Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Azönce oğluma tarhana çorbası yedirdim çok güzel yedi bende şaştım koca 1 kaseyi yedi.En sonunda biraz geri kustu ama oda fazla geldi sanırım.suyla tarhanayı pişirdim içinede mama koydum bende tattım çok lezzetli oldu.Süt çorbası gibi oldu.

maşallah oğluna ,benim oğlumda bugün ilk defa ben zorlamadan kendisi gönlüyle yedi maşallah:nazar::KK1:

ooooo kimleri görüyorum hoşgeldin canım ,bebiş nasıl oldu inşallah iyidir

hoşgeldin canım,bebiş nasıl oldu?

oğlum iyice cozuttu kızlar ateşi yok ama çok huzursuz eski arkadaşıma gittik bugün okullar iki gün tatil ya bana bayram tabi oğluma da değişiklik olsun dedim ama hep huzursuzdu:) bide ishal bide uyumuyor aman bosverdim acılar beni daha dinç yapıyor sanırım:))

oğlum iyice cozuttu kızlar ateşi yok ama çok huzursuz eski arkadaşıma gittik bugün okullar iki gün tatil ya bana bayram tabi oğluma da değişiklik olsun dedim ama hep huzursuzdu:) bide ishal bide uyumuyor aman bosverdim acılar beni daha dinç yapıyor sanırım:))

hemen düzelir inşallah canım herşeye olumlu tarafından bak iki gün oğlunla güzel birşekilde ilgilenebilirsin :KK66:

canım senin doktor neden yoğurt vermedi genelde anne sütü bol emiyorsa o zaman vermiyorlar ondan mı?

yok be canım nerde bol süt.. keşke olsa.. sanırım birden yüklenmek istemedi. 10 gün sonra ara konuşalım dedi muhtemelen iyi giderse ekleyecek yoğurdu da..

benim oğlan da bir yerlere gittiğimizde huzursuzluk yapar hep.geçenlerde üst komşuya gittik.sonunda eşim ve ev sahibi oğlumu çarşaf arasında salladılar,biz evin hanımıyla oturabildik:KK60::KK60::KK60: evimizi de oturma odasındaki perdelerden tanıyor.eve geldik perdeleri bir gördü çığlık attı,sanki o kadar huysuzluğu yapan Utku:KK1: değildi

yok be canım nerde bol süt.. keşke olsa.. sanırım birden yüklenmek istemedi. 10 gün sonra ara konuşalım dedi muhtemelen iyi giderse ekleyecek yoğurdu da..

sebze meyve pürelerini bebek tam olarak yemeye başladıktan sonra yani 20 gün sonra felan yoğurda başlanılıyormuş doktorumuzun verdiği listeye göre

bizimki ikinci hafta yoğurt verebilirsin ama sütün bol olursa biraz daha bekleyebilirsin demişti

tabi benimki gitti siziinkiler geldi o yüzden kimscikler yokk neysem sıla da uyumuşkene kendime bi kahve yapayım :KK68:

kimse yokken ben bi banyo yapayım :21: :KK76: :KK3:

kızlar nerdesiniz yaw :44: bu saatteburası böyle olmasdı :KK3:

ben geldim yediniz ömrümü yediniz elleriniz ağrımadı mı bebekleriniz ağlamadı mı ne güzel sohbet etmişsiniz 30 sayfa okudum :))
Sonunda en son sayfaya gelebildiiiiiiiiiiiiiim :KK9::KK19:
Aynen ben de hazırım ama çok geç kalmayacağım. Erken yatmayı planlıyorum.:KK1:
Kahvaltıya başladım sayılır canım, ama bisküvi veriyorum 5 tane bir de 20 gr labne , bugün yumurya sarısı tattırdım leblebi kadar. Değişik değişik kahvaltılıklar tatıracağım bir süre, sonra da hepsini birden. Ama ayrı ayrı, büyük adamlar gibi kahvaltı yapacak. Bir de gazete alırım oğluşuma kahvaltı yaparken okur :KK1: Kahvaltı da ıhlamur vermeyi düşünüyorum kızlar ama doktora soracağım uygun bir zamanda.
Vee bisküvi içime inmiyor, doyurucu başka ne olabilir. Kendim bisküvi yapmayı deneyeceğim. irmik unlu hafif zeytinyağlı. bakalım. Kabartma tozu konur mu siz ce kızlar?
canım yumurta sarısı, mısır unu, yoğurt, pekmez, tereyağı yada zeytin yağı ile yapsak?
aha ben çok severdim feni orta okuldayken tabi o lisede biyoloji fizik oldu ama kimyayla kimyam hiç tutmadı :KK50:

