Egeada'nın Yöntemiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

egeada, kilo verenlerle ilgili bir çizelge yapsan onu da ilk güncellemene eklesen. orayı sürekli güncellesen çok faydalı olur. hem de diyeti yapanlara baya moral verir bu liste bence.

Bunu yapayım artık bari o kadar okuyorum okuyorum hiçbirini uygulamıyorum... Kırmızı et zaten yemiyorum, bi yediğim tavuk ve balık var, inşallah bu diyetle tavuktan da tiksinmem :KK1: Hayırlısıyla artık gitsin şu kilolarrrr :KK4:

bende başladım kızlar, bugün kimler başladı yada kaç kişi yapıyoruz bu diyeti liste hazırlayalım bakalım kim kaç kilo vermiş.

Bende bugün başlamayı düşünüyorum inşallah, dondurucudan tavuğu çıkarayım ama o ancak sonraki öğüne yetişir sanırım. Henüz kahvaltı yapmadım. Form çayla ekmeksiz salata yemeyi düşünüyorum kahvaltı olarak. Salatamı yapacağım az sonra inşallah :)

Ama bizim tartının pili de bitmişti yahuu, bir an önce halletmemiz lazım bu sorunu yoksa takip edemeyeceğim durumumu :KK53:

Günaydın kızlar,
bu sabah itibari ile bende başlamış bulunmaktayım.
Kilo 53. Hedef 47
Sabah sabah yenmez diyordum ama salatanın içine kattım 1acuç kadar didiklenmiş tavuk gögsünü, bir güzel yedim ve kendimi iyi hissediyorum. Salatama da kıvırcık, 2 salatalık, yarım domates ve az maydonoz kattım. Az yağla balzamik sirke ve limonla sosladım.
Ben aralarda da salatalık yiyeceğim metobolizmam canlansın. Uzun zamandır diyet yapıyorum inşallah bununla zayıflayacağım kızlar. Bu formüle güveniyorum çünkü bir dönem zayıflarken sık sık yerdim ben tavuklu salatayı. 2 hafta yapayım istiyorum. Hergün yazarım buraya.

Günaydın kızlar,
bu sabah itibari ile bende başlamış bulunmaktayım.
Kilo 53. Hedef 47
Sabah sabah yenmez diyordum ama salatanın içine kattım 1acuç kadar didiklenmiş tavuk gögsünü, bir güzel yedim ve kendimi iyi hissediyorum. Salatama da kıvırcık, 2 salatalık, yarım domates ve az maydonoz kattım. Az yağla balzamik sirke ve limonla sosladım.
Ben aralarda da salatalık yiyeceğim metobolizmam canlansın. Uzun zamandır diyet yapıyorum inşallah bununla zayıflayacağım kızlar. Bu formüle güveniyorum çünkü bir dönem zayıflarken sık sık yerdim ben tavuklu salatayı. 2 hafta yapayım istiyorum. Hergün yazarım buraya.

hadi hayırlısı inşallah güzel sonuçlar alırız kızlar.

günaydın kızlar evet diyetimin ilk günü ve canım hiç bir şey istemiyor sabahları nedense hep bu bende var neyse öğlene doğru çorba içerim okulda akşam gelince ancak salata yiyebilirim.
neyse bu diyeti çok sevdim başarıcağıma inanıyorum ondan sonrası malum büyük bir sevinç ve 36 beden olmak:):21:

arkadaşlar bende son günlerde diyetteyim. ancak 1,5 kilo verdim. bugün kahvaltıda haşlanmış yumurta ve peynir yediğim için ve haşlanmış tavuğum hazır olmadığı için bugün yapamıyorum. Akşam iş çıkışı tavuğumu haşlayacağım. akşam tavuk ve yoğurt yemeyi düşünüyorum. Yarın da haşlanmış tavuk ve salata yiyeceğim. Zaten havalar ısınınca insan çok yağlı yemek yemek istemiyor canı. bu hafif bir yemek. hemde kilo verebiliyoruz. bu hafta içinde mutlaka kilo vermeyi düşünüyorum ve vereceğimde arkadaşlar.az da olsa vereceğim. gözüm 85 ten aşağıyı görecek. kendimi öyle şartlandırdım. çünkü eşim vermeye başladı. o yüzden hırs yaptım:) öğle arası bile eve gidip bel hareketleri yaptıran bir yabancı video var. onu yapıcam. bu işin üstesinden gelmem gerekiyor artık. çünkü takıldım kaldım ayni kiloya 70 li rakamları görmek sanki imkansız gibi beynime yerleştirmişim. bunun imkansız olmadığını kendime göstermem lazım. ayrıca haftasonları çok sıkmayacağım kendimi. mesela pazar günü ödül günüm olacak. diyetisyenler bile bir günü ödül olarak veriyorlar. hem kısa süreli olunca daha çok motive oluyorum. istediklerimi o gün yerim diye bastırabiliyorum kendimi. uzun süreli herşeyden mahrum kaldığımı düşünmek benim psikolojimi bozuyor gerçekten çok mutsuz oluyorum. ama artık mutsuz olmak yok. bu hafta herşey çok değişecek.

