Ebeveynliğe eş olmayı feda etmek

cocuk olunca bir sure kopukluk oluyor evet cunku cocuk ne zaman uyursa sizde ozaman uyumaya basliyorsunuz fazlasiyla yoruluyorsunuz esiniz ise gittigi icin sizin kadar aktif bakamiyor en azindan uyku konusunda bizim kadar fedakar olamiyor bir cogu bu ozellikle cinsel anlamdaki kopukluk surecini iyi degerlendirmeniz gerekiyor biz 4.5 ay ayni anda uyuyup uyanamadik mesela bu surecte firsat buldukca sevdigimi soyledim yazdim her firsatta belli ettim sinirler harap oluyor uyku duzeni yok yeni annesiniz daha cocugun neden agladigini cozemiyorsunuz acemilik var yani bu sinir harbinin yasandigi surecte karsilikli olarak birbirimizi sinir cikaracak insan olarak hic gormeyin gunlerce haftalarca disari cikamadiginiz dus alamadiginiz oluyo bunlari bilin hazir olun esinizle oturun plan yapin stresi minumuma indirmek icin aman isten geldim ben surda yatayim luksu olmasin cocugun bakiminin her aninda yaninizda olup ogrensin ogretin ki siz ben yarim saat uzanayim sessiz bir ortamda dediginizde cocugu gazini cikaramayan altini degisemeyen bir insana birakmis olmayin bunlar simdi ufak gorunen ama o zamanlar gozunuzde buyuyecek onemli seyler
Çok teşekkür ederim :) yazdıklarınız çok kıymetli :*

Niye bu boşanmama sevdası? İkinizin de çocuğunuzu çok sevdiğini ve onu en iyi şekilde büyütmek istediğinize eminim ama aynı evin içinde yabancı gibi duran anne baba olarak o çocuğun da gelişimini etkiliyorsunuz. İlla kavga hır gür olunca negatif etkilenmiyor. Aranızdaki sevgisizlik onu da ileride böyle bir birey yapacak veya bunu tatmak için yanlış yerlerde arayacak. Yazık ediyorsunuz böyle gözünüzü kapatarak.

Dert etme annelikle alakası olmayan biri olarak ilk günden beri sanki ilk çocuğum değilmiş gibi bi şekilde hallettim. Fabrika ayarlarımızda varmış gerçekten
Sen de öyle olursun
Dün kuzenimin oğlunu kucağıma aldım 6 aylık . Çocuk birden sanki boğazında birşey kalmış gibi öksürmeye başladı , beni görmen gerekiyordu kızardım , kendimi panik halde annesine verirken buldum ‘al bak çocuğa birşey oluyor’diye. Sonra oturdum ağlamamak için kendimi zor tuttum insanların içinde . Ben daha çocuk öksürürse ne yapacağımı bilmiyorum :KK42:

Çok üzüldüm durumunuza soguk kanlı oluşunuzda etkiledi beni. Eşimle 3 gündür küsüs gerekli olmadıkça muhattap olmadık. Bu durum benim çok canımı sıkıyor. Yemek yemekte bile zorlanıyorum.. En önemlisi küs oldugumuz zaman oglumuza da ilgimiz azalıyo ve çocuk bunu hissediyor. Yanında kavga etmedik telefonda küsmüştük sadece.. ve ben şok oldum ses tonumuzdan bile hissediyor. ben sizi barıştırırım dedi bana.. Egerki boşanmacaksanız çocugunuz için çabalayın.. Mutlu yuvada büyümek en çok onun hakkı. Bunu o masuma borçlusunuz.

Eşiniz dayak yese üzülmez misiniz gerçekten ? Ben bunu çok vicdansızca buldum üzüldüm açıkçası. Düşünsenize aynı hissi o da size besliyor.. bence sizin ayrıca terapi almanızda fayda var bana biraz sinir sisteminiz bozulmuş geldi hani çocuktan önceki ruh haline gelmeniz çok zor olmamalı. Cinsellik konusunda da başka biri olma ihtimali ya da eşinizi gündelik ilişkiler yaşama ihtimali var mı? 6 ay 1 sene bunlar aşırı uçuk zamanlar.

