Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

evet herkes herkes karsı cıktı bitek yengem bu iş olacak dedi ve oldu şimdi herkes okadar pişmanki karsı cıktıklarına
ve evliyiz 1.5 aydırrrrrr
:asigim:

benim kaynanam karşı çıktı saçma bir sebep üzerine. Kendi ailem eşimi çok seviyordu ama bu aileyle yapamazsın sen demişti. 3 sene ayrı kaldık ama yinede evlendik. evet eşimin ailesi çok uğraştı hala uğraşıyor ama 4 senedir güzel bir evliliğim var. aileler neden bu kadar karışırlarkiş anlamam

bizde iki tarafta da herhangi bir karşı çıkma durumu söz konusu olmadı; aksine çok iyi anlaştılar yalnız biz tanıştıktan sonra 6 ay içinde nişanlandığımız için biraz erken davranmamızdan ötürü bizimkiler başta biraz endişelendi o kadar...
şimdi çok şükür yolunda herşey, Allah herkesin huzurunu daim etsin:Saruboceq:

ben ne yapacagım peki...işin içinden çıkamıyorum.3 senelik bir birlikteliğim var. ben afyonluyum 25 yaşındayım ve ardahanda görev yapıyorum sağlık memuruyum.erkek arkadaşım ise 30 yaşında osmaniyeli, dershanede türkçe ögretmeni. olayı kısaca anlatayım;

erkek arkadaşımla yani Hilmi ile bizim memlekette dershanede tanıştık kpss kursu için dershaneye yazılmıştım o şekilde tanışmamız oldu zaten birlikteliğe başladık bir ay sonra memleketine döndü babsı vefat ettiği için annesi tek kaldı ve biraz zor oldu ve şuan maaş açısından ve kariyer açısından gayet iyi durumda ve benimde tayinim çıkınca dedik artık evlenelim.durumu mayıs ayında anneme açtım ve şiddetle karşı çıktı sebepleri ise - uzak olması - dershane ögretmeni olması anneme göre potansiyel işsiz - benim bulmuş olmam , derken eylül ayında ise babama açtım durumu babam ise; - uzak olması - dershane ögretmeni olması ve bu zamana kadar neden atanamadıgı konusunda tek fikri atanamadıgına göre geri zekalı- biz dershanede tanıştıgımız için ona sapık gözüyle bakması onu yalancı olmasıyla suçlaması ve gene benim knouşarak bulmuş olmam bi not düşeyimki ailem kesinlikle onu ve onun ailesini tanımıyor.Hilmi de bende 5 vakit namazında insnalarız, benim ilk erkek arkadaşım o Hilminin de ilk kız arkadaşı benim.en son durumu bayramda teyzeme açtım teyzem annemle konuştu ve ölürümde istemem demiş. Sadece tanışmak ve istmeek için geleceklerdi.Vermek isteedikleri birinin yüzünü bile görmek istemiyorlarmış....ve annemin tabi aklıma sığmayan hakaretleri var bu olayın içinde... peki ben ne yapacagım...ben Hilmi den başkasını istemem ki..

şu an kimse karşı değil herkes erkek arkadaşımı çok seviyor

onun hakkında bazı gerçekleri henüz bilmeyen annem bile..

onun ailesi beni istiyor ve seviyor ama

ben bazı gerçekleri açıkladığımda benim ailem ne dicek hiç bilmiyorum

ama karşı çıkıcaklardır diyede düşünüyorum

çokkk savaşmamız lazım çook mafoldumben

Benim ailem ilk baslarda tanimadigindan dolayi karsi cikmisti.Esimin aileside evlendikten sonra bizim evliligimizi istemediklerini ve esimin bu olayi ciddi ciddi düsünmüs olduguna önceleri inanmadiklarini,gelip gecer diye düsündüklerini söylemislerdi.Allaha sükür 4,5 yillik evliyim ve mutluyum.Askimizin bir meyvesi var,ikincisi de insallah yaza gelecekzemuszemus opuyorumnanaktan

tulbe çok sevindim rabbim bizede bi çıkış kapısı gösterir inş.

evlenme kararı vermeden henüz flört döneminde iken eşimin annesi beni istemedi. nedeni benim erkek arkadaşlarımı çıktığım olarak değerlendirmiş. önüne gelenle çıkan insan olarak değerlendirildim. bu beni çok kırdı. çünkü eşimle tanıştığımızda ben kampta çalışıyordum. yazlık yerde arkadaşlarımın olması çok normal. annem de buna kızıp onunla evlenmem karşı çıktı. sonra yumuşadı. ama evleneceğimiz hafta annesi bize para gönderecekti. eşya almamız için. eşime parayı çaldırıdm göndremiyorum deyince kalakaldık. annemde kızdı seni vermiyorum diye tutturdu. zor ikna ettim.
şimdi eşimle çok mutluyum.
ben eşimin ailesi ile görüşmüyorum sadece.