Evet aynen bende senin gibiyim saraj, bu haftayı kafaya koydum bende Allahın izniyle. Uzun süreli diyetler benimde motivasyonumu bozuyor, ama 7 gün dayanırım artık herhalde -inşallah- :KK55:

Dukan diyeti evreleri

1-) Hazırlık Aşaması
Bu ilk aşama, ne kadar kilo kaybetmek istediğinize bağlı olarak 1-10 gün arası sürüyor. Örneğin, 10-12 kg vermek isteyen birisi için bu süre bir hafta. Hazırlık döneminde herhangi bir kalori kısıtlaması yok; ancak beslenmeniz sadece yağsız proteinlerden oluşuyor ve hemen hemen hiç karbonhidrat alınmıyor. Yemeklerinizde ayrıca yağsız süt ürünleri ve zayıflamanın gizli silahı olarak adlandırılan yulaf kepeği var. Bu diyetin savunucuları günde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeğinin içerdiği lifin sisteminizi temizlerken aynı zamanda sizi tok tuttuğu konusunda hemfikir.

2-) Hedef Aşaması
Bu aşamada, 1. aşamadaki gıdaları tüketmeye devam ediyorsunuz. Sadece, diyetinize iki günde bir nişastasız sebze ekleniyor. Bu aşama hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar devam ediyor.

3-) Takviye Aşaması
Bu diyetin yaratıcısı Dr. Dukan bu aşama ile diyetinin benzerlerinden kendisini ayırdığını söylüyor. Takviye aşamasında diyetinize karbonhidrat eklenmeye başlanıyor. Haftada iki kere ‘kutlama öğünü’ diye adlandırılan istediğiniz her şeyi yiyebileceğiniz bir döneme giriliyor. Haftada bir gün, sadece yağsız protein tüketiliyor.

4-) Takviye Aşaması
Koruma ve Sabitleme Aşaması: Bu son aşama aşağıdaki üç kuralı yaşam biçiminiz haline getirmek üzerine kurulu.

ben burada başkasının diyetini benimmiş gibi sahiplenip pazarlamadım,hatta mesajlarımı baştan sona kadar okursanız bir ahbabım önerdi dedim.benim amacım benim gibi zor zayıflayanlara yardımcı olmak,ben fesat, biri değilim,bencil de..anlaşılan her yerde bu sanal da olsa ortalığı karıştıran birileri var,sayın Güvercinkumru bir daha benim topiğime yazı yazmayınız...

heryerde olur bole seyler bırılerı mutlaka çıkar takmayın kafanıza bosverın... kendi adıma coook tşk ederım bızlere yardımcı olmak ıcın paylastınız.. baska bı amac olmadıgı ortada...

merhabalar doğumun bana 23 kilo hediysi oldu veremiyorum denemediğim yöntem kalmadı bu yöntemi deneyeceğim çok teşekkür ederim size bizimle paylaştığınız için.. hem de twister konusunda bilmiyordum onu da alacağım şi,mdi çok teşekkür ederim size dilerim verebilirim... bu arada başlayıp veren arkadaşlar yazarsa sevinirim. biraz moralimiz düzelir

arkadaşlar bunlar tercih meselesi. herkesi kendi tercihini yaşar. bunu denemekte fayda var diye düşünüyorum ben. ama dukanı isteyen dukan, karatayı isteyen karatay yapsın. bu da onların tercihleri. bu uzun süreli bir beslenme düzeni değil. sadece bizim gibi kilo vermekte zorlanan ve kilolalarından çabuk kurtulmak isteyenler için arkadaşımız bir öneride bulunmuş. denemekte fayda var diye düşünüyorum. yani bu diyeti oraya buraya benzetmenin anlamı yok. önemli olan birbirimize destek olarak bir amaç uğrunda uğraşmak. burada birilerine hesap veriyor durumda olmak. o yüzden paylaşıyoruz zaten. diyetisyenlere gidenlerin hepsi nasıl yiyeceğini bilmiyorlarmı sanki. gayet iyi biliyorlar. ama orada diyetisyenin kontrolünde olup ona mahçup olmamak için gidiyor insanlar. bizimkide onun gibii birşey. hepimizin amacı aynı. kilolardan kurtulmak. inşallah bunu başarabiliriz.

kizlar selam.butun bunlar dogrumu yaaaaaaaaaaaa.eger oyleyse kesinlikle basliyorum.5 kilo vermem lazim.heyecandan hepsini takib edemedim.asiyaramaz kac kilo oldun acaba..............

1. gün
sabah salatam ve tavuğumdan sonra 10:30 gibi minnacık bir salatalık yedim. Ve şimdi acıktım. Yarım saat sonra öğlenki salatamı ve tavuğumu yiyeceğim yanına da ayran. mmmmmm.......
Sabah erkenden tartılacağım bakalım ne fark etmiş merak ediyorum.
Twistimi de akşama yaparım. Yarından itibaren işe getireceğim öğlen arasında yapsam yeter bana.
He birde yarın sabah itibari ile her sabah 30 dakika leslie ile yürüyüş, 10 dakika step, 10 dakika da plates yapacağım.

ben 3 haftadir diyet yapiyordum.3 kilo verdim...........

twisti nerde bulabilirim kizlar...........ay cok heyecanlandim.her seyi 1-1 yaziyorum.sakinlesmem lazimmmmmmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52:

X