Sevgilim ve ailesi...

Arkadaşlar ben İzmirli bir ailenin tek kız evladıyım.İzmirliliğe bağlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama rahat yetiştim ben,belirli ölçülerde tabiki.Giysilerime mesela etek boyuma ya da dekolteme ailem kesinlikle karışmazlar ve ben ölçüyü de bilirim zaten.Diz üstü pek az eteğim ve elbisem vardır,askılı tişört ve elbise de giyerim.Düğün ve özel günlerde straplez kesim giysiler de giyerim.Ve denize girerken bikini ama bikini altımın üzerine bikini eteği giyerim.Annemin başı kapalı değil ancak ne elbise giyer ne etek ne de askılı.Kısa kollu giyer mesela.Babam alkol ve sigara kullanır.Canım isterse ben de alkol kullanırım dozu aşmamak ve babama haber vermek şartıyla.Sigara kullanıyorum ama muzdaribim sigara konusunda da bırakacağım inşallah.Babaannem hacı,annem de Kur'an-ı Kerim'i okur,dua eder.Din nedir biliriz yani,orucumuzu tutarız.Sevgilim ve ailesi İç Anadolu'nun küçük,şirin köyden yeni yeni şehirleşme aşamasında olan bir ilinde yaşıyorlar ve buralılar.Ben de burada üniversite hayatımı sürdürüyorum.Allah'a şükür ailem,sevgilim ve sevgilimin ailesiyle aram çok iyi.Ciddi düşünüyoruz,evlilik yani.Ancak gel gelelim bir kaç pürüz var.Sevgilimin ailesi mutaasıp(nasıl yazılıyorsa artık)bir aile.Anne ve babası hacı,evlerinde günah olduğunu düşündükleri için bir tek fotoğraf yok.Ancak benim ailem namaz kılınmasının müsait olduğu odaya fotoğraf koymadılar sadece ve seviyoruz biz duvarda fotoğraflar olsun falan.Babamın yurtdışından gelmiş hediye birkaç viskisi duruyor vitrinde,ki ileride birşey olursa isteme,tanışma falan alkolleri kaldırtmayı düşünüyorum,saygı gereğince.Sevgilimin ailesi ise diz hizası etek,askılı ve straplez giysilere karşılar.Buradaki düğünlerde kadınların oynaması pek hoş karşılanmıyor.Sevgilimin annesi ilahili düğünden yana,babası da tesettür gelinlikten.Ya eğer durum böyle olursa ne yapacağım ben.Aklımda birkaç fikir var,her ne kadar düşünmek için erken olsa da.Ben küçüklüğümden beri straplez gelinlik hayal etmişimdir bu hayalimden vazgeçmek de istemem.Diyorum ki gelinliği Grace Kelly modeli diktirip buradaki düğünde dantelli uzun kollu şekliyle giysem,düğünü de pek oynamalı etmeli yapmasak da sevgilimin annesinin istediği şekilde ilahili yapsak,hatta sadece nikah bile olabilir.İzmir'deki düğünde de sevgilimin ailesinin pek tanıdığı katılmayacağı için hem oynamalı çalgılı falan olsa ve ben izin alarak Grace Kelly modeli gelinliğin dantelini çıkarsam da o gün öyle giysem.Hem onların istedikleri olmuş olur hem benim.Ailesini o kadar çok o kadar çok seviyorum ki anlatamam,saygısızlık etmek,onları kırmak,akıllarında bir soru işareti bırakmak istemem.Onlar da beni en az benim onları sevdiğim kadar çok seviyorlar.Ve o kadar çok hissediliyor ki bu,beni diğer iki gelininden acayip üstün,becerikli ve yakın görüyorlar.Benim aklım çok karışık,şimdiden düşünmeli bence,çok geç olmadan.Bir yanda hayallerim bir yanda saygısızlık etmek istemediğim,kırmaktan deli gibi korktuğum yer yüzüne inmiş iki melek insan var.Yardımcı olursanız çok minnettar olurum.İyi geceler,teşekkürler...

herseyi gectin de grace kelly gelinlik modeli mi kaldı sorun???

kac yasındasın?
sevgilin okuyor mu calısıyor mu?
babasının tesettur gelinlik istedigini hangi ara konustunuz?
bunları dusunecegıne ben bu adamla evlenmeli miyim evlenirsem baskı altına alırlar mı beni nerede yasarız ne is yaparız iliskimiz nasıl olur durumumuz ne olur onu dusun..

pehh...

