salatası yapıp, kurabiye ve böreği hazır almaya karar verdim.sen ne yapacaksın fikir olsun bari. ben çok becerikli değilimdir menülerim çok kıttır da:78::78::kk77::kk77:

şöyle bir düşündüm de ne kadar uzun zamandır misafir ağırlamıyorum ben :KK1:

mantar sote yap pilav salata seytın yaglından hazırmıs zaten olmazmı?

fena fikir değil aslında :44:

ozaman evde yaptığımız yoğurtta pastörize olmuyo :44:

iyi dedin.. gel gör ki doktor onay vermedi :KK45:

canım ayeserde onlarla gidebilir hatırladığım kadarıyla bilet almıştı istanbula gidecem demişti ya:KK4:

:KK30: :KK30: yıkıldım :KK53: :KK53:.. şimdi hatırladım 12si felan demişti... umarım istanbuldaki evlerinde bilgisayar vardır :96:

fırın kağıdında balık yap biberi soğanı sarımsağı domatesi kenarına diz limonu üstüne dilim dilim koy ver fırına 5 dk da beşiktaş. yanına da salata tamaaammm..

:KK60::KK60: süpersin canım yaa.. sen bunu çık televizyonda anlat, isminin sonuna ana koyarlar meşhur olursun billahi :KK60:

aynen bende hafta sonu misafir gelecek ne yapacağıma karar veremedim en sonunda tuzlu çörek,yoğurt tatlısı, irmik tatlısı, tavuklu erişte salatası yapıp, kurabiye ve böreği hazır almaya karar verdim.sen ne yapacaksın fikir olsun bari. ben çok becerikli değilimdir menülerim çok kıttır da:78::78::kk77::kk77:

canım tavuklu erişte salatasının tarifini alsaydımmm ben ya kısır yada makarna salatası yapıyom misafirim gelince :26:

ne kadar şanslısın benim hiç misafirim bitmedi ya şöyle bir rahat yüzü görmedim gelenler en az 10 kişi oluyor iki haftaya bir misafir ağırlıyorum ben. doğum yaptığımdan beri.....:KK19:

Son düzenleme:
ne kadar şanslısın benim hiç misafirim bitmedi ya şöyle bir rahat yüzü görmedim gelenler en az 10 kişi oluyor iki haftaya bir misafir ağırlıyorum ben. doğum yaptığımdan beri.....:KK19:

desene iyi yapmışım ben doğumu eşimin askerliğine denk getirmekle :KK60::KK60:

ay ben bu kadar çeşit yapmayı düşünmüyorum hiç,en fazla 3 çeşit yeter,tatlı olarak ayva tatlısı yapmaya kesin karar verdim,ağlayan kek,havuçlu patates böreği ve kurabiye yaparım heralde,ama çok üşeniyorum,şimdiden yoruldum bile düşününce:18:

bende bi tane irmikli şekerpare tarifi var acayip kolay ve garantili ama oyle30 kişilik misafire yetecek kadar bereketli değil. tabi porsiyonları küçültürseniz daha bol olabilir. ilgileniyorsanız tarifini verebilirim.
benim bir de pancar turşulu havuç salatam vardır o da çok pratik ve gösterişli bişi..

biz gelellim canım çok sıkıldıysan :KK1:

off aynen 10 kişi olmasa da en az 6 geliyorlar.. çoluk çocukderken ayakta derman kafada hal kalmıyor :110:

fena fikir değil aslında :44:

iyi dedin.. gel gör ki doktor onay vermedi :KK45:

:KK30: :KK30: yıkıldım :KK53: :KK53:.. şimdi hatırladım 12si felan demişti... umarım istanbuldaki evlerinde bilgisayar vardır :96:

:KK60::KK60: süpersin canım yaa.. sen bunu çık televizyonda anlat, isminin sonuna ana koyarlar meşhur olursun billahi :KK60:

:78::kk77::kk77:niye gülüyorsun yaa çok utandıımm:78::26:

aynen katılıyorum beni en çokda misafir çocukları yoruyo yapma etme hatta geçen koltuğumun deri kısmını kemirmişler bide ben mutfaktayken tv nin önüne sandalye dayayıp çıkmışlar yetişmesem tv çizilmişti :84:

bende bi tane irmikli şekerpare tarifi var acayip kolay ve garantili ama oyle30 kişilik misafire yetecek kadar bereketli değil. tabi porsiyonları küçültürseniz daha bol olabilir. ilgileniyorsanız tarifini verebilirim.
benim bir de pancar turşulu havuç salatam vardır o da çok pratik ve gösterişli bişi..

biz gelellim canım çok sıkıldıysan :KK1:

off aynen 10 kişi olmasa da en az 6 geliyorlar.. çoluk çocukderken ayakta derman kafada hal kalmıyor :110:

gelin canım çok güzel olur sizin burdaki tariflerden de bir menü oluştururum oohhh:KK76:
g

aynen katılıyorum beni en çokda misafir çocukları yoruyo yapma etme hatta geçen koltuğumun deri kısmını kemirmişler bide ben mutfaktayken tv nin önüne sandalye dayayıp çıkmışlar yetişmesem tv çizilmişti :84:

küçük canavarlar yaa.. annesi nerede bu sırada? kek börek götürüyordur kesin.. :KK20:

aynen ya nedir bu misafirden çektiğim doğumdan beri,kayınvalidem sağolsun her gelmeye en az 5 kişiyi de beraberinde getiriyor,2 haftadır misafir gelmiyordu tekrar başlıyorrrrrrrrrrrrrrr:KK37: pasta börek yapmaktan o kadar bıktım ki artık tadına bile bakmıyorum bazen yaparken.:KK60::KK60:

canım tavuklu erişte salatasının tarifini alsaydımmm ben ya kısır yada makarna salatası yapıyom misafirim gelince :26:

1 kase erişteyi zeytinyağında kavur, 2kase sıcak su ekle haşla, bu arada 2 tavuk göğsünü de haşla didikle , sonra marul ,biber, yeşil soğan , dereotu, maydanoz istersen kırmızı biber doğra , hepsini karıştır üzerine de bir limon suyu ve biraz da zeytinyağı gezdir.ekşisini kafana göre ayarla çok lezzetli oluyor:KK56::KK56:

ay siz böyle anlatınca gözümde canlandırdım bir an o sahneleri çok komik:KK60:,tabi normalde benim misafirim geldiğinde de öyle çoluklu çocuklu olmuyor eşimin ve benim arkadaşlarımız geliyor onlarında henüz çocuğu yok öyle yaramazlık yapcak ,ama tabi bende memleketimde yaşasaydım kesin sizin anlattığınız gibi olurdu:KK1:

harpycim şekerpare tarifini alayımm.. bana lazım olur. utkumuzunda dediği gibi benim kayınvalidem de gezmeyi çok sever ya peşine takıp getirir. yada evinde yapar ben de mecburen koştururum:KK53:

ay siz böyle anlatınca gözümde canlandırdım bir an o sahneleri çok komik:KK60:,tabi normalde benim misafirim geldiğinde de öyle çoluklu çocuklu olmuyor eşimin ve benim arkadaşlarımız geliyor onlarında henüz çocuğu yok öyle yaramazlık yapcak ,ama tabi bende memleketimde yaşasaydım kesin sizin anlattığınız gibi olurdu:KK1:

bende memleketimde değilim canım :KK43:(

X