Ebeveynliğe eş olmayı feda etmek

Umut varsa caba da olmali. Iki tarafin da... tek tarafli caba ile kurtulmaz bu evlilik. Umudum var deyip caba sarfetmiyorsa bu umut degil sabrim var demektir. Bir kisi caba sarfetmeyi bile birakmissa kafasinda da bitirmistir sadece uygulamayi geciktiriyordur demektir.
Bu evlilik sadece ikinizin cabasi ile kurtulur.

Bence eşinin aklında yada kalbinde unutamadığı birisi var. Vicdanından dolayı sizi bırakamıyor boşanamıyor, yada kavuşamayacağı için.

Evlilikte böyle seyler oluyor, krizleri atlatabiliriniz.
Bakin esimle cok ama cok mutluyuz ama yazdiklarinizi da yasadik. Bu düzelmeyecegi anlamina gelmiyor.
Cocuk cok büyük bir sorumluluk, cocugu olan cogu evli cift böyle dönemlerden geciyor.
Size iyi bir tatil lazim, pes etmeyin.
Benim esim sessizdir, onu konusturana kadar göbegim catlardi.
Calisiyor yorgun ben evde cocuklarla yorgun. Zamanimiz o kadar az ki. Cok sükür büyüyorlar ve bize de zaman kaliyor artik.
Cinsel iliski cok önemli azalinca sinir yapiyor. Bunu acik acik diyorum yani bizde de oluyor.
Ayni aynii, kaynimda da var :halay: Gereksiz bir espriydi ama yapasim geldi.
Yani anilarini yasiyor ciftler inanin bir zaman sonra düzene giriyor, cabalamaniz lazim.
Gercekten icinizi ferah tutun. Bakin sizin anladigim kadariyla temasiniz kalmamis.
Sarilmak bile ilac gibi geliyor. Ne kadar yorgun da olsak, ne yasarsak yasayalim kocaman bir kucak yapiyoruz. Sonra yine islere kosuyoruz ama buradayim demek bu bizim icin. Bir iki saniye göz göze bakismak.
Size is düsüyor burada. Elimdeki erkekten romantik bir erkek evirdim.
Gercekten bunu anlatacaginiza inaniyorum. Sadece iletisimi koparmayin, bu arada o komik caps isini ben yapiyorum evde :KK49:

Yazan herkese çok teşekkür ediyorum, bu siteyi seviyorum,kadın olmanın her anlamda ne kadar zor olduğunu,benzer şeyler hissettiğimizi yaşadığımızı,birbirimize güç verdiğimizi görüyorum ve bu bana ümit veriyor.. bizim sorunlarımız bir gecede çözülmeyecek malesef, benim işim aşırı yoğun ve sınav baskısı var üzerimde eşim yönetici olduğundan hep yoğun..
Topluca şuna bir kez daha açıklık getireyim uzun bir flört döneminden sonra evlendik ve çoçuğa kadar herşey harikaydı,fakat ben bu süreçte kendimi ve eş ilişkimizi biraz ihmal etmiş olabilirim işti sınacvdı çocuktu derken.. eşim de anlattığım gibi zaten.. ama hepsi çocuktan sonra oldu,evet iyi ki oldu çok şükür ama süreç böyle işledi bizde.. boşanmıyorum çünkü eşim istemiyor ben de yapamıyorum işte.. bir süre daha bu şekilde götüreceğiz çabalayaçağız belki zamanla.. umarım yani

Evliliginiz goreve dönmüş cinsellik gibi.bence yatağı ayırmayın adamı bi günde melake edemezsiniz ama bu halinizden bi tık iyi olur.evlilik terapisti desem erkeklerin çoğu ben deli değilim modunda delirse bile.o yüzden en basit adım aynı yataga geri dönmek

Ondan haber almazsam endişelenmem,görüyor da açmıyor derim,onu tamamen kaybedersem yani allah gecinden versin ölürse üzülürüm ama bi temiz dayak yese veya iş yerinda kötü şeyler yaşasa biraz içime su bile serpilir .. ne yalan söyleyim, belki de kötü düşünceler bunlar ama canının yanmasını bir şeylere üzülmesine isterim yürekten

+1

Ben de bizim kadar vahimini duymadım zaten..
Ben...

bak şimdi o senin çocuğun degildi o yuzden aşırı paniklemen normal 2 evladim var hic annelik hayali kurmadım ki esimde oyle ama hayat iste 2 cocuklu oldum hicbir fikrim yokken hic endiselenme simdiden doğum yapinca bebegini gorunce zaten düğmeye basılmış gibi oluyorsun hallediceksin yeter ki sakin ol nasil bakicsm diye kendini uzme
Ay bunları duyunca öyle mutlu oluyorum ki :KK200:

İnş bebeginiz gaz sancısı cekmez,geceleri uyanmaz,düzenli bi uyku sistemi olur.bunlar olduktan sonra aslında cok da olumsuz etkisi olmuyo bebegin
Mesela benim kızım yatakta dönme sesimize bile uyanır.ben hiç kıpırdamadan yatıyorum nerdeyse,eşim cok döndügü için salona attım onu:)
Malesefki kadına cok iş düşüyo evlilikte enerjinin azalmaması için.eşim salonda ama yarım saatte olsa film acar izleriz beraber(yarım saatte bir kızım uyanıyo ),birbirinize sarılırız,şakalasırız
Cok uykum olur ama yinede mutlaka eşimle konusurum,ten teması yaparım
Yani demem o ki kendinizi hiç korkutmayın
Sag salim kucagınıza alın bebeginizi ve eşinizinde bebekten sonra hala ilgiye muhtac oldugunu unutmayın,tıpkı biz kadınlar gibi:KK66:
Ben herşeyden korkuyorum . Doğurmaktan da :KK43:
Ama bir şekilde olacak . Allah hepimizin yardımcısı olsun ❤️ Çok teşekkürler güzel fikirler için

Evliliğiniz köprüden önceki son çıkış gibi. Konuşup bir şeyler yapma niyetiniz yoksa uzun vadede taraflardan biri tekrar aşık olunca bu evlilik biter.

Kizim her gece geç yattigindan esim once yatar ben sonra. Artik iyice alistim esimle ayni anda yatinca kkesinlikle uyuyamiyorum. Yine bu yaz sicaktan dolayi ben kizimla yerde ön oda da yattim. Ve yatak odasina dönünce yine zor uyudum. Demem o ki en başta ayrı yatak benim çevremdeki ailelerde gördüğüm baslica sorun. Daha sonra benim esimde gunluk isleeini hic aanlatmaz israrla ssoruyorum bazen bende sinirlenip anlatmazsan anlatma deyip susardim ama konusmaya tesvik edip sizde ugrascaksiniz bu caba olmaz. Yine esim hhorluyor, agiz sapirdatiyor surekli uykuda hareket halinde. Konusuyor hatta gecen ggece sirtima vurdu ama yatak ayirmiyorum. Cunku o sicaklik gittigi zaman sogukluk hemen geliyor. Tabiki cocuk cok etkiliyor evlilikleri.
Ben esimle ilgili sikintim varsa alip karsima direkt konusuyorum artik. Afalliyo, şok geciriyo bazen. Sizde birlikte kararlar alin bu evliligi nasil kurtaririz diye. Yilbasi geliyor ufak bi pplan yapmaya calisin, cocugu birakabileceginiz biriside varsa 1 gece bile olsa disari cikin. Erkekler cok basit dusunen insanlar. Onlari cezalandirsanizda anlamazlar. Cimenlere basmayin yazisini okuyan herkesin cimenlere bbasmak istemesi gibi, olumsuzu görünce onu daha cok yapiyosun. Siz herseyde teşekkür edin, iyi geceler gunaydin iisrarla devam edin bunlara