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben İzmirli bir ailenin tek kız evladıyım.İzmirliliğe bağlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama rahat yetiştim ben,belirli ölçülerde tabiki.Giysilerime mesela etek boyuma ya da dekolteme ailem kesinlikle karışmazlar ve ben ölçüyü de bilirim zaten.Diz üstü pek az eteğim ve elbisem vardır,askılı tişört ve elbise de giyerim.Düğün ve özel günlerde straplez kesim giysiler de giyerim.Ve denize girerken bikini ama bikini altımın üzerine bikini eteği giyerim.Annemin başı kapalı değil ancak ne elbise giyer ne etek ne de askılı.Kısa kollu giyer mesela.Babam alkol ve sigara kullanır.Canım isterse ben de alkol kullanırım dozu aşmamak ve babama haber vermek şartıyla.Sigara kullanıyorum ama muzdaribim sigara konusunda da bırakacağım inşallah.Babaannem hacı,annem de Kur'an-ı Kerim'i okur,dua eder.Din nedir biliriz yani,orucumuzu tutarız.Sevgilim ve ailesi İç Anadolu'nun küçük,şirin köyden yeni yeni şehirleşme aşamasında olan bir ilinde yaşıyorlar ve buralılar.Ben de burada üniversite hayatımı sürdürüyorum.Allah'a şükür ailem,sevgilim ve sevgilimin ailesiyle aram çok iyi.Ciddi düşünüyoruz,evlilik yani.Ancak gel gelelim bir kaç pürüz var.Sevgilimin ailesi mutaasıp(nasıl yazılıyorsa artık)bir aile.Anne ve babası hacı,evlerinde günah olduğunu düşündükleri için bir tek fotoğraf yok.Ancak benim ailem namaz kılınmasının müsait olduğu odaya fotoğraf koymadılar sadece ve seviyoruz biz duvarda fotoğraflar olsun falan.Babamın yurtdışından gelmiş hediye birkaç viskisi duruyor vitrinde,ki ileride birşey olursa isteme,tanışma falan alkolleri kaldırtmayı düşünüyorum,saygı gereğince.Sevgilimin ailesi ise diz hizası etek,askılı ve straplez giysilere karşılar.Buradaki düğünlerde kadınların oynaması pek hoş karşılanmıyor.Sevgilimin annesi ilahili düğünden yana,babası da tesettür gelinlikten.Ya eğer durum böyle olursa ne yapacağım ben.Aklımda birkaç fikir var,her ne kadar düşünmek için erken olsa da.Ben küçüklüğümden beri straplez gelinlik hayal etmişimdir bu hayalimden vazgeçmek de istemem.Diyorum ki gelinliği Grace Kelly modeli diktirip buradaki düğünde dantelli uzun kollu şekliyle giysem,düğünü de pek oynamalı etmeli yapmasak da sevgilimin annesinin istediği şekilde ilahili yapsak,hatta sadece nikah bile olabilir.İzmir'deki düğünde de sevgilimin ailesinin pek tanıdığı katılmayacağı için hem oynamalı çalgılı falan olsa ve ben izin alarak Grace Kelly modeli gelinliğin dantelini çıkarsam da o gün öyle giysem.Hem onların istedikleri olmuş olur hem benim.Ailesini o kadar çok o kadar çok seviyorum ki anlatamam,saygısızlık etmek,onları kırmak,akıllarında bir soru işareti bırakmak istemem.Onlar da beni en az benim onları sevdiğim kadar çok seviyorlar.Ve o kadar çok hissediliyor ki bu,beni diğer iki gelininden acayip üstün,becerikli ve yakın görüyorlar.Benim aklım çok karışık,şimdiden düşünmeli bence,çok geç olmadan.Bir yanda hayallerim bir yanda saygısızlık etmek istemediğim,kırmaktan deli gibi korktuğum yer yüzüne inmiş iki melek insan var.Yardımcı olursanız çok minnettar olurum.İyi geceler,teşekkürler...

