Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar ben birden fazla alıntı yapamıyorum neden,herkese ayrı ayrı cevap yazmak zorunda kalıyorum.nasıl yapılıyor:44:

Canım beğendiğin mesajin altında tik işareti var alıntı ile cevaplanin yanında bu mesajdan alıntı diyor ya sen beğendikce onu işaretleyip son mesaja alinti ile cevapla dıyorsun hepsi diziliyor

Aynen tık tık sonra da konuya cevap ver deyince oluyor ve bitiyor :KK1:

slm hanımlar ben zeynep 27 yaşındayım 3 kızım var en küçüğüm ayın 15şinde 5 aylık olcak bende yeni yeni ek gıdalar vermeye çalışıyorum hergün olmasada mesela bugün bişe vermedim anne sütünden başka

Hoşgelmişsin canım, maşallah bebişine?
Bu arada ek gıdaya geçmeyen var mı aramızda?

arkadaşlar yaa.. ben deliymişim dün kendimi hasta edene kadar ağladığım için. beslenme aralarını sadece 1 saat uzattım ve artık bebeğim yiyor.. allahım sana şükürler olsun.. herkesin aklında bulunsun arkadaşlar.. eğer yemiyorsa biraz daha bekleyin ve tekrar deneyin.. muhallebisini yedi emdi uyuyor şimdi :KK16:

Umarım güzel bir düzen tutturur ve devam eder. :nazar:

Diş ateşini diğerlerinden nasıl ayırt edebiliriz canım?

Kızlar bir de ateş düşürücü şuruplarınızı açtıktan sonra uzun süre kullanmayın. Doktor görümceme öyle demişti. Tarihi geçmemiş olsa bile sık sık değiştirin.

diş ateşi 38i geçmiyor"muş".. ben de okuduğum kadar söylüyorum.. bu arada hoşgeldin canım :) benim bebiş uyudu muhabbetin dibine vurmaya hazırım :KK1: eşime anlattım bugün burada olanları şaşırmış gibi yaptı ama pek ilgisini çekmedi :KK60:

Canımben beşikten alır almaz emziriyorum, bir daha ki uykusuna yatırmadan evvel de yediriyorum. Yatırmadan önce de yine meme koklatıyorum bazen alıoyor rahatlamak için. Hem bu sayede öğün araları açık olmuş oluyor. yaklaşık 2,5 saat. Bu düzeni bir dene istersen. Hem ilk emdiği için anne sütünden mahrum kalmıyor.

aslında süper bir program.. ben de artık uygulayacağım.. bu arada kahvaltıya başladın mı?

aynen benimki de ben de kendi haline bıraktım çok zorlayınca ısırıyor bi de bu çok acıtıyor :84:

benşmki de bazen çiğniyor en ucuna denk gelirse gözümden yaş geliyor walla :84:

Bi ses duysa hemen bakıyor yaaa, meraklı...

bi de ağzından çıkıyor çat diye.. özellikle babası konuşursa gözlerini belerte belerte çeviriyor kafasını.. bu aralar babasına çok cıvınıyor zaten kıskanıyorum :63:

diş ateşi 38i geçmiyor"muş".. ben de okuduğum kadar söylüyorum.. bu arada hoşgeldin canım :) benim bebiş uyudu muhabbetin dibine vurmaya hazırım :KK1: eşime anlattım bugün burada olanları şaşırmış gibi yaptı ama pek ilgisini çekmedi :KK60:

aslında süper bir program.. ben de artık uygulayacağım.. bu arada kahvaltıya başladın mı?

benşmki de bazen çiğniyor en ucuna denk gelirse gözümden yaş geliyor walla :84:

Sonunda en son sayfaya gelebildiiiiiiiiiiiiiim :KK9::KK19:
Aynen ben de hazırım ama çok geç kalmayacağım. Erken yatmayı planlıyorum.:KK1:
Kahvaltıya başladım sayılır canım, ama bisküvi veriyorum 5 tane bir de 20 gr labne , bugün yumurya sarısı tattırdım leblebi kadar. Değişik değişik kahvaltılıklar tatıracağım bir süre, sonra da hepsini birden. Ama ayrı ayrı, büyük adamlar gibi kahvaltı yapacak. Bir de gazete alırım oğluşuma kahvaltı yaparken okur :KK1: Kahvaltı da ıhlamur vermeyi düşünüyorum kızlar ama doktora soracağım uygun bir zamanda.
Vee bisküvi içime inmiyor, doyurucu başka ne olabilir. Kendim bisküvi yapmayı deneyeceğim. irmik unlu hafif zeytinyağlı. bakalım. Kabartma tozu konur mu siz ce kızlar?

bi de ağzından çıkıyor çat diye.. özellikle babası konuşursa gözlerini belerte belerte çeviriyor kafasını.. bu aralar babasına çok cıvınıyor zaten kıskanıyorum :63:

Aynen, bazen benden sıkıldı mı acaba diyorum. Hergün hergün aynı kadın :KK1:

kızlar sünnet işini naptınız bir de burdan sorayımmm:18:

ben havalar biraz ısınsın yaptırmayı düşünüyorum
zaten iki yaşına kadar yaptırmazsak galiba 6 yaşına kadar beklememiz gerekiyor öyle değil mi:44:

Canım ben nisan gibi yaptırcam. Ankara' da iyi bir çocuk cerrahı arıyorum.

Kızlar facede grup açayım mı?
Sadece bizler olan?

Dün oğlum çok ağladı ağlamaktan sesi kısıldı. Rezene verdim dişine jel sürdüm gece saat başı uyandı ve her uyandığında evi yıktı. Noluyo anlamadım yaaaa. Gaz mı yapıyo üşüttük mü yoksa diş mi anlamadım. Gece o kadar çok ağladıki şimdi uyuyo :KK43:((

kızlar iyi akşamlar ben geldim oğluşum uyudu. öncelikle sünnet için cevap yazayım dedim. kızlr 1 yaşına kadar yaptırdınız yaptırdınız sonra 6 yaşına kadar öneriyorlar.bende nisan 10 da yaptıracam 150 tl ye yapıyorlar lokal anestezi ile.bizim semttin polikinlik doktoruna.komşuylardan falan yaptıranlar çok iyi dedi.bu arad benim bebğim 4 aylıkken çıkardı 2 dişinide.diş ateş yapmıyor.sadece kaşıntı yapıyormuş.bunuda çoçuklar nerelerinin kaşındıklarını bilmedikleri için sürekli ağlıyorlar.o yüzden dişlik alıp buzlukta soğutup verin çok faydası var.yada havuş elma vb.şeyler. bu rada kızlar burası çok iyi olmuş.ordaki tartışmalarda ben yoktum ama çok gereksiz bir yazışma vardı.allah razı olsun.kızlar sizden.:KK53::KK53:

Kahvaltıya başladım sayılır canım, ama bisküvi veriyorum 5 tane bir de 20 gr labne , bugün yumurya sarısı tattırdım leblebi kadar. Değişik değişik kahvaltılıklar tatıracağım bir süre, sonra da hepsini birden. Ama ayrı ayrı, büyük adamlar gibi kahvaltı yapacak. Bir de gazete alırım oğluşuma kahvaltı yaparken okur :KK1: Kahvaltı da ıhlamur vermeyi düşünüyorum kızlar ama doktora soracağım uygun bir zamanda.
Vee bisküvi içime inmiyor, doyurucu başka ne olabilir. Kendim bisküvi yapmayı deneyeceğim. irmik unlu hafif zeytinyağlı. bakalım. Kabartma tozu konur mu siz ce kızlar?