bende açacak pek bişi yok.. ingilizce ekonomi okudum.. 4 yıl bi tekstil firmasında hiçbişey olarak çalıştım sonra size deeeee işinize deeee deyip çıktım yaklaşık 1,5 yıldır ev hanımı sayılırım.. hobilerim arasında bilgisayar oyunları (frp), puzzle, ve fantastik kitaplar bulunmakta.. en sevdiğim yemekler zeytin yağlı yaprak sarması (olsa da yesek), ve mangalda pişen herşey (kim sevmez ki) :KK1:
siz deaçılın bakam :KK1:
ben 4 ingiliz dili ve edebiyat okudum 2007 de mezun oldum 2007 de atandım 2007 de 4 yıllık flörtüm ile evlendim 2007 bana ugurlu gelmiş. 4 yıldır da evliyim pırasa ve ıspanak hariç her yemegi severim. ha bide 38. haftamda sezeryanla doğum yaptım
tam olarak ne zaman ağlamaya başlıyor? küvetyi görür görmez mi ağlıyor mesela yoksa suya girince mi? bence onu saptayıp o konuya biraz eğlence katman faydalı olurdiye düşünüyorum..
canım inan küvetetn korkuyor dedim eşimi banyoya soktum kucağınnada benimkini verdim babasıyla oynuyordu su daha ayağına değer değmez bağırıyor.küvetin içinde 1 2 saat oynattım bişey yok su azıcık değsin yıkıyor ortalığı.ne yapacam bilmiyorum

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK66:acaba benim oğlana teeyyümmü yaptırsam::KK66::KK66::KK66:1::KK1::KK1:
:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
kızlar akşam sayfamıza girdiğimizde saat sınırı koysak çok güzel olur ,sizlerin eşleri bilmiyorum ama benim eşim çok bozuluyor hergün saatlerce bilgisayar başında oturmama:KK1:
evet yaa

alttan muayene korkusuna doğurmak istemiyooooooooooommmmm :KK37: :KK37: :KK37: spiralimide taktırdım umarım bi kaza olmaz :26:
aman aman 8 saat doğum sancısı çektim 10 defa kontrol oldum herhalde 2 erkek dr kontrol etti biri çok nazik diğeri çok yakışıklı ama öküzün tekiydi çok utandım ya sonra hop sezeryan
oturduğum yerde gülüyorum eşim soracak şimdi ,açıklasam cidden orda böyle mevzuları mı konuşuyorsunuz der heralde:KK60::KK60::KK60:
benim kocam da ordakiler kadın değilse sorarım sana diyor:))))
taaammm 20 sayfa okudum yaaa:KK9:tabi sıkılmadan :KK66:bu arada aklımda kalanlara cevap verim ben ek gıdaya geçmedim bu ay dr gidicem ozaman sorcam artık:44:bende sezaryanla yaptım mecburi olarak ama normalide yaptım onuda biliyorum
ben de normal isterdim

Eki Görüntüle 155218
asıl benim oğluşuma yakışmışmı kızlar.
çok adam olmuş annesi masallah :nazar::nazar::nazar:
:KK71:merhaba arkadaşlar topiğinizi tesadüfen gördüm ..benim bebeğim 7 eylül 2010 doğumlu..yani yaklaşık sizlerle aynı zamanda doğum yapmışım..arada sizlerle olmak isterim..beni de alırmısınınz aranıza..birazcık okudum yazdıklarınızı..:KK68:
hoşgeldin sefa getirdin :)
ya kızlar şekerdelisinin bebiş noldu acaba hasta ateşi çıkıyor dedi bir daha giremedi :26:
emel sayfayı açtı ama bayadır görünmüyor ortalıkta :26:
canım msjı sonra okudum hiç iyi değil akşama kadar ağladı :KK43:(
selam anneler.................
slm canım hoşgeldin
kızlar face de herkezin adı yazıyor ben sizi nickilerden tanıyorum orda nasıl bilecem sizi.macide happy şekerdelisi tuanas adınız ney sizin yaaaaaa:2::2:
ben de girecem inşallah o günleri de görecem

naksis canım nerde hangi hastanede yaptın doğumu?

eşim deneme sınavı sorusu hazırlıyor hep bizim bebeklerin isimlerini kullandı:))

şeker naber yaa bitmedi mi geçmiş okumaları?:97:

Bitti canım 1.30 saat bıkmadan okudum herkes yatmış sanırım hadi biz de yatalım burda yalnız kalma:KK4:

erken daha yaa bu saatte yatılır mı :KK43: her akşam burası dolu olurdu :44: beni uyutup siz muhabbet edeceksiniz değil mi :KK59:

erken daha yaa bu saatte yatılır mı :KK43: her akşam burası dolu olurdu :44: beni uyutup siz muhabbet edeceksiniz değil mi :KK59:

Şimdi gelirler herhalde ama benim yatmam lazım dün 2 saat uyudum kafam bi milyon valla kazan gibi oğlum uyurken uyuyayım yorgunluktan uyuyamıyorm artık iyi geceler canım

X