canım benim aynı dert bende de var. ben de izmirli sayılırım :) sevgilimin aile yapısı da aynı seninkiler gibi, üstelik ben de senin gibi onları çok seviyorum ve asla kırmak istemiyorum. bu sebepten seni çok iyi anlıyorum ancak böyle bi durumda açık olmak, düşünceni ve hayat tarzını baştan belirtmen şart gibi bişey... çünkü -eğer benim gibiysen- sen de kolay kolay vazgecmeyeceksin hayat tarzından. şimdi onları kırmamak için oldugundan daha farklı görünürsen, sonrasında da eskiden oldugu gibi giyinir ya da davranırsan; onlar için çok daha büyük sorun olur. üzerinde sürekli baskı hissedersin. illa ki inat et filan da demiyorum ama, samimi bi şekilde tercihlerinin neler oldugunu ve neler olmayacagını anlatmalısın. yoksa ilerde çok daha büyük problemler yaşayabilirsin. maalesef bu durum benim için de böyle...:/ bu arada nişanlnmyı filan dusunuo musunuz?

Sevgilimle düşüncelerimiz örtüşüyor genelde.Sadece burada erkekler bayanlara kusura bakmayın da aç kurt gibi baktıkları için ki bu benim de dikkatimi çekti,askılı giymemi ve fazla göğüs dekoltem olmasını istemiyor.Sevgilim babamın alkol kullandığını biliyor,sevgilimle de birkaç kez içki içmişliğimiz var.Bikini konusunda da giyebilirsin tabiki denize pijamayla mı gireceksin diyor.

canım o zaman sımdılık bır sorun yok gıbı gorunuyor.sonuc da butun turk erkeklerı sevgılısının gıyımıne kusamına karısır,bu demek olmuyor kı cok mutasıp bır aılesı oldugu

ıcın karısıyor,genel olarak turk erkeklerı kıskancdır ve karısır .

mesela benım sevgılımın aılesının sulalesının gıyım kusamı da cok acık sacıktır

ama kendısı tam tersı .benım her gıyımıme karısır ufacık bır dekolteye bıle katlanmıyor

yanı erkeklerın genelı gıyım kusam da karısıyor canım .

evlenirseniz eğer gerçekçi olmak gerekirse seni zor bir hayat bekliyor inşallah düşündüğüm gibi olmaz ben yanılırım sen çok mutlu olursun.
şimdiden onları kırmak istemiyorum diyorsun ama arkadaşlara katılıyorum sürekli çift taraflı düşünmek zorunda kalacaksın onlar mutlu olsun diye kendinden ödün veriyorsun ama nereye kadar devam ettirebilirsin bunu onlarda seni seviyormuş ozaman karşı çıkmazlar senin isteklerine.aileler birbiririn tam tersi olduki iki tarafında katılacağı bir rganizasyona gittiniZ EEozaman ne yapacaksın onlar seni seviyorsa olduğun gibi kabul ederler sende onları olduğu gibi kabul et.

Bu kadar uçlarda iki ailenin evliliğinde tek sorunun gelinlik olacağını düşünüyorsan çok çok yanılıyorsun, çok üzülürsün ileride, benden bir abla nasihati.

Benim de ailemle esimin ailesi arasimda daglar kadar fark var hem egitim anlaminda hem kultur anlaminda annem babam bize hic karismazdi ama dini acidan da yetistirdilar tabi of cepten yaziyorum kisa kesicem
kayinvalidemler ise tam bir mutaassip aile gorumcem diger eltim kapali vs ama bu gune kadar hic. bir seyime karismadilar esim karistirmadi diyeyim daha dogrusu cunku karisirlarsa ogullari ile kotu olacaklarini biliyorlardi zira ben en basinda hic. istemediler ama ne oldu simdi bendn iyisi yok fotograf asmayi falan ben de severim bize geldiklerindr namaz kilacaklari zaman kendileri ters cevirir bitince geri duzeltirler
sen erkek arkasini iyi tani bence is onda bitiyor

her ailenin inancı, kültürü farklıdır.. ve herkez özgürdür.. sen zaten dinine inanan birisin.. ve karşında ki aileyede yeteri kadar saygı gösterip onların isteklerinin olması için elinden geleni yapıyorsun.. öncelikle bu düşüncen çok güzel.. tebrik ederim.. gelelim senin hayallerine.. biz kızlar çok hayal kurarız ama hayallerimizin hepsi olsun diye bi beklenti içine de girmeyiz.. biri bile olsa bize yeter.. o yüzden en azından gelinlik konusunda ki hayalin gerçek olsun.. bu konuda da sevgiline çok iş düşüyor.. sonuçta sen onun ailesi için bi fedakarlık yapıyorsun.. herşeyinden.. burası önemli.. onunda senin hayatında sadece 1 kere (inşallah) giyebileceğin bi gelinlik için fedakarlık yapması gerek.. en azından dediğin gibi iki tarafından gönlü olsun.. senin çok beklentin yok zaten.. gelinlikde en doğal hakkın.. gelin sensin ve senin en mutlu gününde tercihi sana bırakmaları gerek.. ki çok da seviyorlarmış.. erkek arkadaşınla bu konuyu konuş derim.. oda ailesine uygun bir dille anlatır.. yada aram iyi diyorsun.. sende konuşabilirsin onlarla.. umarım herşey yolunda gider ve hayallerin gerçek olur.. mutluluklar..

