Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bu dönemlerinde mi bir sıkıntı oluyor anlamadım ki bizimkide bugün baya bir süre aç kaldı nasıl canım sıkıldı başıma ağrı girdi yemedi birşey diye sonra o kadar çok acıkmış ki hazırladığım püreyi yedi ilk defa

hoşgeldin canım.. canım ben 1 aydır uğraşıyorum.. emmek kolayına geliyor dedi doktor.. vazgeçmek yok aynen devam.. neyse 1-2 kaşık yese de o zamanla 1 kaseye ulaşır diye umuyorum.. yemin ederim ye azcık yese de keyfi yerine geliyor resmen daha mutlu oluyor farkındayım.. daha önce açlıktan o kadar huzursuz oluyordu galiba :44: allah hepimize kolaylık versin canım ya ger gece dua ediyorum oğlum sağlıklı mutlu olsun diye belki de hayırlısı böyle..

canım yaa aynen ben de hastalandım ptesi günü üzüntüden.. doktor bana en az 3 saat araver dedi şimdi biraz daha yiyor ama yine de çok az..

inşaallah canım alışacaklar.biraz zor olacak ama......benim oğlum birşeyler yedirebilirsem daha güzel uyuyor..yoksaa sıksık uyanıp huysuzluk yapıyor..........

maşallah canım inşallah hep böyle gider.

inşaallah canım alışacaklar.biraz zor olacak ama......benim oğlum birşeyler yedirebilirsem daha güzel uyuyor..yoksaa sıksık uyanıp huysuzluk yapıyor..........

hoşgeldin canım.. evet benimki de uyudu. banyosunu yaptı miss sonra da tumba yatak.. inşallah alışır canım yaa çok zor böyle gitmez..

canım yaa aynen ben de hastalandım ptesi günü üzüntüden.. doktor bana en az 3 saat araver dedi şimdi biraz daha yiyor ama yine de çok az..

çok zor ya bizimki emmek de istemiyor sadece uyursa iyice dalarsa emiyor çıldırıyorum bazen, uyanıkken görmelisin göğsüme tavrını çok komik kafasını arkaya atıyor

Benim kız tembel,yana bile yuvarlanmıyor daha ama tesadüfen iki kere döndü yüzüstünden sırtüstüne de kolunu kurtaramadı,6 ay 9 günlük bu arada. Hep yüzüstü yatıyor da ondan öğrenemedi yuvarlanmayı.Sırtüstü koyunca sıkılıp bağırıyor.

bebekler yüz üstü yatmayı neden sever anlamam.. benimki de öğrendiği ilk günden beri yüz üstü yatıyor.. şimdi yeni yeni yüz üstünden sırt üstüne dönmeye başladı ve bugün içinde 2 kere kafasını çarptı biri oyuncağa diğeri parkeye.. bu hızla giderse bi sakatlık çıkartacak..

Benimki de çok meme düşkünüSeviniyorum da aslında,alsın anne sütünü.Bence aç kalmıyordur seninki de emiyor ya süt doyuruyordur.Ben pek üzerinde durmuyorum henüz,daha 5 gün öncesine kadar sadece anne sütü yetiyordu doyuyordu da 5 günde mi değişti yani?Bu bir süreç,sabırla geliriz üstesinden.Merak etme,zamanla düzelecek.Benim büyük kızımı da alıştırma süreci biraz zor olmuştu ama sonra güzel yedi hep(meyve değil ama sebze).

mrb kızlar bende sılayı yıkadım offff anne olmak ne yorucuymuş

Biz de bıcı bıcı yaptıııkkk.Tek yıkıyorum genelde ben,ağlamasın diye de şarkılar uyduruyorum.Banyo şarkımız şöyle: Banyoya gireriz biz,yıkanmayı severiz.Banyomuzu yapınca,rahatlarız gevşeriz.

anne olmak; duruma göre beste yapmak demekmiş

kızlar size bol muhabbetler ,mehmet alp bey beni bugün baya yordu erken uyuyayım
hepinize iyi geceler:79:

Canım benim ilk kızımın bir doktoru vardı,birkaç ay gitmiştik de otopark sorunu var diye bırakmıştık,Kadir Tuğcu. Kadir Bey çok değişik bir doktordur.Mesela yüzüstü yatırmayı savunuyordu,doğada hiçbir hayvan yavrusu sırtüstü uyumaz,hep yüzüstü uyur,doğal olanı bebeğin yüzüstü yatmasıdır demişti.
Alakasız olacak ama aynı doktor,kucağa alıştırma diye birşey yok,tabii ki alacaksınız kucağa.Kucağa alışmasın inancı Osmanlılar'dan geliyor demişti.Osmanlı zamanında kayınvalide ve gelin aynı evde yaşadığı için,gelin bebeğini sürekli kucakta tutunca tüm ev işi kaynanaya kalıyormuş.Kaynanalar da böyle birşey atmış ortayaiaman kucağa alışmasın!!
Bir de diş ateş yapmaz.Bebekler arasıra hasta olur,ateşlenir.Ateşlenince vücudun metabolizması hızlanır,zaten çıkacak diş daha hızı çıkar ateşli olunca ,biz de ateşi diş yaptı sanırız halbuki tersi olur demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…