Sizin evliliğini bitmiş ki canım.
Evliliği evlilik yapan hiç bişey kalmamış.
Aynı evde yaşayan iki kişi olarak devam edersiniz bundan sonrada.
Taki birinizin canına tak edip yeter diyene kadar.

Ne tepki verirse versin, yaninda yatmaya baslayabilirsiniz. Size komik capsler gosterip sohbet etmesi bence guzel birsey. Bunu bizde esimle yapariz. Birilerini cekistirmeniz de guzel ama sizin bakis acinizda esinize karsi kizginlik hatta essinizin ailesine karsi kizginlik goruyorum.
Cocuga karsi benden daha ilgili demenize gelince , tabi baba olarak babaligini sorgulayamam , ne acidan boyle dusundugunuzu de yazmamissiniz ancak , cocugu sevmek onunla oynamak ilgili alakali gelebilir cok da guzeldir ancak ,evin ve cocugun butun sorumluluklari ile ilgilenirken bu zaten kendisine dusen gorevdir. Siz daha asagi oldugunuz icin degil.
Arada sirada canini acitmak icin yukselmenizi okudugumda size cok uzuldum. Bence sorun sizin hic biaey yapmamanizda ve bakis acinizda.
Anlattiklarinizdan boyle.bir izlenim aldim . Biraz bunalip psikolojinizi bozmus olabilir hayat sartlari duzenler..siz biraz guzel bakin. Insallah guzel olacaktir.

Dün kuzenimin oğlunu kucağıma aldım 6 aylık . Çocuk birden sanki boğazında birşey kalmış gibi öksürmeye başladı , beni görmen gerekiyordu kızardım , kendimi panik halde annesine verirken buldum ‘al bak çocuğa birşey oluyor’diye. Sonra oturdum ağlamamak için kendimi zor tuttum insanların içinde . Ben daha çocuk öksürürse ne yapacağımı bilmiyorum :KK42:
Sanki dogarkrn annelik kodlari giriliyor beynine dogumdan ccikinca mukemmel anne oluyirsun merak etme Allah anneligi annelii merhametini icgidusel olarak biz bayanlara vermis kcucuk kizim bi (4 yasnda)jardesine yalniz basina bakabilecek nitelikte babasina oyle yaparsan soylr olabilir diyr akil veriyor annelikicgudusel yani merak etme

Sanki dogarkrn annelik kodlari giriliyor beynine dogumdan ccikinca mukemmel anne oluyirsun merak etme Allah anneligi annelii merhametini icgidusel olarak biz bayanlara vermis kcucuk kizim bi (4 yasnda)jardesine yalniz basina bakabilecek nitelikte babasina oyle yaparsan soylr olabilir diyr akil veriyor annelikicgudusel yani merak etme
İnşallah tek duam:dua::KK200:

bu evlilik iki kisiden biri baskasına gonlunu kaptırırsa bitecek gibi duruyor yoksa bosanmaya bile usenen ınsanlar olmussunuz.

tum kadınların evliliği pesbembe her gun birlikte oluyorlar esleriyle mtlaka aksam film izlyorlar sureklı el ele goz gozeler onlara takılmayın her evlilik oyle olmak zorunda değil ama 6 ay da cok uzun bi sure once sevip sevmediğinize karar verin seviyorsanız evin icinde biraz daha bakımlı albenili olmayı deneyin herkes gibi ben de yatakları birlestirmeniz gerektiğini dusunuyorum. ya da belki kıskanırsa sizi sevdiğini htrlayabılır bılmıyorum boyle seyler dusunun yoksa ıkınızden birinin aklını baskası celecek gıbı duruyo. hakkınzda hyrlısı olsun cok zor bi durum.