allahım yazma ayeser kıskanıyorum.. :nazar: 5 bisküvi demek ben 2 tane koydum içinden 3 kaşık yedi :95: şaka bi yana maşallah oğluşuna bol bol yesin komacan adam olsun.. :) doktor bebe ekmeğini tercih ederim dedi ama bisküviyi tercih ediyorsa belki hippin organik bisküvisini verebilirsin.. biraz balık yağı kokuyor :KK25: ben olsam ben deyemem yani :KK1:
ben de ayrı ayrı verme taraftarıyım.. ama oğlum ya hepsini birden ya da hiç birini derse elim mahkum hepisini karıştırıp vercez ne yapalım..
bu arada ben sana hep sorcam unutuyorum; ne öğretmenisin sen? edebiyat felansa yazılarımıza dikkat edelim :78:

kızlar iyi akşamlar ben geldim oğluşum uyudu. öncelikle sünnet için cevap yazayım dedim. kızlr 1 yaşına kadar yaptırdınız yaptırdınız sonra 6 yaşına kadar öneriyorlar.bende nisan 10 da yaptıracam 150 tl ye yapıyorlar lokal anestezi ile.bizim semttin polikinlik doktoruna.komşuylardan falan yaptıranlar çok iyi dedi.bu arad benim bebğim 4 aylıkken çıkardı 2 dişinide.diş ateş yapmıyor.sadece kaşıntı yapıyormuş.bunuda çoçuklar nerelerinin kaşındıklarını bilmedikleri için sürekli ağlıyorlar.o yüzden dişlik alıp buzlukta soğutup verin çok faydası var.yada havuş elma vb.şeyler. bu rada kızlar burası çok iyi olmuş.ordaki tartışmalarda ben yoktum ama çok gereksiz bir yazışma vardı.allah razı olsun.kızlar sizden.:KK53::KK53:

Ben de bir kitapta diş çıkarmanın ateş yapmadığını okumuştum ve de dişlikleri buzluk yerine buzdolabına koyun yazıyordu. Heralde çok soğuk olmasın diyedir.

Benimki hep zamninda uyanir bi gunde erken yatiramicam ben bu cocugu eminm sizinkiler gece uykusuna yatmistr benim ki uykusunuda aldi cin gibi :KK43:

Ben de bir kitapta diş çıkarmanın ateş yapmadığını okumuştum ve de dişlikleri buzluk yerine buzdolabına koyun yazıyordu. Heralde çok soğuk olmasın diyedir.

canım buzlu bişeye dilini değdirsen dilin yapışır bence tehlikeli bişey... canı çok yanar sonra :KK43:

allahım yazma ayeser kıskanıyorum.. :nazar: 5 bisküvi demek ben 2 tane koydum içinden 3 kaşık yedi :95: şaka bi yana maşallah oğluşuna bol bol yesin komacan adam olsun.. :) doktor bebe ekmeğini tercih ederim dedi ama bisküviyi tercih ediyorsa belki hippin organik bisküvisini verebilirsin.. biraz balık yağı kokuyor :KK25: ben olsam ben deyemem yani :KK1:
ben de ayrı ayrı verme taraftarıyım.. ama oğlum ya hepsini birden ya da hiç birini derse elim mahkum hepisini karıştırıp vercez ne yapalım..
bu arada ben sana hep sorcam unutuyorum; ne öğretmenisin sen? edebiyat felansa yazılarımıza dikkat edelim :78:

:KK1: Fen ve teknoloji canım En Büyük TÜRKİYE senin hakkında pek birşey bilmiyoruz, profilin çok kısıtlı. Aç kendini biraz :KK1:
Bisküvi yaparken tavsiye: ılık su ile yap ve karıştırma, bisküvi iyice yumuşasın içinde ama bütün dursun kaşıkla kopar kopar ver. Diğer türlü çok cıvık oluyor. Benim yeğenlerim de karışmışını yemezdi.

canım buzlu bişeye dilini değdirsen dilin yapışır bence tehlikeli bişey... canı çok yanar sonra :KK43:

canım dişliği buzdolabına koyup soğutuyorsun buz yapmıyoruz.ayollllll.:KK1::KK1::KK1:

X