5 yıllık evliliğim çocuk sahibi olmakla birlikte tepetaklak oldu,sanırım çoğu evli çift gibi. Çocuğumuz yaklaşık 3 yaşında,ikimiz de ona karşı ilgiliyiz ama birbirimize verdiğimiz hiç bir şeyimiz yok,birbirimizden habersiz yaşayıp gidiyoruz karı koca olarak..
Eşimin işi çok geç biter,bana göre epey geç yatıyor,ilk başta beni uyandırmamak için salonda yatıyordu,sonra ben tek başına yatmanın konforuna alışınca o oraya yerleşti diyebilirim.
Eşim harika ilgili bir baba,bu konuda çoğunlukla benim anneliğimden daha iyi olduğunu düşünüyorum,annelik zaten hep bir yetersizlik duygusuyken bir de aşırı ilgili baba insana kendi anneliğini daha çok sorgulatıyor,ve aşağılık komplexi mi bu bilmiyorum rekabeti sevmediğimden çocuğumla ilişkimde bile kendimi çektiğim oldu,onun babalığı benim anneliğimin önüne geçti hep..
Yataklar ayrı olunca doğal sonuç cinsel ilişkinin olmayışı oldu,6 ayda 1 belki senede 1 uçuk rahatsız edici rakamlar.. duygudan yoksun bir görev gibi o da..
İçimde ona karşı bitmeyen geçmeyen kırgınlık, karşımda duvar ğibi bir adam.. aynı çatı altında ağlama krizlerine girsem ğelip sebebini bile sormayacak kadar bana uzak yabancı biri..
Şans eseri konuşabilmişsek ya çocuk hakkında olur ya benim ailemi arkadaşlarımı çekiştiririz-çünkü onun çevresi asla konuşulamaz tam bir dokunulmazlık alanı- ya da internetteki o komik capsleri gösterir bana alakasız bir yerde..ne bir duygu ne bir hayal ne bir sorun konuşulabilir..
Bazen sırf sarsmak için onda bir duygu oluşturmak için kavgalarımızda ağır konuşurum ben ne kadar yükselirsem yükseleyim o hep aynı frekanstadır, belki bastırılmış bir öfkesi var belki de fazla duyarsız, sonra onca hakareti etmemişim gibi kaldığımız yerden devam ederiz..
Gün içinde ne yaptığını bilmem,ben anlatmasam onun da benden haberi olmaz ne arar ne sorar ne de merak eder..
Bir kez bile eline sağlık demez,teşekkür etmez herhangi bir şey için özür dilemez işin acısı ben de ona benzedim zamanla..
Sorunlarımız bir günde çözülecek gibi değil biliyorum nasıl çözülür onu da bilmiyorum ama iyi hissetmeye çok ihtiyacım var onu da biliyorum
Lütfen boşanın diyecekler yazmasın bile,çünkü bunu yapamıyoruz ne o ne ben..
Ben içimi dökmek istedim belki aynı veya benzer şeyler yaşayanınız vardır..

Evet biraz önce konuştum buraya ne yazdıysam onunla da paylaştım,benim umudum var dedi..
Peki ne zaman vazgeçeceksin ümit etmekten dedim,sanırım ölünce dedi..
Aşırı duyğulu bir andı,sarılıp ağladık ikimiz de.. başka bir şey konuşamadık..
benimki dalga geçerdi..

Konusuyor hatta gecen ggece sirtima vurdu ama yatak ayirmiyorum. Cunku o sicaklik gittigi zaman sogukluk hemen geliyor. Tabiki cocuk cok etkiliyor evlilikleri.
ciddi misiniz gece sirtina vuruyor aman sicakligimiz bozulmasin diye ses etmeden yatmaya devam mi anlayamiyorum ben ya yokmu bu isin orta yolu şiddet görüp bu derece normal soylemekte ayrica sinir bozucu

Boşanın boşanmayın demeye gelmedim ...
sadece yakında 5 aylık hamile olacak bir kadın olarak çok korkuyorum ... çocuk yapmak için bu kadar uğraşırken , ailemi büyütmeye çalışırken ya bende kocamla böyle uzaklaşırsam ? O kadar çok karşılaştım ki bu sitede çocuk olduktan sonra evlilik kalmıyor vs. Diye ...ama neden ?
özür dilerim sizin derdinize hiç bir katkım Yok , fikrim Yok ... belki bencillik olacak kendimi araya katmak ama neden çocuk olunca kopukluk oldu ? Ben çok korkuyorum :KK43:

Lütfen korkmayın. İlişkinin bu hali almasında çocuğun payı yok denecek kadar azdır. Yatakları ayıran çiflerin cinsel hayatı azalıyor, cinsel hayatin azalması erkekte kendi başına hayata; kadında ise büyük boşluklara yol açıyor. Çiftlerden biri konuşmadıkça ve diğeri de ondan bunu beklemeye devam ettikçe zamanla paylaşım ve duygu da azalıyor. Ne olursa olsun yatakları ayırmamak, ısrarla konuşmaya çalışmak, sıcak muhabbet ortamları kurmak, duygularını inatla belli etmek ve dile getirmek lazım. Tabi karakter de çok.onemli. konu sahibinin ve eşinin karakteri çok büyük rol oynuyor. Böyle korkular yaşama. Aşk dolu sıcacık seviyeli ve saygılı olan ilişkilerin çok çok azı bu duruma girer.

Gerçeği görüp korkup sessizliğe sığınmak seninkisi. Bende aynını senelerce yaptım. Canın acıycak biliyorum ama 18 senelik evlilikten sonra yarın boşanıyorum. Eğer seviyorsan elbetteki böyle olmamak için çabala konuş eşinle. Ama herkesin işine geliyorsa vah giden yıllara diyorum sonuç değişmiyor.