Boşanın boşanmayın demeye gelmedim ...
sadece yakında 5 aylık hamile olacak bir kadın olarak çok korkuyorum ... çocuk yapmak için bu kadar uğraşırken , ailemi büyütmeye çalışırken ya bende kocamla böyle uzaklaşırsam ? O kadar çok karşılaştım ki bu sitede çocuk olduktan sonra evlilik kalmıyor vs. Diye ...ama neden ?
özür dilerim sizin derdinize hiç bir katkım Yok , fikrim Yok ... belki bencillik olacak kendimi araya katmak ama neden çocuk olunca kopukluk oldu ? Ben çok korkuyorum :KK43:
Ben de çok korkuyorum
Eşimle çok güzel bir bağımız var
Bizim de beş sene bitecek
Ama böyle konuları okudukça korkum artıyor
Çocuğum olacak acaba bu sefer boşanmaya kadar gider miyiz bile diyorum bazen kendi kendime

Önünde aylar var kitap okursun YouTubedan video izlersin bebek bakım eğitimine gidersin hastaneler bedava düzenliyor
Hem emanet çocuk gibi olmuyor kendininki.
Ben hayatımda çocuk kucağıma almadım ama 3. Gün kendi kızımın minicik tırnaklarını kestim hem de zorlanmadım.
Sorumluluğu sende olunca hemen adapte oluyorsun
Onun neye ihtiyacı var uzman gibi anlıyosun
Biraz da içgüdüsel gerçekten

sadece yakında 5 aylık hamile olacak bir kadın olarak çok korkuyorum ... çocuk yapmak için bu kadar uğraşırken , ailemi büyütmeye çalışırken ya bende kocamla böyle uzaklaşırsam ? O kadar çok karşılaştım ki bu sitede çocuk olduktan sonra evlilik kalmıyor vs. Diye ...ama neden ?
özür dilerim sizin derdinize hiç bir katkım Yok , fikrim Yok ... belki bencillik olacak kendimi araya katmak ama neden çocuk olunca kopukluk oldu ? Ben çok korkuyorum :KK43:

Koni sahibine verecek yanitim yok ama size var
Saglam iliskilerde cocuk iliskiyi daha da saglamlastirir ,sevgiyi arttirir , evet zamanin buyuk kismini bir yaşa gelinceye kadar cocuk alir ama bu kopukluk yaratmaz
Mesela biz esimle balkona kacip 5 dk lahve molasi verir konusacaklarimizi konisuruz , o ani mutlaka yaratmaya calisiriz , bazen ben bebegi uyuturken o salonda olur ve whatsapddan yazisiriz , vs vs yani korkmaniza gerek yok
Eger bir iliski kotuyse cocuk daha da kotulestiriyor , evliliginden emin birinin korkmasi icin hicbir sebep yok

Ben de çok korkuyorum
Eşimle çok güzel bir bağımız var
Bizim de beş sene bitecek
Ama böyle konuları okudukça korkum artıyor
Çocuğum olacak acaba bu sefer boşanmaya kadar gider miyiz bile diyorum bazen kendi kendime
2 çocuğum var biri 3 yaşında biri 5 aylik, çocuklar eşimle aramızdaki bagi daha da güçlendirdi, birbirimize karşı daha anlayışlı olduk, her evlilikte çocukdan sonra kopma olacak diye birşey yok, ki konu sahibinin durumu çocuktan bağımsız bir hale gelmis

2 çocuğum var biri 3 yaşında biri 5 aylik, çocuklar eşimle aramızdaki bagi daha da güçlendirdi, birbirimize karşı daha anlayışlı olduk, her evlilikte çocukdan sonra kopma olacak diye birşey yok, ki konu sahibinin durumu çocuktan bağımsız bir hale gelmis
İnsallah biz de böyle olmayız
Teşekkür ederim

Birlikte vakit geçirememek ve 0 cinsellik. Baslıcam sebep bunlar. Bunlar asıldıgında düzelir umarım

Bence eşinizle birbirinizden soğumuşsunuz ama sebep sanki çocuk değil gibi geldi bana. Çünkü birbirini seven bir çift ne yapar eder birlikte vakit geçirmeye çalışır. Çocuk olmadan önce paylaşımınız nasıldı? İzin gününde çocuğunuzu da alıp yemeğe, parka , yürüyüşe gidip birlikte vakit geçirebilirsiniz.

Bir de bu ayrı yatma olayı bence büyük tehlike. O konuyu çözüp birarada olmanız lazım. Büyük kavgalarda bile yatak ayırmayın denirken sizin bunu çok olağanmış gibi uygulamanız biraz tuhaf geldi .

X