hay allahım neden aileler sevgiye değer vermeyip sadece kariyere bakarlar?
insanı adece kariyer para pul mutlu etmiyor. sevgi ,dürüstlük, bağlılık, anlayış, birbirini tamamlama evilik için gerekli özellikler. ailelere göre parası olsun kariyer sahibi olsun ama sevgi var mı önemli değil. kendilerince iyinin bu olduğunu düşünüyorlar.
canım senin annen babanla kariyeri parası pulu için mi evlenmiş. bir sorsana. bence sevgine güveniyorsan vazgeçme. kabul etmek zorunda kalacaklar.

babam ögretmen benim annem ise ev hanımı annemle evlendiklerinde babamın daha tayini çıkmamıştı ve birde çocukları vardı.16-17 yaşında evlenmiş annem.görücü usulü...anneme göre memleketten hali vakti biraz daha iyi biri evlilik yapmamda.ve inanın psikolojim bozuldu ki hiç iyi durumda değilim...senağlama

valla mantık eviliği yapmayı düşünseydin olabilirdi. ama insanın sevdiği biri ile evlenmesi çok normal.
benim annemde istemiyordu hala sorsan yine istemezdi. çok zor zamanlar yaşadık hala da yaşıyoruz. ama ben eşimle evlendiğime pişman değilim. sadece şanssızlıklar yakamızı bırakmadı.
sonuna kadar diren derim. hiç üzülme.

melodi direnirim sonuna kadar ben ondan başkasıyla yapmama benim aklımda yüreğimde Hilmi diyo yani ortada abartacak sebepler yokki.en azından bi tanışsalar.annemin yüreciği birazcık yumuşasa.ama insna çok yıpranıyor yaa.Allah bizim sonumuza siznkiler gibi eylesin

Evet en basta erkek kardesim, sonra annem.. Babamin haberi yoktu, babalar en son duyar misali:)Tanimadigimiz bir insanmis, arada mesafe varmis, nasil güvenmisim.. ayyyy berbat günlerdi o günler..
1-1.5 sene ailem bilmeden devam ettim.. cok sabrettik, o kadar zor gectiki anlatamam.. Kardesim sürekli konuyu gündeme getirip, bak konusmuyorsun onunla demi diye imali laflar ediyordu, annemse birseyler sezermis gibiydi, hala devam ettigimi biliyordu sanki ama emin olamiyordu, bakislari bile baski altinda birakiyordu beni.. zaten birbirimizden uzaktayiz, ne olacagimiz belli degil ailem karsi cikiyor, benim ilk erkek arkadasim, karmakarisIgim, ailemmi sevdigimmi diye kafamin icinde binbir sorular.. ama cok seviyordum ve nefes alamamak ne demek, ondan kisa süre ayrildiktan sonra anladim, gercekten nefes alamiyordum. Neyseki bu ayrilik 2 hafta sürmedi:) Ve Allah'ima cok sükür yazin nisani taktik, aileleri birbirlerini sevdiler, annem damadimda damadim diyor, kardesimlede cok iyi anlastilar, babamsa o zaten herkesi sever:)) Cok sükür Ya Rabbim, o zorlu gecen günlerin, sabirla beklemenin mükafatini kat kat verdi bana, ve simdi tek engelimiz askerligimiz kaldi..

benim bütün sülalesi karşı çıkmıştı.............hala karşılar nefret ederler benden 3 yıllık evliyiz herşey güzel olumsuz bi durumda yaşatmadı eşim bana sağolsun...o ailesiyle görüşür hiçççç karışmam ama ben asla görüşmem yaşanan olayların sonucunda eşimde görüşmemi istemiyo zaten ....iki gönül birse ve karşınızdakinin doğru kişi olduğuna siz eminseniz çoğu zaman olumsuzluk olmuyo ....

bize karsi cikanlar oldu birazcik ama esim ve ben hic takmadik. aynen kararlarimizi kendi basimiza almaya devam ettik sonra aileler de bu duruma alisti ve kaynastilar. sanirim bazen herkesi, herseyi vok ciddiye almadan kendi yolumuzda ilerlememiz gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…