Lütfen korkmayın. İlişkinin bu hali almasında çocuğun payı yok denecek kadar azdır. Yatakları ayıran çiflerin cinsel hayatı azalıyor, cinsel hayatin azalması erkekte kendi başına hayata; kadında ise büyük boşluklara yol açıyor. Çiftlerden biri konuşmadıkça ve diğeri de ondan bunu beklemeye devam ettikçe zamanla paylaşım ve duygu da azalıyor. Ne olursa olsun yatakları ayırmamak, ısrarla konuşmaya çalışmak, sıcak muhabbet ortamları kurmak, duygularını inatla belli etmek ve dile getirmek lazım. Tabi karakter de çok.onemli. konu sahibinin ve eşinin karakteri çok büyük rol oynuyor. Böyle korkular yaşama. Aşk dolu sıcacık seviyeli ve saygılı olan ilişkilerin çok çok azı bu duruma girer.

Böyle motiveler duydukça öyle çok seviniyorum ki anlatmamak. Bu bebeği çok istedik , onu şimdiden çok seviyorum hele minik kıpırtılarını hissetmeye başladığımdan beri sanki daha bi içim kaynıyor , ama böyle şeyler okudukça da, insanlar o zaman neden çocuk yapıyor ki ? Diyorum .. sonra hemen pişman oluyorum . Ya ona birşey olursa böyle söyledim diye diyorum ...
Herşeyden çok korkuyorum , Doğumdan , iyi bir anne olamamaktan , eşimle uzaklaşmaktan .
Şimdiye kadar hamilelik hormonu filan diye dalga geçtiğim şey son 10 gündür beni parmağında oynatıyor :KK43:
Ama zaman ayırıp beni rahatlatacak şeyler yazdığınız için çok teşekkür ederim ❤️

ciddi misiniz gece sirtina vuruyor aman sicakligimiz bozulmasin diye ses etmeden yatmaya devam mi anlayamiyorum ben ya yokmu bu isin orta yolu şiddet görüp bu derece normal soylemekte ayrica sinir bozucu
Şiddet gormuyorum sakin olun :) uykusunda konuşuyor, agiz sapirdatiyor, esniyor ve kalkip geziniyor. Uyku problemi var.

Böyle motiveler duydukça öyle çok seviniyorum ki anlatmamak. Bu bebeği çok istedik , onu şimdiden çok seviyorum hele minik kıpırtılarını hissetmeye başladığımdan beri sanki daha bi içim kaynıyor , ama böyle şeyler okudukça da, insanlar o zaman neden çocuk yapıyor ki ? Diyorum .. sonra hemen pişman oluyorum . Ya ona birşey olursa böyle söyledim diye diyorum ...
Herşeyden çok korkuyorum , Doğumdan , iyi bir anne olamamaktan , eşimle uzaklaşmaktan .
Şimdiye kadar hamilelik hormonu filan diye dalga geçtiğim şey son 10 gündür beni parmağında oynatıyor :KK43:
Ama zaman ayırıp beni rahatlatacak şeyler yazdığınız için çok teşekkür ederim ❤️

Annelik sen oni ogrendiginde bbaslar. Ve annelik demek hep evham demek. Eşine gelince o dogum olduktan sonra bile aninda babalik dduygusunu benimseyemez. Ne zamanki bebiş gulmeye laf atmaya hele baba demeye baslar o zaman en derinlerde hisseder. Birde sonucta hayat degisiyor odak noktan degisiyor. Kendini hep bebege odaklayan aileler cok sorunlar yasiyor. Bende yasadim ama ustesinden birlikte geldik esimle. Eskiden kendim küser kendim barisirdim boyle boyle birikti. Artik konusuyoruz. Kizdigimi kirildigimi anlamasini beklemeden soyluyorum. Farkinda degilim diyor. Misal bu akşam hic konuşmuyosun hep ben soruyorum sen cevapliyosun dedim. Biliyorum cok yorgun ve uykusuz, isleri pek iyi degil. Uykusu gelmis kanli ggozleri... Her gunum aayni diyor. Bende diyorum bak dort duvar arasinda benimde ayni ama anlatiyorum. Yaptigim yemegi, çocuğun yaptigi en ufak degisik biseyi. Yani paylaştikca cogaliyor zamanla o da kendi sorup anlatacak biliyorum

Şiddet gormuyorum sakin olun :) uykusunda konuşuyor, agiz sapirdatiyor, esniyor ve kalkip geziniyor. Uyku problemi var.
aman oyle olsun ya Allah korusun sirtima vurdu yazinca vallahi sinirlendim bu konularda kendime hakim olamıyorum malum burda siddet gorup ama bende soyle yaptim diyen hemcinslerimizde olduğu icin omur boyu mutlu olun

X