Gelinlik Modelleri Eda'nın gelinliği

lilithepsycho

11.07.2011
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2012
520
4
Herkese selamlar, prenses gelinliklerden ve tarlatandan nefret eden biri olarak, bir de boyum 152 olunca çareyi düz elbiselerden yana buldum. Şu fotoğraflarını eklediğim gelinlik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bütçem maksimum 5000 TL, Kadıköy'de dikim ve işlemesi bu kalitede bildiğiniz ve önerebileceğiniz gelinlikçi var mıdır? Düğünüm 4 Eylül, bu şekilde kalın askılı değil de birazcık daha kollu diktireceğim; hani kısa kollu değil de böyle apolet gibi. Sizce bu gelinlik ne kadara dikilir? Düğünden sonra diz altında kestirip boyatmayı ve abiye olarak kullanmayı düşünüyorum.

gelinlik olarak bakamadım modele, bana gelinlik havası vermedi,
prenses olmayan tarlatansız ama yine de gelinlik havasını taşıyan başka modeller de bulabilirsiniz...

elbise olarak baktığımda model gerçekten çok güzel..
bütçenizde oldukça iyi, genel bütçelerin üzerinde bir miktar ayırmışsınız, rahatlıkla istediğiniz şeyi diktirebilirsiniz diye düşünüyorum.

bir de boyunuzun kısalığından bahsetmişsiniz, bende kısa boyluyum bu sebeple prenses modellerden kaçınıyorum, A kesim dedikleri modelde bir gelinlik tercih ettim.
ve boyunu düşünen bir kız için de böyle bir elbise ne kadar doğru ? bilemedim..
daha uzun boylu kızların daha güzel taşıyabileceğini düşünüyorum...

bir de düğün konsepti de önemli , nasıl olacak düğününüz ?
bu modeli her ortam kaldırmaz bence..

Kadiköyde Ivory gelinlik Anne Campbell modelleri çalışıyor. Bütçeniz yüksek o yüzdem fiyatı karşısı versin :) cesaretinizden ötürü tebrik ederim, şu forumda açılan son 100 konunun 98i aşağı yukarı aynı gelinliği giyiyordu, taze bir konu oldu.

Çok güzel, sadece daha bele oturan bir model daha güzel olabilir... Buradakiler beni öldürebilir, bir de önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri var :)

Kırda ya da plajda düğününü yapacaksan güzel fakat otelde ve salonda evleneceksen kesinlikle yapma derim.
Nikahında ya da dış çekiminde giyinebilirsin.

Ben de begendim. Pronovias`in Petunia modelini deneyebilirsiniz belki. Hatta bence kesinlikle Pronovias`a gidip deneyin, cunku ben de tarlatan ve prensesten hic hoslanmiyorum ve malesef gelinlikcilerde genelde bu modeller agirlikta oluyor daha cok talep gordugu icin.

aa ne güzel, bir çok cevap gelmiş. ben beğenmeyenlerin çok daha fazla olacağını düşünüyordum açıkçası.
düğünüm ekimde olduğu için sadece bu kadar askılı bir model yerine biraz daha kollu bir dikim yaptıracağım; ama beğenmeyenlere de saygım sonsuz :)

Ilk once " dugun gununden sonra kesicem boyuycam gece elbisesi yapicam" dusuncesinden vazgecsen keske.
Cunku boyle dusunursen kucuk dusunursun.
Gosterisli olmasin cunki abiye yapicam, tasli olmasin cunku abiye yapicam, su olmasin bu olmasin derken kendini kendi gelinlik seciminde kisitliyosun.
Neden kisitlanasinki gelinlik seciminde.
Gelinlikte tas olmasi gosterisli olmasi( az yada cok) yani bildigin kendini gostermesi asil onemli olan. Gelinlik gosterisli olan biseydir ve abiye dedigin daha cok sade bisydir. Her ikisindende bi karisim soz konusu olamaz. Ya gelin olarak cok soluk kalicaksin, yada abiyeli bi kadin olarak cok suslu puslu kalicaksin. Her ikiside abes. Iki elbiseyi bi elbiseye sokuyum deme bence sakin.

"Butcemi zorluyor gelinlik, param bosa gitmesin tekrar degerlendiriyim" desen anlarimda.
5 bin lirayi gozden cikaran birisiysen ală butcen karsilar bi gelinligi.

Kendine sinirlar koyuyosun su an.
Halbuki kac kere evlenicekki bi insan?
Hem bende kisa boyluyum. Ben olsam bu elbiseyi alirdim, ama ablamin abimin dugunune ve baska bi renkte. Super bi elbise. Ama gelinlik olarak hayir diyorum.
Tavsiyem A kesim gelinlikler. Kilon yerindyse belinden asagi dogru genisleyen bi gelinlik. Belinin inceligi boyunu uzatir.

Gercekten bak sayfayi kaybettim aradim durdum sirf sunlari yazabilmek icin.

Son düzenleme:
Gelinliği sadece ''gösteriş'' metası görenler çok bilmiş yine. Arkadaşım isterse sade kullanır isterse gösterişli, isterse taşlı kullanır isterse düz bu sadece kişinin kendi tarzının ve de tercihinin sonucu olabilir. Tek kriter rüküş olmamak! Kendi gelinlik anlayışınızı genel geçer dünya görüşüymüş gibi zannetmekten vazgeçin lütfen. Ayrıca gelinliğini başka zamanlara da uyarlayıp değerlendirmeyi düşünen kadın candır, hayat vizyonu geniştir, tebrik ederim başarabilene. Bu sadece bütçe meselesi değil anlayış meselesi tabi.
Bizim ülkemizde de dünyaya gelinlik konusunda öncülük eden kurumların sade modelleri geniş kabul bulacak elbette, eh 10 yıl diyorum, şu aşırı, abartılı gelini harman sabanlığı gibi kabalaştıran rüküşlükler yavaş yavaş yok olacak. 60-70lerin modası bu kadar zarifken modada bu kadar gerilemek de bizim neslimize nasip oldu ne yazık ki.
Gelinlik demek her türlü abartının normal kabul edildiği bir kılık demek değildir. Gösterişli olmanın da şık hali var.
Gösterişli olmakla komik olmak arasında çok az fark var, dengeyi iyi ayarlamak lazım.

Ben de sırf cevap verebilmek için tekrar konuma geri döndüm :) küçük düşündüğümü sanmıyorum açıkçası çünkü dolabımda toz toplayacak bir gelinliğe milyarlar dökmektense daha sonra gece elbisesi olarak tekrar değerlendirme fikrimle bir taşla iki kuş vurduğumu / vuracağımı düşünüyorum. Gelinlikte taş sevmiyorum, taş olan gelinliklerin gösterişli olduğunu düşünmüyorum, kabarık gelinlik sevmiyorum, gelinlik dediğimin illa kabarık olması gerektiğini savunmuyorum, hatta ne kadar az kabarık o kadar iyi benim için. Taşsız gelinlik giyeceğim diye soluk kalacağımı da düşünmüyorum. 5bin TL gözden çıkarıyorum demek o 5bin TL ile orama burama taş sokuşturayım eteğimde taş olsun parlasın kristaller demek değil ki.. 5bin TL'lik iyi kumaş seçimi iyi danteller, iyi işleme ile sonradan değerlendirilebilecek, bir kaç defa kullanılabilecek bir elbise demek.
Gelin dediğin zaten kendini o gün gösterir, oramdan buramdan tüyler taşlar çıkması gereksiz.

Orana burana tas yapistir demedim zaten ben. Ama " gelinlik' denebilsin dugun gununde giyecegim o elbiseye diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…