bak arkadaşım..bazı noktalar çelişkili olmuş..

bırıncısı madem bu kadar ölçülü gıyınmeyı bılen,herşeyı dozunda kullanan bır ınsansın sevgilinı hıç kendıne karştırma..sen kendını bılıyorsan onada laf düşmez..ilerde arttar karışmalar azalmaz..

ikincisi ailende alkolık değilse o içkilerı kaldırma..unutmakı o misafırı annen karşılayacak onlar annenın mısafırı..annenın babanın evınde mısafır ağırlanacaksa o evın kuralı neyse odur..annen babana ayıp değil mi..her çalana oynar gıbı..ne kadar ıyı deselerde sen kırılma dıye.. olmaz o ayıp ailene..

hem sen başkasını boşver şuna ınanıyor bunu düşünuyor ay kırılacak mı.. bır kere senın kırılmanı düşünecek ınsanlar gelinlik gıbı onemlı bışeye laf etmeye cüret edemez..almaya annen dışında kımseyı göturmezsen ıyı olur.. kayınvalide vb akraba olacağın ınsanlarla içli dışlı olma çıkmazlarda kaldığında bırden buz gıbı olurlar şaşrsın..

ıkı tarafın arasını yapmaya şimdiden çalışan sen olmuşsun..hıç gereği yok..aileler anlaşmıyorlarsa ona gore yol alacaksınız..sen bunun kaygısındasın..bırak gelinliği..ınce ınsansın belliki..ama ailenı bırılerıne saygı duymak zorundaymış gıbı rötuşlama..karşı taraf şirin gorunecektır zaten sen merak etme..kız tarafı sızsınız..pembe rengı bırak,nasıl ınsanlar ınce ele sık doku..

bu kadar ınce düşünen bır hep zararlı çıkar..bırak gelinliği içkı şişesini.. konuda bıle ınsanlar ızmırlısın dıye sana onyargılı davranmasın dıye uzun uzadıya yazmışsın..boşver kım ne düşünurse düşünsun..ne var ızmırde..bnde manısalıyım..

uzun lafın kısası; sen ve fıkırlerın onemlısın..diğerleri sen ne derece ıstersen o kadardır..ne bır az ne bır çok..önce can sonra canan..

O ailenin kesinlikle sana saygı göstermesi sana karışmaması gerekir bu konuda da anca evlendiğin zaman eşin dengeyi sağlayabilir.. Sen onların tarzına göre hareket edersen hep bu böyle devam eder onlar hiç sana göre hareket etmezler hep senden anlayış isterler.. Onlara göre sadece onların yaşam tarzı doğruysa ve sizin yaşam tarzınızı yanlış görüyorlarsa (yani böyle bir şey sezersen ya da böyle bir şey söylerlerse) sıkıntı olabilir gelinliği giyecek olan sensin senin isteğin senin hayalin olacak bi insanın gelininin tesettürlü gelinlik giymesini istemesi öyle bir hayal kurması pek saygı duyacak bir insan olmadığı anlamına geliyor bence ona ne ki gelinliği giyecek olan o değil

bunu ille bağlamayın ne yani diğer ilde yaşayanlar baskı altınamı girer bi pehte benden...

senin konuna gelince evlilik için her ortam hazırda evdeki şişeleremi geldi sıra
seviyorsan aradaki engeller elbette sorun oluşturur ama çözülebilir şeyler madem sen konuştugunuzda sevgilinin babası tamam dedi giyimine bence çokta karışmazlar
sen saygı icabı zaten onlara yakın yani daha uzun vs giyeceğini söylüyorsun sorun yok herkes istediğini gibi yaşar sonuçta ama saygı sınırına kadar.

Son düzenleme:
X