Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

benım esımın aılesı ayrı bızdede aıle kavramı onemlı oldugu ıcın ıcın ıstemedıler ama sonra pek buyutulmedı bırbızımıze tapıyoruz cunku.hem benımde ısıme geldı cunku ben kalabalık aıleyı hıc sevmem ole gelen gıden cok olacak vs...kaynanamda olmadı o da uzakta oturuyor,aman bana uzaK olsunlar herkes mutlu olsun :) ıste ne guzel :)

peki yaşadıklarına değdi mi canım ?

kendim o kadar hırpalanmasaydım çok daha iyi olurdu ama ikna olmadı tüm çabalara rağmen.malesef çok rahatsızlıklar geçirdim...
eşimle çok mutluyum ...iyi ki ikimizde zorluklara sonuna kadar gögüs germişiz diyoruz ...allah pişmanlık vermesin hiçbirimizealkisalkisalkis

biz evlenmeye karar verdiğimizde bunu aileme söylediğimde hiç kimse onaylamamıştı tanısalardı çok severlerdi ve düşündükleri gibide olmayacanı bilirlerdi ama nuh dediler peygamber demediler sormadılar istiyomusun onların kararı daha önemli tabi o kadar uğraştımki vazgeçsinler güzellikle olsun diye ama olmadı bende çok seviyorum eşimi iyiki evlenmişim onunla çok iyi insanlar allahıma hergün şükrediyorum böyle iyi insanları karşıma çıkardığı için istemiyolardı ama hem eşimi hemde onun ailesini tanıyınca çok sevdiler

Allah pişman ettirmesin canım
Mutluluklar dilerim..Sevgiler.

çok sorunlar yaşadık hem de.annem hiç istemedi babam sen nasıl istersen dedi hatta annemle çok kereler tartıştı canım babam benim..annemi ikna etmemiz kolay olmadı ama azimle mutlu sona ulaştık çok mutluyum şimdi ama keşke bi de yanımda olsa

eşimle evlenmeye karar verdiğimde sadece annem,babam,abim,dayım,teyzemler,dedemler,bazı akrabalar filan karşı çıktı sadece :))).ama sonra hepsi ikna oldu seve seve evlendik :))))

benimde başta abim karşı çıkmıştı,bizim cafemiz vardı hergün orda görüşürüdük,2-3 ay gizlemiştim zaten korkumdan söyleyemedim,sonra nişanlım abime açıkladı,abim annemin haberi olduğunu öğrenince başta olumlu karşıladı,sonra aradan aylar geçipte niyetimizin ciddi olduğunu söyledik,o zamanlar ben 17 yaşında olduğum için ve aramızda 10 yaş olduğu için abim benim ona kanmamdan korktu,gerçi onuda tanıyordu ama,o zamanlar nişanlım beni hediyelere boğduğu için aklımın bunlarla çelineceğini düşündü,
şimdi 4,5 yıldır beraber 1 yıldırda nişanlıyız kısmetse önümüzdeki yaza düğünümüz var,ailemde nişanlımı kendi oğulları gibi seviyor

bende hiç kimse karşı çıkmadı....
rabbim bozmasın hiç...
eşim ailem tarafından çok sevilen biri oldu...

yok allaha şükür hiç bir sorunla karşılaşmadık
kocişimi neredeyse benden çok sevecekler yahu....:))))

okulumun devam etmesine , yasımın küçük olmasına ve babamın ben seni kimseciklere veremem hiç kapıma kimse gelmesin senin için demelerine ragmen evlenmeme karsı cıkmadılar cok sevdiler eşimi tabi öle pat die al senin olsun demediler ama sorunda cıkartmadılar. ama ark. daha erken eminmisin fln die cıkısmıslardı

ama şimdi cevremdeki herkez hayran evliligimize allaha cok sükür Şeniz

okulu bitirince isticekler ama babam bu kezde eline meslegini al diye karşı cıkacak bundan eminim bunun için bnm okulu bitirip kpss yi kazanıp atanmam lazım
bunlar bi sene içinde olmak zorunda

benim babam hariç herkes köstek oldu.normalde tam tersi olur benim bir tek babam yanımda durdu.eşimin aileside aynı davrandı üstelik.

bizimkilerde benmkini tanıyolar ailecek hemde ben sorune tmesler die düşündüm ama şimdi maalsef sorun çıktı istemiyorlar babam özellike birazda babanemin gaızına gelio neymilş ben daha iyilerine layıkmışım vs. ne kötülüğü olduki şimdiye kadar neymiş işi yokmuş biraz kilolouymuş vs. iş hallolmayak şey deilki kiloda verilir anlamıyorumki yaa neden bööle yapıolar o kadar mutsuzum ki şu an o baslıgı yaşaıyorum herkes yüzüme gülüo ama arkamdan konusan cok var bunalrda kendi akrabalarım ne acı deilmi sırf neden kaynaklanıo nişanlımın kariyeri yok iyi bi işi yok maaşı yok sırf kariyeri yok toplumda bi statüsü yok die nişanlımın karakterinde ve kişiliğinde kuzenimin eşi var ama ona maşallah hiç laf edilmiyor tabi onun babasının ünvanı var ailenin tek çücogu vs. ya kolaymı 4 yılını verdiğin herseyiyle tanıdıgın biribi bırakması tamam iş konusu önemli onun bende farkındayım ama halloulur oda yaa muhakkak

benim ailemde başta eşim için karşı çıktılar sebepse eşim benden 3 yaş küçük tü .göçmen olduğu için görgüleri farklıydı .eşimin aileside eşim benle çıkarken başka kızla tanıştırmaya kalkmışlardı kendileri gibi göçmen olcakmış .ama ailem ben istediğim için eşim beni istemeye geldiğinde il kez görmelerine rağmen verdiler .sorunlar çıkmadımı çıktı ama tamamen eşimin ailesinin terbiyesizliği yüzünden aileler görüşmüyo şu an bende alt katımda olmalarına rağmen düğünden beri eşimin ailesiyle görüşmüyorum

tüm ailem karşı çıkmıştı.. daha önce evlenmiş biriyle evlenilmez diye ön yargıyla yaklaşmışlar ve beni neredeyse evlatlıktan reddetmişlerdi.

Benim eşimi ilk geldikleri akşam tanıdılar ve benim kararıma saygı duyup söz yüzüğü taktılar annem babam hiç karşı çıkmadı ama biz sağdan soldan çok ahkam kesen olur diye yüzükler takılana kadar kimseye bişey dememiştik sonra OoOoO herkes aman da niye bizim haberimiz olmadı niye gizlediniz diye bi fırtına kopmuştu tabi ben bütün cadılığımla klava: siz mi evlenecektiniz ki size soracaktık dedim herkes sustu

iki haftadır aynı sorunu yaşıyorum annem hayır diyor abim hayırlısıysa olur dior ben ısrarlar istiyorumseviyorum diyorum ama annemde bi okadar ısrarla ne sevgisi beeee diyor.Kafayı yemek üzereyim iki haftada iki kilo verdim ooofffffffff

cnm benım annemde cok karsı cıktı.ıstemeye gelemedıler.annem getırtmedı.sonuc kactım.3 gunde barıstık annemle.sımdı 2.5 yıllık evlıyım.7aylık hamıleyım.cok ta mutluyum sukurler olsun.sevgıne sevdıgıne guvenıyorsan arkasında dur.annem sımdı cok mutlu ılk torunu olcak dıye.darısı basına.allah kolaylık vesın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…